Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Washington Local Legislative Officials

Claude DaCorsi

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
John Holman

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Wayne Osborne

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Bill Peloza

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Yolanda Trout

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Rich Wagner

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Largo Wales

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Claudia Balducci

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
John Chelminiak

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Conrad Lee

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Jennifer Robertson

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Lynne Robinson

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
John Stokes

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Kevin Wallace

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Kelli Linville

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 1
Jack Weiss

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 1
Gene Knutson

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 2
Daniel Hammill

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 3
Pinky Vargas

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 4
Terry Bornemann

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 5
Michael Lilliquist

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 6
Roxanne Murphy

Council Member (Bellingham, WA)

At-Large
Tom Agnew

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Bill Evans

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Joshua Freed

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Mark Lamb

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Andy Rheaume

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Tris Samberg

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Del Spivey

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Mike Sullivan

Council Member (Bremerton, WA)

District 1
Leslie Daugs

Council Member (Bremerton, WA)

District 2
Jerry McDonald

Council Member (Bremerton, WA)

District 3
Greg Wheeler

Council Member (Bremerton, WA)

District 4
Dino Davis

Council Member (Bremerton, WA)

District 5
Roy Runyon

Council Member (Bremerton, WA)

District 6
Eric Younger

Council Member (Bremerton, WA)

District 7
Steve Armstrong

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Lauren Berkowitz

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Bob Edgar

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Lucy Krakowiak

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Gerald Robison

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Nancy Tosta

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Debi Wagner

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Dave Kaplan

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Melissa Musser

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Jeremy Nutting

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Vic Pennington

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Matt Pina

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Bob Sheckler

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Joan Bloom

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Diane Buckshnis

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Adrienne Fraley-Monillas

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Kristina Johnson

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Thomas Mesaros

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Mike Nelson

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Lora Petso

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Scott Bader

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Ron Gipson

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Jeff Moore

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Scott Murphy

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Paul Roberts

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Brenda Stonecipher

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Judy Tuohy

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Lydia Assefa-Dawson

Council Member (Federal Way, WA)

Position 1
Martin Moore

Council Member (Federal Way, WA)

Position 1
Kelly Maloney

Council Member (Federal Way, WA)

Position 2
Susan Honda

Council Member (Federal Way, WA)

Position 3
Jeanne Burbidge

Council Member (Federal Way, WA)

Position 4
Bob Celski

Council Member (Federal Way, WA)

Position 4
Dini Duclos

Council Member (Federal Way, WA)

Position 7
Don Brittain

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 1
Bob Olson

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 1
Gregory Jones

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 2
Paul Parish

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 2
John Trumbo

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 3
Steve Young

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 3
Bob Parks

Council Member (Kennewick, WA)

At-Large
Jim Berrios

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Bill Boyce

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Brenda Fincher

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Dennis Higgins

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Dana Ralph

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Deborah Ranniger

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Les Thomas

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Jay Arnold

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Dave Asher

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Shelley Kloba

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Doreen Marchione

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Toby Nixon

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Penny Sweet

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Amy Walen

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Virgil Clarkson

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Jeff Gadman

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Lenny Greenstein

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Jason Hearn

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Cynthia Pratt

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Andy Ryder

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Michael Steadman

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Mary Moss

Council Member (Lakewood, WA)

Position 1
Michael Brandstetter

Council Member (Lakewood, WA)

Position 2
Jason Whalen

Council Member (Lakewood, WA)

Position 3
Don Anderson

Council Member (Lakewood, WA)

Position 4
John Simpson

Council Member (Lakewood, WA)

Position 5
Marie Barth

Council Member (Lakewood, WA)

Position 6
Paul Bocchi

Council Member (Lakewood, WA)

Position 7
Ken Botero

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Tom Hutchinson

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Don Jensen

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Chet Makinster

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Mary Melink

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Steve Moon

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Mike Wallin

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Van AuBuchon

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
M. Boyer

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Ian Cotton

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Benjamin Goodwin

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Sid Roberts

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Ruth Ross

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Loren Simmonds

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Jim Cooper

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Julie Hankins

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Nathaniel Jones

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Steve Langer

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Jeannine Roe

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Cheryl Selby

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Al Yenney

Council Member (Pasco, WA)

District 1
Mike Garrison

Council Member (Pasco, WA)

District 2
Bob Hoffmann

Council Member (Pasco, WA)

District 3
Saul Martinez

Council Member (Pasco, WA)

District 4
Rebecca Francik

Council Member (Pasco, WA)

District 5
Tom Larsen

Council Member (Pasco, WA)

At-Large
Matt Watkins

Council Member (Pasco, WA)

At-Large
John Hopkins

Council Member (Puyallup, WA)

District 1
John Knutsen

Council Member (Puyallup, WA)

District 1
Steven Vermillion

Council Member (Puyallup, WA)

District 1
John Palmer

Council Member (Puyallup, WA)

District 2
Heather Shadko

Council Member (Puyallup, WA)

District 2
Julie Door

Council Member (Puyallup, WA)

District 3
Tom Swanson

Council Member (Puyallup, WA)

District 3
Kimberly Allen

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
David Carson

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Tom Flynn

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Dale Margeson

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Hank Myers

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Byron Shutz

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
John Stillin

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Randy Corman

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Marcie Palmer

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Armondo Pavone

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Ruth Perez

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Don Persson

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Ed Prince

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Greg Taylor

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Brad Anderson

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Terry Christensen

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Gregory Jones

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Sandra Kent

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Bob Thompson

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Don Gerend

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Kathleen Huckabay

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Bob Keller

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Tom Odell

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Ramiro Valderrama

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Tom Vance

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Nancy Whitten

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Sally Bagshaw

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Tim Burgess

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Jean Godden

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Bruce Harrell

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Nick Licata

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Mike O'Brien

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
John Okamoto

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Tom Rasmussen

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Kshama Sawant

Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Chris Eggen

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Will Hall

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Doris McConnell

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Keith McGlashan

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Chris Roberts

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Jesse Salomon

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Shari Winstead

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Mike Fagan

Council Member (Spokane, WA)

District 1
Amber Waldref

Council Member (Spokane, WA)

District 1
Mike Allen

Council Member (Spokane, WA)

District 2
Jon Snyder

Council Member (Spokane, WA)

District 2
Candace Mumm

Council Member (Spokane, WA)

District 3
Karen Stratton

Council Member (Spokane, WA)

District 3
Ben Stuckart

Council Member (Spokane, WA)

At-Large
Anders Ibsen

Council Member (Tacoma, WA)

District 1
Robert Thoms

Council Member (Tacoma, WA)

District 2
Lauren Walker

Council Member (Tacoma, WA)

District 3
Marty Campbell

Council Member (Tacoma, WA)

District 4
Joe Lonergan

Council Member (Tacoma, WA)

District 5
Victoria Woodards

Council Member (Tacoma, WA)

Section 6
David Boe

Council Member (Tacoma, WA)

Section 7
Ryan Mello

Council Member (Tacoma, WA)

At-Large
Caroline Belleci

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Javier Figueroa

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Ken Grassi

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Kent Keel

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Denise McCluskey

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Chris Nye

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Steve Worthington

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Jack Burkman

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Pat Campbell

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Bart Hansen

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Jeanne Harris

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Larry Smith

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Jim Barrow

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Barbara Clark

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Jerry Cummins

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Mary Jenkins

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Dick Morgan

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Chris Plucker

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Allen Pomraning

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Maureen Adkison

Council Member (Yakima, WA)

District 1
Tom Dittmar

Council Member (Yakima, WA)

District 2
Rick Ensey

Council Member (Yakima, WA)

District 3
Kathy Coffey

Council Member (Yakima, WA)

District 4
Micah Cawley

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Dave Ettl

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Bill Lover

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
John Marshall

Commissioner (Adams County, WA)

District 1
Roger Hartwig

Commissioner (Adams County, WA)

District 2
Jeffrey Stevens

Commissioner (Adams County, WA)

District 3
Brian Shinn

Commissioner (Asotin County, WA)

District 1
Jim Fuller

Commissioner (Asotin County, WA)

District 2
Jim Jeffords

Commissioner (Asotin County, WA)

District 3
Jerome Delvin

Commissioner (Benton County, WA)

District 1
Shon Small

Commissioner (Benton County, WA)

District 2
James Beaver

Commissioner (Benton County, WA)

District 3
Ron Walter

Commissioner (Chelan County, WA)

District 1
Keith Goehner

Commissioner (Chelan County, WA)

District 2
Doug England

Commissioner (Chelan County, WA)

District 3
Jim McEntire

Commissioner (Clallam County, WA)
Republican
District 1
Mike Chapman

Commissioner (Clallam County, WA)
Independent
District 2
Bill Peach

Commissioner (Clallam County, WA)
Republican
District 3
Tom Mielke

Commissioner (Clark County, WA)
Republican
District 1
David Madore

Commissioner (Clark County, WA)
Republican
District 2
Jeanne Stewart

Commissioner (Clark County, WA)
Republican
District 3
Dwight Robanske

Commissioner (Columbia County, WA)

District 1
Michael Talbott

Commissioner (Columbia County, WA)

District 2
Merle Jackson

Commissioner (Columbia County, WA)

District 3
Michael Karnofski

Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 1
Dennis Weber

Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 2
Joe Gardner

Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 3
Ken Stanton

Commissioner (Douglas County, WA)

District 1
Dale Snyder

Commissioner (Douglas County, WA)

District 2
Steve Jenkins

Commissioner (Douglas County, WA)

District 3
Brad Miller

Commissioner (Ferry County, WA)

District 1
Nathan Davis

Commissioner (Ferry County, WA)

District 2
Mike Blankenship

Commissioner (Ferry County, WA)

District 3
Brad Peck

Commissioner (Franklin County, WA)

District 1
Robert Koch

Commissioner (Franklin County, WA)

District 2
Rick Miller

Commissioner (Franklin County, WA)

District 3
Robert Johnson

Commissioner (Garfield County, WA)

District 1
Wynne McCabe

Commissioner (Garfield County, WA)

District 2
Dean Burton

Commissioner (Garfield County, WA)

District 3
Richard Stevens

Commissioner (Grant County, WA)

District 1
Carolann Swartz

Commissioner (Grant County, WA)

District 2
Cindy Carter

Commissioner (Grant County, WA)

District 3
Wes Cormier

Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 1
Frank Gordon

Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 2
Vickie Raines

Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 3
Helen Johnson

Commissioner (Island County, WA)
Democratic
District 1
Jill Johnson

Commissioner (Island County, WA)
Republican
District 2
Richard Hannold

Commissioner (Island County, WA)
Republican
District 3
Phil Johnson

Commissioner (Jefferson County, WA)

District 1
David Sullivan

Commissioner (Jefferson County, WA)

District 2
Kathleen Kler

Commissioner (Jefferson County, WA)

District 3
Rod Dembowski

Council Member (King County, WA)

District 1
Larry Gossett

Council Member (King County, WA)

District 2
Kathy Lambert

Council Member (King County, WA)

District 3
Larry Phillips

Council Member (King County, WA)

District 4
Dave Upthegrove

Council Member (King County, WA)

District 5
Jane Hague

Council Member (King County, WA)

District 6
Pete von Reichbauer

Council Member (King County, WA)

District 7
Joe McDermott

Council Member (King County, WA)

District 8
Reagan Dunn

Council Member (King County, WA)
Republican
District 9
Dow Constantine

County Executive (King County, WA)

At-Large
Robert Gelder

Commissioner (Kitsap County, WA)

District 1
Charlotte Garrido

Commissioner (Kitsap County, WA)

District 2
Edward Wolfe

Commissioner (Kitsap County, WA)

District 3
Paul Jewell

Commissioner (Kittitas County, WA)

District 1
Gary Berndt

Commissioner (Kittitas County, WA)

District 2
Obie O'Brien

Commissioner (Kittitas County, WA)

District 3
Rex Johnston

Commissioner (Klickitat County, WA)

District 1
David Sauter

Commissioner (Klickitat County, WA)

District 2
Jim Sizemore

Commissioner (Klickitat County, WA)

District 3
Edna Fund

Commissioner (Lewis County, WA)

District 1
Bill Schulte

Commissioner (Lewis County, WA)

District 2
Gary Stamper

Commissioner (Lewis County, WA)

District 3
Mark Stedman

Commissioner (Lincoln County, WA)

District 1
Scott Hutsell

Commissioner (Lincoln County, WA)

District 2
Rob Coffman

Commissioner (Lincoln County, WA)

District 3
Randy Neatherlin

Commissioner (Mason County, WA)

District 1
Tim Sheldon

Commissioner (Mason County, WA)

District 2
Terri Jeffreys

Commissioner (Mason County, WA)

District 3
Sheliah Kennedy

Commissioner (Okanogan County, WA)

District 1
Ray Campbell

Commissioner (Okanogan County, WA)

District 2
Jim DeTro

Commissioner (Okanogan County, WA)

District 3
Steve Rogers

Commissioner (Pacific County, WA)

District 1
Frank Wolfe

Commissioner (Pacific County, WA)

District 2
Lisa Ayers

Commissioner (Pacific County, WA)

District 3
Karen Skoog

Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 1
Mike Manus

Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 2
Stephen Kiss

Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 3
Dan Roach

Council Member (Pierce County, WA)

District 1
Joyce McDonald

Council Member (Pierce County, WA)

District 2
Jim McCune

Council Member (Pierce County, WA)

District 3
Connie Ladenburg

Council Member (Pierce County, WA)

District 4
Rick Talbert

Council Member (Pierce County, WA)

District 5
Douglas Richardson

Council Member (Pierce County, WA)

District 6
Derek Young

Council Member (Pierce County, WA)

District 7
Pat McCarthy

County Executive (Pierce County, WA)

At-Large
Bob Jarman

Council Member (San Juan County, WA)

District 1
Rick Hughes

Council Member (San Juan County, WA)

District 2
Jamie Stephens

Council Member (San Juan County, WA)

District 3
Ron Wesen

Commissioner (Skagit County, WA)

District 1
Ken Dahlstedt

Commissioner (Skagit County, WA)

District 2
Lisa Janicki

Commissioner (Skagit County, WA)

District 3
Chris Brong

Commissioner (Skamania County, WA)

District 1
Doug McKenzie

Commissioner (Skamania County, WA)

District 2
Bob Hamlin

Commissioner (Skamania County, WA)

District 3
Ken Klein

Council Member (Snohomish County, WA)

District 1
Brian Sullivan

Council Member (Snohomish County, WA)
Democratic
District 2
Stephanie Wright

Council Member (Snohomish County, WA)

District 3
Terry Ryan

Council Member (Snohomish County, WA)

District 4
Dave Somers

Council Member (Snohomish County, WA)

District 5
Todd Mielke

Commissioner (Spokane County, WA)

District 1
Shelly O'Quinn

Commissioner (Spokane County, WA)

District 2
Al French

Commissioner (Spokane County, WA)

District 3
Wes McCart

Commissioner (Stevens County, WA)

District 1
Don Dashiell

Commissioner (Stevens County, WA)

District 2
Steve Parker

Commissioner (Stevens County, WA)

District 3
Cathy Wolfe

Commissioner (Thurston County, WA)
Democratic
District 1
Sandra Romero

Commissioner (Thurston County, WA)
Democratic
District 2
Bud Blake

Commissioner (Thurston County, WA)
Independent
District 3
Mike Backman

Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 1
Daniel Cothren

Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 2
Blair Brady

Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 3
James Johnson

Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 1
Perry Dozier

Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 2
James Duncan

Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 3
Barry Buchanan

Council Member (Whatcom County, WA)

District 1
Pete Kremen

Council Member (Whatcom County, WA)

District 1
Ken Mann

Council Member (Whatcom County, WA)

District 2
Satpal Sidhu

Council Member (Whatcom County, WA)

District 2
Barbara Brenner

Council Member (Whatcom County, WA)

District 3
Carl Weimer

Council Member (Whatcom County, WA)

District 3
Rud Browne

Council Member (Whatcom County, WA)

At-Large
Jack Louws

County Executive (Whatcom County, WA)

At-Large
Art Swannack

Commissioner (Whitman County, WA)

District 1
Dean Kinzer

Commissioner (Whitman County, WA)

District 2
Michael Largent

Commissioner (Whitman County, WA)

District 3
Mike Leita

Commissioner (Yakima County, WA)

District 1
Kevin Bouchey

Commissioner (Yakima County, WA)

District 2
Rand Elliott

Commissioner (Yakima County, WA)

District 3
Stephen Muller

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Kamille Norton

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Jeff Seibert

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Michael Stevens

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Rob Toyer

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Jeffrey Vaughan

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Donna Wright

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Joe Lindquist

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 1
Ken Quam

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 1
Gary Molenaar

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 2
Bob Fiedler

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 3
Mike Urban

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 3
Dale Ragan

Council Member (Mount Vernon, WA)

At-Large
Mark Hulst

Council Member (Mount Vernon, WA)
Bill Gothmann

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Dean Grafos

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Brenda Grassel

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Chuck Hafner

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Gary Schimmels

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Arne Woodard

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Jim Bailey

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Bryan Campbell

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Ruth Esparaza

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Linda Herald

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Keith Huffaker

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Mark Kulaas

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Karen Rutherford

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large

1% Democrats

2% Republicans

97% Other

Skip to top
Back to top