Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
Patrick Flynn

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 1
Amy Demboski

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 2
Bill Starr

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 2
Ernie Hall

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 3
Tim Steele

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 3
Elvi Gray-Jackson

Assembly Member (Anchorage, AK)
No Party Affiliation
District 4
Dick Traini

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 4
Paul Honeman

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 5
Pete Petersen

Assembly Member (Anchorage, AK)
No Party Affiliation
District 5
Bill Evans

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 6
Jennifer Johnston

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 6
Renee Staley

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat A
Perry Walley

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat B
Bernard Gatewood

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat C
Jim Matherly

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat D
Jerry Cleworth

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat E
David Pruhs

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat F
Warren Wilson

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat A
Joe Bereskin

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat B
Paul Gronholdt

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat C
Brenda Wilson

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat D
Carol Foster

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat E
Ken McHugh

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat F
Alvin Osterback

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat G
Amy Demboski

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Bill Evans

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Patrick Flynn

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Elvi Gray-Jackson

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Ernie Hall

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Paul Honeman

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Jennifer Johnston

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Pete Petersen

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Tim Steele

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Dick Traini

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Russell Phelps

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Randall Robertson

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Mary Swain

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Laura Zimin

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Carvel Zimin, Jr.

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Jill Boelsma

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat A
Kim Burrows

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat B
Tallon Shreeve

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat C
David Evans

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat D
Joseph Chatfield

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat E
Krista Zappone

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat F
Jared Zimmerman

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat G
Don Deblauw

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat H
Paddy Tatum

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat I
Van Lawrence

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat A
Diane Hutchison

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat B
Janice Golub

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat C
Christopher Quist

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat D
Guy Sattley

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat E
Kathryn Dodge

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat F
Lance Roberts

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat G
John Davies

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)
Democratic
Seat H
Karl Kassel

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat I
Dave Berry, Jr.

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
George Campbell

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Mike Case

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Ron Jackson

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Diane Lapham

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Joanne Waterman

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Mary Becker

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 1
Loren Jones

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 1
Jesse Kiehl

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 1
Karen Crane

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 2
Jerry Nankervis

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 2
Randy Wanamaker

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 2
Carlton Smith

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

At-Large
Kate Troll

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

At-Large
Kelly Wolf

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 1
Blaine Gilman

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 2
Wayne Ogle

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 3
Dale Bagley

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 4
Stan Welles

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 5
Sue McClure

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 6
Brent Johnson

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 7
Kelly Cooper

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 8
Mako Haggerty

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 9
Alan Bailey

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
John Harrington

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Mike Painter

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Todd Phillips

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Bill Rotecki

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Glen Thompson

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Jim Van Horn

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Carol Austerman

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Aaron Griffin

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Larry LeDoux

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Chris Lynch

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Frank Peterson, Jr.

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Dan Rohrer

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Rebecca Skinner

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Randy Alvarez

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Nana Kalmakoff

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Myra Olsen

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Alvin Pedersen

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Michelle Ravenmoon

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Christina Salmon

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Jim Sykes

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 1
Matthew Beck

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 2
Ron Arvin

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 3
Steve Colligan

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 4
Dan Mayfield

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 5
Barbara Doty

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 6
Vern Halter

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 7
Forrest Olemaun

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat A
Doreen Lampe

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat B
Michael Aamodt

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat C
Herbert Kinneeveauk, Jr.

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat D
John Hopson, Jr.

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat E
Vernon Edwardsen

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat F
Dwayne Hopson, Sr.

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat G
Hendy Ballot

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat A
Verne Cleveland, Sr.

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat B
Larry Westlake, Sr.

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat C
Miles Cleveland

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat D
Clyde Ramoth

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat E
Nathan Hadley, Jr.

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat F
Lucy Nelson

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat G
Walter Sampson

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat H
Pete Schaeffer

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat I
Frank Greene

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat J
Carl Weisner

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat K
Steven Eisenbeisz

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Tristan Guevin

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Matthew Hunter

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Benjamin Miyasato

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Michelle Putz

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Aaron Swanson

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Paul Harding

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Nick Holcomb

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Nelson Inada

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Bob Miller

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Charles Russell

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Ralph Wolfe

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Mary Becker

Assembly Member (Juneau, AK)

District 1
Loren Jones

Assembly Member (Juneau, AK)

District 1
Jesse Kiehl

Assembly Member (Juneau, AK)

District 1
Karen Crane

Assembly Member (Juneau, AK)

District 2
Jerry Nankervis

Assembly Member (Juneau, AK)

District 2
Debbie White

Assembly Member (Juneau, AK)

District 2
Maria Gladziszewski

Assembly Member (Juneau, AK)

At-Large
Kate Troll

Assembly Member (Juneau, AK)

At-Large
Jeigh Gregor

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
John Havrilek

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Cindi Lagoudakis

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Bob Lynn

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Nancy Strand

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Kurt Wohlhueter

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Steve Burnham, Jr.

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Tim Cochran

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Angela Grieser

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Gary Hanson

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Dan Henry

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Spencer Morgan

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Daniel Blake

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Julie Decker

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Mark Mitchell

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
David Powell

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Stephen Prysunka

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Becky Rooney

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Pam Leary

Treasurer (AK)
Sue Hull

Second Vice Chair (AK)

1% Democrats

0% Republicans

99% Other

Skip to top
Back to top