Search Form
Now choose a category »

Officials

Mississippi Local Legislative Officials

George Lawrence

Council Member (Biloxi, MS)
Democratic
Ward 1
William Stallworth

Council Member (Biloxi, MS)
Democratic
Ward 2
Lucy Denton

Council Member (Biloxi, MS)
Democratic
Ward 3
Clark Griffith

Council Member (Biloxi, MS)
Republican
Ward 4
Tom Wall

Council Member (Biloxi, MS)
Republican
Ward 5
Edward Gemmill

Council Member (Biloxi, MS)
Republican
Ward 6
David Fayard

Council Member (Biloxi, MS)
Republican
Ward 7
Tommy Benson III

Council Member (Greenville, MS)

Ward 1
Lois Hawkins

Council Member (Greenville, MS)

Ward 2
Carolyn Weathers

Council Member (Greenville, MS)

Ward 3
Betty Watkins

Council Member (Greenville, MS)

Ward 4
Ann Hollowell

Council Member (Greenville, MS)

Ward 5
Errick Simmons

Council Member (Greenville, MS)

Ward 6
Kenneth Casey, Sr.

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 1
Libby Milner-Roland

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 2
Ella Holmes-Hines

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 3
F.B. Walker IV

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 4
Ricky Dombrowski

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 5
Robert Flowers

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 6
Cara Pucheu

Council Member (Gulfport, MS)

Ward 7
Kim Bradley

Council Member (Hattiesburg, MS)

Ward 1
Deborah Delgado

Council Member (Hattiesburg, MS)

Ward 2
Carter Carroll

Council Member (Hattiesburg, MS)

Ward 3
Dave Ware

Council Member (Hattiesburg, MS)

Ward 4
Henry Naylor

Council Member (Hattiesburg, MS)

Ward 5
R. Quentin Whitwell, Jr.

Council Member (Jackson, MS)

Ward 1
LaRita Cooper-Stokes

Council Member (Jackson, MS)
Democratic
Ward 3
Frank Bluntson

Council Member (Jackson, MS)
Democratic
Ward 4
Charles Tillman

Council Member (Jackson, MS)
Democratic
Ward 5
Tony Yarber

Council Member (Jackson, MS)
Democratic
Ward 6
Margaret Barrett-Simon

Council Member (Jackson, MS)
Democratic
Ward 7
George Thomas

Council Member (Meridian, MS)

Ward 1
Mary Perry

Council Member (Meridian, MS)

Ward 2
Barbara Henson

Council Member (Meridian, MS)

Ward 3
Jesse Palmer, Sr.

Council Member (Meridian, MS)

Ward 4
Bobby Smith

Council Member (Meridian, MS)

Ward 5
Markel Whittington

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 1
R. Pitts

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 2
James Newell

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 3
Nettie Davis

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 4
Jonathan Davis

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 5
Mike Bryan

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 6
Willie Jennings

Council Member (Tupelo, MS)

Ward 7
Charles Lazarus

Supervisor (Adams County, MS)

District 1
David Carter

Supervisor (Adams County, MS)

District 2
Angela Hutchins

Supervisor (Adams County, MS)

District 3
Darryl Grennell

Supervisor (Adams County, MS)

District 4
Calvin Butler

Supervisor (Adams County, MS)

District 5
Keith Fields

Supervisor (Alcorn County, MS)

District 1
Jeff Patterson

Supervisor (Alcorn County, MS)

District 2
Jeff Rencher

Supervisor (Alcorn County, MS)

District 3
Gary Ross

Supervisor (Alcorn County, MS)

District 4
Jimmy Waldon

Supervisor (Alcorn County, MS)

District 5
Dale Sterling

Supervisor (Amite County, MS)

District 1
Will Powell

Supervisor (Amite County, MS)

District 2
J. Whittington

Supervisor (Amite County, MS)

District 3
Travis Taylor

Supervisor (Amite County, MS)

District 4
Max Lawson

Supervisor (Amite County, MS)

District 5
John Womble

Supervisor (Attala County, MS)

District 1
Charles Fancher

Supervisor (Attala County, MS)

District 2
Troy Hodges

Supervisor (Attala County, MS)

District 3
Kary Ellington

Supervisor (Attala County, MS)

District 4
Tim Pinkard

Supervisor (Attala County, MS)

District 5
Chris Shoup

Supervisor (Benton County, MS)

District 1
James Griffin

Supervisor (Benton County, MS)

District 2
Randy Wilburn

Supervisor (Benton County, MS)

District 3
Jimmy Pipkin

Supervisor (Benton County, MS)

District 4
Ricky Pipkin

Supervisor (Benton County, MS)

District 5
Eddie Williams III

Supervisor (Bolivar County, MS)

District 1
Donny Whitten

Supervisor (Bolivar County, MS)

District 2
Preston Billings

Supervisor (Bolivar County, MS)

District 3
James McBride

Supervisor (Bolivar County, MS)

District 4
Larry King

Supervisor (Bolivar County, MS)

District 5
Earnest Fox

Supervisor (Calhoun County, MS)

District 1
J. Rogers, Jr.

Supervisor (Calhoun County, MS)

District 2
Gwen Longest

Supervisor (Calhoun County, MS)

District 3
Barney Wade

Supervisor (Calhoun County, MS)

District 4
Howard Morgan

Supervisor (Calhoun County, MS)

District 5
Terry Herbert

Supervisor (Carroll County, MS)

District 1
Lloyd Ashmore

Supervisor (Carroll County, MS)

District 2
Marvin Coward

Supervisor (Carroll County, MS)

District 3
Claude Fluker

Supervisor (Carroll County, MS)

District 4
Ricky Corley

Supervisor (Carroll County, MS)

District 5
Anderson McFarland

Supervisor (Chickasaw County, MS)

District 1
David Walters

Supervisor (Chickasaw County, MS)

District 2
Russell Brooks

Supervisor (Chickasaw County, MS)

District 3
Jerry Hall

Supervisor (Chickasaw County, MS)

District 4
Russell King

Supervisor (Chickasaw County, MS)

District 5
Archie Collins

Supervisor (Choctaw County, MS)

District 1
Larry McClain

Supervisor (Choctaw County, MS)

District 2
Chris McIntire

Supervisor (Choctaw County, MS)

District 3
David Carter

Supervisor (Choctaw County, MS)

District 4
Eric Chambers

Supervisor (Choctaw County, MS)

District 5
Charles Shorts

Supervisor (Claiborne County, MS)

District 5
Floyd McKee

Supervisor (Clay County, MS)

District 5
Roger Weiner

Supervisor (Coahoma County, MS)

District 5
Earl Dixon

Supervisor (Copiah County, MS)

District 1
Terry Channell

Supervisor (Copiah County, MS)

District 2
Perry Hood

Supervisor (Copiah County, MS)

District 3
Kenneth Powell

Supervisor (Copiah County, MS)

District 4
Jimmy Phillips

Supervisor (Copiah County, MS)

District 5
Mason Stringer

Supervisor (Covington County, MS)

District 1
John Holifield

Supervisor (Covington County, MS)

District 2
Jimmy White

Supervisor (Covington County, MS)

District 3
Guy Easterling

Supervisor (Covington County, MS)

District 4
Arthur Keys

Supervisor (Covington County, MS)

District 5
Jessie Medlin

Supervisor (De Soto County, MS)

District 1
Mark Gardner

Supervisor (De Soto County, MS)

District 2
Bill Russell

Supervisor (De Soto County, MS)

District 3
Lee Caldwell

Supervisor (De Soto County, MS)

District 4
Harvey Lee

Supervisor (De Soto County, MS)

District 5
David Hogan

Supervisor (Forrest County, MS)

District 1
Charles Marshall

Supervisor (Forrest County, MS)

District 2
Burkett Ross

Supervisor (Forrest County, MS)

District 3
Roderick Woullard

Supervisor (Forrest County, MS)

District 4
Chris Bowen

Supervisor (Forrest County, MS)

District 5
Woodrow Wilson

Supervisor (Franklin County, MS)

District 1
Chad Smith

Supervisor (Franklin County, MS)

District 2
George Collins

Supervisor (Franklin County, MS)

District 3
Jerry Howell

Supervisor (Franklin County, MS)

District 4
M. Ezell

Supervisor (Franklin County, MS)

District 5
Fred Croom

Supervisor (George County, MS)

District 1
Kelly Wright

Supervisor (George County, MS)

District 2
Carolyn Cochran

Supervisor (George County, MS)

District 3
Larry Havard

Supervisor (George County, MS)

District 4
William Cochran

Supervisor (George County, MS)

District 5
Gary Dearman

Supervisor (Greene County, MS)

District 1
Morris Hill

Supervisor (Greene County, MS)

District 2
Earnest Holder

Supervisor (Greene County, MS)

District 3
John Crocker, Jr.

Supervisor (Greene County, MS)

District 4
Harold Cook

Supervisor (Greene County, MS)

District 5
Michael Lott

Supervisor (Grenada County, MS)

District 1
Chad Bridges

Supervisor (Grenada County, MS)

District 2
Christopher Hankins

Supervisor (Grenada County, MS)

District 3
Darrell Robinson

Supervisor (Grenada County, MS)

District 4
Chad Gray

Supervisor (Grenada County, MS)

District 5
David Yarborough

Supervisor (Hancock County, MS)

District 1
Kenny Hoda

Supervisor (Hancock County, MS)

District 2
Lisa Cowand

Supervisor (Hancock County, MS)

District 3
Steve Seymour

Supervisor (Hancock County, MS)

District 4
Tony Ladner

Supervisor (Hancock County, MS)

District 5
W.S. Swetman III

Supervisor (Harrison County, MS)

District 1
Kim Savant

Supervisor (Harrison County, MS)

District 2
Marlin Ladner

Supervisor (Harrison County, MS)

District 3
William Martin

Supervisor (Harrison County, MS)

District 4
Connie Rockco

Supervisor (Harrison County, MS)

District 5
Robert Graham

Supervisor (Hinds County, MS)

District 1
Douglas Anderson

Supervisor (Hinds County, MS)

District 2
Peggy Hobson-Calhoun

Supervisor (Hinds County, MS)

District 3
Phil Fisher

Supervisor (Hinds County, MS)

District 4
Kenneth Stokes

Supervisor (Hinds County, MS)
Democratic
District 5
Norman Cobbins, Jr.

Supervisor (Holmes County, MS)

District 1
James Young

Supervisor (Holmes County, MS)

District 2
Larry Dennis

Supervisor (Holmes County, MS)

District 3
Larry Davis

Supervisor (Holmes County, MS)

District 4
Willie Townsend

Supervisor (Holmes County, MS)

District 5
Claven Jones

Supervisor (Humphreys County, MS)

District 1
Richard Stevens

Supervisor (Humphreys County, MS)

District 2
Willie Brown

Supervisor (Humphreys County, MS)

District 3
Jerry Wood

Supervisor (Humphreys County, MS)

District 4
Roy Broomfield

Supervisor (Humphreys County, MS)

District 5
Lewis Hatcher

Supervisor (Issaquena County, MS)

District 1
John Kerr

Supervisor (Issaquena County, MS)

District 2
Larry White

Supervisor (Issaquena County, MS)

District 3
Michael Parker

Supervisor (Issaquena County, MS)

District 4
Milton Goza

Supervisor (Issaquena County, MS)

District 5
Charles Horn

Supervisor (Itawamba County, MS)

District 1
Cecil Johnson, Sr.

Supervisor (Itawamba County, MS)

District 2
Steve Moore

Supervisor (Itawamba County, MS)

District 3
Eric Hughes

Supervisor (Itawamba County, MS)

District 4
Ricky Johnson

Supervisor (Itawamba County, MS)

District 5
Barry Cumbest

Supervisor (Jackson County, MS)

District 1
Melton Harris, Jr.

Supervisor (Jackson County, MS)

District 2
Mike Mangum

Supervisor (Jackson County, MS)

District 3
Troy Ross

Supervisor (Jackson County, MS)

District 4
John McKay

Supervisor (Jackson County, MS)

District 5
Eddie Helms

Supervisor (Jasper County, MS)

District 1
Sandy Stevens

Supervisor (Jasper County, MS)

District 2
Doug Rogers

Supervisor (Jasper County, MS)

District 3
Johnny Rowell

Supervisor (Jasper County, MS)

District 4
Curtis Gray, Sr.

Supervisor (Jasper County, MS)

District 5
Christopher Lowe

Supervisor (Jefferson County, MS)

District 1
Dudley Guice

Supervisor (Jefferson County, MS)

District 2
Trent Hudson, Sr.

Supervisor (Jefferson County, MS)

District 3
David Day

Supervisor (Jefferson County, MS)

District 4
Ray Perryman

Supervisor (Jefferson County, MS)

District 5
Macon Holliman

Supervisor (Jefferson Davis County, MS)

District 1
Charles Reid

Supervisor (Jefferson Davis County, MS)

District 2
John Thompson

Supervisor (Jefferson Davis County, MS)

District 3
Michael Evans

Supervisor (Jefferson Davis County, MS)

District 4
Bobby Rushing

Supervisor (Jefferson Davis County, MS)

District 5
Johnny Burnett

Supervisor (Jones County, MS)

District 1
Danny Spradley

Supervisor (Jones County, MS)

District 2
Barry Saul

Supervisor (Jones County, MS)

District 3
Andy Dial

Supervisor (Jones County, MS)

District 4
Jerome Wyatt

Supervisor (Jones County, MS)

District 5
James Granger

Supervisor (Kemper County, MS)

District 1
Johnny Whitsett

Supervisor (Kemper County, MS)

District 2
John Darnell

Supervisor (Kemper County, MS)

District 3
Mike Luke

Supervisor (Kemper County, MS)

District 4
Christopher Cole

Supervisor (Kemper County, MS)

District 5
Mike Pickens

Supervisor (Lafayette County, MS)

District 1
Jeff Busby

Supervisor (Lafayette County, MS)

District 2
Robert Blackmon

Supervisor (Lafayette County, MS)

District 3
Chad McLarty

Supervisor (Lafayette County, MS)

District 4
Mike Roberts

Supervisor (Lafayette County, MS)

District 5
Mike Backstrom

Supervisor (Lamar County, MS)

District 1
Warren Byrd

Supervisor (Lamar County, MS)

District 2
Joe Bounds

Supervisor (Lamar County, MS)

District 3
Phillip Carlisle

Supervisor (Lamar County, MS)

District 4
Dale Lucas

Supervisor (Lamar County, MS)

District 5
Hank Florey

Supervisor (Lauderdale County, MS)

District 1
Wayman Newell

Supervisor (Lauderdale County, MS)

District 2
Josh Todd

Supervisor (Lauderdale County, MS)

District 3
Joe Norwood

Supervisor (Lauderdale County, MS)

District 4
Kyle Rutledge

Supervisor (Lauderdale County, MS)

District 5
Steve Garrett

Supervisor (Lawrence County, MS)

District 1
Billy Boutwell

Supervisor (Lawrence County, MS)

District 2
Jerry Smithie

Supervisor (Lawrence County, MS)

District 3
Glenn Grubbs

Supervisor (Lawrence County, MS)

District 4
Archie Ross

Supervisor (Lawrence County, MS)

District 5
Tony Smith

Supervisor (Leake County, MS)

District 1
Joe Helton

Supervisor (Leake County, MS)

District 2
Oliver Smith

Supervisor (Leake County, MS)

District 3
Lucas Brown

Supervisor (Leake County, MS)

District 4
Davis Gill

Supervisor (Leake County, MS)

District 5
Phil Morgan

Supervisor (Lee County, MS)

District 1
Bobby Smith

Supervisor (Lee County, MS)

District 2
Darrell Rankin

Supervisor (Lee County, MS)

District 3
Tommie Ivy

Supervisor (Lee County, MS)

District 4
Joe McKinney

Supervisor (Lee County, MS)

District 5
Phillip Wolfe

Supervisor (Leflore County, MS)

District 1
Robert Moore

Supervisor (Leflore County, MS)

District 2
Anjuan Brown

Supervisor (Leflore County, MS)

District 3
Wayne Self

Supervisor (Leflore County, MS)

District 4
Robert Collins

Supervisor (Leflore County, MS)

District 5
Jerry Wilson

Supervisor (Lincoln County, MS)

District 1
Jimmy Diamond

Supervisor (Lincoln County, MS)

District 2
Nolan Williamson

Supervisor (Lincoln County, MS)

District 3
C. Brown

Supervisor (Lincoln County, MS)

District 4
Dudley Nations

Supervisor (Lincoln County, MS)

District 5
Harry Sanders

Supervisor (Lowndes County, MS)

District 1
Bill Brigham

Supervisor (Lowndes County, MS)

District 2
John Holliman

Supervisor (Lowndes County, MS)

District 3
Jeff Smith

Supervisor (Lowndes County, MS)

District 4
Leroy Brooks

Supervisor (Lowndes County, MS)

District 5
John Crosby

Supervisor (Madison County, MS)

District 1
Ronny Lott

Supervisor (Madison County, MS)

District 2
Gerald Steen

Supervisor (Madison County, MS)

District 3
Karl Banks

Supervisor (Madison County, MS)

District 4
Paul Griffin

Supervisor (Madison County, MS)

District 5
Randy Dyess

Supervisor (Marion County, MS)

District 1
Terry Broome

Supervisor (Marion County, MS)

District 2
Tony Morgan

Supervisor (Marion County, MS)

District 3
Raymon Rowell

Supervisor (Marion County, MS)

District 4
Calvin Newsom, Sr.

Supervisor (Marion County, MS)

District 5
Willie Flemon, Jr.

Supervisor (Marshall County, MS)

District 1
Eddie Dixon

Supervisor (Marshall County, MS)

District 2
Keith Taylor

Supervisor (Marshall County, MS)

District 3
George Zinn III

Supervisor (Marshall County, MS)

District 4
Ronnie Bennett

Supervisor (Marshall County, MS)

District 5
Doug Wiggins

Supervisor (Monroe County, MS)

District 1
Billy Kirkpatrick

Supervisor (Monroe County, MS)

District 2
Carol Crawford

Supervisor (Monroe County, MS)

District 3
Fulton Ware

Supervisor (Monroe County, MS)

District 4
Robert Tomey

Supervisor (Monroe County, MS)

District 5
Keith McGee

Supervisor (Montgomery County, MS)

District 1
Kenneth Ware

Supervisor (Montgomery County, MS)

District 2
Lindsey Roberts, Jr.

Supervisor (Montgomery County, MS)

District 3
James Wood, Jr.

Supervisor (Montgomery County, MS)

District 4
Nelson Forrest

Supervisor (Montgomery County, MS)

District 5
Keith Lillis

Supervisor (Neshoba County, MS)

District 1
Kevin Cumberland

Supervisor (Neshoba County, MS)

District 2
Kinsey Smith

Supervisor (Neshoba County, MS)

District 3
Marty Sistrunk

Supervisor (Neshoba County, MS)

District 4
Obbie Riley

Supervisor (Neshoba County, MS)

District 5
Kenneth Harris

Supervisor (Newton County, MS)

District 1
James Smith

Supervisor (Newton County, MS)

District 2
Charles Moulds

Supervisor (Newton County, MS)

District 3
L.M. Bonds

Supervisor (Newton County, MS)

District 4
Jimmie Johnson

Supervisor (Newton County, MS)

District 5
Larry Tate

Supervisor (Noxubee County, MS)

District 1
William Oliver

Supervisor (Noxubee County, MS)

District 2
Sherman Patterson

Supervisor (Noxubee County, MS)

District 3
Eddie Coleman

Supervisor (Noxubee County, MS)

District 4
Bruce Brooks

Supervisor (Noxubee County, MS)

District 5
John Montgomery, Jr.

Supervisor (Oktibbeha County, MS)

District 1
Orlando Trainer

Supervisor (Oktibbeha County, MS)

District 2
Marvell Howard

Supervisor (Oktibbeha County, MS)

District 3
Daniel Jackson

Supervisor (Oktibbeha County, MS)

District 4
Joe Williams

Supervisor (Oktibbeha County, MS)

District 5
James Birge

Supervisor (Panola County, MS)

District 1
Vernice Avant

Supervisor (Panola County, MS)

District 2
John Thomas

Supervisor (Panola County, MS)

District 3
Kelly Morris

Supervisor (Panola County, MS)

District 4
Cole Flint

Supervisor (Panola County, MS)

District 5
Anthony Hales

Supervisor (Pearl River County, MS)

District 1
Joyce Culpepper

Supervisor (Pearl River County, MS)

District 2
Dirk Dedeaux

Supervisor (Pearl River County, MS)
Democratic
District 3
Patrick Lee

Supervisor (Pearl River County, MS)

District 4
Sandy Smith

Supervisor (Pearl River County, MS)

District 5
Bobby Bolton

Supervisor (Perry County, MS)

District 1
W. Shows

Supervisor (Perry County, MS)

District 2
Thomas Walley

Supervisor (Perry County, MS)

District 3
Mitchell Hinton

Supervisor (Perry County, MS)

District 4
Lanny Mixon

Supervisor (Perry County, MS)

District 5
Tazwell Bowsky

Supervisor (Pike County, MS)

District 1
Faye Hodges

Supervisor (Pike County, MS)

District 2
Chuck Lambert

Supervisor (Pike County, MS)

District 3
Luke Brewer

Supervisor (Pike County, MS)

District 4
Gary Honea

Supervisor (Pike County, MS)

District 5
Wayne Stokes

Supervisor (Pontotoc County, MS)

District 1
Wayne Tutor

Supervisor (Pontotoc County, MS)

District 2
Duane Tutor

Supervisor (Pontotoc County, MS)

District 3
Ernie Wright

Supervisor (Pontotoc County, MS)

District 4
Dennis Corder

Supervisor (Pontotoc County, MS)

District 5
James Plaxico

Supervisor (Prentiss County, MS)

District 1
Matt Murphy

Supervisor (Prentiss County, MS)

District 2
Mike Keesler

Supervisor (Prentiss County, MS)

District 3
Mike Huddleston

Supervisor (Prentiss County, MS)

District 4
Larry Lambert

Supervisor (Prentiss County, MS)

District 5
Sheridan Boyd

Supervisor (Quitman County, MS)

District 1
Bobby Turner

Supervisor (Quitman County, MS)

District 2
Brooks Earnest

Supervisor (Quitman County, MS)

District 3
Manuel Killebrew

Supervisor (Quitman County, MS)

District 4
Jesse Ellis

Supervisor (Quitman County, MS)

District 5
Jared Morrison

Supervisor (Rankin County, MS)

District 1
Wood Brown

Supervisor (Rankin County, MS)

District 2
Greg Wilcox

Supervisor (Rankin County, MS)

District 3
Walter Johnson

Supervisor (Rankin County, MS)

District 4
Jay Bishop

Supervisor (Rankin County, MS)

District 5
Jackie Bradford

Supervisor (Scott County, MS)

District 1
Tim Sorey

Supervisor (Scott County, MS)

District 2
Steven Crotwell

Supervisor (Scott County, MS)

District 3
Johnny Harrell

Supervisor (Scott County, MS)

District 4
Bruce McMillan

Supervisor (Scott County, MS)

District 5
William Newsom

Supervisor (Sharkey County, MS)

District 1
Leroy Smith

Supervisor (Sharkey County, MS)

District 2
Samuel Matthews

Supervisor (Sharkey County, MS)

District 3
Tommy Ewing

Supervisor (Sharkey County, MS)

District 4
Willie Smith

Supervisor (Sharkey County, MS)

District 5
Curtis Skiffer

Supervisor (Simpson County, MS)

District 1
Larry Walker

Supervisor (Simpson County, MS)

District 2
Brian Kennedy

Supervisor (Simpson County, MS)

District 3
Mickey Berry

Supervisor (Simpson County, MS)

District 4
Randy Moore

Supervisor (Simpson County, MS)

District 5
Kenny Cain

Supervisor (Smith County, MS)

District 1
Dwight Norris

Supervisor (Smith County, MS)

District 2
Benjie Ford

Supervisor (Smith County, MS)

District 3
Danny Arender

Supervisor (Smith County, MS)

District 4
Howard Hammons

Supervisor (Smith County, MS)

District 5
Joseph Davenport

Supervisor (Stone County, MS)

District 1
Daniel Harris

Supervisor (Stone County, MS)

District 2
Lance Pearson

Supervisor (Stone County, MS)

District 3
Scott Strickland

Supervisor (Stone County, MS)

District 4
Dale Bond

Supervisor (Stone County, MS)

District 5
Glenn Donald

Supervisor (Sunflower County, MS)

District 1
Mary Kent

Supervisor (Sunflower County, MS)

District 2
Dennis Holmes

Supervisor (Sunflower County, MS)

District 3
Edgar Donahoe

Supervisor (Sunflower County, MS)

District 4
Barry Bryant

Supervisor (Sunflower County, MS)

District 5
Kenneth Havens

Supervisor (Tallahatchie County, MS)

District 1
Johnny Goodwin

Supervisor (Tallahatchie County, MS)

District 2
Larry Goode

Supervisor (Tallahatchie County, MS)

District 3
Marcus Echols

Supervisor (Tallahatchie County, MS)

District 4
Cary Hayes

Supervisor (Tallahatchie County, MS)

District 5
Tony Sandridge

Supervisor (Tate County, MS)

District 3
Billy Saunders

Supervisor (Tate County, MS)

District 4
Josh Meredith

Supervisor (Tate County, MS)

District 5
Greg Harrell

Supervisor (Tippah County, MS)

District 2
Mike Graves

Supervisor (Tippah County, MS)

District 3
Eddie Stroupe

Supervisor (Tippah County, MS)

District 5
Brandon Grissom

Supervisor (Tishomingo County, MS)

District 1
Nicky McRae

Supervisor (Tishomingo County, MS)

District 2
Steve Thorne

Supervisor (Tishomingo County, MS)

District 4
Greg Collier

Supervisor (Tishomingo County, MS)

District 5
Phillis Williams

Supervisor (Tunica County, MS)

District 3
Henry Nickson, Jr.

Supervisor (Tunica County, MS)

District 4
McKinley Daley

Supervisor (Tunica County, MS)

District 5
Dwight Pickens

Supervisor (Union County, MS)

District 1
Jimmy Yarbrough

Supervisor (Union County, MS)

District 2
Randy Owen

Supervisor (Union County, MS)

District 4
Bruce Boyd

Supervisor (Walthall County, MS)

District 4
Clennel Brown

Supervisor (Walthall County, MS)

District 5
John Arnold

Supervisor (Warren County, MS)

District 1
William Banks, Jr.

Supervisor (Warren County, MS)

District 2
Charles Selmon

Supervisor (Warren County, MS)

District 3
William Lauderdale, Jr.

Supervisor (Warren County, MS)

District 4
Richard George

Supervisor (Warren County, MS)

District 5
Paul Watson, Jr.

Supervisor (Washington County, MS)

District 1
Mike Gordon

Supervisor (Washington County, MS)

District 2
Troy Wesley

Supervisor (Washington County, MS)

District 3
Jesse Amos

Supervisor (Washington County, MS)

District 4
Ernest Holmes

Supervisor (Washington County, MS)

District 5
Clyde Revette

Supervisor (Wayne County, MS)

District 1
Joe Dyess

Supervisor (Wayne County, MS)

District 2
Jerry Hutto

Supervisor (Wayne County, MS)

District 3
Ed Pitts

Supervisor (Wayne County, MS)

District 4
Gaston Hutcherson

Supervisor (Wayne County, MS)

District 5
Robert Hitt

Supervisor (Webster County, MS)

District 1
Pat Cummings

Supervisor (Webster County, MS)

District 2
Randy Rico

Supervisor (Webster County, MS)

District 3
Larry Crowley

Supervisor (Webster County, MS)

District 4
Doug Burgess

Supervisor (Webster County, MS)

District 5
Wil Seal

Supervisor (Wilkinson County, MS)

District 1
Richard Hollins

Supervisor (Wilkinson County, MS)

District 2
Bill Bankston

Supervisor (Wilkinson County, MS)

District 3
Kenyon Jackson

Supervisor (Wilkinson County, MS)

District 4
Jennings Nettles

Supervisor (Wilkinson County, MS)

District 5
James Warner

Supervisor (Winston County, MS)

District 1
Luke Parkes

Supervisor (Winston County, MS)

District 2
Michael Peterson

Supervisor (Winston County, MS)

District 3
Gloria Turnipseed

Supervisor (Winston County, MS)

District 4
Larry Duran

Supervisor (Winston County, MS)

District 5
John McMinn

Supervisor (Yalobusha County, MS)

District 3
Raymond Rivers

Supervisor (Yazoo County, MS)

District 1
Willie Wright

Supervisor (Yazoo County, MS)

District 3
Jayne Dew

Supervisor (Yazoo County, MS)

District 4
Don Tullos

Alderman (Olive Branch, MS)

Ward 1
Pat Hamilton

Alderman (Olive Branch, MS)

Ward 2
Harold Henderson

Alderman (Olive Branch, MS)

Ward 3
David Wallace

Alderman (Olive Branch, MS)

Ward 4
Susan Johnson

Alderman (Olive Branch, MS)

Ward 5
Dale Dickerson

Alderman (Olive Branch, MS)

Ward 6
George Collins

Alderman (Olive Branch, MS)

At-Large
Lorine Cady

Alderman (Southaven, MS)

Ward 1
Ronnie Hale

Alderman (Southaven, MS)

Ward 2
George Payne

Alderman (Southaven, MS)

Ward 3
William Brooks

Alderman (Southaven, MS)

Ward 4
Ricky Jobes

Alderman (Southaven, MS)

Ward 5
Randy Huling

Alderman (Southaven, MS)

Ward 6
Greg Guy

Alderman (Southaven, MS)

At-Large

2% Democrats

1% Republicans

97% Other

Skip to top
Back to top