Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
Jason Baldwin

Commissioner (Alamogordo, NM)

District 1
Nadia Sikes

Commissioner (Alamogordo, NM)

District 2
Robert Rentschler

Commissioner (Alamogordo, NM)

District 3
Jenny Turnbull

Commissioner (Alamogordo, NM)

District 4
Alfonzo Hernandez

Commissioner (Alamogordo, NM)

District 5
George Straface

Commissioner (Alamogordo, NM)

District 6
Susie Galea

Commissioner (Alamogordo, NM)

At-Large
Ken Sanchez

Councilor (Albuquerque, NM)

District 1
Isaac Benton

Councilor (Albuquerque, NM)

District 2
Klarissa Peña

Councilor (Albuquerque, NM)

District 3
Brad Winter

Councilor (Albuquerque, NM)

District 4
Dan Lewis

Councilor (Albuquerque, NM)

District 5
Rey Garduño

Councilor (Albuquerque, NM)

District 6
Diane Gibson

Councilor (Albuquerque, NM)

District 7
Trudy Jones

Councilor (Albuquerque, NM)

District 8
Don Harris

Councilor (Albuquerque, NM)

District 9
Randy Crowder

Commissioner (Clovis, NM)

District 1
Juan Garza

Commissioner (Clovis, NM)

District 1
Gary Elliott

Commissioner (Clovis, NM)

District 2
Sandra Taylor-Sawyer

Commissioner (Clovis, NM)

District 2
Fidel Madrid

Commissioner (Clovis, NM)

District 3
Robert Sandoval

Commissioner (Clovis, NM)

District 3
Chris Bryant

Commissioner (Clovis, NM)

District 4
Tom Martin

Commissioner (Clovis, NM)

District 4
Dan Darnell

Councilor (Farmington, NM)

District 1
Mary Fischer

Councilor (Farmington, NM)

District 2
Gayla McCulloch

Councilor (Farmington, NM)

District 3
Nate Duckett

Councilor (Farmington, NM)

District 4
Miguel Silva

Councilor (Las Cruces, NM)

District 1
Gregory Smith

Councilor (Las Cruces, NM)

District 2
Olga Pedroza

Councilor (Las Cruces, NM)

District 3
Nathan Small

Councilor (Las Cruces, NM)

District 4
Gill Sorg

Councilor (Las Cruces, NM)

District 5
Ceil Levatino

Councilor (Las Cruces, NM)

District 6
Ken Miyagishima

Councilor (Las Cruces, NM)

At-Large
Chuck Wilkins

Council Member (Rio Rancho, NM)

District 1
Dawnn Robinson

Council Member (Rio Rancho, NM)

District 2
Cheryl Everett

Council Member (Rio Rancho, NM)

District 3
Mark Scott

Council Member (Rio Rancho, NM)

District 4
Shelby Smith

Council Member (Rio Rancho, NM)

District 5
Lonnie Clayton

Council Member (Rio Rancho, NM)

District 6
Natasha Mackey

Councilor (Roswell, NM)

Ward 1
Juan Oropesa

Councilor (Roswell, NM)

Ward 1
Caleb Grant

Councilor (Roswell, NM)

Ward 2
Steve Henderson

Councilor (Roswell, NM)

Ward 2
Jeanie Best

Councilor (Roswell, NM)

Ward 3
Art Sandoval

Councilor (Roswell, NM)

Ward 3
Jason Perry

Councilor (Roswell, NM)

Ward 4
Savino Sanchez, Jr.

Councilor (Roswell, NM)

Ward 4
Tabirtha Denny

Councilor (Roswell, NM)

Ward 5
Elena Velasquez

Councilor (Roswell, NM)

Ward 5
Patti Bushee

Councilor (Santa Fe, NM)

District 1
Signe Lindell

Councilor (Santa Fe, NM)

District 1
Peter Ives

Councilor (Santa Fe, NM)

District 2
Joseph Maestas

Councilor (Santa Fe, NM)

District 2
Carmichael Dominguez

Councilor (Santa Fe, NM)

District 3
Chris Rivera

Councilor (Santa Fe, NM)

District 3
Bill Dimas

Councilor (Santa Fe, NM)

District 4
Ronald Trujillo

Councilor (Santa Fe, NM)

District 4
Debbie O'Malley

Commissioner (Bernalillo County, NM)

District 1
Art De La Cruz

Commissioner (Bernalillo County, NM)

District 2
Maggie Stebbins

Commissioner (Bernalillo County, NM)

District 3
Lonnie Talbert

Commissioner (Bernalillo County, NM)

District 4
Wayne Johnson

Commissioner (Bernalillo County, NM)

District 5
Anita Hand

Commissioner (Catron County, NM)

District 1
Glyn Griffin

Commissioner (Catron County, NM)

District 2
Van Allred

Commissioner (Catron County, NM)

District 3
Will Cavin

Council Member (Chaves County, NM)

District 5
James Duffey

Commissioner (Chaves County, NM)

District 1
Kim Chesser

Commissioner (Chaves County, NM)

District 2
Kyle Wooton

Commissioner (Chaves County, NM)

District 3
Robert Corn

Commissioner (Chaves County, NM)

District 4
Robert Armijo

Commissioner (Cibola County, NM)
Democratic
District 1
T. Jaramillo

Commissioner (Cibola County, NM)
Democratic
District 2
Jack Moleres

Commissioner (Cibola County, NM)
Democratic
District 3
Pat Simpson

Commissioner (Cibola County, NM)
Democratic
District 4
Lloyde Felipe

Commissioner (Cibola County, NM)
Democratic
District 5
Roy Fernandez

Commissioner (Colfax County, NM)

At-Large
James Newton

Commissioner (Colfax County, NM)

At-Large
William Sauble

Commissioner (Colfax County, NM)

At-Large
Angelina Baca

Commissioner (Curry County, NM)

District 1
Ben McDaniel

Commissioner (Curry County, NM)

District 2
Chet Spear

Commissioner (Curry County, NM)

District 3
Wendell Bostwick

Commissioner (Curry County, NM)

District 4
Tim Ashley

Commissioner (Curry County, NM)

District 5
Becky Harris

Commissioner (De Baca County, NM)

District 1
Adolfo Lucero

Commissioner (De Baca County, NM)

District 2
George Gonzales

Commissioner (De Baca County, NM)

District 3
Billy Garret

Commissioner (Dona Ana County, NM)

District 1
David Garcia

Commissioner (Dona Ana County, NM)

District 2
Benjamin Rawson

Commissioner (Dona Ana County, NM)

District 3
Wayne Hancock

Commissioner (Dona Ana County, NM)

District 4
Leticia Duarte-Benavidez

Commissioner (Dona Ana County, NM)

District 5
James Walterscheid

Commissioner (Eddy County, NM)

District 1
Royce Pearson

Commissioner (Eddy County, NM)

District 2
Glenn Collier

Commissioner (Eddy County, NM)

District 3
Stell Davis

Commissioner (Eddy County, NM)

District 4
Susan Crockett

Commissioner (Eddy County, NM)

District 5
Gabriel Ramos

Commissioner (Grant County, NM)

District 1
Brett Kasten

Commissioner (Grant County, NM)

District 2
Ron Hall

Commissioner (Grant County, NM)

District 3
James Cordova

Commissioner (Guadalupe County, NM)

District 1
Richard Chavez

Commissioner (Guadalupe County, NM)

District 2
Glenn Gonzales

Commissioner (Guadalupe County, NM)

District 3
Nick Archuleta

Commissioner (Harding County, NM)

District 1
Rebecca Smith

Commissioner (Harding County, NM)

District 2
Harold Mackey

Commissioner (Harding County, NM)

District 3
Richard Chaires

Commissioner (Hidalgo County, NM)

At-Large
Darr Shannon

Commissioner (Hidalgo County, NM)

At-Large
Mimi Stewart

Commissioner (Hidalgo County, NM)

At-Large
Dale Dunlap

Commissioner (Lea County, NM)

District 1
Rebecca Long

Commissioner (Lea County, NM)

District 2
Ron Black

Commissioner (Lea County, NM)

District 3
James Britton

Commissioner (Lea County, NM)

District 4
Gregg Fulfer

Commissioner (Lea County, NM)

District 5
Preston Stone

Commissioner (Lincoln County, NM)

District 1
Lynn Willard

Commissioner (Lincoln County, NM)

District 2
Dallas Draper

Commissioner (Lincoln County, NM)

District 3
Tom Stewart

Commissioner (Lincoln County, NM)

District 4
Elaine Allen

Commissioner (Lincoln County, NM)

District 5
James Chrobocinski

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
Steven Girrens

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
Kristen Henderson

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
David Izraelevitz

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
Susan O'Leary

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
Rick Reiss

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
Peter Sheehey

Councilor (Los Alamos County, NM)

At-Large
Oleo Milo

Commissioner (Luna County, NM)

District 1
Linda Smrkovsky

Commissioner (Luna County, NM)

District 2
Javier Diaz

Commissioner (Luna County, NM)

District 3
Carol Bowman-Muskett

Commissioner (McKinley County, NM)

District 1
Genevieve Jackson

Commissioner (McKinley County, NM)

District 2
Anthony Tanner

Commissioner (McKinley County, NM)

District 3
Paula Garcia

Commissioner (Mora County, NM)

District 1
John Olivas

Commissioner (Mora County, NM)

District 2
Laudente Quintana

Commissioner (Mora County, NM)

District 3
Alfonso Griego

Commissioner (Mora County, NM)

At-Large
Janet White

Commissioner (Otero County, NM)

District 1
Susan Flores

Commissioner (Otero County, NM)

District 2
Ronny Rardin

Commissioner (Otero County, NM)

District 3
Sue Dowell

Commissioner (Quay County, NM)

District 1
Mike Cherry

Commissioner (Quay County, NM)

District 2
Franklin McCasland

Commissioner (Quay County, NM)

District 3
Barney Trujillo

Commissioner (Rio Arriba County, NM)

District 1
Alex Naranjo

Commissioner (Rio Arriba County, NM)

District 2
Danny Garcia

Commissioner (Rio Arriba County, NM)

District 3
Jake Lopez

Commissioner (Roosevelt County, NM)

District 1
Rick Leal

Commissioner (Roosevelt County, NM)

District 2
Shane Lee

Commissioner (Roosevelt County, NM)

District 3
Gene Creighton

Commissioner (Roosevelt County, NM)

District 4
Kendell Buzard

Commissioner (Roosevelt County, NM)

District 5
Wallace Charley

Commissioner (San Juan County, NM)

District 1
Margaret McDaniel

Commissioner (San Juan County, NM)

District 2
Scott Eckstein

Commissioner (San Juan County, NM)

District 3
Jack Fortner

Commissioner (San Juan County, NM)

District 4
Keith Johns

Commissioner (San Juan County, NM)

District 5
Rock Ulibarri

Commissioner (San Miguel County, NM)

District 1
Marcellino Ortiz

Commissioner (San Miguel County, NM)

District 2
Arthur Padilla

Commissioner (San Miguel County, NM)

District 3
Gilbert Sena

Commissioner (San Miguel County, NM)

District 4
Nicolas Leger

Commissioner (San Miguel County, NM)

District 5
James Dominguez

Commissioner (Sandoval County, NM)

District 1
Nora Manierre Scherzinger

Commissioner (Sandoval County, NM)

District 2
Don Chapman

Commissioner (Sandoval County, NM)

District 3
Glenn Walters

Commissioner (Sandoval County, NM)

District 4
Darryl Madalena

Commissioner (Sandoval County, NM)

District 5
Henry Roybal

Commissioner (Santa Fe County, NM)
Democratic
District 1
Miguel Chavez

Commissioner (Santa Fe County, NM)
Democratic
District 2
Robert Anaya

Commissioner (Santa Fe County, NM)
Democratic
District 3
Kathy Holian

Commissioner (Santa Fe County, NM)
Democratic
District 4
Elizabeth Stefanics

Commissioner (Santa Fe County, NM)
Democratic
District 5
Sherry Fletcher

Commissioner (Sierra County, NM)

District 1
Kenneth Lyon

Commissioner (Sierra County, NM)

District 2
Frances Luna

Commissioner (Sierra County, NM)

District 3
Pauline Jaramillo

Commissioner (Socorro County, NM)

District 1
Martha Salas

Commissioner (Socorro County, NM)

District 2
Phillip Anaya, Jr.

Commissioner (Socorro County, NM)

District 3
Daniel Monette

Commissioner (Socorro County, NM)

District 4
Juan Gutierrez

Commissioner (Socorro County, NM)

District 5
Jim Fambro

Commissioner (Taos County, NM)

District 1
Mark Gallegos

Commissioner (Taos County, NM)

District 2
Gabriel Romero

Commissioner (Taos County, NM)

District 3
Tom Blackenhorn

Commissioner (Taos County, NM)

District 4
Candayce O'Donnell

Commissioner (Taos County, NM)

District 5
Jim Frost

Commissioner (Torrance County, NM)

District 1
Julia DuCharme

Commissioner (Torrance County, NM)

District 2
Leroy Candelaria

Commissioner (Torrance County, NM)

District 3
Justin Bennett

Commissioner (Union County, NM)

At-Large
Walter Hall

Commissioner (Union County, NM)

At-Large
Carr Vincent

Commissioner (Union County, NM)

At-Large
Helen Cole

Commissioner (Valencia County, NM)

District 1
Alicia Aguilar

Commissioner (Valencia County, NM)

District 2
David Hyder

Commissioner (Valencia County, NM)

District 3
Charles Eaton

Commissioner (Valencia County, NM)

District 4
Johnathon Aragon

Commissioner (Valencia County, NM)

District 5
Marshall Newman

Commissioner (Hobbs, NM)

District 1
Jonathan Sena

Commissioner (Hobbs, NM)

District 2
Crystal Mullins

Commissioner (Hobbs, NM)

District 3
Joseph Calderon

Commissioner (Hobbs, NM)

District 4
Garry Buie

Commissioner (Hobbs, NM)

District 5
John Boyd

Commissioner (Hobbs, NM)

District 6

5% Democrats

0% Republicans

95% Other

Skip to top
Back to top