or Login to see your representatives.

Access Candidates' and Representatives' Biographies, Voting Records, Interest Group Ratings, Issue Positions, Public Statements, and Campaign Finances

Simply enter your zip code above to get to all of your candidates and representatives, or enter a name. Then, just click on the person you are interested in, and you can navigate to the categories of information we track for them.

Officials

Massachusetts Local Legislative Officials

Alisa Brewer

Board Member (Amherst, MA)

At-Large
Aaron Hayden

Board Member (Amherst, MA)

At-Large
Stephanie O'Keeffe

Board Member (Amherst, MA)

At-Large
Diana Stein

Board Member (Amherst, MA)

At-Large
James Wald

Board Member (Amherst, MA)

At-Large
Steven Byrne

Selectman (Arlington, MA)

At-Large
Joseph Curro

Selectman (Arlington, MA)

At-Large
Daniel Dunn

Selectman (Arlington, MA)

At-Large
Kevin Greeley

Selectman (Arlington, MA)

At-Large
Diane Mahon

Selectman (Arlington, MA)

At-Large
Walter Thibodeau

Council Member (Attleboro, MA)

Ward 1
Mark Cooper

Council Member (Attleboro, MA)

Ward 2
Frank Cook

Council Member (Attleboro, MA)

Ward 3
Jonathan Weydt

Council Member (Attleboro, MA)

Ward 4
Jeremy Denlea

Council Member (Attleboro, MA)

Ward 5
Shannon Heagney

Council Member (Attleboro, MA)

Ward 6
Peter Blais

Council Member (Attleboro, MA)

At-Large
Richard Conti

Council Member (Attleboro, MA)

At-Large
James DiLisio

Council Member (Attleboro, MA)

At-Large
Brian Kirby

Council Member (Attleboro, MA)

At-Large
Ann Canedy

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 1
Eric Steinhilber

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 2
Paul Hebert

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 3
Frederick Chirigotis

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 4
James Crocker, Jr.

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 5
William Crocker, Jr.

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 6
Jessica Rapp Grassetti

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 7
Debra Dagwan

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 8
James Tinsley

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 9
Sara Cushing

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 10
Philip Wallace

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 11
John Norman

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 12
Jennifer Cullum

Councilor (Barnstable, MA)

Precinct 13
David Lang

Councilor (Beverly, MA)

Ward 1
Estelle Rand

Councilor (Beverly, MA)

Ward 2
James Latter

Councilor (Beverly, MA)

Ward 3
Scott Houseman

Councilor (Beverly, MA)

Ward 4
Donald Martin

Councilor (Beverly, MA)

Ward 5
John Frates

Councilor (Beverly, MA)

Ward 6
Michael Cahill

Councilor (Beverly, MA)
No Party Affiliation
At-Large
Paul Guanci

Councilor (Beverly, MA)

At-Large
Jason Silva

Councilor (Beverly, MA)

At-Large
Matthew St Hilaire

Councilor (Beverly, MA)

At-Large
Robert Accomando

Selectman (Billerica, MA)

At-Large
Andrew Deslaurier

Selectman (Billerica, MA)

At-Large
David Gagliardi

Selectman (Billerica, MA)

At-Large
Michael Rosa

Selectman (Billerica, MA)

At-Large
George Simolaris

Selectman (Billerica, MA)

At-Large
Salvatore LaMattina

Councilor (Boston, MA)

District 1
Bill Linehan

Councilor (Boston, MA)

District 2
Frank Baker

Councilor (Boston, MA)

District 3
Charles Yancey

Councilor (Boston, MA)

District 4
Timothy McCarthy

Councilor (Boston, MA)

District 5
Matt O'Malley

Councilor (Boston, MA)

District 6
Tito Jackson

Councilor (Boston, MA)

District 7
Josh Zakim

Councilor (Boston, MA)

District 8
Mark Ciommo

Councilor (Boston, MA)

District 9
Michael Flaherty

Councilor (Boston, MA)

At-Large
Stephen Murphy

Councilor (Boston, MA)

At-Large
Ayanna Pressley

Councilor (Boston, MA)

At-Large
Michelle Wu

Councilor (Boston, MA)

At-Large
Charles Kokoros

Councilor (Braintree, MA)

District 1
John Mullaney

Councilor (Braintree, MA)

District 2
Tomas Bowes

Councilor (Braintree, MA)

District 3
Stephen O'Brien

Councilor (Braintree, MA)

District 4
Michael Owens

Councilor (Braintree, MA)

District 5
Paul Clifford

Councilor (Braintree, MA)

District 6
Shannon Hume

Councilor (Braintree, MA)

At-Large
Sean Powers

Councilor (Braintree, MA)

At-Large
Charles Ryan

Councilor (Braintree, MA)

At-Large
Timothy Cruise

Councilor (Brockton, MA)

Ward 1
Thomas Monahan

Councilor (Brockton, MA)

Ward 2
Dennis Eaniri

Councilor (Brockton, MA)

Ward 3
Paul Studenski

Councilor (Brockton, MA)

Ward 4
Dennis DeNapoli

Councilor (Brockton, MA)

Ward 5
Michelle DuBois

Councilor (Brockton, MA)

Ward 6
Shirley Asack

Councilor (Brockton, MA)

Ward 7
Shaynah Barnes

Councilor (Brockton, MA)

At-Large
Moises Rodrigues

Councilor (Brockton, MA)

At-Large
Jass Stewart

Councilor (Brockton, MA)

At-Large
Robert Sullivan

Councilor (Brockton, MA)

At-Large
Richard Benka

Selectman (Brookline, MA)

At-Large
Nancy Daly

Selectman (Brookline, MA)

At-Large
Betsy DeWitt

Selectman (Brookline, MA)

At-Large
Kenneth Goldstein

Selectman (Brookline, MA)

At-Large
Mel Kleckner

Selectman (Brookline, MA)

At-Large
Neil Wishinsky

Selectman (Brookline, MA)

At-Large
Dennis Benzan

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
Dennis Carlone

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
Leland Cheung

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
Craig Kelley

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
Nadeem Mazen

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
Marc McGovern

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
E. Simmons

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
Timothy Toomey, Jr.

Council Member (Cambridge, MA)

At-Large
George Dixon, Jr.

Selectman (Chelmsford, MA)

At-Large
Matt Hanson

Selectman (Chelmsford, MA)

At-Large
James Lane, Jr.

Selectman (Chelmsford, MA)

At-Large
Patricia Wojtas

Selectman (Chelmsford, MA)

At-Large
Paul Murphy

Councilor (Chelsea, MA)

District 1
Christopher Cataldo

Councilor (Chelsea, MA)

District 2
Matthew Frank

Councilor (Chelsea, MA)

District 3
Paula Barton

Councilor (Chelsea, MA)

District 4
Joseph Perlatonda

Councilor (Chelsea, MA)

District 5
Giovanni Recupero

Councilor (Chelsea, MA)

District 6
Clifford Cunningham

Councilor (Chelsea, MA)

District 7
Daniel Cortell

Councilor (Chelsea, MA)

District 8
Calvin Brown

Councilor (Chelsea, MA)

At-Large
Brian Hatleberg

Councilor (Chelsea, MA)

At-Large
Leo Robinson

Councilor (Chelsea, MA)

At-Large
Adam Lamontagne

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 1
Shane Brooks

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 2
John Vieau

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 3
William Zaskey

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 4
Frederick Krampits

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 5
Timothy McLellan

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 6
George Moreau

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 7
Gary Labrie

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 8
Gerry Roy

Councilor (Chicopee, MA)

Ward 9
Frank Laflamme

Councilor (Chicopee, MA)

At-Large
Gerard Roy

Councilor (Chicopee, MA)

At-Large
James Tillotson

Councilor (Chicopee, MA)

At-Large
Robert Zygarowski

Councilor (Chicopee, MA)

At-Large
John George

Selectman (Dartmouth, MA)

At-Large
Shawn McDonald

Selectman (Dartmouth, MA)

At-Large
Lara Stone

Selectman (Dartmouth, MA)

At-Large
William Trimble

Selectman (Dartmouth, MA)

At-Large
Michael Watson

Selectman (Dartmouth, MA)

At-Large
Fred Capone

Councilor (Everett, MA)

Ward 1
Stephen Simonelli

Councilor (Everett, MA)

Ward 2
Michael Marchese

Councilor (Everett, MA)

Ward 3
John McKinnon

Councilor (Everett, MA)

Ward 4
Rosa DiFlorio

Councilor (Everett, MA)

Ward 5
Salvatore Sachetta

Councilor (Everett, MA)

Ward 6
Richard Dell Isola

Councilor (Everett, MA)

At-Large
John Hanlon

Councilor (Everett, MA)

At-Large
Joseph McGonagle, Jr.

Councilor (Everett, MA)

At-Large
Peter Napolitano

Councilor (Everett, MA)

At-Large
Cynthia Sarnie

Councilor (Everett, MA)

At-Large
Joseph Camara

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Patricia Casey

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Jasiel Correia II

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Paul DaSilva

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Michael Miozza

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Raymond Mitchell

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Leo Pelletier

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Linda Pereira

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Daniel Rego

Councilor (Fall River, MA)

At-Large
Mary Flynn

Selectman (Falmouth, MA)

At-Large
Doug Jones

Selectman (Falmouth, MA)

At-Large
Rebecca Moffitt

Selectman (Falmouth, MA)

At-Large
Kevin Murphy

Selectman (Falmouth, MA)

At-Large
Brent Putnam

Selectman (Falmouth, MA)

At-Large
Amy Green

Councilor (Fitchburg, MA)

Ward 1
Paul Beauchemin

Councilor (Fitchburg, MA)

Ward 2
Joel Kaddy

Councilor (Fitchburg, MA)

Ward 3
Michael Kushmerek

Councilor (Fitchburg, MA)

Ward 4
Angelo Bisol

Councilor (Fitchburg, MA)

Ward 5
Jody Joseph

Councilor (Fitchburg, MA)

Ward 6
Jeffrey Bean

Councilor (Fitchburg, MA)

At-Large
David Clark

Councilor (Fitchburg, MA)

At-Large
Marcus DiNatale

Councilor (Fitchburg, MA)

At-Large
Stephen Hay

Councilor (Fitchburg, MA)

At-Large
Dean Tran

Councilor (Fitchburg, MA)

At-Large
Michael Bower

Selectman (Framingham, MA)

At-Large
Dennis Giombetti

Selectman (Framingham, MA)

At-Large
Laurie Lee

Selectman (Framingham, MA)

At-Large
Charles Sisitsky

Selectman (Framingham, MA)

At-Large
Jason Smith

Selectman (Framingham, MA)

At-Large
Andy Bissanti

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Glenn Jones

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Matt Kelly

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Tom Mercer

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Peter Padula

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Robert Vallee

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Steve Williams

Council Member (Franklin, MA)

At-Large
Brett Feldman

Councilor (Franklin, MA)

At-Large
Judith Pfeffer

Clerk (Franklin, MA)

At-Large
Paul McGeary

Councilor (Gloucester, MA)

Ward 1
Melissa Cox

Councilor (Gloucester, MA)

Ward 2
Steven LeBlanc

Councilor (Gloucester, MA)

Ward 3
Jackie Hardy

Councilor (Gloucester, MA)

Ward 4
William Fonvielle

Councilor (Gloucester, MA)

Ward 5
Paul Lundberg

Councilor (Gloucester, MA)

At-Large
Sefatia Theken

Councilor (Gloucester, MA)

At-Large
Greg Verga

Councilor (Gloucester, MA)

At-Large
Robert Whynott

Councilor (Gloucester, MA)

At-Large
Melinda Barrett

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
Colin LePage

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
William Macek

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
Michael McGonagle, Jr.

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
John Michitson

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
Mary Ellen O'Brien

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
William Ryan

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
Robert Scatamacchia

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
Thomas Sullivan

Councilor (Haverhill, MA)

At-Large
Gladys Lebron-Martinez

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 1
Anthony Soto

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 2
David Bartley

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 3
Jossie Valentin

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 4
Linda Vacon

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 5
Todd McGee

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 6
Gordon Alexander

Councilor (Holyoke, MA)

Ward 7
Daniel Bresnahan

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Jennifer Chateauneuf

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Howard Greaney

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Kevin Jourdain

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
James Leahy

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Rebecca Lisi

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Joseph McGiverin

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Peter Tallman

Councilor (Holyoke, MA)

At-Large
Sandy Almonte

Council Member (Lawrence, MA)

A
Estela Reyes

Council Member (Lawrence, MA)

B
Kendrys Vasquez

Council Member (Lawrence, MA)

C
Oneida Aquino

Council Member (Lawrence, MA)

D
Eileen O'Connnor Bernal

Council Member (Lawrence, MA)

E
Marc Laplante

Council Member (Lawrence, MA)

F
Nilka Alvarez-Rodriquez

Council Member (Lawrence, MA)

At-Large
Modesto Maldonado

Council Member (Lawrence, MA)

At-Large
Roger Twomey

Council Member (Lawrence, MA)

At-Large
Gail Feckley

Councilor (Leominster, MA)

Ward 1
Wayne Nickel

Councilor (Leominster, MA)

Ward 2
David Cormier

Councilor (Leominster, MA)

Ward 3
Mark Bodanza

Councilor (Leominster, MA)

Ward 4
Richard Marchand

Councilor (Leominster, MA)

Ward 5
Susan Chalifoux Zephir

Councilor (Leominster, MA)

At-Large
John Dombrowski

Councilor (Leominster, MA)

At-Large
Claire Freda

Councilor (Leominster, MA)

At-Large
James Lanciani, Jr.

Councilor (Leominster, MA)

At-Large
Norman Cohen

Selectman (Lexington, MA)

At-Large
Peter Kelley

Selectman (Lexington, MA)

At-Large
Hank Manz

Selectman (Lexington, MA)

At-Large
Deborah Mauger

Selectman (Lexington, MA)

At-Large
Joseph Pato

Selectman (Lexington, MA)

At-Large
Edward Kennedy

Councilor (Lowell, MA)

At-Large
John Leahy

Councilor (Lowell, MA)

At-Large
William Martin

Councilor (Lowell, MA)

At-Large
Rita Mercier

Councilor (Lowell, MA)

At-Large
James Milinazzo

Councilor (Lowell, MA)

At-Large
Dan Rourke

Councilor (Lowell, MA)

At-Large
Wayne Lozzi

Councilor (Lynn, MA)

Ward 1
William Trahant, Jr.

Councilor (Lynn, MA)

Ward 2
Darren Cyr

Councilor (Lynn, MA)

Ward 3
Richard Colucci

Councilor (Lynn, MA)

Ward 4
Dianna Chakoutis

Councilor (Lynn, MA)

Ward 5
Peter Capano

Councilor (Lynn, MA)

Ward 6
Richard Ford

Councilor (Lynn, MA)

Ward 7
Buzzy Barton

Councilor (Lynn, MA)

At-Large
Daniel Cahill

Councilor (Lynn, MA)

At-Large
Brendan Crighton

Councilor (Lynn, MA)

At-Large
Hong Net

Councilor (Lynn, MA)

At-Large
Peg Crowe

Councilor (Malden, MA)

Ward 1
Steven Uiltrino

Councilor (Malden, MA)

Ward 2
John Matheson

Councilor (Malden, MA)

Ward 3
James Nestor

Councilor (Malden, MA)

Ward 4
Barbara Murphy

Councilor (Malden, MA)

Ward 5
Neil Kinnon

Councilor (Malden, MA)

Ward 6
Neal Anderson

Councilor (Malden, MA)

Ward 7
Jadeane Sica

Councilor (Malden, MA)

Ward 8
David D'Arcangelo

Councilor (Malden, MA)

At-Large
Debbie DeMaria

Councilor (Malden, MA)

At-Large
Craig Spadafora

Councilor (Malden, MA)

At-Large
Joseph Delano, Jr.

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 1
Robert Page

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 2
Matt Elder

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 3
Robert Tunnera

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 4
John Irish

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 5
Edward Clancy

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 6
Donald Landers

Councilor (Marlborough, MA)

Ward 7
Mark Oram

Councilor (Marlborough, MA)

At-Large
Michael Ossing

Councilor (Marlborough, MA)

At-Large
Patricia Pope

Councilor (Marlborough, MA)

At-Large
Kathleen Robey

Councilor (Marlborough, MA)

At-Large
Paul Camuso

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Richard Caraviello

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Frederick Dello Russo

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Adam Knight

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Breanna Lungo-Koehn

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Michael Marks

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Robert Penta

Councilor (Medford, MA)

At-Large
Joyce Campagnone

Councilor (Methuen, MA)

At-Large
Daniel Grayton

Councilor (Methuen, MA)

At-Large
James Jajuga

Councilor (Methuen, MA)
Democratic
At-Large
James Atkinson

Councilor (Methuen, MA)

Central
Thomas Ciulla

Councilor (Methuen, MA)

East
Sean Fountain

Councilor (Methuen, MA)

West
George Kazanjian

Councilor (Methuen, MA)

West
Ronald Marsan

Councilor (Methuen, MA)

East
Lisa Yarid-Ferry

Councilor (Methuen, MA)

Central
Carol Gloff

Selectman (Natick, MA)

At-Large
Charles Huges

Selectman (Natick, MA)

At-Large
Paul Joseph

Selectman (Natick, MA)

At-Large
Nicholas Mabardy

Selectman (Natick, MA)

At-Large
Joshua Ostroff

Selectman (Natick, MA)

At-Large
James Oliveira

Councilor (New Bedford, MA)

Ward 1
Steven Martins

Councilor (New Bedford, MA)

Ward 2
Henry Bousquet

Councilor (New Bedford, MA)

Ward 3
Bruce Duarte, Jr.

Councilor (New Bedford, MA)

Ward 4
Jane Gonsalves

Councilor (New Bedford, MA)

Ward 5
Joseph Lopes

Councilor (New Bedford, MA)

Ward 6
David Alves

Councilor (New Bedford, MA)

At-Large
Debora Coelho

Councilor (New Bedford, MA)

At-Large
Brian Gomes

Councilor (New Bedford, MA)

At-Large
Denis Lawrence, Jr.

Councilor (New Bedford, MA)

At-Large
John Saunders

Councilor (New Bedford, MA)

At-Large
Allan Ciccone, Jr.

Alderman (Newton, MA)

Ward 1
Alison Leary

Alderman (Newton, MA)

Ward 1
Scott Lennon

Alderman (Newton, MA)

Ward 1
Susan Albright

Alderman (Newton, MA)

Ward 2
Emily Horton

Alderman (Newton, MA)

Ward 2
Marcia Johnson

Alderman (Newton, MA)

Ward 2
James Cote

Alderman (Newton, MA)

Ward 3
Anthony Salvucci

Alderman (Newton, MA)

Ward 3
Leonard Gentile

Alderman (Newton, MA)

Ward 4
Jay Harney

Alderman (Newton, MA)

Ward 4
Amy Sangiolo

Alderman (Newton, MA)

Ward 4
Deborah Crossley

Alderman (Newton, MA)

Ward 5
John Rice

Alderman (Newton, MA)

Ward 5
Brian Yates

Alderman (Newton, MA)

Ward 5
Richard Blazar

Alderman (Newton, MA)

Ward 6
Victoria Danberg

Alderman (Newton, MA)

Ward 6
Gregory Schwartz

Alderman (Newton, MA)

Ward 6
R. Baker

Alderman (Newton, MA)

Ward 7
Ruthanne Fuller

Alderman (Newton, MA)

Ward 7
Marc Laredo

Alderman (Newton, MA)

Ward 7
David Kalis

Alderman (Newton, MA)

Ward 8
Cheryl Lappin

Alderman (Newton, MA)

Ward 8
Richard Lipof

Alderman (Newton, MA)

Ward 8
Barry Osborne

Councilor (Peabody, MA)

Ward 1
Arthur Athas

Councilor (Peabody, MA)

Ward 2
Rico Mello

Councilor (Peabody, MA)

Ward 3
Robert Driscoll

Councilor (Peabody, MA)

Ward 4
David Gamache

Councilor (Peabody, MA)

Ward 5
Barry Sinewitz

Councilor (Peabody, MA)

Ward 6
Michael Garabedian

Councilor (Peabody, MA)

At-Large
David Gravel

Councilor (Peabody, MA)

At-Large
James Liacos

Councilor (Peabody, MA)

At-Large
Anne Manning-Martin

Councilor (Peabody, MA)

At-Large
Lisa Tulley

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 1
Kevin Morandi

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 2
Nicholas Caccamo

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 3
Christopher Connell

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 4
Jonathan Lothrop

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 5
John Krol

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 6
Anthony Simonelli

Council Member (Pittsfield, MA)

Ward 7
Kathleen Amuso

Council Member (Pittsfield, MA)

At-Large
Barry Clairmont

Council Member (Pittsfield, MA)

At-Large
Churchill Cotton

Council Member (Pittsfield, MA)

At-Large
Melissa Mazzeo

Council Member (Pittsfield, MA)

At-Large
Belinda Brewster

Selectman (Plymouth, MA)

At-Large
William Hallisey, Jr.

Selectman (Plymouth, MA)

At-Large
Sergio Harnais

Selectman (Plymouth, MA)

At-Large
John Mahoney, Jr.

Selectman (Plymouth, MA)

At-Large
Matthew Muratore

Selectman (Plymouth, MA)

At-Large
Margaret Laforest

Councilor (Quincy, MA)

Ward 1
Brad Croall

Councilor (Quincy, MA)

Ward 2
Kevin Coughlin

Councilor (Quincy, MA)

Ward 3
Brian Palmucci

Councilor (Quincy, MA)

Ward 4
Kirsten Hughes

Councilor (Quincy, MA)

Ward 5
Brian McNamee

Councilor (Quincy, MA)

Ward 6
Douglas Gutro

Councilor (Quincy, MA)

At-Large
Michael McFarland

Councilor (Quincy, MA)

At-Large
Kenrick Clifton

Councilor (Randolph, MA)

District 1
Arthur Goldstein

Councilor (Randolph, MA)

District 2
Richard Brewer

Councilor (Randolph, MA)

District 3
Paul Meoni

Councilor (Randolph, MA)

District 4
William Alexopoulos

Councilor (Randolph, MA)

At-Large
Andrew Azer

Councilor (Randolph, MA)

At-Large
James Burgess, Jr.

Councilor (Randolph, MA)

At-Large
Paul Fernandes

Councilor (Randolph, MA)

At-Large
Maureen Pasquantonio

Councilor (Randolph, MA)

At-Large
Richard Penta

Councilor (Revere, MA)

Ward 1
Ira Novoselsky

Councilor (Revere, MA)

Ward 2
Arthur Guinasso

Councilor (Revere, MA)

Ward 3
Stephen Reardon

Councilor (Revere, MA)

Ward 4
John Powers

Councilor (Revere, MA)

Ward 5
Charles Patch, Sr.

Councilor (Revere, MA)

Ward 6
Brian Arrigo

Councilor (Revere, MA)

At-Large
Jessica Giannino

Councilor (Revere, MA)

At-Large
Robert Haas, Jr.

Councilor (Revere, MA)

At-Large
Steven Morabito

Councilor (Revere, MA)

At-Large
Anthony Zambuto

Councilor (Revere, MA)

At-Large
Robert McCarthy

Councilor (Salem, MA)

Ward 1
Heather Famico

Councilor (Salem, MA)

Ward 2
Todd Siegel

Councilor (Salem, MA)

Ward 3
David Eppley

Councilor (Salem, MA)

Ward 4
Josh Turiel

Councilor (Salem, MA)

Ward 5
Beth Gerard

Councilor (Salem, MA)

Ward 6
Joseph O'Keefe, Sr.

Councilor (Salem, MA)

Ward 7
Thomas Furey

Councilor (Salem, MA)

At-Large
William Legault

Councilor (Salem, MA)

At-Large
Elaine Milo

Councilor (Salem, MA)

At-Large
Arthur Sargent III

Councilor (Salem, MA)

At-Large
Maurice DePalo

Selectman (Shrewsbury, MA)

At-Large
Henry Fitzgerald

Selectman (Shrewsbury, MA)

At-Large
James Kane

Selectman (Shrewsbury, MA)

At-Large
John Lebeaux

Selectman (Shrewsbury, MA)

At-Large
Moira Miller

Selectman (Shrewsbury, MA)

At-Large
Matthew McLaughlin

Alderman (Somerville, MA)

Ward 1
Maryann Heuston

Alderman (Somerville, MA)

Ward 2
Robert McWatters

Alderman (Somerville, MA)

Ward 3
Tony Lafuente

Alderman (Somerville, MA)

Ward 4
Mark Niedergang

Alderman (Somerville, MA)

Ward 5
Rebekah Gewirtz

Alderman (Somerville, MA)

Ward 6
Kaatjana Ballantyne

Alderman (Somerville, MA)

Ward 7
John Connolly

Alderman (Somerville, MA)

At-Large
Mary Rossetti

Alderman (Somerville, MA)

At-Large
Dennis Sullivan

Alderman (Somerville, MA)

At-Large
William White, Jr.

Alderman (Somerville, MA)

At-Large
Timothy Allen

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Thomas Ashe

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Clodo Concepcion

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Melvin Edwards

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Michael Fenton

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Justin Hurst

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Zaida Luna

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Orlando Ramos

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Timothy Rooke

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Kenneth Shea

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
E. Twiggs

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Kateri Walsh

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Bud Williams

Councilor (Springfield, MA)

At-Large
Estele Borges

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
Deborah Carr

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
Sherry Costa-Hanlon

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
Gerald Croteau

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
Andrew Marshall

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
John McCaul

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
David Pottier

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
Jeanne Quinn

Councilor (Taunton, MA)

At-Large
Daniel Romard

Councilor (Waltham, MA)

Ward 1
Edmund Tarallo

Councilor (Waltham, MA)

Ward 2
George Darcy III

Councilor (Waltham, MA)

Ward 3
Thomas Curtin

Councilor (Waltham, MA)

Ward 4
Gary Marchese

Councilor (Waltham, MA)

Ward 5
Robert Waddick

Councilor (Waltham, MA)

Ward 6
Joseph Giordano, Jr.

Councilor (Waltham, MA)

Ward 7
Stephen Rourke

Councilor (Waltham, MA)

Ward 8
Robert Logan

Councilor (Waltham, MA)

Ward 9
Paul Brasco

Councilor (Waltham, MA)

At-Large
Kenneth Doucette

Councilor (Waltham, MA)

At-Large
Diane LeBlanc

Councilor (Waltham, MA)

At-Large
Kathleen McMenimen

Councilor (Waltham, MA)

At-Large
Thomas Stanley

Councilor (Waltham, MA)

At-Large
Joseph Vizard

Councilor (Waltham, MA)

At-Large
Angeline Kounelis

Councilor (Watertown, MA)

A
Cecilia Lenk

Councilor (Watertown, MA)

B
Vincent Piccirilli

Councilor (Watertown, MA)

C
John Lawn, Jr.

Councilor (Watertown, MA)

D
Stephen Corbett

Councilor (Watertown, MA)

At-Large
Aaron Dushku

Councilor (Watertown, MA)

At-Large
Susan Falkoff

Councilor (Watertown, MA)

At-Large
Anthony Palomba

Councilor (Watertown, MA)

At-Large
Mark Sideris

Councilor (Watertown, MA)

At-Large
Christopher Keefe

Councilor (Westfield, MA)

Ward 1
Ralph Figy

Councilor (Westfield, MA)

Ward 2
Brian Hoose

Councilor (Westfield, MA)

Ward 3
Mary O'Connell

Councilor (Westfield, MA)

Ward 4
Robert Paul

Councilor (Westfield, MA)

Ward 5
Christopher Crean

Councilor (Westfield, MA)

Ward 6
James Adams

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
Daniel Allie

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
Brent Bean II

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
David Flaherty

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
Cindy Harris

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
Brian Sullivan

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
Matthew VanHeynigen

Councilor (Westfield, MA)

At-Large
Rebecca Haugh

Council Member (Weymouth, MA)

District 1
Thomas Lacey

Council Member (Weymouth, MA)

District 2
Kenneth DiFazio

Council Member (Weymouth, MA)

District 3
Arthur Mathews

Council Member (Weymouth, MA)

District 4
Ed Harrington

Council Member (Weymouth, MA)

District 5
Michael Smart

Council Member (Weymouth, MA)

District 6
Robert Conlon

Council Member (Weymouth, MA)

At-Large
Jane Hackett

Council Member (Weymouth, MA)

At-Large
Brian McDonald

Council Member (Weymouth, MA)

At-Large
Michael Molisse

Council Member (Weymouth, MA)

At-Large
Patrick O'Connor

Council Member (Weymouth, MA)

At-Large
Rosa DiTucci

Alderman (Woburn, MA)

Ward 1
Richard Gately, Jr.

Alderman (Woburn, MA)

Ward 2
Mark Gaffney

Alderman (Woburn, MA)

Ward 3
Michael Anderson

Alderman (Woburn, MA)

Ward 4
Darlene Mercer-Bruen

Alderman (Woburn, MA)

Ward 5
Michael Raymond

Alderman (Woburn, MA)

Ward 6
Raymond Drapeau

Alderman (Woburn, MA)

Ward 7
Michael Concannon

Alderman (Woburn, MA)

At-Large
Richard Haggerty

Alderman (Woburn, MA)

At-Large
Anthony Economou

Councilor (Worcester, MA)

District 1
Philip Palmieri

Councilor (Worcester, MA)

District 2
George Russell

Councilor (Worcester, MA)

District 3
Sarai Rivera

Councilor (Worcester, MA)

District 4
Gary Rosen

Councilor (Worcester, MA)

District 5
Morris Bergman

Councilor (Worcester, MA)

At-Large
Michael Gaffney

Councilor (Worcester, MA)

At-Large
Konstantina Lukes

Councilor (Worcester, MA)

At-Large
Frederick Rushton

Councilor (Worcester, MA)

At-Large
Kathleen Toomey

Councilor (Worcester, MA)

At-Large
William Doherty

Commissioner (Barnstable County, MA)

At-Large
Mary Flynn

Commissioner (Barnstable County, MA)

At-Large
Sheila Lyons

Commissioner (Barnstable County, MA)

At-Large
Richard Anderson

Delegate (Barnstable County, MA)

Bourne
Cheryl Andrews

Delegate (Barnstable County, MA)

Provincetown
Ronald Bergstrom

Delegate (Barnstable County, MA)

Chatham
Leo Cakounes

Delegate (Barnstable County, MA)

Harwich
Ned Hitchcock

Delegate (Barnstable County, MA)

Wellfleet
Christopher Kanaga

Delegate (Barnstable County, MA)

Orleans
James Killion

Delegate (Barnstable County, MA)

Sandwich
Marcia King

Delegate (Barnstable County, MA)

Mashpee
Teresa Martin

Delegate (Barnstable County, MA)

Eastham
E. McAuliffe

Delegate (Barnstable County, MA)

Yarmouth
Deborah McCutcheon

Delegate (Barnstable County, MA)

Truro
John Ohman

Delegate (Barnstable County, MA)

Dennis
Patrick Princi

Delegate (Barnstable County, MA)

Barnstable
Anthony Scalese

Delegate (Barnstable County, MA)

Brewster
Julia Taylor

Delegate (Barnstable County, MA)

Falmouth
Paul Kitchen

Commissioner (Bristol County, MA)

At-Large
Maria Lopes

Commissioner (Bristol County, MA)

At-Large
John Mitchell

Commissioner (Bristol County, MA)

At-Large
John Alley

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Leon Brathwaite

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Thomas Hallahan

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Tristan Israel

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Leonard Jason, Jr.

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Melinda Loberg

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Christine Todd

Commissioner (Dukes County, MA)

At-Large
Rick Atherton

Board Member (Nantucket County, MA)

At-Large
Bob DeCosta

Board Member (Nantucket County, MA)
No Party Affiliation
At-Large
Matt Free

Board Member (Nantucket County, MA)

At-Large
Tobias Glidden

Board Member (Nantucket County, MA)

At-Large
Bruce Miller

Board Member (Nantucket County, MA)

At-Large
Peter Collins

Commissioner (Norfolk County, MA)

At-Large
John Gillis

Commissioner (Norfolk County, MA)

At-Large
Francis O'Brien

Commissioner (Norfolk County, MA)

At-Large
Greg Hanley

Commissioner (Plymouth County, MA)

At-Large
Daniel Pallotta

Commissioner (Plymouth County, MA)

At-Large
Sandra Wright

Commissioner (Plymouth County, MA)

At-Large
Daniel Kowalski

Selectman (Andover, MA)

At-Large
Mary Lyman

Selectman (Andover, MA)

At-Large
Brian Major

Selectman (Andover, MA)

At-Large
Paul Salafia

Selectman (Andover, MA)

At-Large
Alexander Vispoli

Selectman (Andover, MA)

At-Large
Anthony Archinski

Selectman (Dracut, MA)

At-Large
Robert Cox

Selectman (Dracut, MA)

At-Large
Joseph DiRocco, Jr.

Selectman (Dracut, MA)

At-Large
Cathy Richardson-Brown

Selectman (Dracut, MA)

At-Large
Shannon Rowe-Beaulieu

Selectman (Dracut, MA)

At-Large
John Zimini

Selectman (Dracut, MA)

At-Large
David Gay

Selectman (Tewksbury, MA)

At-Large
Todd Johnson

Selectman (Tewksbury, MA)

At-Large
Douglas Sears

Selectman (Tewksbury, MA)

At-Large
James Wentworth

Selectman (Tewksbury, MA)

At-Large
Scott Wilson

Selectman (Tewksbury, MA)

At-Large
Monica Medeiros

Alderman (MA)
Republican

0% Democrats

0% Republicans

100% Other

Back to top