Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
Kendalyn Harris

Council Member (Bountiful, UT)

At-Large
Richard Higginson

Council Member (Bountiful, UT)

At-Large
Beth Holbrook

Council Member (Bountiful, UT)

At-Large
John Knight

Council Member (Bountiful, UT)

At-Large
John Pitt

Council Member (Bountiful, UT)

At-Large
Joyce Brown

Council Member (Layton, UT)

At-Large
Tom Day

Council Member (Layton, UT)

At-Large
Jory Francis

Council Member (Layton, UT)

At-Large
Scott Freitag

Council Member (Layton, UT)

At-Large
Joy Petro

Council Member (Layton, UT)

At-Large
Holly Daines

Council Member (Logan, UT)

At-Large
S. Needham

Council Member (Logan, UT)

At-Large
Herm Olsen

Council Member (Logan, UT)

At-Large
Jeannie Simmonds

Council Member (Logan, UT)

At-Large
Karl Ward

Council Member (Logan, UT)

At-Large
Dave Nicponski

Council Member (Murray, UT)

District 1
D. Camp

Council Member (Murray, UT)

District 2
Jim Brass

Council Member (Murray, UT)

District 3
Diane Turner

Council Member (Murray, UT)

District 4
Brett Hales

Council Member (Murray, UT)

District 5
Neil Garner

Council Member (Ogden, UT)

Ward 1
Richard Hyer

Council Member (Ogden, UT)

Ward 2
Doug Stephens

Council Member (Ogden, UT)

Ward 3
Caitlin Gochnour

Council Member (Ogden, UT)

Ward 4
Bart Blair

Council Member (Ogden, UT)

At-Large
Marcia White

Council Member (Ogden, UT)

At-Large
Amy Wicks

Council Member (Ogden, UT)

At-Large
Hans Anderson

Council Member (Orem, UT)

At-Large
Margaret Black

Council Member (Orem, UT)

At-Large
Tom MacDonald

Council Member (Orem, UT)

At-Large
Mark Seastrand

Council Member (Orem, UT)

At-Large
David Spencer

Council Member (Orem, UT)

At-Large
Brent Sumner

Council Member (Orem, UT)

At-Large
Gary Winterton

Council Member (Provo, UT)

District 1
Kim Santiago

Council Member (Provo, UT)

District 2
Hal Miller

Council Member (Provo, UT)

District 3
Kay Van Buren

Council Member (Provo, UT)

District 4
Calli Hales

Council Member (Provo, UT)

District 5
Gary Garrett

Council Member (Provo, UT)

At-Large
Dave Sewell

Council Member (Provo, UT)

At-Large
Marge Becraft

Council Member (Roy, UT)

At-Large
John Cordova

Council Member (Roy, UT)

At-Large
Bradley Hilton

Council Member (Roy, UT)

At-Large
David Tafoya

Council Member (Roy, UT)

At-Large
Karlene Yeoman

Council Member (Roy, UT)

At-Large
Gil Almquist

Council Member (Saint George, UT)

At-Large
Bette Arial

Council Member (Saint George, UT)

At-Large
Joe Bowcutt

Council Member (Saint George, UT)

At-Large
Jimmie Hughes

Council Member (Saint George, UT)

At-Large
Michele Randall

Council Member (Saint George, UT)

At-Large
James Rogers

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 1
Kyle LaMalfa

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 2
Stan Penfold

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 3
Luke Garrott

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 4
Erin Mendenhall

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 5
Charlie Luke

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 6
Lisa Adams

Council Member (Salt Lake City, UT)

District 7
Scott Cowdell

Council Member (Sandy, UT)

District 1
Dennis Tenney

Council Member (Sandy, UT)

District 2
Kristin Coleman-Nicholl

Council Member (Sandy, UT)

District 3
Chris McCandless

Council Member (Sandy, UT)

District 4
Steve Fairbanks

Council Member (Sandy, UT)

At-Large
Linda Saville

Council Member (Sandy, UT)

At-Large
Stephen Smith

Council Member (Sandy, UT)

At-Large
Mark Seethaler

Council Member (South Jordan, UT)

District 1
Chuck Newton

Council Member (South Jordan, UT)

District 2
Donald Shelton

Council Member (South Jordan, UT)

District 3
Steve Barnes

Council Member (South Jordan, UT)

District 4
Christopher Rogers

Council Member (South Jordan, UT)

District 5
Ernest Burgess

Council Member (Taylorsville, UT)

District 1
Kristie Overson

Council Member (Taylorsville, UT)

District 2
Jerry Rechtenbach

Council Member (Taylorsville, UT)

District 3
Dama Barbour

Council Member (Taylorsville, UT)

District 4
Larry Johnson

Council Member (Taylorsville, UT)

District 5
Chris McConnehey

Council Member (West Jordan, UT)

District 1
Judy Hansen

Council Member (West Jordan, UT)

District 2
Ben Southworth

Council Member (West Jordan, UT)

District 3
Sophie Rice

Council Member (West Jordan, UT)

District 4
Jeff Haaga

Council Member (West Jordan, UT)

At-Large
Chad Nichols

Council Member (West Jordan, UT)

At-Large
Tom Huynh

Council Member (West Valley City, UT)

District 1
Steve Buhler

Council Member (West Valley City, UT)

District 2
Karen Lang

Council Member (West Valley City, UT)

District 3
Steve Vincent

Council Member (West Valley City, UT)

District 4
Lars Nordfelt

Council Member (West Valley City, UT)

At-Large
Corey Rushton

Council Member (West Valley City, UT)

At-Large
Michael Dalton

Commissioner (Beaver County, UT)

At-Large
Tammy Pearson

Commissioner (Beaver County, UT)

At-Large
Mark Whitney

Commissioner (Beaver County, UT)

At-Large
Jeff Hadfield

Commissioner (Box Elder County, UT)

At-Large
Jeff Scott

Commissioner (Box Elder County, UT)

At-Large
Stan Summers

Commissioner (Box Elder County, UT)

At-Large
Craig Buttars

Council Member (Cache County, UT)
Republican
North
H. Petersen

Council Member (Cache County, UT)
Republican
Logan Seat 3
Val Potter

Council Member (Cache County, UT)

Northeast
Kathy Robison

Council Member (Cache County, UT)
Republican
Logan Seat 2
Jon White

Council Member (Cache County, UT)

South
Cory Yeates

Council Member (Cache County, UT)
Republican
Logan Seat 1
Gordon Zilles

Council Member (Cache County, UT)
Republican
Southeast
Lynn Lemon

County Executive (Cache County, UT)
Republican
At-Large
Casey Hopes

Commissioner (Carbon County, UT)

At-Large
Jake Mellor

Commissioner (Carbon County, UT)

At-Large
Jae Potter

Commissioner (Carbon County, UT)

At-Large
Jack Lytle

Commissioner (Daggett County, UT)

At-Large
Karen Perry

Commissioner (Daggett County, UT)

At-Large
Clyde Slaugh

Commissioner (Daggett County, UT)

At-Large
P. Millburn

Commissioner (Davis County, UT)

At-Large
John Petroff, Jr.

Commissioner (Davis County, UT)

At-Large
Jim Smith

Commissioner (Davis County, UT)

At-Large
Ken Burdick

Commissioner (Duchesne County, UT)

At-Large
Gregory Todd

Commissioner (Duchesne County, UT)

At-Large
Ron Winterton

Commissioner (Duchesne County, UT)

At-Large
Keith Brady

Commissioner (Emery County, UT)

At-Large
Paul Cowley

Commissioner (Emery County, UT)

At-Large
Ethan Migliori

Commissioner (Emery County, UT)

At-Large
Dell LeFevre

Commissioner (Garfield County, UT)

At-Large
Leland Pollock

Commissioner (Garfield County, UT)

At-Large
David Tebbs

Commissioner (Garfield County, UT)

At-Large
Chris Baird

County Council (Grand County, UT)

District 1
Ken Ballantyne

County Council (Grand County, UT)

District 2
Jaylyn Hawks

County Council (Grand County, UT)

District 3
Elizabeth Tubbs

County Council (Grand County, UT)

District 4
Rory Paxman

County Council (Grand County, UT)

District 5
Lynn Jackson

County Council (Grand County, UT)

At-Large
Mary McGann

County Council (Grand County, UT)

At-Large
Alma Adams

Commissioner (Iron County, UT)

At-Large
Dale Brinkerhoff

Commissioner (Iron County, UT)

At-Large
David Miller

Commissioner (Iron County, UT)

At-Large
Rick Carlton

Commissioner (Juab County, UT)

At-Large
Clinton Painter

Commissioner (Juab County, UT)

At-Large
Byron Woodland

Commissioner (Juab County, UT)

At-Large
Dirk Clayson

Commissioner (Kane County, UT)

At-Large
Doug Heaton

Commissioner (Kane County, UT)

At-Large
Jim Matson

Commissioner (Kane County, UT)

At-Large
Dean Draper

Commissioner (Millard County, UT)

At-Large
Alan Roper

Commissioner (Millard County, UT)

At-Large
James Withers

Commissioner (Millard County, UT)

At-Large
Tina Cannon

Council Member (Morgan County, UT)

District 1
John Barber

Council Member (Morgan County, UT)

District 2
Robert Kilmer

Council Member (Morgan County, UT)

District 3
Daryl Ballantyne

Council Member (Morgan County, UT)

District 4
Austin Turner

Council Member (Morgan County, UT)

District 5
Ned Mecham

Council Member (Morgan County, UT)

At-Large
Logan Wilde

Council Member (Morgan County, UT)

At-Large
Darin Blackwell

Commissioner (Piute County, UT)

At-Large
Rick Blackwell

Commissioner (Piute County, UT)

At-Large
Travas Blood

Commissioner (Piute County, UT)

At-Large
Bill Cox

Commissioner (Rich County, UT)

At-Large
Thomas Weston

Commissioner (Rich County, UT)

At-Large
Norman Weston

Commissioner (Rich County, UT)

At-Large
Arlyn Bradshaw

Council Member (Salt Lake County, UT)

District 1
Michael Jensen

Council Member (Salt Lake County, UT)

District 2
Aimee Newton

Council Member (Salt Lake County, UT)

District 3
Sam Granato

Council Member (Salt Lake County, UT)

District 4
Steve DeBry

Council Member (Salt Lake County, UT)

District 5
Max Burdick

Council Member (Salt Lake County, UT)

District 6
Jim Bradley

Council Member (Salt Lake County, UT)

At-Large
Richard Snelgrove

Council Member (Salt Lake County, UT)

At-Large
Jenny Wilson

Council Member (Salt Lake County, UT)

At-Large
Bruce Adams

Commissioner (San Juan County, UT)

At-Large
Rebecca Benally

Commissioner (San Juan County, UT)

At-Large
Phil Lyman

Commissioner (San Juan County, UT)

At-Large
Scott Bartholemew

Commissioner (Sanpete County, UT)

At-Large
Steven Frischknecht

Commissioner (Sanpete County, UT)

At-Large
Claudia Jarrett

Commissioner (Sanpete County, UT)

At-Large
Gary Mason

Commissioner (Sevier County, UT)

At-Large
Garth Ogden

Commissioner (Sevier County, UT)

At-Large
Gordon Topham

Commissioner (Sevier County, UT)

At-Large
Roger Armstrong

Council Member (Summit County, UT)

At-Large
Kim Carson

Council Member (Summit County, UT)

At-Large
Claudia McMullin

Council Member (Summit County, UT)

At-Large
Chris Robinson

Council Member (Summit County, UT)

At-Large
David Ure

Council Member (Summit County, UT)

At-Large
Myron Bateman

Commissioner (Tooele County, UT)

At-Large
Wade Bitner

Commissioner (Tooele County, UT)

At-Large
Shawn Milne

Commissioner (Tooele County, UT)

At-Large
Mike McKee

Commissioner (Uintah County, UT)

At-Large
Mark Raymond

Commissioner (Uintah County, UT)

At-Large
Bill Stringer

Commissioner (Uintah County, UT)

At-Large
Larry Ellertson

Commissioner (Utah County, UT)

At-Large
Greg Graves

Commissioner (Utah County, UT)

At-Large
Bill Lee

Commissioner (Utah County, UT)

At-Large
Steve Farrell

County Council (Wasatch County, UT)

At-Large
Mike Petersen

County Council (Wasatch County, UT)

At-Large
Kipp Bangerter

County Council (Wasatch County, UT)

County South
Kendall Crittenden

County Council (Wasatch County, UT)

Heber South
Danny Goode

County Council (Wasatch County, UT)

Heber North
Michael Kohler

County Council (Wasatch County, UT)

Midway
Greg McPhie

County Council (Wasatch County, UT)

County East
Alan Gardner

Commissioner (Washington County, UT)

At-Large
Victor Iverson

Commissioner (Washington County, UT)

At-Large
Zachary Renstrom

Commissioner (Washington County, UT)

At-Large
Dennis Blackburn

Commissioner (Wayne County, UT)

At-Large
Newell Harward

Commissioner (Wayne County, UT)

At-Large
Stanley Wood

Commissioner (Wayne County, UT)

At-Large
Matthew Bell

Commissioner (Weber County, UT)
Republican
At-Large
James Ebert

Commissioner (Weber County, UT)

At-Large
Kerry Gibson

Commissioner (Weber County, UT)
Republican
At-Large
Dave McCall

Council Member (Tooele, UT)

At-Large
Brad Pratt

Council Member (Tooele, UT)

At-Large
Steve Pruden

Council Member (Tooele, UT)

At-Large
Scott Wardle

Council Member (Tooele, UT)

At-Large
Debbie Winn

Council Member (Tooele, UT)

At-Large
Rod Dart

Council Member (Spanish Fork, UT)

At-Large
Richard Davis

Council Member (Spanish Fork, UT)

At-Large
Brandon Gordon

Council Member (Spanish Fork, UT)

At-Large
MIke Mendenhall

Council Member (Spanish Fork, UT)

At-Large
Keir Scoubes

Council Member (Spanish Fork, UT)

At-Large
Sheldon Stewart

Council Member (Riverton, UT)

District 1
Tricia Tingey

Council Member (Riverton, UT)

District 2
Paul Wayman

Council Member (Riverton, UT)

District 3
Trent Staggs

Council Member (Riverton, UT)

District 4
Brent Johnson

Council Member (Riverton, UT)

District 5
Dianna Andersen

Council Member (Pleasant Grove, UT)

At-Large
Cindy Boyd

Council Member (Pleasant Grove, UT)

At-Large
Eric Jensen

Council Member (Pleasant Grove, UT)

At-Large
Cyd LeMone

Council Member (Pleasant Grove, UT)

At-Large
Ben Stanley

Council Member (Pleasant Grove, UT)

At-Large
Chris Condie

Council Member (Lehi, UT)

At-Large
Paul Hancock

Council Member (Lehi, UT)

At-Large
Mark Johnson

Council Member (Lehi, UT)

At-Large
Johnny Revill

Council Member (Lehi, UT)

At-Large
Michael Southwick

Council Member (Lehi, UT)

At-Large
Bill Colbert

Council Member (Draper City, UT)

At-Large
William Rappleye

Council Member (Draper City, UT)

At-Large
Jeff Stenquist

Council Member (Draper City, UT)

At-Large
Alan Summerhays

Council Member (Draper City, UT)

At-Large
Marscha Vawdrey

Council Member (Draper City, UT)

At-Large
Michael Shelton

Council Member (Cottonwood Heights, UT)

District 1
Scott Bracken

Council Member (Cottonwood Heights, UT)

District 2
Mike Peterson

Council Member (Cottonwood Heights, UT)

District 3
Tee Tyler

Council Member (Cottonwood Heights, UT)

District 4

0% Democrats

3% Republicans

97% Other

Skip to top
Back to top