Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Nebraska Local Legislative Officials

Steve Carmichael

Council Member (Bellevue, NE)

Ward 1
John Hansen

Council Member (Bellevue, NE)

Ward 2
Paul Cook

Council Member (Bellevue, NE)

Ward 3
Jim Moudry

Council Member (Bellevue, NE)

Ward 4
Don Preister

Council Member (Bellevue, NE)

Ward 5
Carol Blood

Council Member (Bellevue, NE)

At-Large
Jeremy Jones

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 1
Vaughn Minton

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 1
Roger Steele

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 2
Mark Stelk

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 2
Linna Dee Donaldson

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 3
Julie Hehnke

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 3
Mitch Nickerson

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 4
Mike Paulick

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 4
Michelle Fitzke

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 5
Chuck Haase

Council Member (Grand Island, NE)

Ward 5
Cyndi Lamm

Council Member (Lincoln, NE)

District 1
Jon Camp

Council Member (Lincoln, NE)

District 2
Jane Raybould

Council Member (Lincoln, NE)

District 3
Carl Eskridge

Council Member (Lincoln, NE)

District 4
Leirion Baird

Council Member (Lincoln, NE)

At-Large
Roy Christensen

Council Member (Lincoln, NE)

At-Large
Trent Fellers

Council Member (Lincoln, NE)

At-Large
Pete Festersen

Council Member (Omaha, NE)

District 1
Ben Gray

Council Member (Omaha, NE)

District 2
Chris Jerram

Council Member (Omaha, NE)

District 3
Garry Gernandt

Council Member (Omaha, NE)

District 4
Rich Pahls

Council Member (Omaha, NE)

District 5
Franklin Thompson

Council Member (Omaha, NE)

District 6
Aimee Melton

Council Member (Omaha, NE)

District 7
Michael Stromer

Supervisor (Adams County, NE)

District 1
Mike Weeks

Supervisor (Adams County, NE)

District 2
Jennifer Czekai

Supervisor (Adams County, NE)

District 3
Scott Thomsen

Supervisor (Adams County, NE)

District 4
Dale Curtis

Supervisor (Adams County, NE)

District 5
Charles Neumann

Supervisor (Adams County, NE)

District 6
Eldon Orthmann

Supervisor (Adams County, NE)

District 7
Jerald Schwager

Supervisor (Antelope County, NE)

District 1
Neil Williby

Supervisor (Antelope County, NE)

District 2
Merlin Bolling

Supervisor (Antelope County, NE)

District 3
Charlie Henery

Supervisor (Antelope County, NE)

District 4
Edmund Schindler

Supervisor (Antelope County, NE)

District 5
Harlan Brandt

Supervisor (Antelope County, NE)

District 6
LeRoy Kerkman

Supervisor (Antelope County, NE)

District 7
Ron Jageler

Commissioner (Arthur County, NE)

At-Large
Mick Phillips

Commissioner (Arthur County, NE)

At-Large
Mark Wilson

Commissioner (Arthur County, NE)

At-Large
Roger Guggenmos

Commissioner (Blaine County, NE)

At-Large
Kurt Saner

Commissioner (Blaine County, NE)

At-Large
Craig Thompson

Commissioner (Blaine County, NE)

At-Large
Hilary Maricle

Commissioner (Boone County, NE)

District 1
Jerry Tisthammer

Commissioner (Boone County, NE)

District 2
Ken Luettel

Commissioner (Boone County, NE)

District 3
Doug Hashman

Commissioner (Box Butte County, NE)

At-Large
Susan Lore

Commissioner (Box Butte County, NE)

At-Large
Mike McGinnis

Commissioner (Box Butte County, NE)

At-Large
Ronald Bernt

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
Larry Boska

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
Ed Connot

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
David Heiser

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
Frank Lechtenberg

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
Alan Nicolaus

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
Steven Spencer

Supervisor (Boyd County, NE)

At-Large
Ivan Klein

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 1
Francis Biehl

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 2
Joseph Brayton

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 3
Dennis Reiter

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 4
Sherry Morrow

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 5
William McMullen

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 6
Kent Greder

Commissioner (Buffalo County, NE)

District 7
Greg Brummond

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
Ted Connealy

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
Matt Connealy

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
Cliff Morrow

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
Gerald Newill

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
Perry Rogers

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
David Schold

Supervisor (Burt County, NE)

At-Large
David Mach

Supervisor (Butler County, NE)

District 1
Tony Krafka

Supervisor (Butler County, NE)

District 2
Kevin Slama

Supervisor (Butler County, NE)

District 3
Max Birkel

Supervisor (Butler County, NE)

District 4
Scott Steager

Supervisor (Butler County, NE)

District 5
Gregory Janak

Supervisor (Butler County, NE)

District 6
David Potter

Supervisor (Butler County, NE)

District 7
John Warsing

Commissioner (Cass County, NE)

District 1
Janet McCartney

Commissioner (Cass County, NE)

District 2
James Peterson

Commissioner (Cass County, NE)

District 3
Dan Henry

Commissioner (Cass County, NE)

District 4
Duane Murdoch

Commissioner (Cass County, NE)

District 5
Dave McGregor

Commissioner (Cedar County, NE)

At-Large
Terry Pinkelman

Commissioner (Cedar County, NE)

At-Large
Jerry Wiese

Commissioner (Cedar County, NE)

At-Large
Charles Vette, Jr.

Commissioner (Chase County, NE)

District 1
David Hogsett

Commissioner (Chase County, NE)

District 2
Don Weiss, Jr.

Commissioner (Chase County, NE)

District 3
Mark Adamson

Commissioner (Cherry County, NE)

At-Large
Tanya Storer

Commissioner (Cherry County, NE)

At-Large
Jim Van Winkle

Commissioner (Cherry County, NE)

At-Large
Steven Olson

Commissioner (Cheyenne County, NE)

District 1
Darrell Johnson

Commissioner (Cheyenne County, NE)

District 2
Philip Sanders

Commissioner (Cheyenne County, NE)

District 3
Michael Anderson

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Ivan Fintel

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Gary Johnson

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Todd Nuss

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Eric Samuelson

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Gerald Schmidt

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Richard Shaw

Supervisor (Clay County, NE)

At-Large
Michael Dvorak

Commissioner (Colfax County, NE)

At-Large
Jerry Heard

Commissioner (Colfax County, NE)

At-Large
Gil Wigington

Commissioner (Colfax County, NE)

At-Large
Steven Meister

Supervisor (Cuming County, NE)

District 1
John Ross

Supervisor (Cuming County, NE)

District 2
Judy Mutzenberger

Supervisor (Cuming County, NE)

District 3
Clarence Tichota

Supervisor (Cuming County, NE)

District 4
Glen Wiechman

Supervisor (Cuming County, NE)

District 5
Steve Sill

Supervisor (Cuming County, NE)

District 6
Leslie Otto

Supervisor (Cuming County, NE)

District 7
Barry Fox

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Mark Haynes

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Larry Hickenbottom

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Bill Lichtenberger

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Don McCullough

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Bobby Myers

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Don Olson

Supervisor (Custer County, NE)

At-Large
Rick Bousquet

Commissioner (Dakota County, NE)

At-Large
Antonio Gomez

Commissioner (Dakota County, NE)

At-Large
Scott Love

Commissioner (Dakota County, NE)

At-Large
Richard McNear

Commissioner (Dakota County, NE)

At-Large
William Rohde

Commissioner (Dakota County, NE)

At-Large
Jake Stewart

Commissioner (Dawes County, NE)

District 1
Vic Rivera

Commissioner (Dawes County, NE)

District 2
Webb Johnson

Commissioner (Dawes County, NE)

District 3
E. Kugler

Commissioner (Dawson County, NE)

District 1
Bill Stewart

Commissioner (Dawson County, NE)

District 2
Dennis Rickertsen

Commissioner (Dawson County, NE)

District 3
P.J. Jacobson

Commissioner (Dawson County, NE)

District 4
Everett Hagan

Commissioner (Dawson County, NE)

District 5
Steven Fischer

Commissioner (Deuel County, NE)

At-Large
William Klingman

Commissioner (Deuel County, NE)

At-Large
Jerome Radke

Commissioner (Deuel County, NE)

At-Large
Myron Fleury

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
Alan Mackling

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
Robert Meyer

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
Jan Minden

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
Jerry Schroeder

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
David Schutte

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
Betty Schwarten

Supervisor (Dixon County, NE)

At-Large
Rob George

Commissioner (Dodge County, NE)

District 1
Greg Beam

Commissioner (Dodge County, NE)

District 2
Lon Strand

Commissioner (Dodge County, NE)

District 3
Terry Synovec

Commissioner (Dodge County, NE)

District 4
Bob Missel

Commissioner (Dodge County, NE)

District 5
Dan Weddle

Commissioner (Dodge County, NE)

District 6
Gary Osborn

Commissioner (Dodge County, NE)

District 7
Mike Boyle

Commissioner (Douglas County, NE)

District 1
Jim Cavanaugh

Commissioner (Douglas County, NE)

District 2
Chris Rodgers

Commissioner (Douglas County, NE)

District 3
P.J. Morgan

Commissioner (Douglas County, NE)

District 4
Marc Kraft

Commissioner (Douglas County, NE)

District 5
Mary Ann Borgeson

Commissioner (Douglas County, NE)

District 6
Clare Duda

Commissioner (Douglas County, NE)

District 7
Jerry Fries

Commissioner (Dundy County, NE)

At-Large
Scott Hogeland

Commissioner (Dundy County, NE)

At-Large
Scott Olson

Commissioner (Dundy County, NE)

At-Large
Ray Capek

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
Larry Cerny

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
Jerry Galusha

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
Susan Johnson

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
Robert Mueller

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
Jeff Neiman

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
Merle Noel

Supervisor (Fillmore County, NE)

At-Large
William Bunger

Supervisor (Franklin County, NE)

District 1
Dale Loschen

Supervisor (Franklin County, NE)

District 2
Neil Meiner

Supervisor (Franklin County, NE)

District 3
David Peterson

Supervisor (Franklin County, NE)

District 4
Steven Hogeland

Supervisor (Franklin County, NE)

District 5
Delbert Rogers

Supervisor (Franklin County, NE)

District 6
Gary Hamilton

Supervisor (Franklin County, NE)

District 7
Steven Hall

Commissioner (Frontier County, NE)

At-Large
J.R. Houser

Commissioner (Frontier County, NE)

At-Large
Kevin Owens

Commissioner (Frontier County, NE)

At-Large
Bill Lewis

Commissioner (Furnas County, NE)

At-Large
Jerry Schroeder

Commissioner (Furnas County, NE)

At-Large
Don Tegtman

Commissioner (Furnas County, NE)

At-Large
Myron Dorn

Supervisor (Gage County, NE)

District 1
Matt Bauman

Supervisor (Gage County, NE)

District 2
Erich Tiemann

Supervisor (Gage County, NE)

District 3
Dennis Byars

Supervisor (Gage County, NE)

District 4
Gary Lytle

Supervisor (Gage County, NE)

District 5
John Hill

Supervisor (Gage County, NE)

District 6
Terry Jurgens

Supervisor (Gage County, NE)

District 7
Casper Corfield

Commissioner (Garden County, NE)

At-Large
Randy Dormann

Commissioner (Garden County, NE)

At-Large
Robert Radke

Commissioner (Garden County, NE)

At-Large
Vance Jeffres

Commissioner (Garfield County, NE)

At-Large
Scott Krause

Commissioner (Garfield County, NE)

At-Large
Paige Measner

Commissioner (Garfield County, NE)

At-Large
Bruce Bader

Commissioner (Gosper County, NE)

At-Large
Terry Lerdall

Commissioner (Gosper County, NE)

At-Large
Glen Monter

Commissioner (Gosper County, NE)

At-Large
Tom White

Supervisor (Grant County, NE)

At-Large
Brian Brennemann

Commissioner (Grant County, NE)

At-Large
Daniel Vinton

Commissioner (Grant County, NE)

At-Large
Michael Goldfish

Commissioner (Greeley County, NE)

District 1
Doug Wrede

Commissioner (Greeley County, NE)

District 2
Leo Reilly

Commissioner (Greeley County, NE)

District 3
Douglass Lanfear

Supervisor (Hall County, NE)

District 1
Daniel Purdy

Supervisor (Hall County, NE)

District 2
Stephen Schuppan

Supervisor (Hall County, NE)

District 3
Pamela Lancaster

Supervisor (Hall County, NE)

District 4
Jane Richardson

Supervisor (Hall County, NE)

District 5
Gary Quandt

Supervisor (Hall County, NE)

District 6
Scott Arnold

Supervisor (Hall County, NE)

District 7
Tim Bergen

Commissioner (Hamilton County, NE)

At-Large
Gregg Kremer

Commissioner (Hamilton County, NE)

At-Large
Rich Nelson

Commissioner (Hamilton County, NE)

At-Large
Becky Richter

Commissioner (Hamilton County, NE)

At-Large
John Thomas

Commissioner (Hamilton County, NE)

At-Large
Lonny Hanna

Supervisor (Harlan County, NE)

District 1
J D Schluntz

Supervisor (Harlan County, NE)

District 2
Gary Dunse

Supervisor (Harlan County, NE)

District 3
Rodney Metzger

Supervisor (Harlan County, NE)

District 4
Traci Dietz

Supervisor (Harlan County, NE)

District 5
Max Schultz

Supervisor (Harlan County, NE)

District 6
Douglas Horwart

Supervisor (Harlan County, NE)

District 7
Wayne Christner

Commissioner (Hayes County, NE)

At-Large
Mark Clifford

Commissioner (Hayes County, NE)

At-Large
Barry Richards

Commissioner (Hayes County, NE)

At-Large
Scott McDonald

Commissioner (Hitchcock County, NE)

At-Large
Paul Nichols

Commissioner (Hitchcock County, NE)

At-Large
Ronald Wertz

Commissioner (Hitchcock County, NE)

At-Large
Steven Boshart

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
Don Butterfield

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
Donald Hahlbeck

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
Ralph Metschke

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
Marvin Scholz

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
Robert Snyder

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
William Tielke

Supervisor (Holt County, NE)

At-Large
Bryan Crisp

Commissioner (Hooker County, NE)

At-Large
Daniel Deibler

Commissioner (Hooker County, NE)

At-Large
Julie Kraye

Commissioner (Hooker County, NE)

At-Large
David Boehle

Commissioner (Howard County, NE)

At-Large
Kathy Hirschman

Commissioner (Howard County, NE)

At-Large
Rance Lierman

Commissioner (Howard County, NE)

At-Large
Arthur Craig Jr.

Commissioner (Jefferson County, NE)

District 1
Bradley Grummert

Commissioner (Jefferson County, NE)

District 2
Michael Dux

Commissioner (Jefferson County, NE)

District 3
Monty Gottula

Commissioner (Johnson County, NE)

District 1
Theodore Evans, Jr.

Commissioner (Johnson County, NE)

District 2
Les Agena

Commissioner (Johnson County, NE)

District 3
Richard Schwenka

Supervisor (Kearney County, NE)

District 1
Ross Bruning

Supervisor (Kearney County, NE)

District 2
Robert Swanson

Supervisor (Kearney County, NE)

District 3
Larry Landstrom

Supervisor (Kearney County, NE)

District 4
Roy Nelson

Supervisor (Kearney County, NE)

District 5
William Pittner

Supervisor (Kearney County, NE)

District 6
Wayne Anderson

Supervisor (Kearney County, NE)

District 7
Billy O'Connor

Commissioner (Keith County, NE)

District 1
Doug Teaford

Commissioner (Keith County, NE)

District 2
Lonnie Peters

Commissioner (Keith County, NE)

District 3
Charles Baltzell

Commissioner (Keith County, NE)

District 4
Rex Christensen

Commissioner (Keith County, NE)

District 5
Corey Nilson

Commissioner (Keya Paha County, NE)

At-Large
Bruce Ritterbush

Commissioner (Keya Paha County, NE)

At-Large
Mike Tuerk

Commissioner (Keya Paha County, NE)

At-Large
Daria Anderson-Faden

Commissioner (Kimball County, NE)

At-Large
Larry Engstrom

Commissioner (Kimball County, NE)

At-Large
M. Nolting

Commissioner (Kimball County, NE)

At-Large
Marty O'Connor

Supervisor (Knox County, NE)

District 1
Patrick Liska

Supervisor (Knox County, NE)

District 2
Virgil Miller

Supervisor (Knox County, NE)

District 3
James Sokol, Jr.

Supervisor (Knox County, NE)

District 4
Kevin Mackeprang

Supervisor (Knox County, NE)

District 5
Danny Schlote

Supervisor (Knox County, NE)

District 6
Jim Borgmann

Supervisor (Knox County, NE)

District 7
Bill Avery

Commissioner (Lancaster County, NE)

District 1
Larry Hudkins

Commissioner (Lancaster County, NE)

District 2
Deb Schorr

Commissioner (Lancaster County, NE)

District 3
Roma Amundson

Commissioner (Lancaster County, NE)

District 4
Todd Wiltgen

Commissioner (Lancaster County, NE)

District 5
Joseph Hewgley

Commissioner (Lincoln County, NE)

District 1
Duanne Deterding

Commissioner (Lincoln County, NE)

District 2
Bill Henry

Commissioner (Lincoln County, NE)

District 3
Lee Wonch

Commissioner (Logan County, NE)

District 1
Rex Lanka

Commissioner (Logan County, NE)

District 2
Kenneth Kramer

Commissioner (Logan County, NE)

District 3
Donald Brown

Commissioner (Loup County, NE)

District 1
Greg Ralls

Commissioner (Loup County, NE)

District 2
Jack Ruppel

Commissioner (Loup County, NE)

District 3
Ron Schmidt

Commissioner (Madison County, NE)

District 1
Christian Ohl

Commissioner (Madison County, NE)

District 2
Jim Prauner

Commissioner (Madison County, NE)

District 3
Harold Arensdorf

Commissioner (McPherson County, NE)

At-Large
John Bryant

Commissioner (McPherson County, NE)

At-Large
Carl Rundback

Commissioner (McPherson County, NE)

At-Large
Kent Carlson

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Jimmie Graves

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Jim Helgoth

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Russell Kreachbaum

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Carolyn Kucera

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Tom Weller

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Roger Wiegert

Supervisor (Merrick County, NE)

At-Large
Susanna Batterman

Commissioner (Morrill County, NE)

At-Large
Steve Erdman

Commissioner (Morrill County, NE)

At-Large
Jeff Metz

Commissioner (Morrill County, NE)

At-Large
Jim Carlson

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Tim Cornwell

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Andrew Ditter

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Ralph Horacek

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Dennis Jarecke

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Bob Small

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Robert Voichoskie

Supervisor (Nance County, NE)

At-Large
Bob Hutton

Commissioner (Nemaha County, NE)

District 1
Marvin Bohling

Commissioner (Nemaha County, NE)

District 2
Dennis Wittmann

Commissioner (Nemaha County, NE)

District 3
Doyle Christensen

Commissioner (Nuckolls County, NE)

At-Large
Dan Corman

Commissioner (Nuckolls County, NE)

At-Large
Timothy Zikmund

Commissioner (Nuckolls County, NE)

At-Large
C.R. Hauptman

Commissioner (Otoe County, NE)

District 1
Rick Freshman

Commissioner (Otoe County, NE)

District 2
Jerad Sornson

Commissioner (Otoe County, NE)

District 3
Timothy Nelsen

Commissioner (Otoe County, NE)

District 4
Steven Lade

Commissioner (Otoe County, NE)

District 5
Jan Lang

Commissioner (Pawnee County, NE)

At-Large
Dennis Schaardt

Commissioner (Pawnee County, NE)

At-Large
Ron Seitz

Commissioner (Pawnee County, NE)

At-Large
Sid Colson

Commissioner (Perkins County, NE)

At-Large
Bernard Deaver

Commissioner (Perkins County, NE)

At-Large
Steven Tucker

Commissioner (Perkins County, NE)

At-Large
Jim Ostgren

Commissioner (Phelps County, NE)

District 1
Russell Cruise

Commissioner (Phelps County, NE)

District 2
Matthew Gregg

Commissioner (Phelps County, NE)

District 3
Theresa Puls

Commissioner (Phelps County, NE)

District 4
Sheryl Brenn

Commissioner (Phelps County, NE)

District 5
Rick Streeter

Commissioner (Phelps County, NE)

District 6
Tom Nutt

Commissioner (Phelps County, NE)

District 7
Brad Albers

Commissioner (Pierce County, NE)

At-Large
Marvin Elwood, Jr.

Commissioner (Pierce County, NE)

At-Large
Terry Wragge

Commissioner (Pierce County, NE)

At-Large
Thomas Martens

Supervisor (Platte County, NE)

District 1
Gerald Micek

Supervisor (Platte County, NE)

District 2
James Scow

Supervisor (Platte County, NE)

District 3
Ronald Pfeifer

Supervisor (Platte County, NE)

District 4
Robert Lloyd

Supervisor (Platte County, NE)

District 5
Jerry Engdahl

Supervisor (Platte County, NE)

District 6
Hollie Olk

Supervisor (Platte County, NE)

District 7
LeRoy Gerrard

Commissioner (Polk County, NE)

At-Large
Michael Simonsen

Commissioner (Polk County, NE)

At-Large
Michael Smith

Commissioner (Polk County, NE)

At-Large
Earl McNutt

Commissioner (Red Willow County, NE)

District 1
Steve Downer

Commissioner (Red Willow County, NE)

District 2
Vesta Dack

Commissioner (Red Willow County, NE)

District 3
Myron Davidson

Commissioner (Richardson County, NE)

At-Large
David Sickel

Commissioner (Richardson County, NE)

At-Large
James Standerford

Commissioner (Richardson County, NE)

At-Large
Ernest Hasch

Commissioner (Rock County, NE)

At-Large
Stanley Larson

Commissioner (Rock County, NE)

At-Large
Jim Stout

Commissioner (Rock County, NE)

At-Large
Janet Henning

Commissioner (Saline County, NE)

At-Large
Marvin Kohout

Commissioner (Saline County, NE)

At-Large
Stephanie Krivohlavek

Commissioner (Saline County, NE)

At-Large
Willis Luedke

Commissioner (Saline County, NE)

At-Large
Tim McDermott

Commissioner (Saline County, NE)

At-Large
Don Kelly

Commissioner (Sarpy County, NE)

District 1
Jim Thompson

Commissioner (Sarpy County, NE)

District 2
Tom Richards

Commissioner (Sarpy County, NE)

District 3
Brenda Carlisle

Commissioner (Sarpy County, NE)

District 4
James Warren

Commissioner (Sarpy County, NE)

District 5
Dave Lutton

Supervisor (Saunders County, NE)

District 1
Doris Karloff

Supervisor (Saunders County, NE)

District 2
Craig Breunig

Supervisor (Saunders County, NE)

District 3
Scott Sukstorf

Supervisor (Saunders County, NE)

District 4
Larry Mach

Supervisor (Saunders County, NE)

District 5
Ed Rastovski

Supervisor (Saunders County, NE)

District 6
Leroy Hanson

Supervisor (Saunders County, NE)

District 7
Mark Reichert

Commissioner (Scotts Bluff County, NE)

District 1
Steve Stratton

Commissioner (Scotts Bluff County, NE)

District 2
Sherry Blaha

Commissioner (Scotts Bluff County, NE)

District 3
Ken Meyer

Commissioner (Scotts Bluff County, NE)

District 4
Gene Gausman

Commissioner (Seward County, NE)

District 1
Diana Garske

Commissioner (Seward County, NE)

District 2
Whitney Fleischman

Commissioner (Seward County, NE)

District 3
Mike Luebbe

Commissioner (Seward County, NE)

District 4
Roger Glawatz

Commissioner (Seward County, NE)

District 5
Jack Andersen

Commissioner (Sheridan County, NE)

At-Large
Dan Kling

Commissioner (Sheridan County, NE)

At-Large
James Krotz

Commissioner (Sheridan County, NE)

At-Large
Tom Bandur

Commissioner (Sherman County, NE)

District 1
Kenneth Kaslon

Commissioner (Sherman County, NE)

District 2
Larry Griffith

Commissioner (Sherman County, NE)

District 3
Allerton Downer

Commissioner (Sioux County, NE)

At-Large
J. Geiser

Commissioner (Sioux County, NE)

At-Large
Joshua Skavdahl

Commissioner (Sioux County, NE)

At-Large
David Gutshall

Commissioner (Stanton County, NE)

District 1
Chris Frye

Commissioner (Thayer County, NE)

At-Large
Dean Krueger

Commissioner (Thayer County, NE)

At-Large
Lewis Herbaugh

Commissioner (Thomas County, NE)

At-Large
John Seeley

Commissioner (Thomas County, NE)

At-Large
Mark English

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
Caroline Frenchman

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
Greg Jump

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
Georgia Mayberry

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
Leonard Peters

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
Dan Trimble

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
Darren Wolfe

Supervisor (Thurston County, NE)

At-Large
John DeRiso

Supervisor (Valley County, NE)

At-Large
Paul Cerio

Supervisor (Washington County, NE)

District 1
Lisa Kramer

Supervisor (Washington County, NE)

District 2
Mary Johnson

Supervisor (Washington County, NE)

District 3
Carl Lorenzen

Supervisor (Washington County, NE)

District 4
Steven Kruger

Supervisor (Washington County, NE)

District 6
Ronald Hineline

Supervisor (Washington County, NE)

District 7
Randy Larson

Commissioner (Wayne County, NE)

District 1
Dean Burbach

Commissioner (Wayne County, NE)

District 2
Daniel Shipman

Commissioner (Webster County, NE)

District 1
Trevor Karr

Commissioner (Webster County, NE)

District 2
Roger Bohrer

Commissioner (Webster County, NE)

District 3
JoAnn Reiher

Commissioner (Webster County, NE)

District 5
Mark Landgren

Commissioner (Wheeler County, NE)

At-Large
Jesse Plugge

Commissioner (Wheeler County, NE)

At-Large
Jack Poulsen

Commissioner (Wheeler County, NE)

At-Large
Paul Buller

Commissioner (York County, NE)

District 1
Kurt Bulgrin

Commissioner (York County, NE)

District 2
Bill Bamesberger

Commissioner (York County, NE)

District 3
Randy Obermier

Commissioner (York County, NE)

District 4
Jack Sikes

Commissioner (York County, NE)

District 5
Randy Buschkoetter

Council Member (Kearney, NE)

At-Large
Bob Lammers

Council Member (Kearney, NE)

At-Large
Bruce Lear

Council Member (Kearney, NE)

At-Large
Jonathan Nikkila

Council Member (Kearney, NE)

At-Large

0% Democrats

0% Republicans

100% Other

Skip to top
Back to top