Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Virginia Local Legislative Officials

John Chapman

Council Member (Alexandria, VA)

At-Large
Timothy Lovain

Council Member (Alexandria, VA)

At-Large
Redella Pepper

Council Member (Alexandria, VA)

At-Large
Allison Silberberg

Council Member (Alexandria, VA)

At-Large
Paul Smedberg

Council Member (Alexandria, VA)

At-Large
Justin Wilson

Council Member (Alexandria, VA)

At-Large
Susan Anderson

Council Member (Blacksburg, VA)

At-Large
John Bush

Council Member (Blacksburg, VA)

At-Large
Krisha Chachra

Council Member (Blacksburg, VA)

At-Large
Leslie Hager-Smith

Council Member (Blacksburg, VA)

At-Large
Cecile Newcomb

Council Member (Blacksburg, VA)

At-Large
Michael Sutphin

Council Member (Blacksburg, VA)

At-Large
Bob Fenwick

Council Member (Charlottesville, VA)

At-Large
Kathy Galvin

Council Member (Charlottesville, VA)

At-Large
Dede Smith

Council Member (Charlottesville, VA)

At-Large
Kristin Szakos

Council Member (Charlottesville, VA)

At-Large
Lonnie Craig

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
Roland Davis

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
John de Triquet

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
Robert Ike, Jr.

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
Susan Kelly

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
S.Z. Ritter

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
Ella Ward

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
Richard West

Council Member (Chesapeake, VA)

At-Large
James Buchner

Council Member (Danville, VA)

At-Large
L. Campbell

Council Member (Danville, VA)

At-Large
John Gilstrap

Council Member (Danville, VA)

At-Large
Alonzo Jones

Council Member (Danville, VA)

At-Large
Gary Miller

Council Member (Danville, VA)

At-Large
Buddy Rawley, Jr.

Council Member (Danville, VA)

At-Large
Fred Shanks III

Council Member (Danville, VA)

At-Large
J. Vogler

Council Member (Danville, VA)

At-Large
Linda Curtis

Council Member (Hampton, VA)

At-Large
W. Hobbs, Jr.

Council Member (Hampton, VA)

At-Large
Will Moffett

Council Member (Hampton, VA)

At-Large
Teresa Schmidt

Council Member (Hampton, VA)

At-Large
Chris Snead

Council Member (Hampton, VA)

At-Large
Donnie Tuck

Council Member (Hampton, VA)

At-Large
Richard Baugh

Council Member (Harrisonburg, VA)

At-Large
Ted Byrd

Council Member (Harrisonburg, VA)

At-Large
Kai Degner

Council Member (Harrisonburg, VA)

At-Large
Abe Shearer

Council Member (Harrisonburg, VA)

At-Large
Ceasor Johnson

Council Member (Lynchburg, VA)

Ward 2
Jeff Helgeson

Council Member (Lynchburg, VA)

Ward 3
Turner Perrow

Council Member (Lynchburg, VA)

Ward 4
Joan Foster

Council Member (Lynchburg, VA)

At-Large
J. Nelson

Council Member (Lynchburg, VA)

At-Large
Treney Tweedy

Council Member (Lynchburg, VA)

At-Large
Marc Aveni

Council Member (Manassas, VA)

At-Large
Sheryl Bass

Council Member (Manassas, VA)

At-Large
Ken Elston

Council Member (Manassas, VA)

At-Large
Ian Lovejoy

Council Member (Manassas, VA)

At-Large
Jonathan Way

Council Member (Manassas, VA)

At-Large
Mark Wolfe

Council Member (Manassas, VA)

At-Large
Sharon Scott

Council Member (Newport News, VA)

North 1
Herbert Bateman, Jr.

Council Member (Newport News, VA)

Central 2
Robert Coleman

Council Member (Newport News, VA)

Central 2
Patricia Woodbury

Council Member (Newport News, VA)

Central 2
Saundra Cherry

Council Member (Newport News, VA)

South 3
Tina Vick

Council Member (Newport News, VA)

South 3
Andy Protogyrou

Council Member (Norfolk, VA)

Ward 1
Theresa Whibley

Council Member (Norfolk, VA)

Ward 2
Mamie Johnson

Council Member (Norfolk, VA)

Ward 3
Paul Riddick

Council Member (Norfolk, VA)

Ward 4
Thomas Smigiel

Council Member (Norfolk, VA)

Ward 5
Angelia Graves

Council Member (Norfolk, VA)

Superward 7
Barclay Winn

Council Member (Norfolk, VA)

Superward 6
Treska Wilson-Smith

Council Member (Petersburg, VA)

Ward 1
Darrin Hill

Council Member (Petersburg, VA)

Ward 2
Samuel Parham

Council Member (Petersburg, VA)

Ward 3
Brian Moore

Council Member (Petersburg, VA)

Ward 4
David Coleman

Council Member (Petersburg, VA)

Ward 6
John Hart, Sr.

Council Member (Petersburg, VA)

Ward 7
Paige Cherry

Council Member (Portsmouth, VA)

At-Large
Curtis Edmonds, Sr.

Council Member (Portsmouth, VA)

At-Large
Danny Meeks

Council Member (Portsmouth, VA)

At-Large
William Moody, Jr.

Council Member (Portsmouth, VA)

At-Large
Elizabeth Psimas

Council Member (Portsmouth, VA)

At-Large
Mark Whitaker

Council Member (Portsmouth, VA)

At-Large
Jonathan Baliles

Council Member (Richmond, VA)

District 1
Charles Samuels

Council Member (Richmond, VA)

District 2
Chris Hilbert

Council Member (Richmond, VA)

District 3
Kathy Graziano

Council Member (Richmond, VA)

District 4
Parker Agelasto

Council Member (Richmond, VA)

District 5
Ellen Robertson

Council Member (Richmond, VA)

District 6
Cynthia Newbille

Council Member (Richmond, VA)

District 7
Reva Trammell

Council Member (Richmond, VA)

District 8
Michelle Mosby

Council Member (Richmond, VA)

District 9
David Trinkle

Vice Mayor (Roanoke, VA)

At-Large
William Bestpitch

Council Member (Roanoke, VA)

At-Large
Raphael Ferris

Council Member (Roanoke, VA)

At-Large
Sherman Lea

Council Member (Roanoke, VA)

At-Large
Anita Price

Council Member (Roanoke, VA)

At-Large
Court Rosen

Council Member (Roanoke, VA)

At-Large
Leroy Bennett

Council Member (Suffolk, VA)

Cypress Borough
Michael Duman

Council Member (Suffolk, VA)

Chuckatuck Borough
Roger Fawcett

Council Member (Suffolk, VA)

Sleepy Hole Borough
Donald Goldberg

Council Member (Suffolk, VA)

Suffolk Borough
Timothy Johnson

Council Member (Suffolk, VA)

Holy Neck Borough
Curtis Milteer, Sr.

Council Member (Suffolk, VA)

Whaleyville Borough
Lue Ward

Council Member (Suffolk, VA)

Nansemond Borough
Louis Jones

Vice Mayor (Virginia Beach, VA)

Bayside
Benjamin Davenport

Council Member (Virginia Beach, VA)

At-Large
John Moss

Council Member (Virginia Beach, VA)

At-Large
Rosemary Wilson

Council Member (Virginia Beach, VA)

At-Large
Bob Dyer

Council Member (Virginia Beach, VA)

Centerville
Barbara Henley

Council Member (Virginia Beach, VA)

Princess Anne
Shannon Kane

Council Member (Virginia Beach, VA)

Rose Hall
Amelia Ross-Hammond

Council Member (Virginia Beach, VA)

Kempsville
John Uhrin

Council Member (Virginia Beach, VA)

Beach
James Wood

Council Member (Virginia Beach, VA)

Lynnhaven
Wanda Thornton

Supervisor (Accomack County, VA)

District 1
Ron Wolff

Supervisor (Accomack County, VA)

District 2
Grayson Chesser

Supervisor (Accomack County, VA)

District 3
Kay Lewis

Supervisor (Accomack County, VA)

District 4
John Gray

Supervisor (Accomack County, VA)

District 5
Robert Crockett

Supervisor (Accomack County, VA)

District 6
Laura Gordy

Supervisor (Accomack County, VA)

District 7
Donald Hart, Jr.

Supervisor (Accomack County, VA)

District 8
C. Major

Supervisor (Accomack County, VA)

District 9
Kenneth Boyd

Supervisor (Albemarle County, VA)

Rivanna
Jane Dittmar

Supervisor (Albemarle County, VA)

Scottsville
Ann Mallek

Supervisor (Albemarle County, VA)

White Hall
Diantha McKeel

Supervisor (Albemarle County, VA)

Jack Jouett
Liz Palmer

Supervisor (Albemarle County, VA)

Samuel Miller
Brad Sheffield

Supervisor (Albemarle County, VA)

Rio
Suzanne Adcock

Supervisor (Alleghany County, VA)

Clifton Forge East
Stephen Bennett

Supervisor (Alleghany County, VA)

Jackson River
Shannon Cox

Supervisor (Alleghany County, VA)

Boiling Springs
G. Garten

Supervisor (Alleghany County, VA)

Falling Spring
James Griffith

Supervisor (Alleghany County, VA)

Covington
Cletus Nicely

Supervisor (Alleghany County, VA)

Sharon
Richard Shull

Supervisor (Alleghany County, VA)

Clifton Forge West
Ellsworth Bennett

Supervisor (Amelia County, VA)

District 1
Judy Jones

Supervisor (Amelia County, VA)

District 2
Ralph Whitaker, Jr.

Supervisor (Amelia County, VA)

District 3
Carroll Barnard

Supervisor (Amelia County, VA)

District 4
Franklin Harris

Supervisor (Amelia County, VA)

District 5
Donald Kidd

Supervisor (Amherst County, VA)

District 1
Claudia Tucker

Supervisor (Amherst County, VA)

District 2
David Pugh, Jr.

Supervisor (Amherst County, VA)

District 4
John Marks

Supervisor (Amherst County, VA)

District 5
Samuel Carter

Supervisor (Appomattox County, VA)

At-Large
Sara Carter

Supervisor (Appomattox County, VA)

At-Large
William Craft

Supervisor (Appomattox County, VA)

At-Large
Gary Tanner

Supervisor (Appomattox County, VA)

At-Large
Ronald Spiggle

Council Member (Appomattox County, VA)

At-Large
Jay Fisette

Supervisor (Arlington County, VA)

At-Large
Libby Garvey

Supervisor (Arlington County, VA)

At-Large
Hope Halleck

Supervisor (Arlington County, VA)

At-Large
Mary Hynes

Supervisor (Arlington County, VA)

At-Large
J. Tejada

Supervisor (Arlington County, VA)

At-Large
John Vihstadt

Supervisor (Arlington County, VA)

At-Large
Carolyn Bragg

Supervisor (Augusta County, VA)

South River
Jeffrey Moore

Supervisor (Augusta County, VA)

Wayne
Marshall Pattie

Supervisor (Augusta County, VA)

North River
Tracy Pyles, Jr.

Supervisor (Augusta County, VA)

Pastures
Michael Shull

Supervisor (Augusta County, VA)

Riverheads
Butch Wells

Supervisor (Augusta County, VA)

Beverley Manor
Larry Wills

Supervisor (Augusta County, VA)

Middle River
Claire Collins

Supervisor (Bath County, VA)

At-Large
Henry Fry

Supervisor (Bath County, VA)

At-Large
Clifford Gilchrest

Supervisor (Bath County, VA)

At-Large
Bruce McWilliams

Supervisor (Bath County, VA)

At-Large
P. Perdue

Supervisor (Bath County, VA)

At-Large
Bill Thomasson

Supervisor (Bedford County, VA)

District 1
Curry Martin

Supervisor (Bedford County, VA)

District 2
Steve Wilkerson

Supervisor (Bedford County, VA)

District 3
John Sharp

Supervisor (Bedford County, VA)

District 4
Steve Arrington

Supervisor (Bedford County, VA)

District 5
Annie Pollard

Supervisor (Bedford County, VA)

District 6
Tammy Parker

Supervisor (Bedford County, VA)

District 7
Henry Blessing

Supervisor (Bland County, VA)

District 1
Nick Asbury

Supervisor (Bland County, VA)

District 2
Randy Johnson

Supervisor (Bland County, VA)

District 3
Karen Hodock

Supervisor (Bland County, VA)

District 4
Todd Dodson

Supervisor (Botetourt County, VA)

Amsterdam
L. Leffel

Supervisor (Botetourt County, VA)

Fincastle
Billy Martin, Sr.

Supervisor (Botetourt County, VA)

Blue Ridge
Donald Scothorn

Supervisor (Botetourt County, VA)

Valley
John Williamson

Supervisor (Botetourt County, VA)

Buchanan
John Cataldo

Supervisor (Brunswick County, VA)

At-Large
Barbara Drummond

Supervisor (Brunswick County, VA)

At-Large
Bernard Jones, Sr.

Supervisor (Brunswick County, VA)

At-Large
Welton Tyler

Supervisor (Brunswick County, VA)

At-Large
Denise William

Supervisor (Brunswick County, VA)

At-Large
Trey Adkins

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
James Branham

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
Buddy Fuller

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
William Harris

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
G. Rife

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
Earl Scott

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
Craig Stiltner

Supervisor (Buchanan County, VA)

At-Large
I. Snoddy

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 1
Donnie Bryan

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 2
E. Talbert

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 3
John Staton

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 4
Cassandra Stish

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 5
Joe Chambers, Jr.

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 6
Danny Allen

Supervisor (Buckingham County, VA)

District 7
James Borland

Supervisor (Campbell County, VA)

At-Large
Stanley Goldsmith

Supervisor (Campbell County, VA)

Altavista
Eddie Gunter, Jr.

Supervisor (Campbell County, VA)

Concord
J.D. Puckett

Supervisor (Campbell County, VA)

Brookneal
Michael Rousseau

Supervisor (Campbell County, VA)

Timberlake
Steven Shockley

Supervisor (Campbell County, VA)

Sunburst
Eric Zehr

Supervisor (Campbell County, VA)

Rustburg
Wayne Acors

Supervisor (Caroline County, VA)

Madison
Jeffrey Sili

Supervisor (Caroline County, VA)

Bowling Green
Calvin Taylor

Supervisor (Caroline County, VA)

Port Royal
Floyd Thomas

Supervisor (Caroline County, VA)

Mattaponi
Reggie Underwood

Supervisor (Caroline County, VA)

Reedy Church
Jeffrey Black

Council Member (Caroline County, VA)

At-Large
W. Dickson

Supervisor (Carroll County, VA)

At-Large
Joshua Hendrick

Supervisor (Carroll County, VA)

Laurel Fork
David Hutchins

Supervisor (Carroll County, VA)

Sulphur Springs
Thomas Littrell

Supervisor (Carroll County, VA)

Pipers Gap
Ralph Martin, Jr.

Supervisor (Carroll County, VA)

Pine Creek
Phil McCraw

Supervisor (Carroll County, VA)

Fancy Gap
Gilbert Smith

Supervisor (Charles City County, VA)

District 1
William Coada

Supervisor (Charles City County, VA)

District 2
Floyd Miles, Sr.

Supervisor (Charles City County, VA)

At-Large
Gary Walker

Supervisor (Charlotte County, VA)

A
Warren Weston

Supervisor (Charlotte County, VA)

B
Garland Hamlett, Jr.

Supervisor (Charlotte County, VA)

C
Robert Shook, Jr.

Supervisor (Charlotte County, VA)

D
Nancy Carwile

Supervisor (Charlotte County, VA)

E
Haywood Hamlet

Supervisor (Charlotte County, VA)

F
David Guill

Supervisor (Charlotte County, VA)

G
Steve Elswick

Supervisor (Chesterfield County, VA)

Matoaca
Dan Gecker

Supervisor (Chesterfield County, VA)

Midlothian
James Holland

Supervisor (Chesterfield County, VA)

Dale
Dorothy Jaeckle

Supervisor (Chesterfield County, VA)

Bermuda
Arthur Warren

Supervisor (Chesterfield County, VA)

Clover Hill
Barbara Byrd

Supervisor (Clarke County, VA)
Independent
Russell Precinct
J. Hobert

Supervisor (Clarke County, VA)
Democratic
Berryville Precinct
Bev McKay

Supervisor (Clarke County, VA)
Republican
White Post Precinct
John Staelin

Supervisor (Clarke County, VA)
Democratic, Independent
Millwood/Pine Grove Precinct
David Weiss

Supervisor (Clarke County, VA)
Republican
Buckmarsh/Blue Ridge Precinct
Carl Bailey

Supervisor (Craig County, VA)

At-Large
Fred Craft

Supervisor (Craig County, VA)

At-Large
Keith Dunbar

Supervisor (Craig County, VA)

At-Large
Martha Murphy

Supervisor (Craig County, VA)

At-Large
Jesse Spence

Supervisor (Craig County, VA)

At-Large
William Chase, Jr.

Supervisor (Culpeper County, VA)

Stevensburg
C. Frazier

Supervisor (Culpeper County, VA)

Cedar Mountain
Alexa Fritz

Supervisor (Culpeper County, VA)

Salem
Sue Hansohn

Supervisor (Culpeper County, VA)

Catalpa
Steven Nixon

Supervisor (Culpeper County, VA)

West Fairfax
Brad Rosenberger

Supervisor (Culpeper County, VA)

Jefferson
Steve Walker

Supervisor (Culpeper County, VA)

East Fairfax
William Osl, Jr.

Supervisor (Cumberland County, VA)

District 1
Lloyd Banks, Jr.

Supervisor (Cumberland County, VA)

District 2
Kevin Ingle

Supervisor (Cumberland County, VA)

District 3
David Meinhard

Supervisor (Cumberland County, VA)

District 4
Parker Wheeler

Supervisor (Cumberland County, VA)

District 5
Gary Hall

Supervisor (Dickenson County, VA)

At-Large
Donnie Rife

Supervisor (Dickenson County, VA)

At-Large
Franklin Sykes

Supervisor (Dickenson County, VA)

At-Large
Shelbie Willis

Supervisor (Dickenson County, VA)

At-Large
David Yates

Supervisor (Dickenson County, VA)

At-Large
Harrison Moody

Supervisor (Dinwiddie County, VA)

District 1
Mark Moore

Supervisor (Dinwiddie County, VA)

District 2
William Chavis

Supervisor (Dinwiddie County, VA)

District 3
Daniel Lee

Supervisor (Dinwiddie County, VA)

District 4
Brenda Ebron-Bonner

Supervisor (Dinwiddie County, VA)

District 5
Margaret Davis

Supervisor (Essex County, VA)

South
Sidney Johnson

Supervisor (Essex County, VA)

North
E. Langford, Jr.

Supervisor (Essex County, VA)

Greater Tappahannock
Edwin Smith, Jr.

Supervisor (Essex County, VA)

Central
Sharon Bulova

Supervisor (Fairfax County, VA)

At-Large
John Cook

Supervisor (Fairfax County, VA)

Braddock
Michael Frey

Supervisor (Fairfax County, VA)

Sully
John Froust

Supervisor (Fairfax County, VA)

Dranesville
Penelope Gross

Supervisor (Fairfax County, VA)

Mason
Pat Herrity

Supervisor (Fairfax County, VA)

Springfield
Cathy Hudgins

Supervisor (Fairfax County, VA)

Hunter Mill
Gerald Hyland

Supervisor (Fairfax County, VA)

Mount Vernon
Jeff McKay

Supervisor (Fairfax County, VA)

Lee
Linda Smyth

Supervisor (Fairfax County, VA)

Providence
Christopher Granger

Supervisor (Fauquier County, VA)

Center
Peter Schwartz

Supervisor (Fauquier County, VA)

Marshall
D. Sherbeyn

Supervisor (Fauquier County, VA)

Cedar Rum
Chester Stribling

Supervisor (Fauquier County, VA)

Lee
R. Trumbo, Jr.

Supervisor (Fauquier County, VA)

Scott
Virgel Allen

Supervisor (Floyd County, VA)

At-Large
Case Clinger

Supervisor (Floyd County, VA)

At-Large
J. Gerald

Supervisor (Floyd County, VA)

At-Large
Joe Turman

Supervisor (Floyd County, VA)

At-Large
Lauren Yoder

Supervisor (Floyd County, VA)

At-Large
Mozell Booker

Supervisor (Fluvanna County, VA)

Fork Union
Mike Sheridan

Supervisor (Fluvanna County, VA)

Columbia
Robert Ullenbruch

Supervisor (Fluvanna County, VA)

Palmyra
Donald Weaver

Supervisor (Fluvanna County, VA)

Cunningham
Tony O'Brien

Council Member (Fluvanna County, VA)

Rivanna
Cline Brubaker

Supervisor (Franklin County, VA)

Blackwater
W. Mitchell

Supervisor (Franklin County, VA)

Snow Creek
Clarence Reynolds

Supervisor (Franklin County, VA)

Union Hall
Bobby Thompson

Supervisor (Franklin County, VA)

Blue Ridge
Ronnie Thompson

Supervisor (Franklin County, VA)

Boone
Charles Wagner

Supervisor (Franklin County, VA)

Rocky Mount
Bob Camicia

Council Member (Franklin County, VA)

Gills Creek
Richard Shickle

Supervisor (Frederick County, VA)

At-Large
Charles Dehaven, Jr.

Supervisor (Frederick County, VA)

Stonewall
Gene Fisher

Supervisor (Frederick County, VA)

Shawnee
Robert Hess

Supervisor (Frederick County, VA)

Gainesboro
Gary Lofton

Supervisor (Frederick County, VA)

Back Creek
Jason Ransom

Supervisor (Frederick County, VA)

Redbud
Robert Wells

Supervisor (Frederick County, VA)

Opequon
Paul Baker

Supervisor (Giles County, VA)

At-Large
Richard McCoy

Supervisor (Giles County, VA)

At-Large
Scott Dunn

Supervisor (Giles County, VA)

Western
Barbara Hobbs

Supervisor (Giles County, VA)

Central
Larry Williams

Supervisor (Giles County, VA)

Eastern
Ashley Chriscoe

Supervisor (Gloucester County, VA)

At-Large
John Meyer, Jr.

Supervisor (Gloucester County, VA)

At-Large
Phillip Bazzani

Supervisor (Gloucester County, VA)

York
Christopher Hutson

Supervisor (Gloucester County, VA)

Gloucester Point
Andrew James

Supervisor (Gloucester County, VA)

Ware
Robert Orth

Supervisor (Gloucester County, VA)

Abingdon
Michael Winebarger

Supervisor (Gloucester County, VA)

Petsworth
Susan Lascolette

Supervisor (Goochland County, VA)

District 1
Manuel Alvarez, Jr.

Supervisor (Goochland County, VA)

District 2
Ned Creasey

Supervisor (Goochland County, VA)

District 3
Robert Minnick

Supervisor (Goochland County, VA)

District 4
Ken Peterson

Supervisor (Goochland County, VA)

District 5
David Sexton

Supervisor (Grayson County, VA)

At-Large
Kenneth Belton

Supervisor (Grayson County, VA)

Oldtown
John Brewer

Supervisor (Grayson County, VA)

Providence
Glen Rosenbaum

Supervisor (Grayson County, VA)

Wilson
Brenda Sutherland

County Supervisor (Grayson County, VA)

Elk Creek
Eddie Dean

Supervisor (Greene County, VA)

At-Large
David Cox

Supervisor (Greene County, VA)

Monroe
James Frydl

Supervisor (Greene County, VA)

Ruckersville
Davis Lamb

Supervisor (Greene County, VA)

Ruckersville
Bill Martin

Supervisor (Greene County, VA)

Stanardsville
James Vaughan

County Supervisor (Greensville County, VA)

District 1
Michael Ferguson

County Supervisor (Greensville County, VA)

District 2
Margaret Lee

County Supervisor (Greensville County, VA)

District 3
Peggy Wiley

County Supervisor (Greensville County, VA)

District 4
J. Davis

Supervisor (Halifax County, VA)

District 1
Thomas West

Supervisor (Halifax County, VA)

District 2
Hubert Pannell

Supervisor (Halifax County, VA)

District 3
Doug Bowman

Supervisor (Halifax County, VA)

District 4
Barry Bank

Supervisor (Halifax County, VA)

District 5
S. Giordano

Supervisor (Halifax County, VA)

District 6
Lottie Nunn

Supervisor (Halifax County, VA)

District 7
William Claiborne

Supervisor (Halifax County, VA)

District 8
Sean Davis

Supervisor (Hanover County, VA)

Henry
Wayne Hazzard

Supervisor (Hanover County, VA)

South Anna
Angela Kelly-Wiecek

Supervisor (Hanover County, VA)

Chickahominy
W. Peterson

Supervisor (Hanover County, VA)

Mechanicsville
Aubrey Stanley

County Supervisor (Hanover County, VA)

Beaverdam
G. Via III

County Supervisor (Hanover County, VA)

Ashland
Elton Wade, Sr.

County Supervisor (Hanover County, VA)

Cold Harbor
Richard Glover

County Supervisor (Henrico County, VA)

Brookland
David Kaechele

County Supervisor (Henrico County, VA)

Three Chopt
Tyrone Nelson

County Supervisor (Henrico County, VA)

Varina
Patricia O'Bannon

County Supervisor (Henrico County, VA)

Tuckahoe
Frank Thornton

County Supervisor (Henrico County, VA)

Fairfield
Jim Adams

County Supervisor (Henry County, VA)

Blackberry
Joe Bryant

County Supervisor (Henry County, VA)

Collinsville
Debra Buchanan

County Supervisor (Henry County, VA)

Horsepasture
Milton Kendall

County Supervisor (Henry County, VA)

Iriswood
Tommy Slaughter

County Supervisor (Henry County, VA)

Reed Creek
H.G. Vaughn

County Supervisor (Henry County, VA)

Ridgeway
Lee Blagg

County Supervisor (Highland County, VA)

At-Large
David Blanchard

County Supervisor (Highland County, VA)

At-Large
Kevin Wagner

County Supervisor (Highland County, VA)

At-Large
Delores Darden

Supervisor (Isle of Wight County, VA)

Windsor
Rex Alphin

Supervisor (Isle of Wight County, VA)

Carrsville
Byron Bailey

Supervisor (Isle of Wight County, VA)

Newport
Al Casteen

Supervisor (Isle of Wight County, VA)

Smithfield
Rudolph Jefferson

Supervisor (Isle of Wight County, VA)

Hardy
Michael Hipple

Supervisor (James City County, VA)

Powhatan
Mary Jones

Supervisor (James City County, VA)

Berkeley
James Kennedy

Supervisor (James City County, VA)

Stonehouse
John McGleenon

Supervisor (James City County, VA)

Jamestown
Kevin Onizuk

Supervisor (James City County, VA)

Jamestown
R. Bailey, Jr.

Supervisor (King and Queen County, VA)

At-Large
Sherrin Alsop

County Supervisor (King and Queen County, VA)

At-Large
James Milby, Jr.

County Supervisor (King and Queen County, VA)

At-Large
Doris Morris

County Supervisor (King and Queen County, VA)

At-Large
James Simpkins

County Supervisor (King and Queen County, VA)

At-Large
Dale Sisson, Jr.

Supervisor (King George County, VA)

At-Large
Ruby Brabo

Supervisor (King George County, VA)

Dahlgren
Cedell Brooks, Jr.

Supervisor (King George County, VA)

Shiloh
Joseph Grzeika

Supervisor (King George County, VA)

James Madison
James Howard

Supervisor (King George County, VA)

James Monroe
C. Redd III

Supervisor (King William County, VA)

District 1
Travis Moskalski

Supervisor (King William County, VA)

District 2
Stephen Greenwood

Supervisor (King William County, VA)

District 3
Terry Stone

Supervisor (King William County, VA)

District 4
Otto Williams

Supervisor (King William County, VA)

District 5
F.W. Jenkins, Jr.

Supervisor (Lancaster County, VA)

District 1
Ernest Palin, Jr.

Supervisor (Lancaster County, VA)

District 2
Jason Bellows

Supervisor (Lancaster County, VA)

District 3
William Lee

Supervisor (Lancaster County, VA)

District 4
B. Beauchamp

Supervisor (Lancaster County, VA)

District 5
Carl Bailey

Supervisor (Lee County, VA)

District 1
Jason Crabtree

Supervisor (Lee County, VA)

District 2
Larry Mosley

Supervisor (Lee County, VA)

District 3
Charles Slemp, Jr.

Supervisor (Lee County, VA)

District 4
Tina Rowe

Supervisor (Lee County, VA)

District 5
Ralph Buona

County Supervisor (Loudoun County, VA)

At-Large
Suzanne Volpe

County Supervisor (Loudoun County, VA)

At-Large
Scott York

County Supervisor (Loudoun County, VA)

At-Large
Janet Clarke

County Supervisor (Loudoun County, VA)

Blue Ridge
Eugene Delgaudio

County Supervisor (Loudoun County, VA)

Sterling
Geary Higgins

County Supervisor (Loudoun County, VA)

Catoctin
Matthew Letourneau

County Supervisor (Loudoun County, VA)

Dulles
Kenneth Reid

County Supervisor (Loudoun County, VA)

Leesburg
Shawn Williams

County Supervisor (Loudoun County, VA)

Broad Run
Tommy Barlow

County Supervisor (Louisa County, VA)

Mountain Road
Fitzgerald Barnes

County Supervisor (Louisa County, VA)

Patrick Henry
Dan Byers

County Supervisor (Louisa County, VA)

Jackson
Willie Gentry, Jr.

County Supervisor (Louisa County, VA)

Cuckoo
Richard Havasy

County Supervisor (Louisa County, VA)

Green Springs
Stephanie Koren

County Supervisor (Louisa County, VA)

Mineral
Troy Wade

County Supervisor (Louisa County, VA)

Louisa
Frank Bacon

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Beaver Creek
Alvester Edmonds

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Hounds Creek
T. Hoover

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Plymouth
Edward Pennington

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Love's Mill
Charles Slayton

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Rehoboth
David Wingold, Sr.

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Brown's Store
Robert Zava

County Supervisor (Lunenburg County, VA)

Meherrin River
Robert Campbell

Supervisor (Madison County, VA)

At-Large
R. Jackson

Supervisor (Madison County, VA)

At-Large
Doris Lackey

Supervisor (Madison County, VA)

At-Large
Kevin McGhee

Supervisor (Madison County, VA)

At-Large
Jonathon Weakley

Supervisor (Madison County, VA)

At-Large
Janine Burns

County Supervisor (Mathews County, VA)

At-Large
Edwina Casey

County Supervisor (Mathews County, VA)

At-Large
O.J. Cole, Jr.

County Supervisor (Mathews County, VA)

At-Large
Charles Ingram

County Supervisor (Mathews County, VA)

At-Large
Jack White

County Supervisor (Mathews County, VA)

At-Large
Andy Hargrove

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 1
Glanzy Spain, Jr.

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 2
Evans Tanner, Jr.

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 3
Claudia Lundy

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 4
Glenn Barbour

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 5
William Blalock

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 6
James Jennings

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 7
David Brankley

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 8
Gregg Gordon

County Supervisor (Mecklenburg County, VA)

District 9
Robert LeBoeuf

County Supervisor (Middlesex County, VA)

At-Large
Elizabeth Hurd

County Supervisor (Middlesex County, VA)

Pinetop
Wayne Jessie, Sr.

County Supervisor (Middlesex County, VA)

Jamaica
Peter Mansfield

County Supervisor (Middlesex County, VA)

Saluda
John Miller, Jr.

County Supervisor (Middlesex County, VA)

Saluda
Annette Perkins

County Supervisor (Montgomery County, VA)

A
Chris Tuck

County Supervisor (Montgomery County, VA)

B
Gary Creed

County Supervisor (Montgomery County, VA)

C
Todd King

County Supervisor (Montgomery County, VA)

D
William Brown

County Supervisor (Montgomery County, VA)

E
Mary Biggs

County Supervisor (Montgomery County, VA)

F
Matt Gabriele

County Supervisor (Montgomery County, VA)

G
Constance Brennan

County Supervisor (Nelson County, VA)

Central
Thomas Bruguiere, Jr.

County Supervisor (Nelson County, VA)

West
Allen Hale

County Supervisor (Nelson County, VA)

East
Thomas Harvey

County Supervisor (Nelson County, VA)

North
Larry Saunders

County Supervisor (Nelson County, VA)

South
Thomas Evelyn

County Supervisor (New Kent County, VA)

District 1
C. Tiller

County Supervisor (New Kent County, VA)

District 2
James Burrell

County Supervisor (New Kent County, VA)

District 3
Ron Stiers

County Supervisor (New Kent County, VA)

District 4
W. Davis, Jr.

County Supervisor (New Kent County, VA)

District 5
Granville Hogg, Jr.

Supervisor (Northampton County, VA)

District 1
Larry LeMond

Supervisor (Northampton County, VA)

District 2
Oliver Bennett

Supervisor (Northampton County, VA)

District 3
Rick Hubbard

Supervisor (Northampton County, VA)

District 4
Laurence Trala

Supervisor (Northampton County, VA)

District 5
A. Self, Sr.

County Supervisor (Northumberland County, VA)

District 1
Richard Haynie

County Supervisor (Northumberland County, VA)

District 2
James Long

County Supervisor (Northumberland County, VA)

District 3
Thomas Tomlin

County Supervisor (Northumberland County, VA)

District 4
Ronald Jett

County Supervisor (Northumberland County, VA)

District 5
Stephen Bowen

County Supervisor (Nottoway County, VA)

District 1
Gary Simmons

County Supervisor (Nottoway County, VA)

District 2
Helen Simmons

County Supervisor (Nottoway County, VA)

District 3
Sherman Vaughn

County Supervisor (Nottoway County, VA)

District 4
Clarence Simpson

County Supervisor (Nottoway County, VA)

District 5
R. Johnson

County Supervisor (Orange County, VA)

District 1
James White

County Supervisor (Orange County, VA)

District 2
Teel Goodwin

County Supervisor (Orange County, VA)

District 3
James Crozier

County Supervisor (Orange County, VA)

District 4
Lee Frame

County Supervisor (Orange County, VA)

District 5
D. Guzy

Supervisor (Page County, VA)

District 1
David Wiatrowski

Supervisor (Page County, VA)

District 2
J. Cave

Supervisor (Page County, VA)

District 3
Darrell Short

Supervisor (Page County, VA)

District 4
Dorothy Pendley

Supervisor (Page County, VA)

District 5
Johnny Woodward

Supervisor (Page County, VA)

At-Large
Danny Foley

Supervisor (Patrick County, VA)

Mayo River
Rickie Fulcher

Supervisor (Patrick County, VA)

Peters Creek
Crystal Harris

County Supervisor (Patrick County, VA)

Smith River
Roger Hayden

County Supervisor (Patrick County, VA)

Dan River
Weiss Karl

County Supervisor (Patrick County, VA)

Blue Ridge
Tim Barber

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Tunstall
Jessie Barksdale

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Banister
Elton Blackstock

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Staunton River
Brenda Bowman

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Chatham-Blairs
Jerry Hagerman

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Callands-Gretna
Coy Harville

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Westover
James Snead

Supervisor (Pittsylvania County, VA)

Dan River
David Williams

Supervisor (Powhatan County, VA)

District 1
Larry Nordvig

Supervisor (Powhatan County, VA)

District 2
Barry Hodge

Supervisor (Powhatan County, VA)

District 3
William Melton

Supervisor (Powhatan County, VA)

District 4
Carson Tucker

Supervisor (Powhatan County, VA)

District 5
Howard Simpson

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 101
Robert Jones

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 201
Pattie Cooper-Jones

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 801
Calvin Gray

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 601
Charles McKay

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 401
C. Timmons

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 501
Jerry Townsend

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 301
Jim Wilck

Supervisor (Prince Edward County, VA)

District 701
Alan Carmichael

Supervisor (Prince George County, VA)

District 1
Jerry Skalsky

Supervisor (Prince George County, VA)

District 1
William Gandel

Supervisor (Prince George County, VA)

District 2
Melvin Jones

Supervisor (Prince George County, VA)

District 2
William Robertson, Jr.

Supervisor (Prince George County, VA)

District 2
Maureen Caddigan

County Supervisor (Prince William County, VA)

At-Large
Corey Stewart

County Supervisor (Prince William County, VA)

At-Large
Pete Candland

County Supervisor (Prince William County, VA)

Gainesville
John Jenkins

County Supervisor (Prince William County, VA)

Neabsco
Jeanine Lawson

County Supervisor (Prince William County, VA)

Brentsville
Michael May

County Supervisor (Prince William County, VA)

Occoquan
Martin Nohe

County Supervisor (Prince William County, VA)

Coles
Frank Principi

County Supervisor (Prince William County, VA)

Woodbridge
Charles Bopp

Supervisor (Pulaski County, VA)

Robinson
Andy McCready

Supervisor (Pulaski County, VA)

Massie
Ranny O'Dell

Supervisor (Pulaski County, VA)

Ingles
Dean Pratt

Supervisor (Pulaski County, VA)

Draper
Joseph Sheffey

Supervisor (Pulaski County, VA)

Cloyd
Michael Biniek

County Supervisor (Rappahannock County, VA)

Piedmont
Ronald Frazier

County Supervisor (Rappahannock County, VA)

Jackson
S. Lee

County Supervisor (Rappahannock County, VA)

Hampton
I. Parrish

County Supervisor (Rappahannock County, VA)

Stonewall-Hawthorne
Roger Welch

County Supervisor (Rappahannock County, VA)

Wakefield
Richard Thomas, Sr.

County Supervisor (Richmond County, VA)

District 1
Jean Harper

County Supervisor (Richmond County, VA)

District 2
John Haynes Jr

County Supervisor (Richmond County, VA)

District 3
Robert Pemberton

County Supervisor (Richmond County, VA)

District 4
F. Sanders

County Supervisor (Richmond County, VA)

District 5
Al Bedrosian

County Supervisor (Roanoke County, VA)

Hollins
Joseph Church

County Supervisor (Roanoke County, VA)

Catawba
Joseph McNamara

County Supervisor (Roanoke County, VA)

Windsor Hills
Charlotte Moore

County Supervisor (Roanoke County, VA)

Cave Springs
P. Peters

County Supervisor (Roanoke County, VA)

Vinton
Ronnie Campbell

Supervisor (Rockbridge County, VA)

South River
Russell Ford

Supervisor (Rockbridge County, VA)

Kerrs Creek
John Higgins

Supervisor (Rockbridge County, VA)

Buffalo
David Hinty

Supervisor (Rockbridge County, VA)

Natural Bridge
Albert Lewis, Jr.

Supervisor (Rockbridge County, VA)

Walkers Creek
Pablo Cuevas

County Supervisor (Rockingham County, VA)

District 1
Frederick Eberly

County Supervisor (Rockingham County, VA)

District 2
Rick Chandler

County Supervisor (Rockingham County, VA)

District 3
William Kyger, Jr.

County Supervisor (Rockingham County, VA)

District 4
Michael Breeden

County Supervisor (Rockingham County, VA)

District 5
Robert Gibson

Supervisor (Russell County, VA)

District 1
Ernest Kennedy

Supervisor (Russell County, VA)

District 2
Freddie Arrington

Supervisor (Russell County, VA)

District 3
Danny Brown

Supervisor (Russell County, VA)

District 4
Joseph Puckett

Supervisor (Russell County, VA)

District 5
Jon Bowerbank VII

Supervisor (Russell County, VA)

At-Large
Rebecca Dye

Supervisor (Russell County, VA)

At-Large
Darrel Jeter

Supervisor (Scott County, VA)

District 1
D. Horton

Supervisor (Scott County, VA)

District 2
Landon Odle

Supervisor (Scott County, VA)

District 3
Joe Herron

Supervisor (Scott County, VA)

District 4
Danny Mann

Supervisor (Scott County, VA)

District 5
Beryl Maness

Supervisor (Scott County, VA)

District 6
Chad Hood

Supervisor (Scott County, VA)

At-Large
Dick Neese

County Supervisor (Shenandoah County, VA)

District 1
Steven Baker

County Supervisor (Shenandoah County, VA)

District 2
David Ferguson

County Supervisor (Shenandoah County, VA)

District 3
Cindy Bailey

County Supervisor (Shenandoah County, VA)

District 4
Marsha Shruntz

County Supervisor (Shenandoah County, VA)

District 5
Conrad Helsley

County Supervisor (Shenandoah County, VA)

District 6
Richard Blevins

Supervisor (Smyth County, VA)

Rye Valley
Wade Blevins, Jr.

Supervisor (Smyth County, VA)

Chilhowie
J. Burton

Supervisor (Smyth County, VA)

Atkins
Roscoe Call

Supervisor (Smyth County, VA)

Saltville
Todd Dishner

Supervisor (Smyth County, VA)

Park
G. Frazier

Supervisor (Smyth County, VA)

Royal Oak
Walter Young, Jr.

County Supervisor (Southampton County, VA)

Franklin
Walter Brown III

County Supervisor (Southampton County, VA)

Newsoms
Carl Faison

County Supervisor (Southampton County, VA)

Boykins
Anita Felts

County Supervisor (Southampton County, VA)

Jerusalem
Dallas Jones

County Supervisor (Southampton County, VA)

Drewryville
Ronald West

County Supervisor (Southampton County, VA)

Berlin/Ivor
Moses Wyche

County Supervisor (Southampton County, VA)

Capron
Greg Cebula

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Berkeley
Ann Heidig

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Livingston
Timothy McLaughlin

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Chancellor
David Ross

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Courtland
Gary Skinner

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Lee Hill
Paul Trampe

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Salem
Chris Yakabouski

Supervisor (Spotsylvania County, VA)

Battlefield
Meg Bohmke

Supervisor (Stafford County, VA)

Falmouth
Jack Cavalier

Supervisor (Stafford County, VA)

Griffis-Widewater
Paul Milde III

Supervisor (Stafford County, VA)

Aquia
Laura Sellers

Supervisor (Stafford County, VA)

Garrisonville
Gary Snellings

Supervisor (Stafford County, VA)

Hartwood
Cord Sterling

Supervisor (Stafford County, VA)

Rockhill
Robert Thomas

Supervisor (Stafford County, VA)

George Washington
Ernest Blount

Supervisor (Surry County, VA)

Dendron
Kenneth Holmes

Supervisor (Surry County, VA)

Carsley
Judy Lyttle

Supervisor (Surry County, VA)

Bacon's Castle
John Seward

Supervisor (Surry County, VA)

Surry
Giron Wooden, Sr.

Supervisor (Surry County, VA)

Claremont
Charlie Caple, Jr.

Supervisor (Sussex County, VA)

Stony Creek
C. Fly, Sr.

Supervisor (Sussex County, VA)

Wakefield
Alfred Futrell

Supervisor (Sussex County, VA)

Waverly
Robert Hamlin

Supervisor (Sussex County, VA)

Henry
John Stringfield

Supervisor (Sussex County, VA)

Wakefield
Raymond Warren

Supervisor (Sussex County, VA)

Blackwater
John Absher

Supervisor (Tazewell County, VA)

Western
Mike Hymes

Supervisor (Tazewell County, VA)

Southern
Garland Roberts, Jr.

Supervisor (Tazewell County, VA)

Northern
Charles Stacy

Supervisor (Tazewell County, VA)

Eastern
Seth White

Supervisor (Tazewell County, VA)

Northwestern
Tony Carter

Supervisor (Warren County, VA)

Happy Creek
Archie Fox

Supervisor (Warren County, VA)

Fork
Linda Glavis

Supervisor (Warren County, VA)

South River
Daniel Murray, Jr.

Supervisor (Warren County, VA)

North River
Richard Traczyk

Supervisor (Warren County, VA)

Shenandoah
Phillip McCall

Supervisor (Washington County, VA)

A
Randy Pennington

Supervisor (Washington County, VA)

B
William Gibson

Supervisor (Washington County, VA)

C
C. Stevens, Jr.

Supervisor (Washington County, VA)

D
James Baker

Supervisor (Washington County, VA)

E
Odell Owens

Supervisor (Washington County, VA)

F
Vernon Smith

Supervisor (Washington County, VA)

G
Darryl Fisher

Supervisor (Westmoreland County, VA)

District 1
Rosemary Mahan

Supervisor (Westmoreland County, VA)

District 2
Dorothy Tate

Supervisor (Westmoreland County, VA)

District 3
W.W. Hynson

Supervisor (Westmoreland County, VA)

District 4
Larry Roberson

Supervisor (Westmoreland County, VA)

District 5
Fred Lunstford

Supervisor (Wise County, VA)

District 1
Ronald Shortt

Supervisor (Wise County, VA)

District 1
Robert Adkins

Supervisor (Wise County, VA)

District 2
Steve Bates

Supervisor (Wise County, VA)

District 2
Virginia Meador

Supervisor (Wise County, VA)

District 3
J. Rivers

Supervisor (Wise County, VA)

District 3
Dana Kilgore

Supervisor (Wise County, VA)

District 4
Robert Robbins, Jr.

Supervisor (Wise County, VA)

District 4
Gary Houseman

Supervisor (Wythe County, VA)

District 1
Arthur Hall

Supervisor (Wythe County, VA)

District 2
Steven Willis

Supervisor (Wythe County, VA)

District 3
Joe Hale

Supervisor (Wythe County, VA)

District 4
Coy McRoberts

Supervisor (Wythe County, VA)

District 5
B. Horney, Jr.

Supervisor (Wythe County, VA)

District 6
Tim Reeves

Supervisor (Wythe County, VA)

At-Large
Walter Zaremba

Supervisor (York County, VA)

District 1
Shelia Noll

Supervisor (York County, VA)

District 2
Donald Wiggins

Supervisor (York County, VA)

District 3
George Hrichak

Supervisor (York County, VA)

District 4
Thomas Shepperd, Jr.

Supervisor (York County, VA)

District 5
Manju Ganeriwala

Treasurer (VA)
Paul Ferguson

Board Member (VA)

At-Large
Jay Fisette

Board Member (VA)

At-Large
J. Walter Tejada

Board Member (VA)

At-Large
Chris Zimmerman

Board Member (VA)

At-Large

0% Democrats

0% Republicans

99% Other

Skip to top
Back to top