or Login to see your representatives.

Access Candidates' and Representatives' Biographies, Voting Records, Interest Group Ratings, Issue Positions, Public Statements, and Campaign Finances

Simply enter your zip code above to get to all of your candidates and representatives, or enter a name. Then, just click on the person you are interested in, and you can navigate to the categories of information we track for them.

Officials

Kansas Local Legislative Officials

Dean Brigman

Council Member (Hutchinson, KS)

At-Large
Bob Bush

Council Member (Hutchinson, KS)

Northeast
Cindy Proett

Council Member (Hutchinson, KS)

Southeast
David Razo

Council Member (Hutchinson, KS)

Southwest
Nathaniel Barnes

Commissioner (Kansas City, KS)

District 1
Wm. Miller

Commissioner (Kansas City, KS)

District 2
Ann Brandau-Murguia

Commissioner (Kansas City, KS)

District 3
Mark Mitchell

Commissioner (Kansas City, KS)

District 4
Mike Kane

Commissioner (Kansas City, KS)

District 5
Thomas Cooley

Commissioner (Kansas City, KS)

District 7
Benoyd Ellison

Commissioner (Kansas City, KS)

District 8
John Mendez

Commissioner (Kansas City, KS)

At-Large
Mike Amyx

Vice Mayor (Lawrence, KS)
Jeremy Farmer

Commissioner (Lawrence, KS)
Terry Riordan

Commissioner (Lawrence, KS)
Bob Schumm

Commissioner (Lawrence, KS)
Larry Dedeke

Commissioner (Leavenworth, KS)

At-Large
Davis Moulden

Commissioner (Leavenworth, KS)

At-Large
Lisa Weakley

Commissioner (Leavenworth, KS)

At-Large
Joe Karlin

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 1
Steve Lemons

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 1
Diane Linver

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 2
Thomas Nolte

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 2
Lou Serrone

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 3
Amy Slater

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 3
Andy Huckaba

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 4
Mandy Stuke

Council Member (Lenexa, KS)

Ward 4
Richard Jankovich

Commissioner (Manhattan, KS)
Karen McCulloh

Commissioner (Manhattan, KS)
Democratic
Usha Reddi

Commissioner (Manhattan, KS)
Larry Campbell

Council Member (Olathe, KS)

Ward 1
Jim Randall

Council Member (Olathe, KS)

Ward 2
Wes McCoy

Council Member (Olathe, KS)

Ward 3
Marge Vogt

Council Member (Olathe, KS)

Ward 4
John Bacon

Council Member (Olathe, KS)

At-Large
Ronald Ryckman, Sr.

Council Member (Olathe, KS)
Republican
At-Large
Terry Happer Scheier

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 1
Dave Janson

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 1
Paul Lyons

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 2
Curt Skoog

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 2
Jim Kite

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 3
David White

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 3
Terry Goodman

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 4
Fred Spears

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 4
John Skubal

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 5
John Thompson

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 5
Rick Collins

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 6
Dan Stock

Council Member (Overland Park, KS)

Ward 6
Aaron Householter

Vice Mayor (Salina, KS)

At-Large
Jon Blanchard

Commissioner (Salina, KS)

At-Large
Kaye Crawford

Commissioner (Salina, KS)

At-Large
Randall Hardy

Commissioner (Salina, KS)

At-Large
Jim Neighbor

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 1
Dan Pflumm

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 1
Mike Kemmling

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 2
Neal Sawyer

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 2
Stephanie Meyer

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 3
Jeff Vaught

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 3
Michelle Distler

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 4
Michael Sandifer

Council Member (Shawnee, KS)

Ward 4
Karen Hiller

Council Member (Topeka, KS)

District 1
John Campos

Council Member (Topeka, KS)

District 2
Sylvia Ortiz

Council Member (Topeka, KS)

District 3
Denise Everhart

Council Member (Topeka, KS)

District 4
Michelle De La Isla

Council Member (Topeka, KS)

District 5
Chad Manspeaker

Council Member (Topeka, KS)

District 6
Elaine Schwartz

Council Member (Topeka, KS)

District 7
Nathan Schmidt

Council Member (Topeka, KS)

District 8
Richard Harmon

Council Member (Topeka, KS)

District 9
Lavonta Williams

Council Member (Wichita, KS)

District 1
Pete Meitzner

Council Member (Wichita, KS)

District 2
James Clendenin

Council Member (Wichita, KS)

District 3
Jeff Blubaugh

Council Member (Wichita, KS)

District 4
Jeff Longwell

Council Member (Wichita, KS)

District 5
Janet Miller

Council Member (Wichita, KS)

District 6
Dick Works

Commissioner (Allen County, KS)
Republican
District 1
Thomas Williams

Commissioner (Allen County, KS)

District 2
Jim Talkington

Commissioner (Allen County, KS)

District 3
James Johnson

Commissioner (Anderson County, KS)

District 1
Jerry Howarter

Commissioner (Anderson County, KS)

District 2
Eugene Highberger

Commissioner (Anderson County, KS)

District 3
Jeffrey Schuele

Commissioner (Atchison County, KS)

District 1
Mike Bodenhausen

Commissioner (Atchison County, KS)

District 2
Bill Pohl

Commissioner (Atchison County, KS)

District 3
R. Garten

Commissioner (Barber County, KS)

District 1
Paul Harbaugh

Commissioner (Barber County, KS)

District 2
Mike Thomas

Commissioner (Barber County, KS)

District 3
Kenneth Schremmer

Commissioner (Barton County, KS)

District 1
Homer Kruckenberg

Commissioner (Barton County, KS)

District 2
Don Davis

Commissioner (Barton County, KS)

District 3
Don Cates

Commissioner (Barton County, KS)

District 4
Jennifer Schartz

Commissioner (Barton County, KS)

District 5
Allen Warren

Commissioner (Bourbon County, KS)

District 1
Barbara Albright

Commissioner (Bourbon County, KS)

District 2
Harold Coleman

Commissioner (Bourbon County, KS)

District 3
Steve Roberts

Commissioner (Brown County, KS)

District 1
Keith Olsen

Commissioner (Brown County, KS)

District 2
Warren Ploeger

Commissioner (Brown County, KS)

District 3
Jeff Masterson

Commissioner (Butler County, KS)
Republican
District 1
Peggy Palmer

Commissioner (Butler County, KS)

District 2
Ed Myers

Commissioner (Butler County, KS)

District 3
Mike Wheeler

Commissioner (Butler County, KS)
Republican
District 4
Dan Woydziak

Commissioner (Butler County, KS)
Republican
District 5
J. McNee

Commissioner (Chase County, KS)

District 1
Janice Glanville

Commissioner (Chase County, KS)

District 2
Kenneth Dawson

Commissioner (Chase County, KS)

District 3
Goff Searl

Commissioner (Chautauqua County, KS)

District 1
Danny Williams

Commissioner (Chautauqua County, KS)

District 2
Jack Carpenter

Commissioner (Chautauqua County, KS)

District 3
Patrick Collins

Commissioner (Cherokee County, KS)

District 1
Jack Garner

Commissioner (Cherokee County, KS)

District 2
Richard Hilderbrand

Commissioner (Cherokee County, KS)

District 3
Ernie Ketzner

Commissioner (Cheyenne County, KS)

District 1
Dale Patton

Commissioner (Cheyenne County, KS)

District 2
Brett Poling

Commissioner (Cheyenne County, KS)

District 3
Michael Myatt

Commissioner (Clark County, KS)

District 1
Charles McKinney

Commissioner (Clark County, KS)

District 2
Howard Wideman

Commissioner (Clark County, KS)

District 3
Jerry Mayo

Commissioner (Clay County, KS)

District 1
Mike Spicer

Commissioner (Clay County, KS)

District 2
David Thurlow

Commissioner (Clay County, KS)

District 3
Johnita Crawford

Commissioner (Cloud County, KS)

District 1
Gary Caspers

Commissioner (Cloud County, KS)

District 2
Gail Engle

Commissioner (Cloud County, KS)

District 3
Kimberly Skillman-Robrahn

Commissioner (Coffey County, KS)

District 1
Arlin Meats

Commissioner (Coffey County, KS)

District 2
Fred Rowley, Jr.

Commissioner (Coffey County, KS)

District 3
Kenneth Combes

Commissioner (Coffey County, KS)

District 4
Robert Saueressig

Commissioner (Coffey County, KS)

District 5
Harlie Haas

Commissioner (Comanche County, KS)

District 1
Velma Basnett

Commissioner (Comanche County, KS)

District 2
Larry Harvey

Commissioner (Comanche County, KS)

District 3
Wayne Wilt

Commissioner (Cowley County, KS)

District 1
Gary Wilson

Commissioner (Cowley County, KS)

District 2
Alan Groom

Commissioner (Cowley County, KS)

District 3
Bob Kmiec

Commissioner (Crawford County, KS)

District 1
Tom Moody

Commissioner (Crawford County, KS)

District 2
Carl Wood

Commissioner (Crawford County, KS)

District 3
Stanley McEvoy

Commissioner (Decatur County, KS)

District 1
Ralph Unger

Commissioner (Decatur County, KS)

District 2
Gene Gallentine

Commissioner (Decatur County, KS)

District 3
LaVerne Myers

Commissioner (Dickinson County, KS)

District 1
Lynn Peterson

Commissioner (Dickinson County, KS)

District 2
Craig Chamberlin

Commissioner (Dickinson County, KS)

District 3
David Van Laar

Commissioner (Doniphan County, KS)

District 1
Terry Horner

Commissioner (Doniphan County, KS)

District 2
Jerry McKernan

Commissioner (Doniphan County, KS)

District 3
Mike Gaughan

Commissioner (Douglas County, KS)

District 1
Nancy Thellman

Commissioner (Douglas County, KS)

District 2
Jim Flory

Commissioner (Douglas County, KS)

District 3
Mica Schnoebelen

Commissioner (Edwards County, KS)

District 1
Billy Brokar

Commissioner (Edwards County, KS)

District 2
Lavern Wetzel

Commissioner (Edwards County, KS)

District 3
Douglas Ritz

Commissioner (Elk County, KS)

District 1
Gary Hebb

Commissioner (Elk County, KS)

District 2
K. R. Liebau

Commissioner (Elk County, KS)

District 3
Swede Holmgren

Commissioner (Ellis County, KS)

District 1
Barbara Wasinger

Commissioner (Ellis County, KS)

District 2
Dean Haselhorst

Commissioner (Ellis County, KS)

District 3
Albert Oller

Commissioner (Ellsworth County, KS)

District 1
Kermit Rush

Commissioner (Ellsworth County, KS)

District 2
Terry Kueser

Commissioner (Ellsworth County, KS)

District 3
Roman Halbur

Commissioner (Finney County, KS)

District 1
Dave Jones

Commissioner (Finney County, KS)

District 2
Duane Drees

Commissioner (Finney County, KS)

District 3
Clifford Mayo

Commissioner (Finney County, KS)

District 4
Larry Jones

Commissioner (Finney County, KS)

District 5
Jerry King

Commissioner (Ford County, KS)

District 1
Chris Boys

Commissioner (Ford County, KS)

District 2
Danny Gillum

Commissioner (Ford County, KS)

District 3
Colton Waymire

Commissioner (Franklin County, KS)

District 1
Richard Howard

Commissioner (Franklin County, KS)

District 2
Roy Dunn

Commissioner (Franklin County, KS)

District 3
Steve Harris

Commissioner (Franklin County, KS)

District 4
Donald Stottlemire

Commissioner (Franklin County, KS)

District 5
R. Bennett

Commissioner (Geary County, KS)

District 1
Larry Hicks

Commissioner (Geary County, KS)

District 2
Florence Whitebread

Commissioner (Geary County, KS)

District 3
Mahlon Tuttle

Commissioner (Gove County, KS)

District 1
Frank Schwanzenberger

Commissioner (Gove County, KS)

District 2
Bart Briggs

Commissioner (Gove County, KS)

District 3
Todd Toll

Commissioner (Graham County, KS)

District 1
Don Scott

Commissioner (Graham County, KS)

District 2
Roger Davignon

Commissioner (Graham County, KS)

District 3
Carl Higgs

Commissioner (Grant County, KS)
Republican
District 1
Linda McHenry

Commissioner (Grant County, KS)
Republican
District 2
Marty Long

Commissioner (Grant County, KS)
Republican
District 3
Mark Busch

Commissioner (Gray County, KS)

At-Large
David Loucks

Commissioner (Gray County, KS)

At-Large
Glenn Oyler

Commissioner (Gray County, KS)

At-Large
Jack Arnold

Supervisor (Greeley County, KS)

District 1
Tom Farmer

Supervisor (Greeley County, KS)

District 1
Kirby Kleymann

Supervisor (Greeley County, KS)

District 2
Michael Thon

Supervisor (Greeley County, KS)

At-Large
Fred Crotinger

Commissioner (Greeley County, KS)

District 3
Brian Hind

Commissioner (Greenwood County, KS)

District 1
Ben Fox

Commissioner (Greenwood County, KS)

District 2
Edward Buckle

Commissioner (Greenwood County, KS)

District 3
Cole Conard

Commissioner (Greenwood County, KS)

District 3
Mike Lewis

Commissioner (Hamilton County, KS)

District 1
Keith Puckett

Commissioner (Hamilton County, KS)

District 2
John Simon

Commissioner (Hamilton County, KS)

District 3
Nikki Schwerdfeger

Commissioner (Hamilton County, KS)

District 4
Randall Braddock

Commissioner (Hamilton County, KS)

District 5
Jim Gates

Commissioner (Harper County, KS)

District 1
Carla Pence

Commissioner (Harper County, KS)

District 2
Lee Adams

Commissioner (Harper County, KS)

District 3
George Westfall

Commissioner (Harvey County, KS)

District 1
Randy Hague

Commissioner (Harvey County, KS)

District 2
Ron Krehbiel

Commissioner (Harvey County, KS)

District 3
Randolph Froelich

Commissioner (Haskell County, KS)

District 1
Chris King

Commissioner (Haskell County, KS)

District 2
Bill Lower

Commissioner (Haskell County, KS)

District 3
Michael MacNair

Commissioner (Hodgeman County, KS)

District 1
Larry Nuss

Commissioner (Hodgeman County, KS)

District 2
Marsha Ewy

Commissioner (Hodgeman County, KS)

District 3
Emmett Aistrup

Commissioner (Hodgeman County, KS)

At-Large
Darrell Craghead

Commissioner (Hodgeman County, KS)

At-Large
Edward Kathrens

Commissioner (Jackson County, KS)

District 1
Janet Zwonitzer

Commissioner (Jackson County, KS)

District 2
William Elmer

Commissioner (Jackson County, KS)

District 3
Lynn Luck

Commissioner (Jefferson County, KS)

District 1
Wayne Ledbetter

Commissioner (Jefferson County, KS)

District 2
Richard Malm

Commissioner (Jefferson County, KS)

District 3
Steve Greene

Commissioner (Jewell County, KS)

District 1
Doyle Alcorn

Commissioner (Jewell County, KS)

District 2
Dwight Frost

Commissioner (Jewell County, KS)

District 3
C. Peterson

Commissioner (Johnson County, KS)

District 1
Jim Allen

Commissioner (Johnson County, KS)

District 2
Steve Klika

Commissioner (Johnson County, KS)

District 3
Jason Osterhaus

Commissioner (Johnson County, KS)

District 4
Michael Ashcraft

Commissioner (Johnson County, KS)

District 5
John Toplikar

Commissioner (Johnson County, KS)

District 6
Ed Eilert

Commissioner (Johnson County, KS)

At-Large
Shannon McCormick

Commissioner (Kearny County, KS)

District 1
Thomas Wright IV

Commissioner (Kearny County, KS)

District 2
Jerrad Webb

Commissioner (Kearny County, KS)

District 3
Fred Foley

Commissioner (Kingman County, KS)

District 1
Carol Voran

Commissioner (Kingman County, KS)

District 2
John Steffen

Commissioner (Kingman County, KS)

District 3
John Unruh

Commissioner (Kiowa County, KS)

District 1
Bert Lowry

Commissioner (Kiowa County, KS)

District 2
Ron Freeman

Commissioner (Kiowa County, KS)

District 3
Lonie Addis

Commissioner (Labette County, KS)

District 1
Fredrick Vail

Commissioner (Labette County, KS)

District 2
Jack Martin

Commissioner (Labette County, KS)

District 3
Kathleen Delaney

Commissioner (Lane County, KS)

District 1
Thomas Bennett

Commissioner (Lane County, KS)

District 2
Jon Risley

Commissioner (Lane County, KS)

District 3
Robert Holland

Commissioner (Leavenworth County, KS)

District 1
Clyde Graeber

Commissioner (Leavenworth County, KS)

District 2
Dennis Bixby

Commissioner (Leavenworth County, KS)

District 3
Terry Finch

Commissioner (Lincoln County, KS)

District 1
Al Wallace

Commissioner (Lincoln County, KS)

District 2
Gerald Huehl

Commissioner (Lincoln County, KS)

District 3
Herb Pemberton

Commissioner (Linn County, KS)

District 1
Vicki Leonard

Commissioner (Linn County, KS)

District 2
Mike Page

Commissioner (Linn County, KS)

District 3
Carl Uhrich

Commissioner (Logan County, KS)

District 1
David Hubert

Commissioner (Logan County, KS)

District 2
Clint Kvasnicka

Commissioner (Logan County, KS)

District 3
Scott Briggs

Commissioner (Lyon County, KS)

District 1
Dan Slater

Commissioner (Lyon County, KS)

District 2
Rollie Martin

Commissioner (Lyon County, KS)

District 3
Roger Fleming

Commissioner (Marion County, KS)

District 1
Dan Holub

Commissioner (Marion County, KS)

District 2
Randy Dallke

Commissioner (Marion County, KS)

District 3
Robert Connell

Commissioner (Marshall County, KS)

District 1
Thomas Holle

Commissioner (Marshall County, KS)

District 2
Charles Loiseau

Commissioner (Marshall County, KS)

District 3
Duane Patrick

Commissioner (McPherson County, KS)

District 1
Linus Linaweaver

Commissioner (McPherson County, KS)

District 2
Ron Loomis

Commissioner (McPherson County, KS)

District 3
Boyd Orr

Commissioner (Meade County, KS)
Republican
District 1
Janna Frydendall

Commissioner (Meade County, KS)
Republican
District 2
Clair Bender

Commissioner (Meade County, KS)
Republican
District 3
Jim Wise

Commissioner (Miami County, KS)

District 1
Bonnie Roberts

Commissioner (Miami County, KS)

District 2
George Pretz

Commissioner (Miami County, KS)

District 3
Ron Stiles

Commissioner (Miami County, KS)

District 4
Danny Gallagher

Commissioner (Miami County, KS)

District 5
Tom Claussen

Commissioner (Mitchell County, KS)

District 1
Mike Cooper

Commissioner (Mitchell County, KS)

District 2
Virgil Palen

Commissioner (Mitchell County, KS)

District 3
Leon Rau

Commissioner (Montgomery County, KS)

District 1
Larry McManus

Commissioner (Montgomery County, KS)

District 2
Fred Brown

Commissioner (Montgomery County, KS)

District 3
F. J. Revere

Commissioner (Morris County, KS)

District 1
Vernon Hay

Commissioner (Morris County, KS)

District 2
Diana Jost

Commissioner (Morris County, KS)

District 3
Ron DeGarmo

Commissioner (Morton County, KS)

District 1
Bob Boaldin

Commissioner (Morton County, KS)

District 2
Teresa Harder

Commissioner (Morton County, KS)

District 3
Gary Scoby

Commissioner (Nemaha County, KS)

District 1
Tim Burdiek

Commissioner (Nemaha County, KS)

District 2
Dennis Henry

Commissioner (Nemaha County, KS)

District 3
Michael Schoenhofer

Commissioner (Neosho County, KS)

District 1
Nicholas Galemore

Commissioner (Neosho County, KS)

District 2
David Bideau

Commissioner (Neosho County, KS)

District 3
Jay Harris

Commissioner (Ness County, KS)

District 1
Sandra Rupp

Commissioner (Ness County, KS)

District 2
Fredrick Flax

Commissioner (Ness County, KS)

District 3
Richard Thompson

Commissioner (Norton County, KS)

District 1
Bud Posson

Commissioner (Norton County, KS)

District 2
R. Peterson

Commissioner (Norton County, KS)

District 3
Carl Meyer

Commissioner (Osage County, KS)

District 1
Gaylord Anderson

Commissioner (Osage County, KS)

District 2
Kenneth Kuykendall

Commissioner (Osage County, KS)

District 3
James Cary

Commissioner (Osborne County, KS)

District 1
Bryan Byrd

Commissioner (Osborne County, KS)

District 2
C. Seaman

Commissioner (Osborne County, KS)

District 3
Kathy Luthi

Commissioner (Ottawa County, KS)

District 1
James Kay

Commissioner (Ottawa County, KS)

District 2
Karen Brumbaugh

Commissioner (Ottawa County, KS)

District 3
John Haas

Commissioner (Pawnee County, KS)

District 1
Kathy Bowman

Commissioner (Pawnee County, KS)

District 2
Donna Pelton

Commissioner (Pawnee County, KS)

District 3
Robert Quanz

Commissioner (Phillips County, KS)

District 1
Jack Dunn

Commissioner (Phillips County, KS)

District 2
Kenneth Rose

Commissioner (Phillips County, KS)

District 3
Gary Yenzer

Commissioner (Pottawatomie County, KS)

District 1
Pat Weixelman

Commissioner (Pottawatomie County, KS)

District 2
Stan Hartwich

Commissioner (Pottawatomie County, KS)

District 3
Charles Rinke

Commissioner (Pratt County, KS)

District 1
Glenna Borho

Commissioner (Pratt County, KS)

District 2
Joe Reynolds

Commissioner (Pratt County, KS)

District 3
Charles Unger

Commissioner (Rawlins County, KS)

District 1
Wilbur Henry

Commissioner (Rawlins County, KS)

District 2
Craig Cox

Commissioner (Rawlins County, KS)

District 3
Dan Deming

Commissioner (Reno County, KS)

District 1
James Schlickau

Commissioner (Reno County, KS)

District 2
Brad Dillon

Commissioner (Reno County, KS)

District 3
Franklin Rytych

Commissioner (Republic County, KS)

District 1
Marvin Bergstrom

Commissioner (Republic County, KS)

District 2
Linda Holl

Commissioner (Republic County, KS)

District 3
Derek McCloud

Commissioner (Rice County, KS)

District 1
Jack Bray

Commissioner (Rice County, KS)

District 2
Bill Oswalt

Commissioner (Rice County, KS)

District 3
Michael Kearns

Commissioner (Riley County, KS)
Republican
District 1
Al Johnson

Commissioner (Riley County, KS)
Republican
District 2
Corky Hagan

Commissioner (Rooks County, KS)

At-Large
Larry Poore

Commissioner (Rooks County, KS)

At-Large
John Ruder

Commissioner (Rooks County, KS)

At-Large
Leonard Mastroni

Commissioner (Rush County, KS)

District 1
Ken Urban

Commissioner (Rush County, KS)

District 2
Dennis Elias

Commissioner (Rush County, KS)

District 3
Alan Kuntzsch

Commissioner (Russell County, KS)

District 1
Steve Boxberger

Commissioner (Russell County, KS)

District 2
Bradley Zweifel

Commissioner (Russell County, KS)

District 3
Randy Duncan

Commissioner (Saline County, KS)

District 1
Jim Gile

Commissioner (Saline County, KS)

District 2
John Price

Commissioner (Saline County, KS)

District 3
James Minnix

Commissioner (Scott County, KS)

District 1
Jerry Buxton

Commissioner (Scott County, KS)

District 2
Gary Skibbe

Commissioner (Scott County, KS)

District 3
Dave Unruh

Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 1
Tim Norton

Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 2
Karl Peterjohn

Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 3
Richard Lee Ranzau

Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 4
James Skelton

Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 5
C. J. Wettstein

Commissioner (Seward County, KS)

District 1
Ada Linenbroker

Commissioner (Seward County, KS)

District 2
Randy Malin

Commissioner (Seward County, KS)

District 3
Doug LaFreniere

Commissioner (Seward County, KS)

District 4
Jim Rice

Commissioner (Seward County, KS)

District 5
Shelly Buhler

Commissioner (Shawnee County, KS)

District 1
Kevin Cook

Commissioner (Shawnee County, KS)

District 2
Bob Archer

Commissioner (Shawnee County, KS)

District 3
Vic Bielser

Commissioner (Sheridan County, KS)

District 1
Troy Dewey

Commissioner (Sheridan County, KS)

District 2
Doyle Kauk

Commissioner (Sheridan County, KS)

District 3
Larry Enfield

Commissioner (Sherman County, KS)

District 1
Steve Evert

Commissioner (Sherman County, KS)

District 2
Ken Klemm

Commissioner (Sherman County, KS)

District 3
Roger Allen

Commissioner (Smith County, KS)

At-Large
Dale Pickel

Commissioner (Smith County, KS)

At-Large
Denise Sasse

Commissioner (Smith County, KS)

At-Large
Clayton Grimmett

Commissioner (Stafford County, KS)

District 1
Shane Stimatze

Commissioner (Stafford County, KS)

District 2
Kurt Fairchild

Commissioner (Stafford County, KS)

District 3
C. Dimmitt

Commissioner (Stanton County, KS)

District 1
John Smith

Commissioner (Stanton County, KS)

District 2
Martie Floyd

Commissioner (Stanton County, KS)

District 3
James Bell

Commissioner (Stevens County, KS)

District 1
Pat Hall

Commissioner (Stevens County, KS)

District 2
Dave Bozone

Commissioner (Stevens County, KS)

District 3
Steve Warner

Commissioner (Sumner County, KS)

District 1
Jim Newell

Commissioner (Sumner County, KS)

District 2
Cliff Bales

Commissioner (Sumner County, KS)

District 3
Byron Sowers

Commissioner (Thomas County, KS)

District 1
Paul Steele

Commissioner (Thomas County, KS)

District 2
Mike Baughn

Commissioner (Thomas County, KS)

District 3
Herb Schartzkopf

Commissioner (Trego County, KS)

District 1
Kendall Ottley

Commissioner (Trego County, KS)

District 2
Dean Papes

Commissioner (Trego County, KS)

District 3
Ervan Stuewe

Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 1
Rodney Allen

Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 2
Maurice Gleason

Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 3
James Suber

Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 3
Bruce Buck

Commissioner (Wallace County, KS)

District 1
Mike Cowles

Commissioner (Wallace County, KS)

District 2
Adam Smith

Commissioner (Wallace County, KS)

District 3
Alison Mueller

Commissioner (Washington County, KS)

District 1
Roger Otott

Commissioner (Washington County, KS)

District 2
Gary Ouellette

Commissioner (Washington County, KS)

District 3
Steve Baker

Commissioner (Wichita County, KS)

District 1
Rex Whalen

Commissioner (Wichita County, KS)

District 2
Vick Case

Commissioner (Wichita County, KS)

District 3
Jim Richardson

Commissioner (Wilson County, KS)

District 1
Russ Walker

Commissioner (Wilson County, KS)

District 2
Casey Lair

Commissioner (Wilson County, KS)

District 3
John Weseloh

Commissioner (Woodson County, KS)

District 1
Galen Yoho

Commissioner (Woodson County, KS)

District 2
Bud Moore

Commissioner (Woodson County, KS)

District 3
Gayle Townsend

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 1
Brian McKiernan

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 2
Ann Brandau-Murguia

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 3
Tarance Maddox

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 4
Mike Kane

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 5
Angela Markley

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 6
James Walters

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 7
Jane Philbrook

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 8
Harold Walker

Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

At-Large
Debra Filla

Council Member (Leawood, KS)

Ward 1
Andrew Osman

Council Member (Leawood, KS)

Ward 1
Louis Rasmussen

Council Member (Leawood, KS)

Ward 2
Jim Rawlings

Council Member (Leawood, KS)

Ward 2
Carrie Rezac

Council Member (Leawood, KS)

Ward 3
Tom Robinett

Council Member (Leawood, KS)

Ward 3
James Azeltine

Council Member (Leawood, KS)

Ward 4
Julie Cain

Council Member (Leawood, KS)

Ward 4

0% Democrats

3% Republicans

97% Other

Back to top