Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Illinois Local Legislative Officials

Tom Hundley

Trustee (Addison, IL)

At-Large
Cathy Kluczny

Trustee (Addison, IL)

At-Large
Sylvia Layne

Trustee (Addison, IL)

At-Large
William Lynch

Trustee (Addison, IL)

At-Large
Joseph McDermott

Trustee (Addison, IL)

At-Large
Harry Theodore

Trustee (Addison, IL)

At-Large
Lucille Zucchero

Trustee (Addison, IL)

At-Large
James Ryan

Alderman (Alton, IL)

Ward 1
Carolyn MacAfee

Alderman (Alton, IL)

Ward 2
Michael Vellof

Alderman (Alton, IL)

Ward 3
Alice Martin

Alderman (Alton, IL)

Ward 4
Charles Brake

Alderman (Alton, IL)

Ward 5
Gary Fleming

Alderman (Alton, IL)

Ward 6
David Boulds

Alderman (Alton, IL)

Ward 7
Carol Blackwood

Trustee (Arlington Heights, IL)

At-Large
Joseph Farwell

Trustee (Arlington Heights, IL)

At-Large
Thomas Glassglow

Trustee (Arlington Heights, IL)

At-Large
Bert Rosenberg

Trustee (Arlington Heights, IL)

At-Large
John Scaletta

Trustee (Arlington Heights, IL)

At-Large
Mike Sidor

Trustee (Arlington Heights, IL)

At-Large
Kristina Bohman

Alderman (Aurora, IL)

Ward 1
Juany Garza

Alderman (Aurora, IL)

Ward 2
Ted Mesiacos

Alderman (Aurora, IL)

Ward 3
Bill Donnell

Alderman (Aurora, IL)

Ward 4
John Peters

Alderman (Aurora, IL)

Ward 5
Michael Saville

Alderman (Aurora, IL)

Ward 6
Scheketa Hart-Burns

Alderman (Aurora, IL)

Ward 7
Rick Mervine

Alderman (Aurora, IL)

Ward 8
Edward Bugg

Alderman (Aurora, IL)

Ward 9
Lynne Johnson

Alderman (Aurora, IL)

Ward 10
Richard Irvin

Alderman (Aurora, IL)

At-Large
Robert O'Connor

Alderman (Aurora, IL)

At-Large
Kevin Wallace

Village President (Bartlett, IL)

At-Large
T. Arends

Trustee (Bartlett, IL)

At-Large
Michael Camerer

Trustee (Bartlett, IL)

At-Large
Vince Carbonaro

Trustee (Bartlett, IL)

At-Large
Gregory Martin

Trustee (Bartlett, IL)

At-Large
Aaron Reinke

Trustee (Bartlett, IL)

At-Large
Eric Shipman

Trustee (Bartlett, IL)

At-Large
Lorna Giless

Clerk (Bartlett, IL)

At-Large
Michael Heisler

Alderman (Belleville, IL)

Ward 1
Kenneth Kinsella

Alderman (Belleville, IL)

Ward 1
Melinda Hult

Alderman (Belleville, IL)

Ward 2
Janet Schmidt

Alderman (Belleville, IL)

Ward 2
Kent Randle

Alderman (Belleville, IL)

Ward 3
A. Rujawitz

Alderman (Belleville, IL)

Ward 3
Johnnie Anthony

Alderman (Belleville, IL)

Ward 4
Jim Davidson

Alderman (Belleville, IL)

Ward 4
Joseph Hayden

Alderman (Belleville, IL)

Ward 5
Philip Silsby

Alderman (Belleville, IL)

Ward 5
Paul Seibert

Alderman (Belleville, IL)

Ward 6
Bob White

Alderman (Belleville, IL)

Ward 6
Trent Galetti

Alderman (Belleville, IL)

Ward 7
James Musgrove

Alderman (Belleville, IL)

Ward 8
Joe Orlet

Alderman (Belleville, IL)

Ward 8
Nona Chapman

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 1
Jeffrey Boyajian

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 2
Margaret Paul

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 3
Robert Fejt

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 4
Cesar Santoy

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 5
Theodore Polashek

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 6
Rafael Avila

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 7
Nora Laureto

Alderman (Berwyn, IL)

Ward 8
Kevin Lower

Trustee (Bloomington, IL)

Ward 1
David Sage

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 2
Mboka Mwilambwe

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 3
Judith Stearns

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 4
Jennifer McDade

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 5
Karen Schmidt

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 6
Scott Black

Alderman (Bloomington, IL)
Democratic
Ward 7
Robert Fazzini

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 8
Jim Fruin

Alderman (Bloomington, IL)

Ward 9
Leroy Brown

Trustee (Bolingbrook, IL)

At-Large
Michael Lawler

Trustee (Bolingbrook, IL)

At-Large
Ricardo Morales

Trustee (Bolingbrook, IL)

At-Large
Joseph Morelli

Trustee (Bolingbrook, IL)

At-Large
Patricia Schanks

Trustee (Bolingbrook, IL)

At-Large
Maria Zarate

Trustee (Bolingbrook, IL)

At-Large
Carol Penning

Clerk (Bolingbrook, IL)

At-Large
Jeffery Braiman

Village President (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Jeffery Berman

Trustee (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Lester Ottenheimer III

Trustee (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Andrew Stein

Trustee (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Beverly Sussman

Trustee (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Mike Terson

Trustee (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Steve Trilling

Trustee (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Jan Sirabian

Clerk (Buffalo Grove, IL)

At-Large
Eric Schneider

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 1
Magdalena Wosczynski

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 2
Thaddeus Jones

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 3
Ramonde Williams

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 4
Roger Munda

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 5
Nick Manousopoulos

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 6
Antoine Collins

Alderman (Calumet City, IL)

Ward 7
Mary Frusolone

Trustee (Carol Stream, IL)

At-Large
Rick Gieser

Trustee (Carol Stream, IL)

At-Large
John LaRocca

Trustee (Carol Stream, IL)

At-Large
Matt McCarthy

Trustee (Carol Stream, IL)

At-Large
Greg Schwarze

Trustee (Carol Stream, IL)

At-Large
Don Weiss

Trustee (Carol Stream, IL)

At-Large
Beth Melody

Clerk (Carol Stream, IL)

At-Large
Ed Ritter

Village President (Carpentersville, IL)

At-Large
Don Burroway

Trustee (Carpentersville, IL)

At-Large
Paul Humpfer

Trustee (Carpentersville, IL)

At-Large
Doug Marks

Trustee (Carpentersville, IL)

At-Large
Kevin Rehberg

Trustee (Carpentersville, IL)

At-Large
Patricia Schultz

Trustee (Carpentersville, IL)

At-Large
Kay Teeter

Trustee (Carpentersville, IL)

At-Large
Will Kyles

Council Member (Champaign, IL)

District 1
Michael La Due

Council Member (Champaign, IL)

District 2
Vic McIntosh

Council Member (Champaign, IL)

District 3
Marci Dodds

Council Member (Champaign, IL)

District 4
Paul Faraci

Council Member (Champaign, IL)

District 5
Thomas Bruno

Council Member (Champaign, IL)

At-Large
Deborah Feinen

Council Member (Champaign, IL)

At-Large
Karen Foster

Council Member (Champaign, IL)

At-Large
Joe Moreno

Alderman (Chicago, IL)

Ward 1
Joseph Moreno

Alderman (Chicago, IL)
Democratic
Ward 1
Robert Fioretti

Alderman (Chicago, IL)

Ward 2
Pat Dowell

Alderman (Chicago, IL)

Ward 3
William Burns

Alderman (Chicago, IL)

Ward 4
Leslie Hairston

Alderman (Chicago, IL)

Ward 5
Roderick Sawyer

Alderman (Chicago, IL)

Ward 6
Natashia Holmes

Alderman (Chicago, IL)

Ward 7
Michelle Harris

Alderman (Chicago, IL)

Ward 8
Anthony Beale

Alderman (Chicago, IL)

Ward 9
John Pope

Alderman (Chicago, IL)

Ward 10
James Balcer

Alderman (Chicago, IL)

Ward 11
George Cardenas

Alderman (Chicago, IL)

Ward 12
Marty Quinn

Alderman (Chicago, IL)

Ward 13
Edward Burke

Alderman (Chicago, IL)

Ward 14
Toni Foulkes

Alderman (Chicago, IL)

Ward 15
Latasha Thomas

Alderman (Chicago, IL)

Ward 17
Lona Lane

Alderman (Chicago, IL)

Ward 18
Matthew O'Shea

Alderman (Chicago, IL)

Ward 19
Willie Cochran

Alderman (Chicago, IL)

Ward 20
Howard Brookins, Jr.

Alderman (Chicago, IL)

Ward 21
Ricardo Munoz

Alderman (Chicago, IL)

Ward 22
Michael Zalewski

Alderman (Chicago, IL)

Ward 23
Michael Chandler

Alderman (Chicago, IL)

Ward 24
Daniel Solis

Alderman (Chicago, IL)

Ward 25
Roberto Maldonado

Alderman (Chicago, IL)
Democratic
Ward 26
Walter Burnett, Jr.

Alderman (Chicago, IL)

Ward 27
Jason Ervin

Alderman (Chicago, IL)

Ward 28
Deborah Graham

Alderman (Chicago, IL)
Democratic
Ward 29
Ariel Reboyras

Alderman (Chicago, IL)

Ward 30
Ray Suarez

Alderman (Chicago, IL)

Ward 31
Scott Waguespack

Alderman (Chicago, IL)

Ward 32
Carrie Austin

Alderman (Chicago, IL)

Ward 34
Rey Colon

Alderman (Chicago, IL)

Ward 35
Nicholas Sposato

Alderman (Chicago, IL)

Ward 36
Emma Mitts

Alderman (Chicago, IL)

Ward 37
Thomas Allen

Alderman (Chicago, IL)

Ward 38
Margaret Laurino

Alderman (Chicago, IL)

Ward 39
Patrick O'Conner

Alderman (Chicago, IL)

Ward 40
Mary O'Connor

Alderman (Chicago, IL)

Ward 41
Brendan Reilly

Alderman (Chicago, IL)

Ward 42
Michele Smith

Alderman (Chicago, IL)

Ward 43
Thomas Tunney

Alderman (Chicago, IL)

Ward 44
John Arena

Alderman (Chicago, IL)

Ward 45
James Cappleman

Alderman (Chicago, IL)

Ward 46
Ameya Pawar

Alderman (Chicago, IL)

Ward 47
Harry Osterman

Alderman (Chicago, IL)
Democratic
Ward 48
Joseph Moore

Alderman (Chicago, IL)

Ward 49
Debra Silverstein

Alderman (Chicago, IL)

Ward 50
Walter Mosby

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 1
Sonia Perez

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 2
Wanda Rodgers

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 3
Jousha Deabel

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 4
Richard Amadio

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 5
Vincent Zaranti

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 6
Sylvia Torres

Alderman (Chicago Heights, IL)

Ward 7
Larry Dominick

Village President (Cicero, IL)

At-Large
Larry Banks

Trustee (Cicero, IL)

At-Large
Victor Garcia

Trustee (Cicero, IL)

At-Large
Dennis Raleigh

Trustee (Cicero, IL)

At-Large
Lorraine Walsh

Trustee (Cicero, IL)

At-Large
Maria Punzo-Arias

Clerk (Cicero, IL)

At-Large
Ralph Dawson

Council Member (Crystal Lake, IL)

At-Large
Cathy Ferguson

Council Member (Crystal Lake, IL)

At-Large
Brett Hopkins

Council Member (Crystal Lake, IL)

At-Large
Cameron Hubbard

Council Member (Crystal Lake, IL)

At-Large
Ellen Mueller

Council Member (Crystal Lake, IL)

At-Large
Jeffery Thorsen

Council Member (Crystal Lake, IL)

At-Large
Nick Kachiroubas

Clerk (Crystal Lake, IL)

At-Large
Kevin Davis

Alderman (Danville, IL)

Ward 1
Rickey Williams, Jr.

Alderman (Danville, IL)

Ward 1
Frank Hoskins

Alderman (Danville, IL)

Ward 2
Rick Strebing

Alderman (Danville, IL)

Ward 2
R. J. Davis

Alderman (Danville, IL)

Ward 3
April Gilbert

Alderman (Danville, IL)

Ward 3
Sharon McMahon

Alderman (Danville, IL)

Ward 4
Mike O'Kane

Alderman (Danville, IL)

Ward 4
Jerry Askren

Alderman (Danville, IL)

Ward 5
Michael Puhr

Alderman (Danville, IL)

Ward 5
Thomas Stone

Alderman (Danville, IL)

Ward 5
Jon Cooper

Alderman (Danville, IL)

Ward 6
Steve Nichols

Alderman (Danville, IL)

Ward 6
Bill Black

Alderman (Danville, IL)

Ward 7
Steve Foster

Alderman (Danville, IL)

Ward 7
David Jacobson

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 1
Bill Finucane

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 2
Kristen Lash

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 3
Bob Snow

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 4
Ronald Naylor

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 5
Dave Baker

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 6
Monica O'Leary

Alderman (DeKalb, IL)

Ward 7
Steve Kapitan

Clerk (DeKalb, IL)

At-Large
Jerry Dawson

Council Member (Decatur, IL)

At-Large
Larry Foster

Council Member (Decatur, IL)

At-Large
Patrick Laegeler

Council Member (Decatur, IL)

At-Large
Pat McDaniel

Council Member (Decatur, IL)

At-Large
Dana Ray

Council Member (Decatur, IL)

At-Large
Julie Wolfe

Council Member (Decatur, IL)

At-Large
Patricia Haugeberg

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 1
John Robinson

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 2
Denise Rodd

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 3
Dick Sayad

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 4
James Brookman

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 5
Mark Walsten

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 6
Joanna Sojka

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 7
Michael Charewicz

Alderman (Des Plaines, IL)

Ward 8
Robert Barnett

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Bob Barnett

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Bruce Beckman

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Sean Durkin

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Greg Hose

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Geoff Neustadt

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
David Olsen

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Becky Rheintgen

Commissioner (Downers Grove, IL)

At-Large
Robert Eastern III

Councilman (East Saint Louis, IL)

At-Large
Latoya Greenwood

Councilwoman (East Saint Louis, IL)

At-Large
Emeka Jackson

Councilwoman (East Saint Louis, IL)

At-Large
Roy Mosley

Councilman (East Saint Louis, IL)

At-Large
Richard Dunne

Council Member (Elgin, IL)

At-Large
Terry Gavin

Council Member (Elgin, IL)

At-Large
Tish Powell

Council Member (Elgin, IL)

At-Large
John Prigge

Council Member (Elgin, IL)

At-Large
Carol Rauschenberger

Council Member (Elgin, IL)

At-Large
F. Steffen

Council Member (Elgin, IL)

At-Large
Nancy Czarnik

Trustee (Elk Grove Village, IL)

At-Large
Patton Feichter

Trustee (Elk Grove Village, IL)

At-Large
Jeffrey Franke

Trustee (Elk Grove Village, IL)

At-Large
Samuel Lissner

Trustee (Elk Grove Village, IL)

At-Large
James Petri

Trustee (Elk Grove Village, IL)

At-Large
Christine Prochno

Trustee (Elk Grove Village, IL)

At-Large
Marti Deuter

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 1
Diane Gutenkauf

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 1
Bob Dunn

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 2
Norman Leader

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 2
Michael Bram

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 3
Dannee Polomsky

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 3
Stephen Hipskind

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 4
Kevin York

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 4
Chris Healy

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 5
Scott Levin

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 5
Michael Honquest

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 6
Jim Kennedy

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 6
Mark Mulliner

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 7
Patrick Wagner

Alderman (Elmhurst, IL)

Ward 7
Judy Fiske

Alderman (Evanston, IL)

Ward 1
Peter Braithwaite

Alderman (Evanston, IL)

Ward 2
Melissa Wynne

Alderman (Evanston, IL)

Ward 3
Donald Wilson

Alderman (Evanston, IL)

Ward 4
Delores Holmes

Alderman (Evanston, IL)

Ward 5
Mark Tendam

Alderman (Evanston, IL)

Ward 6
Jane Grover

Alderman (Evanston, IL)

Ward 7
Ann Rainey

Alderman (Evanston, IL)

Ward 8
Coleen Burrus

Alderman (Evanston, IL)

Ward 9
Ken Goad

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 1
Wayne Dennis

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 2
Russell Fleming

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 3
Corine Andersen

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 4
Peter Schwartzman

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 5
Wayne Allen

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 6
Jeremy Karlin

Council Member (Galesburg, IL)

Ward 7
Linda Jackson

Village President (Glendale Heights, IL)
Bill Schmidt

Trustee (Glendale Heights, IL)

District 1
Sharon Fonte

Trustee (Glendale Heights, IL)

District 2
Michael Light

Trustee (Glendale Heights, IL)

District 3
Pat Maritato

Trustee (Glendale Heights, IL)

District 4
Chester Pojack

Trustee (Glendale Heights, IL)

District 5
Mary Schroeder

Trustee (Glendale Heights, IL)

District 6
Kerry Cummings

Village President (Glenview, IL)

At-Large
Scott Britton

Trustee (Glenview, IL)

At-Large
Pat Cusinier

Trustee (Glenview, IL)

At-Large
Paul Detlefs

Trustee (Glenview, IL)

At-Large
Michael Jenny

Trustee (Glenview, IL)

At-Large
Deborah Karton

Trustee (Glenview, IL)

At-Large
Philip White

Trustee (Glenview, IL)

At-Large
Williams Gerald

Council Member (Granite City, IL)

Ward 1
Brenda Whitaker

Council Member (Granite City, IL)

Ward 1
Jack Jenkins

Council Member (Granite City, IL)

Ward 2
David Partney

Council Member (Granite City, IL)

Ward 2
Walmer Schmidtke

Council Member (Granite City, IL)

Ward 2
Virgil Kambarian

Council Member (Granite City, IL)

Ward 3
Dan McDowell

Council Member (Granite City, IL)

Ward 3
Bill Davis

Council Member (Granite City, IL)

Ward 4
Paul Jackstadt

Council Member (Granite City, IL)

Ward 4
Ron Simpson

Council Member (Granite City, IL)

Ward 5
Donald Thompson

Council Member (Granite City, IL)

Ward 5
Rodney Craig

Village President (Hanover Park, IL)

At-Large
William Cannon

Trustee (Hanover Park, IL)

At-Large
James Kemper

Trustee (Hanover Park, IL)

At-Large
Jenni Konstanzer

Trustee (Hanover Park, IL)

At-Large
Jon Kunkel

Trustee (Hanover Park, IL)

At-Large
Rick Roberts

Trustee (Hanover Park, IL)

At-Large
Edward Zimel

Trustee (Hanover Park, IL)

At-Large
Shirley Drewenski

Council Member (Harvey, IL)

Ward 1
Joseph Whittington, Jr.

Council Member (Harvey, IL)

Ward 2
Daryl Crudup

Council Member (Harvey, IL)

Ward 3
Michael Bowens

Council Member (Harvey, IL)

Ward 4
Donald Nesbit

Council Member (Harvey, IL)

Ward 5
Keith Price

Council Member (Harvey, IL)

Ward 6
Anthony Blumberg

Councilman (Highland Park, IL)

At-Large
Paul Frank

Councilman (Highland Park, IL)

At-Large
Daniel Kaufman

Councilman (Highland Park, IL)

At-Large
David Naftzger

Councilman (Highland Park, IL)

At-Large
Kim Stone

Councilwoman (Highland Park, IL)

At-Large
Michael Gaeta

Trustee (Hoffman Estates, IL)

At-Large
Karen Mills

Trustee (Hoffman Estates, IL)

At-Large
Anna Newell

Trustee (Hoffman Estates, IL)

At-Large
Gary Pilafas

Trustee (Hoffman Estates, IL)

At-Large
Gary Stanton

Trustee (Hoffman Estates, IL)

At-Large
Gayle Vandenbergh

Trustee (Hoffman Estates, IL)

At-Large
Larry Hug

Council Member (Joliet, IL)

District 1
Bob O'Dekirk

Council Member (Joliet, IL)

District 2
John Gerl

Council Member (Joliet, IL)

District 3
Susan Barber

Council Member (Joliet, IL)

District 4
Terry Morris

Council Member (Joliet, IL)

District 5
Jim McFarland

Council Member (Joliet, IL)

At-Large
Jan Quillman

Council Member (Joliet, IL)

At-Large
Mike Turk

Council Member (Joliet, IL)

At-Large
Keith Giagnorio

Village President (Lombard, IL)

At-Large
Dan Whittington

Trustee (Lombard, IL)

District 1
Mike Fugiel

Trustee (Lombard, IL)

District 2
Zachary Wilson

Trustee (Lombard, IL)

District 3
Peter Breen

Trustee (Lombard, IL)

District 4
Laura Fitzpatrick

Trustee (Lombard, IL)

District 5
William Ware

Trustee (Lombard, IL)

District 6
John Knaack

Alderman (Moline, IL)

Ward 1
David Parker

Alderman (Moline, IL)

Ward 2
Janet Bender

Alderman (Moline, IL)

Ward 3
Dick Brown

Alderman (Moline, IL)

Ward 4
Lori Turner

Alderman (Moline, IL)

Ward 5
Kevin Schoonmaker

Alderman (Moline, IL)

Ward 6
Sean Liddell

Alderman (Moline, IL)

Ward 7
Stephanie Acri

Alderman (Moline, IL)

At-Large
Paul Hoefert

Trustee (Mount Prospect, IL)

At-Large
A. Korn

Trustee (Mount Prospect, IL)

At-Large
John Matuszak

Trustee (Mount Prospect, IL)

At-Large
Stephen Polit

Trustee (Mount Prospect, IL)

At-Large
Richard Rogers

Trustee (Mount Prospect, IL)

At-Large
Michael Zadel

Trustee (Mount Prospect, IL)

At-Large
Dawn Abernathy

Trustee (Mundelein, IL)

At-Large
Holly Kim

Trustee (Mundelein, IL)

At-Large
Robin Meier

Trustee (Mundelein, IL)

At-Large
Ray Semple

Trustee (Mundelein, IL)

At-Large
Ed Sullivan

Trustee (Mundelein, IL)

At-Large
Terri Voss

Trustee (Mundelein, IL)

At-Large
Judy Brodhead

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
Steve Chirico

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
Robert Fieseler

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
Paul Hinterlong

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
Douglas Krause

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
Joe McElroy

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
Grant Wehrli

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
David Wentz

Council Member (Naperville, IL)

At-Large
George Alpogianis

Trustee (Niles, IL)

At-Large
Chris Hanusiak

Trustee (Niles, IL)

At-Large
John Jekot

Trustee (Niles, IL)

At-Large
Joe LoVerde

Trustee (Niles, IL)

At-Large
Danette O'Donovan Matyas

Trustee (Niles, IL)

At-Large
Rosemary Palicki

Trustee (Niles, IL)

At-Large
Jeff Fritzen

Council Member (Normal, IL)

At-Large
Cheryl Gaines

Council Member (Normal, IL)

At-Large
Kevin McCarthy

Council Member (Normal, IL)

At-Large
Scott Preston

Council Member (Normal, IL)

At-Large
Sonja Reece

Council Member (Normal, IL)

At-Large
Chuck Scott

Council Member (Normal, IL)

At-Large
Ernest Fisher

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 1
Bonny Mayfield

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 2
Carl Evans

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 3
Bobby Allen

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 4
Torrance Markham

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 5
Bob Runnels, Sr.

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 6
Kathy January

Alderman (North Chicago, IL)

Ward 7
Sandra Frum

Village President (Northbrook, IL)

At-Large
A.C. Buehler III

Trustee (Northbrook, IL)

At-Large
Kathryn Ciesla

Trustee (Northbrook, IL)

At-Large
Todd Heller

Trustee (Northbrook, IL)

At-Large
Robert Israel

Trustee (Northbrook, IL)

At-Large
James Karagianis

Trustee (Northbrook, IL)

At-Large
Michael Scolaro

Trustee (Northbrook, IL)

At-Large
Tim Desmond

Trustee (Oak Lawn, IL)

District 1
Alex Olejniczak

Trustee (Oak Lawn, IL)

District 2
Robert Streit

Trustee (Oak Lawn, IL)

District 3
Terry Vorderer

Trustee (Oak Lawn, IL)

District 4
Carol Quinlan

Trustee (Oak Lawn, IL)

District 5
Michael Carberry

Trustee (Oak Lawn, IL)
Democratic
District 6
Anan Abu-Taleb

Village President (Oak Park, IL)

At-Large
Peter Barber

Trustee (Oak Park, IL)

At-Large
Glenn Brewer

Trustee (Oak Park, IL)

At-Large
Ray Johnson

Trustee (Oak Park, IL)

At-Large
Colette Lueck

Trustee (Oak Park, IL)

At-Large
Adam Salzman

Trustee (Oak Park, IL)

At-Large
Bob Tucker

Trustee (Oak Park, IL)

At-Large
Teresa Powell

Clerk (Oak Park, IL)

At-Large
Daniel McLaughlin

Village President (Orland Park, IL)

At-Large
Daniel Calandriello

Trustee (Orland Park, IL)

At-Large
James Dodge

Trustee (Orland Park, IL)

At-Large
Kathleen Fenton

Trustee (Orland Park, IL)

At-Large
Patricia Gira

Trustee (Orland Park, IL)

At-Large
Carole Griffin Ruzich

Trustee (Orland Park, IL)

At-Large
Edward Schussler

Trustee (Orland Park, IL)

At-Large
Tim Millar

Council Member (Palatine, IL)

District 1
Scott Lamerand

Council Member (Palatine, IL)

District 2
Jim Clegg

Council Member (Palatine, IL)

District 3
Greg Solberg

Council Member (Palatine, IL)

District 4
Kollin Kozlowski

Council Member (Palatine, IL)

District 5
Brad Helms

Council Member (Palatine, IL)

District 6
Joseph Sweeney

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 1
Nicholas Milissis

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 2
Smith Jim

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 3
Roger Shubert

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 4
Daniel Knight

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 5
Marc Mazzuca

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 6
Marty Maloney

Alderman (Park Ridge, IL)

Ward 7
John Abel

Council Member (Pekin, IL)

At-Large
Tim Gillespie

Council Member (Pekin, IL)

At-Large
Tim Golden

Council Member (Pekin, IL)

At-Large
John McCabe

Council Member (Pekin, IL)

At-Large
Lloyd Orrick

Council Member (Pekin, IL)

At-Large
Denise Moore

Council Member (Peoria, IL)

District 1
Chuck Grayeb

Council Member (Peoria, IL)

District 2
Timothy Riggenbach

Council Member (Peoria, IL)

District 3
Jim Montelongo

Council Member (Peoria, IL)

District 4
Casey Johnson

Council Member (Peoria, IL)

District 5
Beth Akeson

Council Member (Peoria, IL)

At-Large
Elizabeth Jensen

Council Member (Peoria, IL)

At-Large
Ryan Spain

Council Member (Peoria, IL)

At-Large
W. Turner

Council Member (Peoria, IL)

At-Large
Chuck Weaver

Council Member (Peoria, IL)

At-Large
Virgil Goehl

Alderman (Quincy, IL)

Ward 1
Lexze Mann

Alderman (Quincy, IL)

Ward 1
David Bauer

Alderman (Quincy, IL)

Ward 2
Steve Duesterhaus

Alderman (Quincy, IL)

Ward 2
Paul Havermale

Alderman (Quincy, IL)

Ward 3
Jared Holbrook

Alderman (Quincy, IL)

Ward 3
Michael Farha

Alderman (Quincy, IL)

Ward 4
Anthony Sassen

Alderman (Quincy, IL)

Ward 4
Jennifer Lepper

Alderman (Quincy, IL)

Ward 5
Mike Rein

Alderman (Quincy, IL)

Ward 5
Dan Brink

Alderman (Quincy, IL)

Ward 6
Jim Musolino

Alderman (Quincy, IL)

Ward 6
Terri Heinecke

Alderman (Quincy, IL)

Ward 7
Jack Holtschlag

Alderman (Quincy, IL)

Ward 7
Ivory Clark

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 1
David Conroy

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 2
Paul Foley

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 3
Stephen Tollenaer

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 4
Kate Hotle

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 5
Joy Murphy

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 6
Charles Austin III

Alderman (Rock Island, IL)

Ward 7
Timothy Durkee

Alderman (Rockford, IL)

Ward 1
Jamie Getchius

Alderman (Rockford, IL)
Republican
Ward 2
Thomas McNamara

Alderman (Rockford, IL)
Democratic
Ward 3
Kevin Frost

Alderman (Rockford, IL)
Republican
Ward 4
Venita Hervey

Alderman (Rockford, IL)
Democratic
Ward 5
Marcus Hill

Alderman (Rockford, IL)
Democratic
Ward 6
Ann Thompson-Kelly

Alderman (Rockford, IL)
Democratic
Ward 7
Jeanne Oddo

Alderman (Rockford, IL)

Ward 8
Teena Newburg

Alderman (Rockford, IL)
Independent
Ward 9
Franklin Beach

Alderman (Rockford, IL)
Republican
Ward 10
Karen Elyea

Alderman (Rockford, IL)
Democratic
Ward 11
John Beck

Alderman (Rockford, IL)
Republican
Ward 12
Linda McNeely

Alderman (Rockford, IL)
Democratic
Ward 13
Joseph Chiarelli

Alderman (Rockford, IL)
Republican
Ward 14
Al Larson

Village President (Schaumburg, IL)

At-Large
Marge Connelly

Trustee (Schaumburg, IL)

At-Large
Tom Dailly

Trustee (Schaumburg, IL)

At-Large
George Dunham

Trustee (Schaumburg, IL)

At-Large
Frank Kozak

Trustee (Schaumburg, IL)

At-Large
Mark Madej

Trustee (Schaumburg, IL)

At-Large
Jack Sullivan

Trustee (Schaumburg, IL)

At-Large
Michele Bromberg

Trustee (Skokie, IL)

At-Large
Karen Gray-Keeler

Trustee (Skokie, IL)

At-Large
Ralph Klein

Trustee (Skokie, IL)

At-Large
Randall Roberts

Trustee (Skokie, IL)

At-Large
Edie Sutker

Trustee (Skokie, IL)

At-Large
Ilonka Ulrich

Trustee (Skokie, IL)

At-Large
Frank Edwards

Alderman (Springfield, IL)

Ward 1
Gail Simpson

Alderman (Springfield, IL)

Ward 2
Doris Turner

Alderman (Springfield, IL)
Democratic
Ward 3
Frank Lesko

Alderman (Springfield, IL)

Ward 4
Sam Cahnman

Alderman (Springfield, IL)

Ward 5
Cory Jobe

Alderman (Springfield, IL)

Ward 6
Joe McMenamin

Alderman (Springfield, IL)

Ward 7
Kristofer Theilen

Alderman (Springfield, IL)

Ward 8
Steven Dove

Alderman (Springfield, IL)

Ward 9
Tim Griffin

Alderman (Springfield, IL)

Ward 10
Billie Roth

Village President (Streamwood, IL)
Michael Baumer

Trustee (Streamwood, IL)

At-Large
William Carlson

Trustee (Streamwood, IL)

At-Large
James Cecille

Trustee (Streamwood, IL)

At-Large
Bill Harper

Trustee (Streamwood, IL)

At-Large
Guy Patterson

Trustee (Streamwood, IL)

At-Large
Mary Thon

Trustee (Streamwood, IL)

At-Large
T.J. Grady

Trustee (Tinley Park, IL)

At-Large
Gregory Hannon

Trustee (Tinley Park, IL)

At-Large
Patricia Leoni

Trustee (Tinley Park, IL)

At-Large
Brian Maher

Trustee (Tinley Park, IL)

At-Large
David Seaman

Trustee (Tinley Park, IL)

At-Large
Thomas Staunton, Jr.

Trustee (Tinley Park, IL)

At-Large
Charlie Smyth

Alderman (Urbana, IL)
Democratic
Ward 1
Eric Jakobsson

Alderman (Urbana, IL)

Ward 2
Robert Lewis

Alderman (Urbana, IL)
Democratic
Ward 3
Bill Brown

Alderman (Urbana, IL)

Ward 4
Dennis Roberts

Alderman (Urbana, IL)
Democratic
Ward 5
Michael Madigan

Alderman (Urbana, IL)

Ward 6
Diane Marlin

Alderman (Urbana, IL)

Ward 7
Sam Cunningham

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 1
Thomas Koncan, Jr.

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 2
Greg Moisio

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 3
Harold Beadling

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 4
Edith Newsome

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 5
Larry TenPas

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 6
Lisa May

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 7
Bill Valko

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 8
Rafael Rivera

Alderman (Waukegan, IL)

Ward 9
John Prendiville

Councilman (Wheaton, IL)

At-Large
John Rutledge

Councilman (Wheaton, IL)

South
W. Saline

Councilman (Wheaton, IL)

East
Todd Scalzo

Councilman (Wheaton, IL)

West
Phil Suess

Councilman (Wheaton, IL)

North
Dean Argiris

Village President (Wheeling, IL)

At-Large
Kenneth Brady

Trustee (Wheeling, IL)

At-Large
Robert Heer

Trustee (Wheeling, IL)

At-Large
Bill Hein

Trustee (Wheeling, IL)

At-Large
Mary Krueger

Trustee (Wheeling, IL)

At-Large
Ray Lang

Trustee (Wheeling, IL)

At-Large
David Vogel

Trustee (Wheeling, IL)

At-Large
Greg Abbott

Trustee (Woodridge, IL)

At-Large
Anne Banks

Trustee (Woodridge, IL)

At-Large
Pamela Beavers

Trustee (Woodridge, IL)

At-Large
Mary Anne Blair

Trustee (Woodridge, IL)

At-Large
Tim Goodwin

Trustee (Woodridge, IL)

At-Large
Mike Martinez

Trustee (Woodridge, IL)

At-Large
Todd Duesterhaus

Board Member (Adams County, IL)
Democratic
District 1
Richard Reis

Board Member (Adams County, IL)
Democratic
District 1
Connie Sparks

Board Member (Adams County, IL)
Democratic
District 1
Ryan Niekamp

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 2
Randall Reis

Board Member (Adams County, IL)
Democratic
District 2
Rebecca Weed

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 2
Todd Degitz

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 3
Marvin Kerkoff

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 3
Mike McLaughlin

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 3
John Heidbreder

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 4
Lyle Nichols

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 4
Kent Snider

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 4
Rick Gengenbacher

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 5
Matt Obert

Board Member (Adams County, IL)
Democratic
District 5
Mark Peter

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 5
John Brady

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 6
Les Post

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 6
Seldon Totsch

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 6
Theresa Bockhold

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 7
Duane Venvertloh

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 7
Joe Zanger

Board Member (Adams County, IL)
Republican
District 7
Angela Greenwell

Board Member (Alexander County, IL)
Republican
At-Large
Lamar Houston

Board Member (Alexander County, IL)

At-Large
Frank Lucco

Board Member (Bond County, IL)

District 1
Joe Whalen

Board Member (Bond County, IL)

District 2
Gerald McCray

Board Member (Bond County, IL)

District 3
Jack Langel

Board Member (Bond County, IL)

District 4
Jill Franks

Board Member (Bond County, IL)

District 5
Denny Ellingson

Board Member (Boone County, IL)

District 1
Brad Fidder

Board Member (Boone County, IL)

District 1
Bill Pysson

Board Member (Boone County, IL)

District 1
Robert Walberg

Board Member (Boone County, IL)
Republican
District 1
Karl Johnson

Board Member (Boone County, IL)

District 2
Paul Larson

Board Member (Boone County, IL)

District 2
Ron Wait

Board Member (Boone County, IL)

District 2
Catherine Ward

Board Member (Boone County, IL)

District 2
Chris Berner

Board Member (Boone County, IL)

District 3
Kenneth Freeman

Board Member (Boone County, IL)

District 3
Mike Schultz

Board Member (Boone County, IL)

District 3
Marion Thornberry

Board Member (Boone County, IL)

District 3
Corey Anderson

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
David Ferrill

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
Jason Garthaus

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
Robert Hamilton

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
Jed Parn

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
James Rensch

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
Daniel Sabo

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
John Salrin

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
Michael Yingling

Board Member (Brown County, IL)

At-Large
Ronald Rediger

Board Member (Bureau County, IL)

District 1
Dale Anderson

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 2
Jim Donarski

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 3
Jeff Mangrich

Board Member (Bureau County, IL)

District 4
Marsha Lilley

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 5
Mark Pierson

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 6
Marshann Entwhistle

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 7
Kristi Warren

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 8
Loretta Volker

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 9
Ralph Anderson

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 10
Steve Sondgeroth

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 11
Robert McCook

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 12
Dan Rabe

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 13
Robert Albrecht

Board Member (Bureau County, IL)

District 14
Michael Maynard

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 15
Tom Ptsanik

Board Member (Bureau County, IL)

District 16
James Thompson

Board Member (Bureau County, IL)
Republican
District 17
Michael Kohr

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 18
Ronald Dobrich

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 19
Thomas Giordano

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 20
Deb Freeney

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 21
R. Bassetti

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 22
John Baracani

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 23
Rob Pozzi

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 24
Mary Jane Marini

Board Member (Bureau County, IL)
Democratic
District 25
Connie Stetson

Board Member (Bureau County, IL)

District 26
William McKinnon

Board Member (Calhoun County, IL)
Democratic
At-Large
Joseph Swan, Jr.

Board Member (Calhoun County, IL)
Democratic
At-Large
Vince Tepen

Board Member (Calhoun County, IL)
Democratic
At-Large
Kurt Dreger

Board Member (Carroll County, IL)
Democratic
District 1
Paul Hartman

Board Member (Carroll County, IL)
Republican
District 1
Shawn Picolotti

Board Member (Carroll County, IL)
Democratic
District 1
Kevin Reibel

Board Member (Carroll County, IL)
Republican
District 1
Cheryl Cole

Board Member (Carroll County, IL)
Republican
District 2
Gary Imel

Board Member (Carroll County, IL)
Democratic
District 2
Ron Preston

Board Member (Carroll County, IL)
Democratic
District 2
Rodney Fritz

Board Member (Carroll County, IL)
Republican
District 3
Joseph Payette

Board Member (Carroll County, IL)
Republican
District 3
Darrell Stitzel

Board Member (Carroll County, IL)
Republican
District 3
Michael Barnett

Board Member (Cass County, IL)

District 1
Eva Lynn

Board Member (Cass County, IL)

District 1
Jerry Paul

Board Member (Cass County, IL)

District 1
Robert Schaefer

Board Member (Cass County, IL)

District 1
Imogene Brawve

Board Member (Cass County, IL)

District 2
David Parish

Board Member (Cass County, IL)

District 2
Phyllis Taylor

Board Member (Cass County, IL)

District 2
Charles Hagloch

Board Member (Cass County, IL)

District 3
William Merriman

Board Member (Cass County, IL)

District 3
Ron Aggertt

Board Member (Cass County, IL)

District 4
Brad Wessel

Board Member (Cass County, IL)

District 4
John Jay

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 1
Gary Maxwell

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 1
Ron Bensyl

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 2
Stan James

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 2
Diane Michaels

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 2
Aaron Esry

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 3
Stanley Harper

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 3
Jim McGuire

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 4
Jonathan Schroeder

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 4
Jeff Kibler

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 5
Max Mitchell

Board Member (Champaign County, IL)
Republican
District 5
Joshua Hartke

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 6
Pattsi Petrie

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 6
Alan Kurtz

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 7
Rachel Schwartz

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 7
Michael Richards

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 8
Giraldo Rosales

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 8
Christopher Alix

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 9
Astrid Berkson

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 9
Ralph Langenheim

Board Member (Champaign County, IL)
Democratic
District 9
Timothy Carlson

Board Member (Christian County, IL)

District 1
Fred Curtin

Board Member (Christian County, IL)

District 1
John Curtin

Board Member (Christian County, IL)

District 1
Dave Reed

Board Member (Christian County, IL)

District 1
Dick Breckenridge

Board Member (Christian County, IL)

District 2
Charles DeClerck

Board Member (Christian County, IL)

District 2
Carol Foli

Board Member (Christian County, IL)

District 2
Chad Michel

Board Member (Christian County, IL)

District 2
Greg Hager

Board Member (Christian County, IL)

District 3
Mike McClure

Board Member (Christian County, IL)

District 3
Jack Pearce, Jr.

Board Member (Christian County, IL)

District 3
Marilyn Voggetzer

Board Member (Christian County, IL)

District 3
Joseph Marley

Board Member (Christian County, IL)

District 4
Paul Schmitz

Board Member (Christian County, IL)

District 4
Lloyd Washburn

Board Member (Christian County, IL)

District 4
Laura Wilkinson

Board Member (Christian County, IL)

District 4
Karen Cutright

Board Member (Clark County, IL)

District 1
Mike Brandenburg

Board Member (Clark County, IL)

District 2
Jim Bollin

Board Member (Clark County, IL)

District 3
John Hammond

Board Member (Clark County, IL)
Republican
District 4
Susan Guinnip

Board Member (Clark County, IL)

District 5
Todd Kuhn

Board Member (Clark County, IL)
Democratic
District 6
Randy McGinnis

Board Chairman (Clark County, IL)

District 7
Mike Spitzner

Board Member (Clay County, IL)

A
Brad Harris

Board Member (Clay County, IL)

B
Jerry Britton

Board Member (Clay County, IL)

C
Janice Brooks

Board Member (Clay County, IL)

D
Thomas Butcher

Board Member (Clay County, IL)

E
John Weidner

Board Member (Clay County, IL)

F
Chris Rinehart

Board Member (Clay County, IL)

G
Bryan Knapp

Board Member (Clay County, IL)

H
Ted Whitehead

Board Member (Clay County, IL)

I
Ron King

Board Member (Clay County, IL)

J
David Johnson

Board Member (Clay County, IL)

K
Mike Rinehart

Board Member (Clay County, IL)

L
Sue Pettit

Board Member (Clay County, IL)

M
Mary McCollough

Board Member (Clay County, IL)

N
Matt Cain

Board Member (Clinton County, IL)

District 1
Lyle Michael

Board Member (Clinton County, IL)

District 1
Charles Simpson

Board Member (Clinton County, IL)

District 1
Steve Heiligenstein

Board Member (Clinton County, IL)

District 2
Duane Nordike

Board Member (Clinton County, IL)

District 2
Bryan Wessel

Board Member (Clinton County, IL)

District 2
Dean Albers

Board Member (Clinton County, IL)

District 3
Robert Fix

Board Member (Clinton County, IL)

District 3
Lavern Holtgrave

Board Member (Clinton County, IL)

District 3
Charles Rakers

Board Member (Clinton County, IL)

District 4
Jim Sullivan

Board Member (Clinton County, IL)

District 4
Craig Taylor

Board Member (Clinton County, IL)

District 4
Ray Kloeckner

Board Member (Clinton County, IL)

District 5
James Rakers

Board Member (Clinton County, IL)

District 5
Keth Richter

Board Member (Clinton County, IL)

District 5
John Bell

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Paul Daily

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Mark Degler

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Jan Eads

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Dick Goodrick

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Dan Lawrence

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Brian Marvin

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Stan Metzger

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Ron Osborne

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Nancy Purdy

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Cory Sanders

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Mike Zuhone

Board Member (Coles County, IL)

At-Large
Earlean Collins

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 1
Robert Steele

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 2
Jerry Butler

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 3
Stanley Moore

Commissioner (Cook County, IL)

District 4
Deborah Sims

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 5
Joan Murphy

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 6
Jesus Garcia

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 7
Edwin Reyes

Commissioner (Cook County, IL)

District 8
Peter Silvestri

Commissioner (Cook County, IL)
Republican
District 9
Bridget Gainer

Commissioner (Cook County, IL)

District 10
John Daley

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 11
John Fritchey

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 12
Larry Suffredin

Commissioner (Cook County, IL)
Democratic
District 13
Gregg Goslin

Commissioner (Cook County, IL)

District 14
Timothy Schneider

Commissioner (Cook County, IL)

District 15
Jeffrey Tobolski

Commissioner (Cook County, IL)

District 16
Elizabeth Gorman

Commissioner (Cook County, IL)
Republican
District 17
Toni Preckwinkle

Board President (Cook County, IL)

At-Large