or Login to see your representatives.

Access Candidates' and Representatives' Biographies, Voting Records, Interest Group Ratings, Issue Positions, Public Statements, and Campaign Finances

Simply enter your zip code above to get to all of your candidates and representatives, or enter a name. Then, just click on the person you are interested in, and you can navigate to the categories of information we track for them.

Officials

South Carolina Local Legislative Officials

F. White, Jr.

Council Member (Charleston, SC)

District 1
Blake Hallman

Council Member (Charleston, SC)

District 2
James Lewis, Jr.

Council Member (Charleston, SC)

District 3
Robert Mitchell

Council Member (Charleston, SC)

District 4
Jimmy Gallant III

Council Member (Charleston, SC)

District 5
William Gregorie

Council Member (Charleston, SC)

District 6
Louis Waring

Council Member (Charleston, SC)

District 7
Michael Seekings

Council Member (Charleston, SC)

District 8
Aubry Alexander

Council Member (Charleston, SC)

District 9
Dean Riegel

Council Member (Charleston, SC)

District 10
Timothy Mallard

Council Member (Charleston, SC)

District 11
Kathleen Wilson

Council Member (Charleston, SC)

District 12
Sam Davis

Council Member (Columbia, SC)

District 1
Brian Newman

Council Member (Columbia, SC)

District 2
Belinda Gergel

Council Member (Columbia, SC)

District 3
Leona Plaugh

Council Member (Columbia, SC)

District 4
Tameika Devine

Council Member (Columbia, SC)

At-Large
Daniel Rickenmann

Council Member (Columbia, SC)

At-Large
Teresa Ervin

Council Member (Florence, SC)

District 1
Edward Robinson

Council Member (Florence, SC)

District 2
Buddy Brand

Council Member (Florence, SC)

District 3
Steve Powers

Council Member (Florence, SC)

At-Large
Octavia Williams-Blake

Council Member (Florence, SC)

At-Large
Glynn Willis

Council Member (Florence, SC)

At-Large
Marguerite Brown

Council Member (Goose Creek, SC)

At-Large
Kimo Esarey

Council Member (Goose Creek, SC)

At-Large
Sal Gandolfo

Council Member (Goose Creek, SC)

At-Large
John McCants

Council Member (Goose Creek, SC)

At-Large
Mark Phillips

Council Member (Goose Creek, SC)

At-Large
Jerry Tekac

Council Member (Goose Creek, SC)

At-Large
Amy Doyle

Council Member (Greenville, SC)

District 1
Lillian Flemming

Council Member (Greenville, SC)

District 2
Jill Littlejohn

Council Member (Greenville, SC)

District 3
J. Sudduth

Council Member (Greenville, SC)

District 4
Susan Reynolds

Council Member (Greenville, SC)

At-Large
C. Smock

Council Member (Greenville, SC)

At-Large
Willie Ferguson

Council Member (Hilton Head Island, SC)

Ward 1
WIlliam Harkins

Council Member (Hilton Head Island, SC)

Ward 2
Wm. Lee Edwards

Council Member (Hilton Head Island, SC)

Ward 3
Kimberly Likins

Council Member (Hilton Head Island, SC)

Ward 4
George Williams, Jr.

Council Member (Hilton Head Island, SC)

Ward 5
Kenneth Heitzke

Council Member (Hilton Head Island, SC)

Ward 6
John Burn

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Elton Carrier

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Nick Collins

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Paul Gawrych

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Kenneth Glasson

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Linda Page

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Craig Rhyne

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Thomasena Stokes-Marshall

Council Member (Mount Pleasant, SC)

At-Large
Ed Astle

Council Member (North Charleston, SC)

District 1
Rhonda Jerome

Council Member (North Charleston, SC)

District 2
Bobby Jameson

Council Member (North Charleston, SC)

District 3
Phoebe Miller

Council Member (North Charleston, SC)

District 4
Steve Ayer

Council Member (North Charleston, SC)

District 5
Dorothy Williams

Council Member (North Charleston, SC)

District 6
Sam Hart

Council Member (North Charleston, SC)

District 7
Bob King

Council Member (North Charleston, SC)

District 8
Kurt Taylor

Council Member (North Charleston, SC)

District 9
Michael Brown

Council Member (North Charleston, SC)

District 10
Susie Hinton

Council Member (Rock Hill, SC)

Ward 1
Kathy Pender

Council Member (Rock Hill, SC)

Ward 2
Kevin Sutton

Council Member (Rock Hill, SC)

Ward 3
John Black III

Council Member (Rock Hill, SC)

Ward 4
Osbey Roddey

Council Member (Rock Hill, SC)

Ward 5
Jim Reno

Council Member (Rock Hill, SC)

Ward 6
Joe Spigner

Council Member (Spartanburg, SC)

District 1
Renee Cariveau

Council Member (Spartanburg, SC)

District 2
Robert Reeder

Council Member (Spartanburg, SC)

District 3
Cate Brandt Ryba

Council Member (Spartanburg, SC)

District 4
Jerome Rice, Jr.

Council Member (Spartanburg, SC)

District 5
Linda Dogan

Council Member (Spartanburg, SC)

District 6
Aaron Brown

Council Member (Summerville, SC)

District 1
Ricky Waring

Council Member (Summerville, SC)

District 2
Walter Bailey

Council Member (Summerville, SC)

District 3
Mike Dawson

Council Member (Summerville, SC)

District 4
Kima Garten-Schmidt

Council Member (Summerville, SC)

District 5
Bob Jackson

Council Member (Summerville, SC)

District 6
Thomas Lowery

Council Member (Sumter, SC)

Ward 1
Ione Dwyer

Council Member (Sumter, SC)

Ward 2
Calvin Hastie

Council Member (Sumter, SC)

Ward 3
Walter Newman

Council Member (Sumter, SC)

Ward 4
Robert Galiano

Council Member (Sumter, SC)

Ward 5
William Painter

Council Member (Sumter, SC)

Ward 6
Charlie Stone

Council Member (Abbeville County, SC)

District 1
John Calhoun

Council Member (Abbeville County, SC)

District 2
Claude Thomas

Council Member (Abbeville County, SC)

District 3
William Norris

Council Member (Abbeville County, SC)

District 4
Oscar Klugh

Council Member (Abbeville County, SC)

District 5
Don Campbell

Council Member (Abbeville County, SC)

District 6
Bryan McClain

Council Member (Abbeville County, SC)

District 7
Kathy Rawls

Council Member (Aiken County, SC)

District 1
Scott Singer

Council Member (Aiken County, SC)

District 2
LaWana McKenzie

Council Member (Aiken County, SC)

District 3
Chuck Smith

Council Member (Aiken County, SC)

District 4
Sandy Haskell

Council Member (Aiken County, SC)

District 5
Charles Barton

Council Member (Aiken County, SC)

District 6
Gary Bunker

Council Member (Aiken County, SC)

District 7
Willar Hightower, Jr.

Council Member (Aiken County, SC)

District 8
Ronnie Young

Council Member (Aiken County, SC)

At-Large
Theresa Taylor

Council Member (Allendale County, SC)

District 1
Carl Gooding

Council Member (Allendale County, SC)

District 2
James Pinkney

Council Member (Allendale County, SC)

District 3
J.W. Wall, Jr.

Council Member (Allendale County, SC)

District 4
William Robinson

Council Member (Allendale County, SC)

District 5
Francis Crowder, Sr.

Council Member (Anderson County, SC)

District 1
Gracie Floyd

Council Member (Anderson County, SC)

District 2
Eddie Moore

Council Member (Anderson County, SC)

District 3
Tom Allen

Council Member (Anderson County, SC)

District 4
Tommy Dunn

Council Member (Anderson County, SC)

District 5
Ken Waters

Council Member (Anderson County, SC)

District 6
M. Wilson

Council Member (Anderson County, SC)

District 7
Chris Wilson

Council Member (Bamberg County, SC)

District 1
Alzena Robinson

Council Member (Bamberg County, SC)

District 2
Larry Haynes

Council Member (Bamberg County, SC)

District 3
St. Clair Guess

Council Member (Bamberg County, SC)

District 4
Isaiah Odom

Council Member (Bamberg County, SC)

District 5
Evert Comer, Jr.

Council Member (Bamberg County, SC)

District 6
Clint Carter

Council Member (Bamberg County, SC)

District 7
Freddie Houston, Sr.

Council Member (Barnwell County, SC)

District 1
David Kenner

Council Member (Barnwell County, SC)

District 2
Keith Sloan

Council Member (Barnwell County, SC)

District 3
Charles Jowers, Sr.

Council Member (Barnwell County, SC)

District 4
Joe Smith

Council Member (Barnwell County, SC)

District 5
Harold Buckmon

Council Member (Barnwell County, SC)

District 6
Travis Black

Council Member (Barnwell County, SC)

District 7
Rick Caporale

Council Member (Beaufort County, SC)
Republican
District 1
Steven Baer

Council Member (Beaufort County, SC)
Republican
District 2
Stewart Rodman

Council Member (Beaufort County, SC)
Republican
District 3
William McBride

Council Member (Beaufort County, SC)
Democratic
District 5
Gerald Dawson

Council Member (Beaufort County, SC)
Democratic
District 6
Paul Sommerville

Council Member (Beaufort County, SC)
Republican
District 7
Herbert Glaze

Council Member (Beaufort County, SC)
Democratic
District 8
Brian Flewelling

Council Member (Beaufort County, SC)

District 9
Jerry Stewart

Council Member (Beaufort County, SC)
Republican
District 10
Laura Von Harten

Council Member (Beaufort County, SC)
Democratic
District 11
Daniel Davis

Supervisor (Berkeley County, SC)
Republican
At-Large
Phillip Farley

Council Member (Berkeley County, SC)
Republican
District 1
Timothy Callanan

Council Member (Berkeley County, SC)

District 2
Robert Call

Council Member (Berkeley County, SC)

District 3
Cathy Davis

Council Member (Berkeley County, SC)

District 4
Dennis Fish

Council Member (Berkeley County, SC)

District 5
Jack Schurlknight

Council Member (Berkeley County, SC)
Republican
District 6
Caldwell Pinckney, Jr.

Council Member (Berkeley County, SC)
Democratic
District 7
Steve Davis

Council Member (Berkeley County, SC)

District 8
Helen Carson

Council Member (Calhoun County, SC)

At-Large
James Haigler

Council Member (Calhoun County, SC)

At-Large
Roger Hill

Council Member (Calhoun County, SC)

At-Large
Steve Livingston

Council Member (Calhoun County, SC)

At-Large
David Summers, Jr.

Council Member (Calhoun County, SC)

At-Large
Herb Sass

Council Member (Charleston County, SC)

District 1
Dickie Schweers

Council Member (Charleston County, SC)

District 2
J. Summey

Council Member (Charleston County, SC)

District 3
Henry Darby

Council Member (Charleston County, SC)

District 4
Teddie Pryor, Sr.

Council Member (Charleston County, SC)

District 5
A. Rawl

Council Member (Charleston County, SC)

District 6
Colleen Condon

Council Member (Charleston County, SC)

District 7
Anna Johnson

Council Member (Charleston County, SC)

District 8
Joseph Qualey

Council Member (Charleston County, SC)

District 9
Rufus Foster

Council Member (Cherokee County, SC)

District 1
Michael Fowlkes

Council Member (Cherokee County, SC)

District 2
J. Little

Council Member (Cherokee County, SC)

District 3
Timothy Spencer

Council Member (Cherokee County, SC)

District 4
Charles Mathis

Council Member (Cherokee County, SC)

District 5
L. Parris

Council Member (Cherokee County, SC)

District 6
Tracy McDaniel

Council Member (Cherokee County, SC)

District 7
R. Carlisle Roddey

Supervisor (Chester County, SC)

At-Large
D. Jordan

Council Member (Chester County, SC)

District 1
Archie Lucas

Council Member (Chester County, SC)

District 2
Joe Branham

Council Member (Chester County, SC)

District 3
John Holcombe

Council Member (Chester County, SC)

District 4
Mary Guy

Council Member (Chester County, SC)

District 5
Alex Oliphant

Council Member (Chester County, SC)

District 6
Bruce Rivers

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 1
Gerald Miller

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 2
Kenneth Johnson

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 3
Douglas Curtis

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 4
George Plyler

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 5
Lenora Powe

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 6
James Rivers

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 7
W. Moore

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 8
Robert Cole

Council Member (Chesterfield County, SC)

District 9
Billy Richardson

Council Member (Clarendon County, SC)

District 1
A.C. English

Council Member (Clarendon County, SC)

District 2
William Frierson

Council Member (Clarendon County, SC)

District 2
Benton Blakely

Council Member (Clarendon County, SC)

District 3
Dwight Stewart, Jr.

Council Member (Clarendon County, SC)

At-Large
Gene Whetsell

Council Member (Colleton County, SC)

At-Large
Floyd Buckner

Council Member (Colleton County, SC)

Eastern
Joseph Flowers

Council Member (Colleton County, SC)

Western
Steven Murdaugh

Council Member (Colleton County, SC)

Western
Evon Robinson

Council Member (Colleton County, SC)

Eastern
Billy Baldwin

Council Member (Darlington County, SC)

District 1
Dannie Douglas

Council Member (Darlington County, SC)

District 2
Wilhelmina Johnson

Council Member (Darlington County, SC)

District 3
Bobby Hudson

Council Member (Darlington County, SC)

District 4
Marvin Le Flowers

Council Member (Darlington County, SC)

District 5
Mozella Nicholson

Council Member (Darlington County, SC)

District 6
Alex Shaw

Council Member (Darlington County, SC)

District 7
Wesley Blackwell

Council Member (Darlington County, SC)

District 8
Macio Williamson

Council Member (Dillon County, SC)

District 1
Bobby Moody

Council Member (Dillon County, SC)

District 2
Robert Scott

Council Member (Dillon County, SC)

District 3
Aaron Gandy

Council Member (Dillon County, SC)

District 4
Harold Moody

Council Member (Dillon County, SC)

District 5
Andrew Graves

Council Member (Dillon County, SC)

District 6
Johnson Joe

Council Member (Dillon County, SC)

District 7
Willie Davis

Council Member (Dorchester County, SC)
Democratic
District 1
David Chinnis

Council Member (Dorchester County, SC)

District 2
George Bailey

Council Member (Dorchester County, SC)
Republican
District 3
Larry Hargett

Council Member (Dorchester County, SC)
Republican
District 4
Richard Rosebrock

Council Member (Dorchester County, SC)
Republican
District 5
William Hearn

Council Member (Dorchester County, SC)

District 6
Jay Byars

Council Member (Dorchester County, SC)

District 7
Norman Dorn

Council Member (Edgefield County, SC)

District 1
Rodney Ashcraft

Council Member (Edgefield County, SC)

District 2
Dean Campbell

Council Member (Edgefield County, SC)

District 3
Willie Bright

Council Member (Edgefield County, SC)

District 4
Genia Blackwell

Council Member (Edgefield County, SC)

District 5
Dwayne Perry, Sr.

Council Member (Fairfield County, SC)

District 1
Carolyn Robinson

Council Member (Fairfield County, SC)

District 2
Mikel Trapp

Council Member (Fairfield County, SC)

District 3
Kamau Marcharia

Council Member (Fairfield County, SC)

District 4
David Ferguson

Council Member (Fairfield County, SC)

District 5
Mary Kinley

Council Member (Fairfield County, SC)

District 6
R. David Brown

Council Member (Fairfield County, SC)

District 7
K.G. Smith, Jr.

Council Member (Florence County, SC)

District 1
Roger Poston

Council Member (Florence County, SC)

District 2
Alphonso Bradley

Council Member (Florence County, SC)

District 3
Mitchell Kirby

Council Member (Florence County, SC)

District 4
Johnnie Rodgers, Jr.

Council Member (Florence County, SC)

District 5
Russell Culberson

Council Member (Florence County, SC)

District 6
Waymon Mumford

Council Member (Florence County, SC)

District 7
James Schofield

Council Member (Florence County, SC)

District 8
H. Anderson

Council Member (Florence County, SC)

District 9
Jerry Oakley

Council Member (Georgetown County, SC)

District 1
Ron Charlton

Council Member (Georgetown County, SC)

District 2
Leona Myers-Miller

Council Member (Georgetown County, SC)

District 3
Lillie Johnson

Council Member (Georgetown County, SC)

District 4
Austin Beard

Council Member (Georgetown County, SC)

District 5
Bob Anderson

Council Member (Georgetown County, SC)

District 6
Johnny Morant

Council Member (Georgetown County, SC)

District 7
Joseph Dill

Council Member (Greenville County, SC)

District 17
Joseph Baldwin

Council Member (Greenville County, SC)

District 18
Willis Meadows

Council Member (Greenville County, SC)

District 19
Sid Cates

Council Member (Greenville County, SC)

District 20
Jim Burns

Council Member (Greenville County, SC)

District 21
Bob Taylor

Council Member (Greenville County, SC)

District 22
Xanthene Norris

Council Member (Greenville County, SC)

District 23
Liz Seman

Council Member (Greenville County, SC)

District 24
Lottie Gibson

Council Member (Greenville County, SC)

District 25
Dan Rawls

Council Member (Greenville County, SC)

District 26
Butch Kirven, Jr.

Council Member (Greenville County, SC)

District 27
G. Frederick Payne

Council Member (Greenville County, SC)

District 28
Edith Childs

Council Member (Greenwood County, SC)
Democratic
District 1
Mark Allison

Council Member (Greenwood County, SC)

District 2
Gonza Bryant

Council Member (Greenwood County, SC)
Democratic
District 3
Chuck Moates

Council Member (Greenwood County, SC)

District 4
Patrick Moody

Council Member (Greenwood County, SC)
Republican
District 5
Robbie Templeton

Council Member (Greenwood County, SC)
Republican
District 6
Robert Jennings, Jr.

Council Member (Greenwood County, SC)

District 7
Hugh Gray

Council Member (Hampton County, SC)

At-Large
Christopher Haulsee

Council Member (Hampton County, SC)

At-Large
Virgin Johnson, Sr.

Council Member (Hampton County, SC)

At-Large
Charles Phillips

Council Member (Hampton County, SC)

At-Large
Shedron Williams

Council Member (Hampton County, SC)

At-Large
Harold Worley

Council Member (Horry County, SC)

District 1
Brent Schulz

Council Member (Horry County, SC)

District 2
Marion Foxworth III

Council Member (Horry County, SC)

District 3
Gary Loftus

Council Member (Horry County, SC)

District 4
Paul Price, Jr.

Council Member (Horry County, SC)

District 5
Bob Grabowski

Council Member (Horry County, SC)

District 6
James Frazier

Council Member (Horry County, SC)

District 7
Carl Schwartzkopf

Council Member (Horry County, SC)

District 8
W. Prince

Council Member (Horry County, SC)

District 9
Jody Prince

Council Member (Horry County, SC)

District 10
Al Allen

Council Member (Horry County, SC)

District 11
Samuel Gregory

Council Member (Jasper County, SC)

At-Large
LeRoy Blackshear

Council Member (Jasper County, SC)

Hardeeville Township
Theodus Drayton

Council Member (Jasper County, SC)

Robertville Township
Henry Etheridge

Council Member (Jasper County, SC)

Pocotaligo Township
Martin Sauls IV

Council Member (Jasper County, SC)

Coosawhatchie Township
Bobby Gary

Council Member (Kershaw County, SC)

District 1
Sammie Tucker, Jr.

Council Member (Kershaw County, SC)

District 2
CR Miles

Council Member (Kershaw County, SC)

District 3
Jimmy Jones

Council Member (Kershaw County, SC)

District 4
Stephen Smoak

Council Member (Kershaw County, SC)

District 5
Tom Gardner

Council Member (Kershaw County, SC)

District 6
Gene Wise

Council Member (Kershaw County, SC)

At-Large
Larry McCullough

Council Member (Lancaster County, SC)

District 1
Charlene McGriff

Council Member (Lancaster County, SC)

District 2
D.W. Cole

Council Member (Lancaster County, SC)

District 3
Larry Honeycutt

Council Member (Lancaster County, SC)

District 4
Rudy Carter

Council Member (Lancaster County, SC)

District 5
Jack Estridge

Council Member (Lancaster County, SC)

District 6
Kathy Sistare

Council Member (Lancaster County, SC)

District 7
Ted Nash

Council Member (Laurens County, SC)

District 1
Joseph Wood, Jr.

Council Member (Laurens County, SC)

District 2
Edward McDaniel

Council Member (Laurens County, SC)

District 3
James Coleman

Council Member (Laurens County, SC)

District 4
P. Tollison

Council Member (Laurens County, SC)

District 5
Diane Anderson

Council Member (Laurens County, SC)

District 6
David Tribble, Jr.

Council Member (Laurens County, SC)

District 7
David Addison

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
Charles Beasley

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
Gordon Eckley

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
Ronald Fountain

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
Larry Logan

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
J. McCutchen

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
Travis Windham

Council Member (Lee County, SC)

At-Large
James Kinard, Jr.

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 1
Frank Townsend III

Council Member (Lexington County, SC)

District 2
George Davis

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 3
Debra Summers

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 4
Bobby Keisler

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 5
Johnny Jeffcoat

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 6
Brad Matthews

Council Member (Lexington County, SC)

District 7
William Banning, Sr.

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 8
M. Cullum

Council Member (Lexington County, SC)
Republican
District 9
John Atkinson, Jr.

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Buddy Collins

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Allen Floyd

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Simon Jenkins

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Thomas Shaw

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Elista Smith

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Milton Troy II

Council Member (Marion County, SC)

At-Large
Jason Steen

Council Member (Marlboro County, SC)

District 1
Willie Gladden

Council Member (Marlboro County, SC)

District 2
Ron Munnerlyn

Council Member (Marlboro County, SC)

District 3
Corrie Plato

Council Member (Marlboro County, SC)

District 4
Carolyn Prince

Council Member (Marlboro County, SC)

District 5
Ken Allen

Council Member (Marlboro County, SC)

District 6
Steve Blackmon

Council Member (Marlboro County, SC)

District 7
Anthony Woods

Council Member (Marlboro County, SC)

District 8
Henry Banks

Council Member (McCormick County, SC)

District 1
Bernard Hamby

Council Member (McCormick County, SC)

District 2
John Philcox

Council Member (McCormick County, SC)

District 3
Charles Jennings

Council Member (McCormick County, SC)

District 4
Earl Coleman

Council Member (McCormick County, SC)

District 5
Edgar Baker

Council Member (Newberry County, SC)

District 1
Steve Stockman

Council Member (Newberry County, SC)

District 2
Henry Livingston III

Council Member (Newberry County, SC)

District 3
Kirksey Koon

Council Member (Newberry County, SC)

District 4
Les Hipp

Council Member (Newberry County, SC)

District 5
William Waldrop

Council Member (Newberry County, SC)

District 6
John Caldwell

Council Member (Newberry County, SC)

District 7
Karen Lindler

County Treasurer (Newberry County, SC)
Paul Corbeil

Council Member (Oconee County, SC)

District 1
Wayne McCall

Council Member (Oconee County, SC)

District 2
Archie Barron

Council Member (Oconee County, SC)

District 3
Joel Thrift

Council Member (Oconee County, SC)

District 4
Reg Dexter

Council Member (Oconee County, SC)

District 5
Johnnie Wright, Sr.

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 1
Johnny Ravenell

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 2
Harry Wimberly

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 3
Heyward Livingston

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 4
Janie Cooper

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 5
Clyde Livingston

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 6
Willie Owens

Council Member (Orangeburg County, SC)

District 7
Jeff Martin

Council Member (Pickens County, SC)

District 1
Trey Whitehurst

Council Member (Pickens County, SC)

District 2
Sam Wyche

Council Member (Pickens County, SC)

District 3
G. Smith

Council Member (Pickens County, SC)

District 4
Jennifer Willis

Council Member (Pickens County, SC)

District 5
Tom Ponder

Council Member (Pickens County, SC)

District 6
Bill Malinowski

Council Member (Richland County, SC)
No Party Affiliation
District 1
Joyce Dickerson

Council Member (Richland County, SC)

District 2
Damon Jeter

Council Member (Richland County, SC)

District 3
Paul Livingston

Council Member (Richland County, SC)

District 4
Seth Rose

Council Member (Richland County, SC)

District 5
L. Pearce, Jr.

Council Member (Richland County, SC)

District 6
Gwendolyn Kennedy

Council Member (Richland County, SC)

District 7
Jim Manning

Council Member (Richland County, SC)

District 8
Val Hutchinson

Council Member (Richland County, SC)

District 9
Kelvin Washington

Council Member (Richland County, SC)

District 10
Norman Jackson

Council Member (Richland County, SC)

District 11
James Daniel, Sr.

Council Member (Saluda County, SC)

At-Large
Donald Hancock

Council Member (Saluda County, SC)

At-Large
William Pugh

Council Member (Saluda County, SC)

At-Large
Jacob Schumpert

Council Member (Saluda County, SC)

At-Large
Gwendolyn Shealy

Council Member (Saluda County, SC)

At-Large
Michael Brown

Council Member (Spartanburg County, SC)

District 1
O'Neal Mintz

Council Member (Spartanburg County, SC)

District 2
David Britt

Council Member (Spartanburg County, SC)

District 3
Jane Hall

Council Member (Spartanburg County, SC)

District 4
Dale Culbreth

Council Member (Spartanburg County, SC)

District 5
Roger Nutt

Council Member (Spartanburg County, SC)

District 6
Jeffrey Horton

Council Member (Spartanburg County, SC)

At-Large
Naomi Sanders

Council Member (Sumter County, SC)

District 1
Artie Baker

Council Member (Sumter County, SC)

District 2
James Byrd, Jr.

Council Member (Sumter County, SC)

District 3
Charles Edens

Council Member (Sumter County, SC)

District 4
Vivian Fleming-McGhaney

Council Member (Sumter County, SC)

District 5
Larry Blanding

Council Member (Sumter County, SC)

District 6
Eugene Baten

Council Member (Sumter County, SC)

District 7
Tommy Ford

County Council (Union County, SC)

At-Large
Randall Hanvey

County Council (Union County, SC)

At-Large
Ben Ivey

County Council (Union County, SC)

At-Large
Joan Little

County Council (Union County, SC)

At-Large
Dora Martin

County Council (Union County, SC)

At-Large
Kacie Petrie

County Council (Union County, SC)

At-Large
Thomas Sinclair

County Council (Union County, SC)

At-Large
Stanley Pasley

Supervisor (Williamsburg County, SC)

At-Large
Harry Huggins

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 1
W.B. Wilson

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 2
Harry Darby

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 3
Eddie Woods, Jr.

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 4
Andy McKnight

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 5
Sam Drucker

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 6
Franklin Fulmore

Council Member (Williamsburg County, SC)

District 7
David Bowman

Council Member (York County, SC)

District 1
Bruce Henderson

Council Member (York County, SC)

District 2
Eric Winstead

Council Member (York County, SC)

District 3
William Roddey

Council Member (York County, SC)

District 4
Curwood Chappell

Council Member (York County, SC)
Republican
District 5
Britt Blackwell

Council Member (York County, SC)

District 6
Chad Williams

Council Member (York County, SC)

District 7
Michael Chestnut

Council Member (Myrtle Beach, SC)

At-Large
W. Gray

Council Member (Myrtle Beach, SC)

At-Large
Mike Lowder

Council Member (Myrtle Beach, SC)

At-Large
Susan Means

Council Member (Myrtle Beach, SC)

At-Large
Philip Render

Council Member (Myrtle Beach, SC)

At-Large
Randal Wallace

Council Member (Myrtle Beach, SC)

At-Large
Beverly Clyburn

Council Member (Aiken, SC)

District 1
Lessie Price

Council Member (Aiken, SC)

District 2
Dick Dewar

Council Member (Aiken, SC)

District 3
Reggie Ebner

Council Member (Aiken, SC)

District 4
Steve Homoki

Council Member (Aiken, SC)

At-Large
Converse Chellis III

Treasurer (SC)

2% Democrats

5% Republicans

93% Other

Back to top