Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Tennessee Local Legislative Officials

W.C. Pleasant

Alderman (Bartlett, TN)

Position 1
Emily Elliott

Alderman (Bartlett, TN)

Position 2
David Parsons

Alderman (Bartlett, TN)

Position 3
Bobby Simmons

Alderman (Bartlett, TN)

Position 4
Jack Young

Alderman (Bartlett, TN)

Position 5
Paula Sedgwick

Alderman (Bartlett, TN)

Position 6
Chip Henderson

Council Member (Chattanooga, TN)

District 1
Jerry Mitchell

Council Member (Chattanooga, TN)

District 2
Ken Smith

Council Member (Chattanooga, TN)

District 3
Larry Grohn

Council Member (Chattanooga, TN)

District 4
Russell Gilbert

Council Member (Chattanooga, TN)

District 5
Carol Berz

Council Member (Chattanooga, TN)

District 6
Chris Anderson

Council Member (Chattanooga, TN)

District 7
Moses Freeman

Council Member (Chattanooga, TN)

District 8
Yusuf Hakeem

Council Member (Chattanooga, TN)

District 9
Richard Garrett

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 1
Deanna McLaughlin

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 2
James Lewis

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 3
Wallace Redd

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 4
Valerie Guzman

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 5
Wanda Smith

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 6
Geno Grubbs

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 7
David Allen

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 8
Joel Wallace

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 9
Mike Alexander

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 10
Bill Powers

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 11
Jeff Burkhart

Council Member (Clarksville, TN)

Ward 12
Charlie McKenzie

Council Member (Cleveland, TN)

District 1
Bill Estes

Council Member (Cleveland, TN)

District 2
Avery Johnson

Council Member (Cleveland, TN)

District 3
David May, Jr.

Council Member (Cleveland, TN)

District 4
Dale Hughes

Council Member (Cleveland, TN)

District 5
Richard Banks

Council Member (Cleveland, TN)

At-Large
George Poe, Jr.

Council Member (Cleveland, TN)

At-Large
Tom Allen

Alderman (Collierville, TN)

At-Large
Maureen Fraser

Alderman (Collierville, TN)

At-Large
Billy Patton

Alderman (Collierville, TN)

At-Large
John Stamps

Alderman (Collierville, TN)

At-Large
John Worley

Alderman (Collierville, TN)

At-Large
Christa Martin

Vice Mayor (Columbia, TN)

At-Large
Carl McCullen

Council Member (Columbia, TN)

Ward 1
Debbie Matthews

Council Member (Columbia, TN)

Ward 2
Tony Greene

Council Member (Columbia, TN)

Ward 3
Mike Greene

Council Member (Columbia, TN)

Ward 4
Mark King

Council Member (Columbia, TN)

Ward 5
Beverly Burger

Alderman (Franklin, TN)

Ward 1
Dana McLendon

Alderman (Franklin, TN)

Ward 2
Michael Skinner

Alderman (Franklin, TN)

Ward 3
Margaret Martin

Alderman (Franklin, TN)

Ward 4
Clyde Barnhill

Alderman (Franklin, TN)

At-Large
Brandy Blanton

Alderman (Franklin, TN)

At-Large
Pearl Bransford

Alderman (Franklin, TN)

At-Large
Ann Petersen

Alderman (Franklin, TN)

At-Large
John Barzizza

Alderman (Germantown, TN)

Position 1
Mary Gibson

Alderman (Germantown, TN)

Position 2
Dave Klevan

Alderman (Germantown, TN)

Position 3
Forrest Owens

Alderman (Germantown, TN)

Position 4
Rocky Janda

Alderman (Germantown, TN)

Position 5
Rosa Long

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 1
Mark Skidmore

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 1
Pat Campbell

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 2
Scott Sprouse

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 2
Arlene Cunningham

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 3
Paul Goode

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 3
Don Ames

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 4
Steve Brown

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 4
Hamilton Frost

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 5
Darrell Woodcock

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 5
Matt Stamper

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 6
Jim Waters

Alderman (Hendersonville, TN)

Ward 6
Vicky Foote

Council Member (Jackson, TN)

District 1
Johnny Dodd

Council Member (Jackson, TN)

District 2
Ernest Brooks II

Council Member (Jackson, TN)

District 3
Harvey Buchanan

Council Member (Jackson, TN)

District 4
Scott Conger

Council Member (Jackson, TN)

District 5
Charles Bray

Council Member (Jackson, TN)

District 6
Randy Wallace

Council Member (Jackson, TN)

District 7
Charles Rahm

Council Member (Jackson, TN)

District 8
David Cisco

Council Member (Jackson, TN)

District 9
Clayton Stout

Vice Mayor (Johnson City, TN)

At-Large
Jeff Banyas

Commissioner (Johnson City, TN)

At-Large
Jenny Brock

Commissioner (Johnson City, TN)

At-Large
David Tomita

Commissioner (Johnson City, TN)

At-Large
Mike McIntire

Vice Mayor (Kingsport, TN)

At-Large
Colette George

Alderman (Kingsport, TN)

At-Large
Michele Mitchell

Alderman (Kingsport, TN)

At-Large
Tommy Olterman

Alderman (Kingsport, TN)

At-Large
Tom Parham

Alderman (Kingsport, TN)

At-Large
Nick Pavlis

Council Member (Knoxville, TN)

District 1
Duane Grieve

Council Member (Knoxville, TN)

District 2
Brenda Palmer

Council Member (Knoxville, TN)

District 3
Nick Della Volpe

Council Member (Knoxville, TN)

District 4
Mark Campen

Council Member (Knoxville, TN)

District 5
Daniel Brown

Council Member (Knoxville, TN)

District 6
Finbarr Saunders

Council Member (Knoxville, TN)

At-Large
Marshall Stair

Council Member (Knoxville, TN)

At-Large
George Wallace

Council Member (Knoxville, TN)

At-Large
Bill Morrison

Council Member (Memphis, TN)

District 1
William Boyd

Council Member (Memphis, TN)

District 2
Harold Collins

Council Member (Memphis, TN)

District 3
Wanda Halbert

Council Member (Memphis, TN)

District 4
Jim Strickland

Council Member (Memphis, TN)

District 5
Edmund Ford, Jr.

Council Member (Memphis, TN)

District 6
Berlin Boyd

Council Member (Memphis, TN)

District 7
Joe Brown

Council Member (Memphis, TN)

District 8
Janis Fullilove II

Council Member (Memphis, TN)

District 8
Myron Lowery

Council Member (Memphis, TN)

District 8
Kemp Conrad

Council Member (Memphis, TN)

District 9
Alan Crone

Council Member (Memphis, TN)

District 9
Reid Hedgepeth

Council Member (Memphis, TN)

District 9
Rick LaLance

Council Member (Murfreesboro, TN)

At-Large
Madelyn Scales Harris

Council Member (Murfreesboro, TN)

At-Large
Bill Shacklett

Council Member (Murfreesboro, TN)

At-Large
Eddie Smotherman

Council Member (Murfreesboro, TN)

At-Large
Ron Washington

Council Member (Murfreesboro, TN)

At-Large
Doug Young

Council Member (Murfreesboro, TN)

At-Large
Diane Neighbors

Vice Mayor (Nashville, TN)

At-Large
Lonnell Matthews, Jr.

Council Member (Nashville, TN)

District 1
Frank Harrison

Council Member (Nashville, TN)

District 2
Walter Hunt

Council Member (Nashville, TN)

District 3
Scott Davis

Council Member (Nashville, TN)

District 5
Peter Westerholm

Council Member (Nashville, TN)

District 6
Anthony Davis

Council Member (Nashville, TN)

District 7
Karen Bennett

Council Member (Nashville, TN)

District 8
Bill Pridemore

Council Member (Nashville, TN)

District 9
Doug Pardue

Council Member (Nashville, TN)

District 10
Larry Hagar

Council Member (Nashville, TN)

District 11
Steve Glover

Council Member (Nashville, TN)

District 12
Josh Stites

Council Member (Nashville, TN)

District 13
James Stanley

Council Member (Nashville, TN)

District 14
Phil Claiborne

Council Member (Nashville, TN)

District 15
Tony Tenpenny

Council Member (Nashville, TN)

District 16
Sandra Moore

Council Member (Nashville, TN)

District 17
Burkley Allen

Council Member (Nashville, TN)

District 18
Erica Gilmore

Council Member (Nashville, TN)

District 19
Buddy Baker

Council Member (Nashville, TN)

District 20
Edith Langster

Council Member (Nashville, TN)

District 21
Sheri Weiner

Council Member (Nashville, TN)

District 22
Emily Evans

Council Member (Nashville, TN)

District 23
Jason Holleman

Council Member (Nashville, TN)

District 24
Sean McGuire

Council Member (Nashville, TN)

District 25
Chris Harmon

Council Member (Nashville, TN)

District 26
Davette Blalock

Council Member (Nashville, TN)

District 27
Duane Dominy

Council Member (Nashville, TN)

District 28
Karen Johnson

Council Member (Nashville, TN)

District 29
Jason Potts

Council Member (Nashville, TN)

District 30
Fabian Bedne

Council Member (Nashville, TN)

District 31
Jacobia Dowell

Council Member (Nashville, TN)

District 32
Robert Duvall

Council Member (Nashville, TN)

District 33
Carter Todd

Council Member (Nashville, TN)

District 34
Bo Mitchell

Council Member (Nashville, TN)

District 35
Megan Barry

Council Member (Nashville, TN)

At-Large
Tim Garrett

Council Member (Nashville, TN)

At-Large
Jerry Maynard

Council Member (Nashville, TN)

At-Large
Ronnie Steine

Council Member (Nashville, TN)

At-Large
Charlie Tygard

Council Member (Nashville, TN)

At-Large
Terry Frank

County Mayor (Anderson County, TN)

At-Large
Chuck Fritts

Commissioner (Anderson County, TN)

District 1
Tracy Wandell

Commissioner (Anderson County, TN)

District 1
Mark Alderson

Commissioner (Anderson County, TN)

District 2
Rick Meredith

Commissioner (Anderson County, TN)

District 2
Steve Emert

Commissioner (Anderson County, TN)

District 3
Phil Warfield

Commissioner (Anderson County, TN)

District 3
Zach Bates

Commissioner (Anderson County, TN)

District 4
Tim Isbel

Commissioner (Anderson County, TN)

District 4
Robert McKamey

Commissioner (Anderson County, TN)

District 5
Jerry White

Commissioner (Anderson County, TN)

District 5
Whitey Hitchcock

Commissioner (Anderson County, TN)

District 6
Steve Mead

Commissioner (Anderson County, TN)

District 6
Jerry Creasey

Commissioner (Anderson County, TN)

District 7
Theresa Scott

Commissioner (Anderson County, TN)

District 7
Robin Biloski

Commissioner (Anderson County, TN)

District 8
Myron Iwanski

Commissioner (Anderson County, TN)

District 8
Eugene Ray

County Mayor (Bedford County, TN)

At-Large
Bobby Fox

Commissioner (Bedford County, TN)

District 1
Don Gallagher

Commissioner (Bedford County, TN)

District 1
Bob Davis

Commissioner (Bedford County, TN)

District 2
Tony Smith

Commissioner (Bedford County, TN)

District 2
Janice Brothers

Commissioner (Bedford County, TN)

District 3
Jimmy Patterson

Commissioner (Bedford County, TN)

District 3
Billy King, Jr.

Commissioner (Bedford County, TN)

District 4
Jimmy Woodson

Commissioner (Bedford County, TN)

District 4
Chuck Heflin

Commissioner (Bedford County, TN)

District 5
Linda Yockey

Commissioner (Bedford County, TN)

District 5
Bill Anderson

Commissioner (Bedford County, TN)

District 6
Jeff Yoes

Commissioner (Bedford County, TN)

District 6
Tony Barrett

Commissioner (Bedford County, TN)

District 7
Julie Sanders

Commissioner (Bedford County, TN)

District 7
John Brown

Commissioner (Bedford County, TN)

District 8
Ed Castleman

Commissioner (Bedford County, TN)

District 8
P.T. Farrar

Commissioner (Bedford County, TN)

District 9
Mark Thomas

Commissioner (Bedford County, TN)

District 9
Barry Barnett

County Mayor (Benton County, TN)

At-Large
Angela Hern

Commissioner (Benton County, TN)

District 1
Ward Plant

Commissioner (Benton County, TN)

District 1
Trey Smith

Commissioner (Benton County, TN)

District 1
Dayna Ferguson

Commissioner (Benton County, TN)

District 2
Rocky Presson

Commissioner (Benton County, TN)

District 2
Jimmy Wiseman

Commissioner (Benton County, TN)

District 2
Gary Furr

Commissioner (Benton County, TN)

District 3
Morris Rogers

Commissioner (Benton County, TN)

District 3
Brett Rogers

Commissioner (Benton County, TN)

District 3
Jerry Brandon

Commissioner (Benton County, TN)

District 4
Sonny Hall

Commissioner (Benton County, TN)

District 4
William Hatler

Commissioner (Benton County, TN)

District 4
Emily Hatcher

Commissioner (Benton County, TN)

District 5
Bill Kee

Commissioner (Benton County, TN)

District 5
Rosanne Ward

Commissioner (Benton County, TN)

District 5
Rhonda Arnold

Commissioner (Benton County, TN)

District 6
Gary Evans

Commissioner (Benton County, TN)

District 6
Lyle VanLew

Commissioner (Benton County, TN)

District 6
Gregg Ridley

County Mayor (Bledsoe County, TN)

At-Large
Shayne Bickford

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Tim Campbell

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
William Cartwright

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Matthew Colvard

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Junior Hankins

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Ronald Hudson

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Craig Mercer

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Robert Reece

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Tanya Roberson

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Ronald Sapp

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Roger Simmons

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Perry Swafford

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Aaron Yeargan

Commissioner (Bledsoe County, TN)

At-Large
Ed Mitchell

County Mayor (Blount County, TN)

At-Large
Archie Archer

Commissioner (Blount County, TN)

District 1
Shawn Carter, Sr.

Commissioner (Blount County, TN)

District 1
Mike Akard

Commissioner (Blount County, TN)

District 2
Mike Lewis

Commissioner (Blount County, TN)

District 2
Mike Caylor

Commissioner (Blount County, TN)

District 3
Steve Samples

Commissioner (Blount County, TN)

District 3
Gary Farmer

Commissioner (Blount County, TN)

District 4
Karen Miller

Commissioner (Blount County, TN)

District 4
Jerome Moon

Commissioner (Blount County, TN)

District 4
Richard Carver

Commissioner (Blount County, TN)

District 5
Jeff Headrick

Commissioner (Blount County, TN)

District 5
Thomas Cole

Commissioner (Blount County, TN)

District 6
Dodd Crowe

Commissioner (Blount County, TN)

District 6
Tona Monroe

Commissioner (Blount County, TN)

District 7
Tom Stinnett

Commissioner (Blount County, TN)

District 7
Brad Bowers

Commissioner (Blount County, TN)

District 8
Grady Caskey

Commissioner (Blount County, TN)

District 8
Andy Allen

Commissioner (Blount County, TN)

District 9
Ron French

Commissioner (Blount County, TN)

District 9
Jamie Daly

Commissioner (Blount County, TN)

District 10
Kenneth Melton

Commissioner (Blount County, TN)

District 10
D. Davis

County Mayor (Bradley County, TN)

At-Large
Terry Caywood

Commissioner (Bradley County, TN)

District 1
Mike Hughes

Commissioner (Bradley County, TN)

District 1
Louie Alford

Commissioner (Bradley County, TN)

District 2
Thomas Crye

Commissioner (Bradley County, TN)

District 2
Milan Blake

Commissioner (Bradley County, TN)

District 3
Johnny Mull

Commissioner (Bradley County, TN)

District 3
Charlotte Peak-Jones

Commissioner (Bradley County, TN)

District 4
Howard Thompson

Commissioner (Bradley County, TN)

District 4
Bobby Goins

Commissioner (Bradley County, TN)

District 5
Jeff Yarber

Commissioner (Bradley County, TN)

District 5
Dan Rawls

Commissioner (Bradley County, TN)

District 6
Robert Rominger

Commissioner (Bradley County, TN)

District 6
Mark Hall

Commissioner (Bradley County, TN)

District 7
Bill Winters

Commissioner (Bradley County, TN)

District 7
E.L. Morton

County Mayor (Campbell County, TN)

At-Large
N. Ayers

Commissioner (Campbell County, TN)

District 1
Whit Goins

Commissioner (Campbell County, TN)

District 1
Robert Higginbotham

Commissioner (Campbell County, TN)

District 1
Dewayne Kitts

Commissioner (Campbell County, TN)

District 2
Clifford Kohlmeyer

Commissioner (Campbell County, TN)

District 2
Lonnie Welden

Commissioner (Campbell County, TN)

District 2
Cliff Jennings

Commissioner (Campbell County, TN)

District 3
Rusty Orick

Commissioner (Campbell County, TN)

District 3
Scott Stanfield

Commissioner (Campbell County, TN)

District 3
Charles Baird

Commissioner (Campbell County, TN)

District 4
Johnny Bruce

Commissioner (Campbell County, TN)

District 4
Sue Nance

Commissioner (Campbell County, TN)

District 4
Forster Baird

Commissioner (Campbell County, TN)

District 5
Ralph Davis

Commissioner (Campbell County, TN)

District 5
Carl Douglas

Commissioner (Campbell County, TN)

District 5
Mike Gannon

County Executive (Cannon County, TN)

At-Large
Mark Barker

Commissioner (Cannon County, TN)

District 1
Russell Reed

Commissioner (Cannon County, TN)

District 1
Karen Ashford

Commissioner (Cannon County, TN)

District 2
Todd Hollandsworth

Commissioner (Cannon County, TN)

District 2
Sterling Bush, Jr.

Commissioner (Cannon County, TN)

District 3
Jamie Holloway

Commissioner (Cannon County, TN)

District 3
Brent Bush

Commissioner (Cannon County, TN)

District 4
Glenn Steakley

Commissioner (Cannon County, TN)

District 4
Richie Hunter

Commissioner (Cannon County, TN)

District 5
Adam Melton

Commissioner (Cannon County, TN)

District 5
Kenny McBride

County Mayor (Carroll County, TN)

At-Large
Wayne Kirk

Commissioner (Carroll County, TN)

District 1
Randy Long

Commissioner (Carroll County, TN)

District 1
Ronnie Owen

Commissioner (Carroll County, TN)

District 1
Bobby Argo

Commissioner (Carroll County, TN)

District 2
Ronnie Murphy

Commissioner (Carroll County, TN)

District 2
Steve Parker

Commissioner (Carroll County, TN)

District 3
Larry Spencer

Commissioner (Carroll County, TN)

District 3
James Eason

Commissioner (Carroll County, TN)

District 4
John Mann

Commissioner (Carroll County, TN)

District 4
William Barger

Commissioner (Carroll County, TN)

District 5
Joey Darnall

Commissioner (Carroll County, TN)

District 5
Will Radford

Commissioner (Carroll County, TN)

District 5
Johnny Blount

Commissioner (Carroll County, TN)

District 6
Jimmy McClure

Commissioner (Carroll County, TN)

District 6
Manuel Crossno

Commissioner (Carroll County, TN)

District 7
Gerald Scarbrough

Commissioner (Carroll County, TN)

District 7
Willie Huffman

Commissioner (Carroll County, TN)

District 8
Harold Vinson

Commissioner (Carroll County, TN)

District 8
John Austin

Commissioner (Carroll County, TN)

District 9
Joel Washburn

Commissioner (Carroll County, TN)

District 9
Paula Watkins

Commissioner (Carroll County, TN)

District 9
Leon Humphrey

County Mayor (Carter County, TN)

At-Large
Robert Acuff

Commissioner (Carter County, TN)

District 1
Willie Campbell

Commissioner (Carter County, TN)

District 1
Buford Peters

Commissioner (Carter County, TN)

District 1
Nancy Brown

Commissioner (Carter County, TN)

District 2
Mike Hill

Commissioner (Carter County, TN)

District 2
Al Meehan

Commissioner (Carter County, TN)

District 2
Bradley Johnson

Commissioner (Carter County, TN)

District 3
Ronnie Trivett

Commissioner (Carter County, TN)

District 3
Charles Von Cannon

Commissioner (Carter County, TN)

District 3
Isaiah Grindstaff

Commissioner (Carter County, TN)

District 4
L. Tester

Commissioner (Carter County, TN)

District 4
Danny Ward

Commissioner (Carter County, TN)

District 4
Ross Garland

Commissioner (Carter County, TN)

District 5
Bobbie Gouge-Dietz

Commissioner (Carter County, TN)

District 5
Timothy Holdren

Commissioner (Carter County, TN)

District 5
Randall Jenkins

Commissioner (Carter County, TN)

District 6
John Lewis

Commissioner (Carter County, TN)

District 6
Larry Miller

Commissioner (Carter County, TN)

District 6
Sonja Culler

Commissioner (Carter County, TN)

District 7
Ray Lyons

Commissioner (Carter County, TN)

District 7
Scott Simerly

Commissioner (Carter County, TN)

District 7
Robert Carroll

Commissioner (Carter County, TN)

District 8
Robert Gobble

Commissioner (Carter County, TN)

District 8
Cody McQueen

Commissioner (Carter County, TN)

District 8
David McCullough

County Mayor (Cheatham County, TN)

At-Large
Gary Binkley

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 1
Betty Ramsey

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 1
Ann Jarreau

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 2
Tim Williamson

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 2
Connie Mayo

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 3
Dale McCarver

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 3
Donnie Jordan

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 4
Walter Weakley

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 4
Eugene Evans

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 5
Diana Pike

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 5
Jimmy Hedgepath

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 6
Shanon Pickard

Commissioner (Cheatham County, TN)

District 6
Dwain Seaton, Sr.

County Mayor (Chester County, TN)

At-Large
Larry Blackstock

Commissioner (Chester County, TN)

District 1
Johnny Garner

Commissioner (Chester County, TN)

District 1
Jerry Lowe

Commissioner (Chester County, TN)

District 1
Jackie Butler

Commissioner (Chester County, TN)

District 2
Tim Crowe

Commissioner (Chester County, TN)

District 2
Al McKinnon

Commissioner (Chester County, TN)

District 2
Russell Clayton

Commissioner (Chester County, TN)

District 3
Ann Moore

Commissioner (Chester County, TN)

District 3
Robert Richardson

Commissioner (Chester County, TN)

District 3
Jerry Emerson

Commissioner (Chester County, TN)

District 4
Sandra Highers

Commissioner (Chester County, TN)

District 4
Joseph Melaro

Commissioner (Chester County, TN)

District 4
Diane Jordan

Commissioner (Chester County, TN)

District 5
Chris Simmons

Commissioner (Chester County, TN)

District 5
Barry Smith

Commissioner (Chester County, TN)

District 5
Mike Alexander

Commissioner (Chester County, TN)

District 6
Terry Bell

Commissioner (Chester County, TN)

District 6
John Welch

Commissioner (Chester County, TN)

District 6
Jack Daniels

County Mayor (Claiborne County, TN)

At-Large
Zachary Bunch

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 1
Whitt Shuford

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 1
Charlton Vass

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 1
Juanita Honeycutt

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 2
Bill Keck

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 2
Gary Poore

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 2
Ann Bowling

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 3
Mike Campbell

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 3
Nicholas Epperson

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 3
Dennis Estes

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 4
Anthony Rowe

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 4
Mitchell Cosby

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 5
Joan Cosby

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 6
William Johnson

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 6
Steve Mason

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 6
Danny Longworth

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 7
Shawn Peters

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 7
Aimee Upton

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 7
William Jessie

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 8
David Mundy

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 8
James Hatmaker

Commissioner (Claiborne County, TN)

District 9
Dale Reagan

County Mayor (Clay County, TN)

At-Large
Bryan Coons

Commissioner (Clay County, TN)

District 1
Timmie Scott

Commissioner (Clay County, TN)

District 1
Denzil Cherry

Commissioner (Clay County, TN)

District 2
Parrish Wright

Commissioner (Clay County, TN)

District 2
Timmy Boles

Commissioner (Clay County, TN)

District 3
Dorothy Burchett-Forney

Commissioner (Clay County, TN)

District 3
Jerry Rhoton

Commissioner (Clay County, TN)

District 4
Winton Young

Commissioner (Clay County, TN)

District 4
Elizabeth Boles

Commissioner (Clay County, TN)

District 5
Billy Maxwell

Commissioner (Clay County, TN)

District 5
Crystal Ottinger

County Mayor (Cocke County, TN)

At-Large
Calvin Ball

Commissioner (Cocke County, TN)

District 1
Melinda Henderson

Commissioner (Cocke County, TN)

District 1
Clay Blazer

Commissioner (Cocke County, TN)

District 2
Lonnie Ottinger

Commissioner (Cocke County, TN)

District 2
Terry Dawson

Commissioner (Cocke County, TN)

District 3
Cindy Holt

Commissioner (Cocke County, TN)

District 3
Scott McClure

Commissioner (Cocke County, TN)

District 4
Andy Tritt

Commissioner (Cocke County, TN)

District 4
Robert Green

Commissioner (Cocke County, TN)

District 5
Ben Hicks

Commissioner (Cocke County, TN)

District 5
Mitch Fine

Commissioner (Cocke County, TN)

District 6
Gwen Roach

Commissioner (Cocke County, TN)

District 6
Clayton Ellison

Commissioner (Cocke County, TN)

District 7
Jimmy Lindsey

Commissioner (Cocke County, TN)

District 7
Gary Cordell

County Mayor (Coffee County, TN)

At-Large
Warren Walker

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 1
Steven Jones

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 2
Michael Crockett

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 3
Sam Mai

Commissioner (Coffee County, TN)

District 4
Bobby Bryan

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 5
Dennis Hunt

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 6
Margaret Cunningham

Commissioner (Coffee County, TN)
Independent
District 7
Kerry Farrar

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 8
David Orrick

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 9
Harold Speer

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 10
Diane Argraves

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 11
Tim Morris

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 12
Major Shelton

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 13
Missy Deford

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 14
Mark Kelly

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 15
Timothy Stubblefield

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 16
Kimberly Martin

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 17
Barbara Buckner

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 18
Jackie Duncan

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 19
Rosemary Crabtree

Commissioner (Coffee County, TN)
Democratic
District 20
Rush Bricken

Commissioner (Coffee County, TN)
Republican
District 21
Larry Griffin

County Mayor (Crockett County, TN)

At-Large
Lonnie Park

Commissioner (Crockett County, TN)

District 1
Pat Smith-Branch

Commissioner (Crockett County, TN)

District 1
Kyle East

Commissioner (Crockett County, TN)

District 2
Melvin Lawson

Commissioner (Crockett County, TN)

District 2
Letha Johnson

Commissioner (Crockett County, TN)

District 3
Ronnie Turner

Commissioner (Crockett County, TN)

District 3
Donald Prescott

Commissioner (Crockett County, TN)

District 4
Richard Walker

Commissioner (Crockett County, TN)

District 4
Jerrel Little

Commissioner (Crockett County, TN)

District 5
Carolyn Nance

Commissioner (Crockett County, TN)

District 5
Darell Lowery

Commissioner (Crockett County, TN)

District 6
Cartha Williams

Commissioner (Crockett County, TN)

District 6
Flint Gregory

Commissioner (Crockett County, TN)

District 7
John Schwerdt

Commissioner (Crockett County, TN)

District 7
Paul Ward

Commissioner (Crockett County, TN)

District 8
Alpha Worrell

Commissioner (Crockett County, TN)

District 8
Lee Hickman

Commissioner (Crockett County, TN)

District 9
Edwin Tritt

Commissioner (Crockett County, TN)

District 9
Harold Craig

Commissioner (Crockett County, TN)

District 10
Marlon Jordan, Jr.

Commissioner (Crockett County, TN)

District 10
C. Turnage

Commissioner (Crockett County, TN)

District 11
Jimmy Webb

Commissioner (Crockett County, TN)

District 11
Jane Smith

Commissioner (Crockett County, TN)

District 12
Gary Williams

Commissioner (Crockett County, TN)

District 12
Kenneth Carey, Jr.

County Mayor (Cumberland County, TN)

At-Large
Jeff Dyer

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 1
Tracey Scarbrough

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 1
Nancy Hyder

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 2
Tom Isham

Commissioner (Cumberland County, TN)
No Party Affiliation
District 2
David Hassler

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 3
Rebecca Stone

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 3
Allen Foster

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 4
David Gibson

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 4
Jack Davis

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 5
Terry Lowe

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 5
Terry Carter

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 6
Wendell Wilson

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 6
Elbert Farley

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 7
Roy Turner

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 7
Tim Claflin

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 8
Sonya Rimmer

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 8
Woody Geisler

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 9
John Kinnunen

Commissioner (Cumberland County, TN)

District 9
Diane Neighbors

Vice Mayor (Davidson County, TN)

At-Large
Lonnell Matthews, Jr.

Council Member (Davidson County, TN)

District 1
Frank Harrison

Council Member (Davidson County, TN)

District 2
Walter Hunt

Council Member (Davidson County, TN)

District 3
Brady Banks

Council Member (Davidson County, TN)

District 4
Jamie Hollin

Council Member (Davidson County, TN)

District 5
Mike Jameson

Council Member (Davidson County, TN)

District 6
Erik Cole

Council Member (Davidson County, TN)

District 7
Karen Bennett

Council Member (Davidson County, TN)

District 8
Jim Forkum

Council Member (Davidson County, TN)

District 9
Rip Ryman

Council Member (Davidson County, TN)

District 10
Darren Jernigan

Council Member (Davidson County, TN)

District 11
Jim Gotto

Council Member (Davidson County, TN)

District 12
Carl Burch

Council Member (Davidson County, TN)

District 13
James Stanley

Council Member (Davidson County, TN)

District 14
Phil Claiborne

Council Member (Davidson County, TN)

District 15
Anna Page

Council Member (Davidson County, TN)

District 16
Sandra Moore

Council Member (Davidson County, TN)

District 17
Kristine LaLonde

Council Member (Davidson County, TN)

District 18
Erica Gilmore

Council Member (Davidson County, TN)

District 19
Buddy Baker

Council Member (Davidson County, TN)

District 20
Edith Langster

Council Member (Davidson County, TN)

District 21
Eric Crafton

Council Member (Davidson County, TN)

District 22
Emily Evans

Council Member (Davidson County, TN)

District 23
Jason Holleman

Council Member (Davidson County, TN)

District 24
Sean McGuire

Council Member (Davidson County, TN)

District 25
Greg Adkins

Council Member (Davidson County, TN)

District 26
Randy Foster

Council Member (Davidson County, TN)

District 27
Duane Dominy

Council Member (Davidson County, TN)

District 28
Vivian Wilhoite

Council Member (Davidson County, TN)

District 29
Jim Hodge

Council Member (Davidson County, TN)

District 30
Parker Toler

Council Member (Davidson County, TN)

District 31
Sam Coleman

Council Member (Davidson County, TN)

District 32
Robert Duvall

Council Member (Davidson County, TN)

District 33
Carter Todd

Council Member (Davidson County, TN)

District 34
Bo Mitchell

Council Member (Davidson County, TN)

District 35
Megan Barry

Council Member (Davidson County, TN)

At-Large
Tim Garrett

Council Member (Davidson County, TN)

At-Large
Jerry Maynard

Council Member (Davidson County, TN)

At-Large
Ronnie Steine

Council Member (Davidson County, TN)

At-Large
Charlie Tygard

Council Member (Davidson County, TN)

At-Large
Tim Stribling

County Mayor (DeKalb County, TN)

At-Large
Mason Carter

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 1
Junior Ellis, Jr.

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 1
Joe Johnson

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 2
James Midgett

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 2
Jack Barton III

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 3
Bradley Hendrix

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 3
Wayne Cantrell

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 4
Jonathon Norris

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 4
Jerry Adcock

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 5
Anita Puckett

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 5
Betty Atnip

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 6
Jeff Barnes

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 6
Kevin Robinson

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 7
Larry Summers

Commissioner (DeKalb County, TN)

District 7
Mike Creasy

County Mayor (Decatur County, TN)

At-Large
Jack Martin

Commissioner (Decatur County, TN)

District 1
Tim Middleton

Commissioner (Decatur County, TN)

District 1
Tim Ivy

Commissioner (Decatur County, TN)

District 2
Carl White

Commissioner (Decatur County, TN)

District 2
Jimmie Kelley

Commissioner (Decatur County, TN)

District 3
Mary Teague

Commissioner (Decatur County, TN)

District 3
Joe Keeton

Commissioner (Decatur County, TN)

District 4
Teresa Tillman

Commissioner (Decatur County, TN)

District 4
Mickey Mays

Commissioner (Decatur County, TN)

District 5
Bryan Smith

Commissioner (Decatur County, TN)

District 5
David Boroughs

Commissioner (Decatur County, TN)

District 6
Bobby Swindle

Commissioner (Decatur County, TN)

District 6
Billy Goodman

Commissioner (Decatur County, TN)

District 7
Jerry Hunter

Commissioner (Decatur County, TN)

District 7
Ruth Hearington

Commissioner (Decatur County, TN)

District 8
Dwight Montgomery

Commissioner (Decatur County, TN)

District 8
Mike Box

Commissioner (Decatur County, TN)

District 9
Eugene Tubbs

Commissioner (Decatur County, TN)

District 9
Bob Rial

County Mayor (Dickson County, TN)

At-Large
Randy Simpkins

Commissioner (Dickson County, TN)

District 1
Jeff Eby

Commissioner (Dickson County, TN)

District 2
Shane Chandler

Commissioner (Dickson County, TN)

District 3
Kelly Weatherspoon

Commissioner (Dickson County, TN)

District 4
Cotton Dawson

Commissioner (Dickson County, TN)

District 5
Becky Spicer

Commissioner (Dickson County, TN)

District 6
Carl Buckner

Commissioner (Dickson County, TN)

District 7
B. Sanders

Commissioner (Dickson County, TN)

District 8
Tony Adams

Commissioner (Dickson County, TN)

District 9
Buford Reed

Commissioner (Dickson County, TN)

District 10
Linda Hayes

Commissioner (Dickson County, TN)

District 11
Chris Young

County Mayor (Dyer County, TN)

At-Large
Larry Shawver

Commissioner (Dyer County, TN)

A
Greg Vestal

Commissioner (Dyer County, TN)

A
Brandon Dodds

Commissioner (Dyer County, TN)

B
John Uitendaal

Commissioner (Dyer County, TN)

B
Rusty Grills

Commissioner (Dyer County, TN)

C
Steve Moore

Commissioner (Dyer County, TN)

C
Robert Kirby

Commissioner (Dyer County, TN)

D
Doug Singleteary

Commissioner (Dyer County, TN)

D
Jimmy Hester

Commissioner (Dyer County, TN)

E
Steve Sartin

Commissioner (Dyer County, TN)

E
Terry McCreight

Commissioner (Dyer County, TN)

F
Vernita Turner

Commissioner (Dyer County, TN)

F
Debbie Bradshaw-Hart

Commissioner (Dyer County, TN)

G
Debra Roberson

Commissioner (Dyer County, TN)

G
James Cobb

Commissioner (Dyer County, TN)

H
Benny Spain

Commissioner (Dyer County, TN)

H
Jefferson Branham

Commissioner (Dyer County, TN)

I
Pamela Newell

Commissioner (Dyer County, TN)

I
Dob Johnson, Jr.

Commissioner (Dyer County, TN)

J
Kim Peckenpaugh

Commissioner (Dyer County, TN)

J
Skip Taylor

County Mayor (Fayette County, TN)

At-Large
Charles Dacus

Commissioner (Fayette County, TN)

District 1
Willie German, Jr.

Commissioner (Fayette County, TN)

District 1
Bill Kelley

Commissioner (Fayette County, TN)

District 2
Raymond Seals

Commissioner (Fayette County, TN)

District 2
Charles Brewer, Sr.

Commissioner (Fayette County, TN)

District 3
Bill Walker

Commissioner (Fayette County, TN)

District 3
Myles Wilson

Commissioner (Fayette County, TN)

District 3
Ed Allen

Commissioner (Fayette County, TN)

District 4
Tim Goodroe

Commissioner (Fayette County, TN)

District 4
Reggie Howard

Commissioner (Fayette County, TN)

District 4
Ben Farley

Commissioner (Fayette County, TN)

District 5
Sylvester Logan

Commissioner (Fayette County, TN)

District 5
Claude Oglesby, Jr.

Commissioner (Fayette County, TN)

District 5
David Lillard, Sr.

Commissioner (Fayette County, TN)

District 6
Steve Reeves

Commissioner (Fayette County, TN)

District 6
Odis Cox

Commissioner (Fayette County, TN)

District 7
Larry Watkins

Commissioner (Fayette County, TN)

District 7
Homer Bunker

Commissioner (Fayette County, TN)

District 8
Terry Leggett

Commissioner (Fayette County, TN)

District 8
J. Cross

County Executive (Fentress County, TN)

At-Large
Jimmy Johnson

Commissioner (Fentress County, TN)

District 1
Justin Miller

Commissioner (Fentress County, TN)

District 1
Kim Davidson

Commissioner (Fentress County, TN)

District 2
Jerry Reagan

Commissioner (Fentress County, TN)

District 2
Benny Hughes

Commissioner (Fentress County, TN)

District 3
Donal Williams

Commissioner (Fentress County, TN)

District 3
Lester Gooding

Commissioner (Fentress County, TN)

District 4
Jeffrey Green

Commissioner (Fentress County, TN)

District 4
Larry Cooper

Commissioner (Fentress County, TN)

District 5
Wade Matthews

Commissioner (Fentress County, TN)

District 5
Richard Stewart

County Mayor (Franklin County, TN)

At-Large
Iris Rudder

Commissioner (Franklin County, TN)

District 1
Gene Snead, Jr.

Commissioner (Franklin County, TN)

District 1
Stanley Bean

Commissioner (Franklin County, TN)

District 2
Lisa Mason

Commissioner (Franklin County, TN)

District 2
Dale Schultz

Commissioner (Franklin County, TN)

District 3
Dave Van Buskirk

Commissioner (Franklin County, TN)

District 3
Eddie Clark

Commissioner (Franklin County, TN)

District 4
Chuck Stines

Commissioner (Franklin County, TN)

District 4
Johnny Hughes

Commissioner (Franklin County, TN)

District 5
Helen Stapleton

Commissioner (Franklin County, TN)

District 5
Barbara Finney

Commissioner (Franklin County, TN)

District 6
Doug Goodman

Commissioner (Franklin County, TN)

District 6
David Eldridge, Jr.

Commissioner (Franklin County, TN)

District 7
Angie Fuller

Commissioner (Franklin County, TN)

District 7
Kenneth Amacher

Commissioner (Franklin County, TN)

District 8
Don Cofer

Commissioner (Franklin County, TN)

District 8
Thomas Witherspoon

County Mayor (Gibson County, TN)

At-Large
Nelson Cunningham

Commissioner (Gibson County, TN)

District 1
Eric Egbert

Commissioner (Gibson County, TN)

District 1
Stephen Hughes

Commissioner (Gibson County, TN)

District 1
Marvin Sikes

Commissioner (Gibson County, TN)

District 2
Michael Longmire

Commissioner (Gibson County, TN)

District 3
Lenford Carr

Commissioner (Gibson County, TN)

District 4
Nelson McLin

Commissioner (Gibson County, TN)

District 5
Donna Bivens

Commissioner (Gibson County, TN)

District 6
Jason Tubbs

Commissioner (Gibson County, TN)

District 7
Kevin Morgan

Commissioner (Gibson County, TN)

District 8
Larry Kimery

Commissioner (Gibson County, TN)

District 9
Lynn Cole

Commissioner (Gibson County, TN)

District 10
Robin Summers

Commissioner (Gibson County, TN)

District 10
Rickey Locke

Commissioner (Gibson County, TN)

District 11
Lynn Nance

Commissioner (Gibson County, TN)

District 11
Bobby Cotham

Commissioner (Gibson County, TN)

District 12
Mark Flake

Commissioner (Gibson County, TN)

District 13
Leon Smith

Commissioner (Gibson County, TN)

District 14
Don McEwen

Commissioner (Gibson County, TN)

District 15
Todd Littleton

Commissioner (Gibson County, TN)

District 16
Tony Pillow

Commissioner (Gibson County, TN)

District 16
Keith Steele

Commissioner (Gibson County, TN)

District 17
Coy Yergin

Commissioner (Gibson County, TN)

District 18
Amos Childress

Commissioner (Gibson County, TN)

District 19
Sandra Moss

Commissioner (Gibson County, TN)

District 19
Janet Vanzant

County Mayor (Giles County, TN)

At-Large
Jimmy Caldwell

Commissioner (Giles County, TN)

District 1
Bill Cary

Commissioner (Giles County, TN)

District 1
Joyce Woodard

Commissioner (Giles County, TN)

District 1
Stoney Jackson

Commissioner (Giles County, TN)

District 2
Tommy Pope

Commissioner (Giles County, TN)

District 2
Tracy Wilburn

Commissioner (Giles County, TN)

District 2
David Adams

Commissioner (Giles County, TN)

District 3
Tim Risner

Commissioner (Giles County, TN)

District 3
Dustin Rose

Commissioner (Giles County, TN)

District 3
Rodney Journey

Commissioner (Giles County, TN)

District 4
Roger Reedy

Commissioner (Giles County, TN)

District 4
Timothy Turner

Commissioner (Giles County, TN)

District 4
Lois Aymett

Commissioner (Giles County, TN)

District 5
Melissa Greene

Commissioner (Giles County, TN)

District 5
Tommy Pollard

Commissioner (Giles County, TN)

District 5
Yvonne Brown

Commissioner (Giles County, TN)

District 6
Danny Cobb

Commissioner (Giles County, TN)

District 6
Louise Faulkner

Commissioner (Giles County, TN)

District 6
Tommy Campbell

Commissioner (Giles County, TN)

District 7
Vicki Coleman

Commissioner (Giles County, TN)

District 7
Shelly Goolsby

Commissioner (Giles County, TN)

District 7
Mark Hipsher

County Mayor (Grainger County, TN)

At-Large
Wendy Noe

Commissioner (Grainger County, TN)

District 1
Dee Stratton

Commissioner (Grainger County, TN)

District 1
Scott Wynn

Commissioner (Grainger County, TN)

District 1
Johnny Baker

Commissioner (Grainger County, TN)

District 2
Rodney Overbay

Commissioner (Grainger County, TN)

District 2
Luke Stratton

Commissioner (Grainger County, TN)

District 2
Andy Cameron

Commissioner (Grainger County, TN)

District 3
Elizabeth White

Commissioner (Grainger County, TN)

District 3
Darrell Williams

Commissioner (Grainger County, TN)

District 3
James Acuff

Commissioner (Grainger County, TN)

District 4
David Collins

Commissioner (Grainger County, TN)

District 4
Gary Dalton

Commissioner (Grainger County, TN)

District 4
Mike Holt

Commissioner (Grainger County, TN)

District 5
Becky Johnson

Commissioner (Grainger County, TN)

District 5
Larry Johnson

Commissioner (Grainger County, TN)

District 5
David Crum

County Mayor (Greene County, TN)

At-Large
Wade McAmis

Commissioner (Greene County, TN)

District 1
Dale Tucker

Commissioner (Greene County, TN)

District 1
Tim White

Commissioner (Greene County, TN)
Democratic
District 1
Ted Hensley

Commissioner (Greene County, TN)

District 2
Zak Neas

Commissioner (Greene County, TN)

District 2
Brad Peters

Commissioner (Greene County, TN)

District 2
Jason Cobble

Commissioner (Greene County, TN)

District 3
Sharron Collins

Commissioner (Greene County, TN)

District 3
Robin Quillen

Commissioner (Greene County, TN)

District 3
George Clemmer

Commissioner (Greene County, TN)

District 4
Eddie Jennings

Commissioner (Greene County, TN)

District 4
Lyle Parton

Commissioner (Greene County, TN)

District 4
Pamela Carpenter

Commissioner (Greene County, TN)

District 5
Gerald Miller

Commissioner (Greene County, TN)

District 5
Tim Shelton

Commissioner (Greene County, TN)

District 5
Josh Kesterson

Commissioner (Greene County, TN)

District 6
Frank Waddell

Commissioner (Greene County, TN)

District 6
John Waddle, Jr.

Commissioner (Greene County, TN)
Democratic
District 6
Butch Patterson

Commissioner (Greene County, TN)

District 7
Buddy Randolph

Commissioner (Greene County, TN)

District 7
Hilton Seay

Commissioner (Greene County, TN)
Republican
District 7
Michael Brady

County Mayor (Grundy County, TN)

At-Large
Mike Cordell

Commissioner (Grundy County, TN)

District 1
David Lockhart

Commissioner (Grundy County, TN)

District 1
Danny Lusk

Commissioner (Grundy County, TN)

District 1
Gary Brewer

Commissioner (Grundy County, TN)

District 2
Daniel Crabtree

Commissioner (Grundy County, TN)

District 2
Dennis Jones

Commissioner (Grundy County, TN)

District 2
David Griswold

Commissioner (Grundy County, TN)

District 3
John Hargis II

Commissioner (Grundy County, TN)

District 3
Charles Rollins

Commissioner (Grundy County, TN)

District 3
Bill Brittain

County Mayor (Hamblen County, TN)

At-Large
Joe Huntsman, Sr.

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 1
Taylor Ward

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 2
Dana Wampler

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 3
John Smyth

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 4
Doe Jarvis

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 5
Tim Goins

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 6
Howard Shipley

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 7
Randy DeBord

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 8
Johnny Walker

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 9
Herbert Harville

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 10
Rick Eldridge

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 11
Hubert Davis

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 12
Stancil Ford

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 13
Larry Carter

Commissioner (Hamblen County, TN)

District 14
Jim Coppinger

County Mayor (Hamilton County, TN)

At-Large
Randy Fairbanks

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 1
James Fields

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 2
Marty Haynes

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 3
Warren Mackey

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 4
Gergory Beck

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 5
Joe Graham

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 6
Sabrena Turner-Smedley

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 7
Tim Boyd

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 8
Chester Bankston

Commissioner (Hamilton County, TN)

District 9
Thomas Harrison

County Mayor (Hancock County, TN)

At-Large
Edward Gulliver

Commissioner (Hancock County, TN)

1A
Gary Seal

Commissioner (Hancock County, TN)

1B
Kenny Lamb

Commissioner (Hancock County, TN)

2A
Wayne Bailey

Commissioner (Hancock County, TN)

2B
Dean Rhea

Commissioner (Hancock County, TN)

3A
Bobby Johnson

Commissioner (Hancock County, TN)

3B
Tommy Belcher, Jr.

Commissioner (Hancock County, TN)

4A
Jason Sizemore

Commissioner (Hancock County, TN)

4B
Claude LeMarr

Commissioner (Hancock County, TN)

5A
Junior Martin

Commissioner (Hancock County, TN)

5B
Carlin Greene

Commissioner (Hancock County, TN)

6A
John McNeil

Commissioner (Hancock County, TN)

6B
Doug Garland

Commissioner (Hancock County, TN)

6C
Randy White

Commissioner (Hancock County, TN)

7A
Johnny Bunch

Commissioner (Hancock County, TN)

7B
Ronald Cantwell

Commissioner (Hancock County, TN)

At-Large
Kenneth Rasnic

Commissioner (Hancock County, TN)

At-Large
Jimmy Sain

County Mayor (Hardeman County, TN)

At-Large
Chris Bell

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 1
Mike Madden

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 1
Jackie Sain

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 1
Donald McTizic

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 2
Major Wilburn

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 2
Chandra Johnson

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 3
Viscen Morrow

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 3
Elvis White

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 3
Connie Young

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 4
Jim Daniel

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 5
Johnny Lanier

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 5
Mac Vaughn

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 5
Bobby Doyle

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 7
Anthony Pulse

Commissioner (Hardeman County, TN)

District 7
Kevin Davis

County Mayor (Hardin County, TN)

At-Large
Gary Combs

Commissioner (Hardin County, TN)

District 1
Fred McFalls

Commissioner (Hardin County, TN)