Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Florida Local Legislative Officials

Gardner Hussey

Commissioner (Altamonte Springs, FL)

District 1
Steve Wolfram

Commissioner (Altamonte Springs, FL)

District 2
Sarah Reece

Commissioner (Altamonte Springs, FL)

District 3
Jon Batman

Commissioner (Altamonte Springs, FL)

District 4
Susan Haynie

Council Member (Boca Raton, FL)

At-Large
Anthony Majhess

Council Member (Boca Raton, FL)

At-Large
Michael Mullaugh

Council Member (Boca Raton, FL)

At-Large
Constance Scott

Council Member (Boca Raton, FL)

At-Large
Stephen McIntosh

Council Member (Bonita Springs, FL)

District 1
Janet Martin

Council Member (Bonita Springs, FL)

District 2
Steven Slachta

Council Member (Bonita Springs, FL)

District 3
Peter Simmons

Council Member (Bonita Springs, FL)

District 4
Martha Simons

Council Member (Bonita Springs, FL)

District 5
Bill Lonkart

Council Member (Bonita Springs, FL)

District 6
Woodrow Hay

Vice Mayor (Boynton Beach, FL)

District 2
David Merker

Commissioner (Boynton Beach, FL)

District 1
Michael Fitzpatrick

Commissioner (Boynton Beach, FL)

District 3
Joe Casello

Commissioner (Boynton Beach, FL)

District 4
Gene Gallo

Council Member (Bradenton, FL)

Ward 1
Marianne Barnebey

Council Member (Bradenton, FL)

Ward 2
Patrick Roff

Council Member (Bradenton, FL)

Ward 3
Bemis Smith

Council Member (Bradenton, FL)

Ward 4
Harold Byrd, Jr.

Council Member (Bradenton, FL)

Ward 5
Jim Burch

Council Member (Cape Coral, FL)

District 1
John Carioscia

Council Member (Cape Coral, FL)

District 2
Lenny Nesta

Council Member (Cape Coral, FL)

District 3
Richard Leon

Council Member (Cape Coral, FL)

District 4
Rana Erbrick

Council Member (Cape Coral, FL)

District 5
Rick Williams

Council Member (Cape Coral, FL)

District 6
Derrick Donnell

Council Member (Cape Coral, FL)

District 7
George Cretekos

Council Member (Clearwater, FL)

Seat 1
Doreen Hock-DiPolito

Council Member (Clearwater, FL)

Seat 2
Jay Polglaze

Council Member (Clearwater, FL)

Seat 3
Bill Jonson

Council Member (Clearwater, FL)

Seat 4
Paul Gibson

Council Member (Clearwater, FL)

Seat 5
Becky Tooley

Commissioner (Coconut Creek, FL)

A
Mikkie Belvedere

Commissioner (Coconut Creek, FL)

B
Sandra Welch

Commissioner (Coconut Creek, FL)

C
Lou Sarbone

Commissioner (Coconut Creek, FL)

D
Lisa Aronson

Commissioner (Coconut Creek, FL)

E
Patricia Keon

Commissioner (Coral Gables, FL)

At-Large
William Kerdyk, Jr.

Commissioner (Coral Gables, FL)

At-Large
Vince Lago

Commissioner (Coral Gables, FL)

At-Large
Frank Quesada

Commissioner (Coral Gables, FL)

At-Large
Claudette Bruck

Commissioner (Coral Springs, FL)

At-Large
Dan Daley

Commissioner (Coral Springs, FL)

At-Large
Tom Powers

Commissioner (Coral Springs, FL)

At-Large
Larry Vignola

Commissioner (Coral Springs, FL)

At-Large
Bryan Caletka

Council Member (Davie, FL)

District 1
Caryl Hattan

Council Member (Davie, FL)

District 2
Susan Starkey

Council Member (Davie, FL)

District 3
Marlon Luis

Council Member (Davie, FL)

District 4
Carl Lentz IV

Commissioner (Daytona Beach, FL)

Zone 1
Pam Woods

Commissioner (Daytona Beach, FL)

Zone 2
Kelly White

Commissioner (Daytona Beach, FL)

Zone 3
Robert Gilliland

Commissioner (Daytona Beach, FL)

Zone 4
Patrick Henry

Commissioner (Daytona Beach, FL)

Zone 5
Paula Reed

Commissioner (Daytona Beach, FL)

Zone 6
Joe Miller

Commissioner (Deerfield Beach, FL)

District 1
Ben Preston

Commissioner (Deerfield Beach, FL)

District 2
Richard Rosenzweig

Commissioner (Deerfield Beach, FL)

District 3
Bill Ganz

Commissioner (Deerfield Beach, FL)

District 4
Adam Frankel

Commissioner (Delray Beach, FL)

At-Large
Angeleta Gray

Commissioner (Delray Beach, FL)

At-Large
Al Jacquet

Commissioner (Delray Beach, FL)

At-Large
Shelly Petrolia

Commissioner (Delray Beach, FL)

At-Large
Zenaida Denizac

Commissioner (Deltona, FL)

District 1
Herb Zischkau

Commissioner (Deltona, FL)

District 2
Heidi Herzberg

Commissioner (Deltona, FL)

District 3
Nancy Shleicher

Commissioner (Deltona, FL)

District 4
Fred Lowry, Jr.

Commissioner (Deltona, FL)

District 5
Chris Nabicht

Commissioner (Deltona, FL)

District 6
Ron Barnette

Commissioner (Dunedin, FL)

At-Large
Julie Bujalski

Commissioner (Dunedin, FL)

At-Large
Heather Gracy

Commissioner (Dunedin, FL)

At-Large
Julie Scales

Commissioner (Dunedin, FL)

At-Large
Bruce Roberts

Commissioner (Fort Lauderdale, FL)

District 1
Dean Trantalls

Commissioner (Fort Lauderdale, FL)

District 2
Bobby DuBose

Commissioner (Fort Lauderdale, FL)

District 3
Romney Rogers

Commissioner (Fort Lauderdale, FL)

District 4
Teresa Watkins Brown

Council Member (Fort Myers, FL)

Ward 1
Johnny Streets, Jr.

Council Member (Fort Myers, FL)

Ward 2
Christine Matthews

Council Member (Fort Myers, FL)

Ward 3
Michael Flanders

Council Member (Fort Myers, FL)

Ward 4
Forrest Banks

Council Member (Fort Myers, FL)

Ward 5
Thomas Leonardo

Council Member (Fort Myers, FL)

Ward 6
Rufus Alexander III

Commissioner (Fort Pierce, FL)

District 1
Reginald Sessions

Commissioner (Fort Pierce, FL)

District 1
Edward Becht

Commissioner (Fort Pierce, FL)

District 2
Thomas Perona

Commissioner (Fort Pierce, FL)

District 2
Yvonne Hinson-Rawls

Commissioner (Gainesville, FL)

District 1
Todd Chase

Commissioner (Gainesville, FL)

District 2
Susan Bottcher

Commissioner (Gainesville, FL)

District 3
Randy Wells

Commissioner (Gainesville, FL)

District 4
Thomas Hawkins

Commissioner (Gainesville, FL)

At-Large
Lauren Poe

Commissioner (Gainesville, FL)

At-Large
William Julian

Commissioner (Hallandale Beach, FL)

At-Large
Michele Lazarow

Commissioner (Hallandale Beach, FL)

At-Large
Alexander Lewy

Commissioner (Hallandale Beach, FL)

At-Large
Anthony Sanders

Commissioner (Hallandale Beach, FL)

At-Large
José Caragol

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Vivian Casals-Munoz

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Katherine Cue

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Isis Garcia-Martinez

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Luis Gonzalez

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Paul Hernandez

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Lourdes Lozano

Council Member (Hialeah, FL)

At-Large
Patty Asseff

Commissioner (Hollywood, FL)

District 1
Peter Hernandez

Commissioner (Hollywood, FL)

District 2
Traci Callari

Commissioner (Hollywood, FL)

District 3
Richard Blattner

Commissioner (Hollywood, FL)

District 4
Kevin Biederman

Commissioner (Hollywood, FL)

District 5
Linda Sherwood

Commissioner (Hollywood, FL)

District 6
Jon Burgess

Council Member (Homestead, FL)

At-Large
Patricia Fairclough-McCormick

Council Member (Homestead, FL)

At-Large
Elvis Maldonado

Council Member (Homestead, FL)

At-Large
Stephen Shelley

Council Member (Homestead, FL)

At-Large
Judy Waldman

Council Member (Homestead, FL)

At-Large
Jimmie Williams

Council Member (Homestead, FL)

At-Large
Clay Yarborough

Council Member (Jacksonville, FL)

District 1
William Bishop

Council Member (Jacksonville, FL)

District 2
Richard Clark

Council Member (Jacksonville, FL)

District 3
Don Redman

Council Member (Jacksonville, FL)

District 4
Lori Boyer

Council Member (Jacksonville, FL)

District 5
Matt Schellenberg

Council Member (Jacksonville, FL)

District 6
Johnny Gaffney

Council Member (Jacksonville, FL)

District 7
E. Denise Lee

Council Member (Jacksonville, FL)

District 8
Warren Jones

Council Member (Jacksonville, FL)

District 9
Reginald Brown

Council Member (Jacksonville, FL)

District 10
Ray Holt

Council Member (Jacksonville, FL)

District 11
Doyle Carter

Council Member (Jacksonville, FL)

District 12
Bill Gulliford

Council Member (Jacksonville, FL)

District 13
Jim Love

Council Member (Jacksonville, FL)

District 14
Greg Anderson

Council Member (Jacksonville, FL)

At-Large
John Crescimbeni

Council Member (Jacksonville, FL)

At-Large
Kimberly Daniels

Council Member (Jacksonville, FL)

At-Large
Stephen Joost

Council Member (Jacksonville, FL)

At-Large
Robin Lumb

Council Member (Jacksonville, FL)

At-Large
Wendy Harrison

Councilor (Jupiter, FL)

At-Large
Ilan Kaufer

Councilor (Jupiter, FL)

At-Large
Jim Kuretski

Councilor (Jupiter, FL)

At-Large
Todd Wodraska

Councilor (Jupiter, FL)

At-Large
Jose Alvarez

Commissioner (Kissimmee, FL)

At-Large
Cheryl Grieb

Commissioner (Kissimmee, FL)

At-Large
Wanda Rentas

Commissioner (Kissimmee, FL)

At-Large
Sara Shaw

Commissioner (Kissimmee, FL)

At-Large
Scott Maxwell

Commissioner (Lake Worth, FL)

District 1
Christopher McVoy

Commissioner (Lake Worth, FL)

District 2
Andy Amoroso

Commissioner (Lake Worth, FL)

District 3
John Szerdi

Commissioner (Lake Worth, FL)

District 4
Jim Malless

Commissioner (Lakeland, FL)

At-Large
Justin Troller

Commissioner (Lakeland, FL)

At-Large
Keith Merritt

Commissioner (Lakeland, FL)

Northeast
Don Selvage

Commissioner (Lakeland, FL)

Southwest
Phillip Walker

Commissioner (Lakeland, FL)

Northwest
Edie Yates

Commissioner (Lakeland, FL)

Southeast
Michael Smith

Commissioner (Largo, FL)

Seat 1
Robert Murray

Commissioner (Largo, FL)

Seat 2
Curtis Holmes

Commissioner (Largo, FL)

Seat 3
Jamie Robinson

Commissioner (Largo, FL)

Seat 4
Harriet Crozier

Commissioner (Largo, FL)

Seat 5
Woody Brown

Commissioner (Largo, FL)

Seat 6
Edwina Coleman

Commissioner (Lauderdale Lakes, FL)

At-Large
Eric Haynes

Commissioner (Lauderdale Lakes, FL)

At-Large
Gloria Lewis

Commissioner (Lauderdale Lakes, FL)

At-Large
Eileen Rathery

Commissioner (Lauderdale Lakes, FL)

At-Large
Levoyd Williams

Commissioner (Lauderdale Lakes, FL)

At-Large
Patricia Williams

Commissioner (Lauderdale Lakes, FL)

At-Large
M. Bates

Commissioner (Lauderhill, FL)

At-Large
Hayward Benson, Jr.

Commissioner (Lauderhill, FL)

At-Large
Howard Berger

Commissioner (Lauderhill, FL)

At-Large
Ken Thurston

Commissioner (Lauderhill, FL)

At-Large
Brian Donahue

Commissioner (Margate, FL)

At-Large
Tommy Ruzzano

Commissioner (Margate, FL)

At-Large
Joanne Simone

Commissioner (Margate, FL)

At-Large
Frank Talerico

Commissioner (Margate, FL)

At-Large
Mike Nowlin

Council Member (Melbourne, FL)

District 1
Betty Moore

Council Member (Melbourne, FL)

District 2
Yvonne Minus

Council Member (Melbourne, FL)

District 3
John Thomas

Council Member (Melbourne, FL)

District 4
Molly Tasker

Council Member (Melbourne, FL)

District 5
Greg Jones

Council Member (Melbourne, FL)

District 6
Wilfredo Gort

Commissioner (Miami, FL)

District 1
Marc Sarnoff

Commissioner (Miami, FL)

District 2
Frank Carollo

Commissioner (Miami, FL)

District 3
Francis Suarez

Commissioner (Miami, FL)

District 4
Keon Hardemon

Commissioner (Miami, FL)

District 5
Micky Steinberg

Commissioner (Miami Beach, FL)

District 1
Michael Grieco

Commissioner (Miami Beach, FL)

District 2
Joy Malakoff

Commissioner (Miami Beach, FL)

District 3
Jonah Wolfson

Commissioner (Miami Beach, FL)

District 4
Edward Tobin

Commissioner (Miami Beach, FL)

District 5
Deede Weithorn

Commissioner (Miami Beach, FL)

District 6
Winston Barnes

Commissioner (Miramar, FL)

At-Large
Yvette Colbourne

Commissioner (Miramar, FL)

At-Large
Alexandra Davis

Commissioner (Miramar, FL)

At-Large
Wayne Messam

Commissioner (Miramar, FL)

At-Large
Gary Frankel

Commissioner (North Lauderdale, FL)

A
Jerry Graziose

Commissioner (North Lauderdale, FL)

B
Rich Moyle

Commissioner (North Lauderdale, FL)

C
David Hilton

Commissioner (North Lauderdale, FL)

D
Scott Galvin

Council Member (North Miami, FL)

District 1
Carol Keys

Council Member (North Miami, FL)

District 2
Phillippe Bien-Aime

Council Member (North Miami, FL)

District 3
Marie Steril

Council Member (North Miami, FL)

District 4
Anthony Derose

Council Member (North Miami Beach, FL)

District 2
Phyllis Smith

Council Member (North Miami Beach, FL)

District 3
Beth Spiegel

Council Member (North Miami Beach, FL)

District 4
Frantz Pierre

Council Member (North Miami Beach, FL)

District 5
Barbara Kramer

Council Member (North Miami Beach, FL)

District 6
Marlen Martell

Council Member (North Miami Beach, FL)

District 7
Sara Guevreian

Commissioner (Oakland Park, FL)

At-Large
Tim Lonergan

Commissioner (Oakland Park, FL)

At-Large
Shari McCartney

Commissioner (Oakland Park, FL)

At-Large
Jed Shank

Commissioner (Oakland Park, FL)

At-Large
Brent Malever

Council Member (Ocala, FL)

District 1
Mary Rich

Council Member (Ocala, FL)

District 2
Jay Musleh

Council Member (Ocala, FL)

District 3
John McLeod

Council Member (Ocala, FL)

District 4
James Hilty, Sr.

Council Member (Ocala, FL)

District 5
Jim Gray

Commissioner (Orlando, FL)

District 1
Tony Ortiz

Commissioner (Orlando, FL)

District 2
Robert Stuart

Commissioner (Orlando, FL)

District 3
Patty Sheehan

Commissioner (Orlando, FL)

District 4
Daisy Lynum

Commissioner (Orlando, FL)

District 5
Samuel Ings

Commissioner (Orlando, FL)

District 6
James Stowers

Commissioner (Ormond Beach, FL)

Zone 1
Troy Kent

Commissioner (Ormond Beach, FL)

Zone 2
Rick Boehm

Commissioner (Ormond Beach, FL)

Zone 3
Bill Partington

Commissioner (Ormond Beach, FL)

Zone 4
Ken Greene

Council Member (Palm Bay, FL)

At-Large
Kristine Isnardi

Council Member (Palm Bay, FL)

At-Large
Michele Paccione

Council Member (Palm Bay, FL)

At-Large
Harry Santiago

Council Member (Palm Bay, FL)

At-Large
Eric Jablin

Council Member (Palm Beach Gardens, FL)

At-Large
David Levy

Council Member (Palm Beach Gardens, FL)

At-Large
Joseph Russo

Council Member (Palm Beach Gardens, FL)

At-Large
Marcie Tinsley

Council Member (Palm Beach Gardens, FL)

At-Large
Bill McGuire

Council Member (Palm Coast, FL)

District 1
David Ferguson

Council Member (Palm Coast, FL)

District 2
Jason DeLorenzo

Council Member (Palm Coast, FL)

District 3
Bill Lewis

Council Member (Palm Coast, FL)

District 4
John Kady

Commissioner (Panama City, FL)

Ward 1
Kenneth Brown

Commissioner (Panama City, FL)

Ward 2
Billy Rader

Commissioner (Panama City, FL)

Ward 3
Mike Nichols

Commissioner (Panama City, FL)

Ward 4
Carl Shechter

Commissioner (Pembroke Pines, FL)

District 1
Jay Schwartz

Commissioner (Pembroke Pines, FL)

District 2
Iris Siple

Commissioner (Pembroke Pines, FL)

District 3
Angelo Castillo

Commissioner (Pembroke Pines, FL)

District 4
P. C. Wu

Council Member (Pensacola, FL)

District 1
Sherri Myers

Council Member (Pensacola, FL)

District 2
Andy Terhaar

Council Member (Pensacola, FL)

District 3
Larry Johnson

Council Member (Pensacola, FL)

District 4
Gerald Wingate

Council Member (Pensacola, FL)

District 5
Brian Spencer

Council Member (Pensacola, FL)

District 6
Jewel Cannada-Wynn

Council Member (Pensacola, FL)

District 7
Charles Bare

Council Member (Pensacola, FL)

At-Large
Megan Pratt

Council Member (Pensacola, FL)

At-Large
Rick Butler

Council Member (Pinellas Park, FL)

At-Large
Patricia Johnson

Council Member (Pinellas Park, FL)

At-Large
Jerry Mullins

Council Member (Pinellas Park, FL)

At-Large
William Taylor III

Council Member (Pinellas Park, FL)

At-Large
William Dodson

Commissioner (Plant City, FL)

At-Large
William Keel

Commissioner (Plant City, FL)

At-Large
Rick Lott

Commissioner (Plant City, FL)

At-Large
Michael Sparkman

Commissioner (Plant City, FL)

At-Large
Mary Thomas-Mathis

Commissioner (Plant City, FL)

At-Large
Jerry Fadgen

Council Member (Plantation, FL)

At-Large
Ron Jacobs

Council Member (Plantation, FL)

At-Large
Robert Levy

Council Member (Plantation, FL)

At-Large
Lynn Stoner

Council Member (Plantation, FL)

At-Large
Chris Zimmerman

Council Member (Plantation, FL)

At-Large
Barry Dockswell

Commissioner (Pompano Beach, FL)

District 1
Charlotte Burrie

Commissioner (Pompano Beach, FL)

District 2
Rex Hardin

Commissioner (Pompano Beach, FL)

District 3
Woodrow Poitier

Commissioner (Pompano Beach, FL)

District 4
George Brummer

Commissioner (Pompano Beach, FL)

District 5
Bob Ford

Council Member (Port Orange, FL)

District 1
Donald Burnette

Council Member (Port Orange, FL)

District 2
Drew Bastian

Council Member (Port Orange, FL)

District 3
Dennis Kennedy

Council Member (Port Orange, FL)

District 4
Linda Bartz

Council Member (Port Saint Lucie, FL)

District 1
Michelle Berger

Council Member (Port Saint Lucie, FL)

District 2
Shannon Martin

Council Member (Port Saint Lucie, FL)

District 3
Bruce Guyton

Council Member (Riviera Beach, FL)

District 1
Judy Davis

Council Member (Riviera Beach, FL)

District 2
Cedrick Thomas

Council Member (Riviera Beach, FL)

District 3
Dawn Pardo

Council Member (Riviera Beach, FL)

District 4
Terence Davis

Council Member (Riviera Beach, FL)

District 5
Mark McCarty

Commissioner (Sanford, FL)

District 1
Velma Williams

Commissioner (Sanford, FL)

District 2
Randy Jones

Commissioner (Sanford, FL)

District 3
Patty Mahany

Commissioner (Sanford, FL)

District 4
Willie Shaw

Commissioner (Sarasota, FL)

District 1
Paul Caragiulo

Commissioner (Sarasota, FL)

District 2
Shannon Snyder

Commissioner (Sarasota, FL)

District 3
Suzanne Atwell

Commissioner (Sarasota, FL)

At-Large
Susan Chapman

Commissioner (Sarasota, FL)

At-Large
Charlie Gerdes

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 1
Jim Kennedy

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 2
Bill Dudley

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 3
Darden Rice

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 4
Steven Kornell

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 5
Karl Nurse

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 6
Wengay Newton

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 7
Amy Foster

Council Member (St. Petersburg, FL)

District 8
Neil Kerch

Commissioner (Sunrise, FL)

At-Large
Donald Rosen

Commissioner (Sunrise, FL)

At-Large
Joseph Scuotto

Commissioner (Sunrise, FL)

At-Large
Lawrence Sofield

Commissioner (Sunrise, FL)

At-Large
Andrew Gillum

Commissioner (Tallahassee, FL)

At-Large
Scott Maddox

Commissioner (Tallahassee, FL)

At-Large
Nancy Miller

Commissioner (Tallahassee, FL)

At-Large
Gil Ziffer

Commissioner (Tallahassee, FL)

At-Large
Pamela Bushnell

Commissioner (Tamarac, FL)

District 1
Michael Gomez

Commissioner (Tamarac, FL)

District 2
Diane Glasser

Commissioner (Tamarac, FL)

District 3
Mike Suarez

Council Member (Tampa, FL)

District 1
Mary Mulhern

Council Member (Tampa, FL)

District 2
Yvonne Capin

Council Member (Tampa, FL)

District 3
Harry Cohen

Council Member (Tampa, FL)

District 4
Frank Reddick

Council Member (Tampa, FL)

District 5
Charlie Miranda

Council Member (Tampa, FL)

District 6
Lisa Montelione

Council Member (Tampa, FL)

District 7
Kathleen Burson

Council Member (Titusville, FL)

At-Large
Walt Johnson

Council Member (Titusville, FL)

At-Large
Martha Long

Council Member (Titusville, FL)

At-Large
Rita Pritchet

Council Member (Titusville, FL)

At-Large
Howard Coates, Jr.

Council Member (Wellington, FL)

At-Large
Anne Gerwig

Council Member (Wellington, FL)

At-Large
John Greene

Council Member (Wellington, FL)

At-Large
Matt Willhite

Council Member (Wellington, FL)

At-Large
Sylvia Moffett

Commissioner (West Palm Beach, FL)

District 1
Isaac Robinson, Jr.

Commissioner (West Palm Beach, FL)

District 2
Kimberly Mitchell

Commissioner (West Palm Beach, FL)

District 3
Keith James

Commissioner (West Palm Beach, FL)

District 4
Shanon Materio

Commissioner (West Palm Beach, FL)

District 5
Angel Gomez

Commissioner (Weston, FL)

Seat 1
Thomas Kallman

Commissioner (Weston, FL)

Seat 2
Jim Norton

Commissioner (Weston, FL)

Seat 3
Toby Feuer

Commissioner (Weston, FL)

Seat 4
Jean Hovey

Commissioner (Winter Springs, FL)

District 1
Rick Brown

Commissioner (Winter Springs, FL)

District 2
Pam Caroll

Commissioner (Winter Springs, FL)

District 3
Cade Resnick

Commissioner (Winter Springs, FL)

District 4
Joanne Krebs

Commissioner (Winter Springs, FL)

District 5
Mike Byerly

Commissioner (Alachua County, FL)
Democratic
District 1
Lee Pinkoson

Commissioner (Alachua County, FL)
Democratic
District 2
Robert Hutchinson

Commissioner (Alachua County, FL)

District 3
Susan Baird

Commissioner (Alachua County, FL)
Republican
District 4
Charles Chestnut IV

Commissioner (Alachua County, FL)
Democratic
District 5
James Croft

Commissioner (Baker County, FL)

District 1
Jimmy Anderson

Commissioner (Baker County, FL)

District 2
Gordon Crews

Commissioner (Baker County, FL)

District 3
Adam Giddens

Commissioner (Baker County, FL)

District 4
Mark Hartley

Commissioner (Baker County, FL)

District 5
Mike Nelson

Commissioner (Bay County, FL)

District 1
George Gainer

Commissioner (Bay County, FL)

District 2
William Dozier

Commissioner (Bay County, FL)

District 3
Guy Tunnell

Commissioner (Bay County, FL)

District 4
Mike Thomas

Commissioner (Bay County, FL)

District 5
Ross Chandler

Commissioner (Bradford County, FL)

District 1
Doyle Thomas

Commissioner (Bradford County, FL)

District 2
Lila Sellars

Commissioner (Bradford County, FL)

District 3
Danny Riddick

Commissioner (Bradford County, FL)

District 4
Eddie Lewis

Commissioner (Bradford County, FL)

District 5
Robin Fisher

Commissioner (Brevard County, FL)

District 1
Chuck Nelson

Commissioner (Brevard County, FL)

District 2
Trudie Infantini

Commissioner (Brevard County, FL)

District 3
Mary Bolin

Commissioner (Brevard County, FL)

District 4
Andy Anderson

Commissioner (Brevard County, FL)

District 5
Ilene Lieberman

Commissioner (Broward County, FL)

District 1
Kristin Jacobs

Commissioner (Broward County, FL)

District 2
Stacy Ritter

Commissioner (Broward County, FL)

District 3
Chip LaMarca

Commissioner (Broward County, FL)

District 4
Lois Wexler

Commissioner (Broward County, FL)

District 5
Sue Gunzburger

Commissioner (Broward County, FL)

District 6
John Rodstrom, Jr.

Commissioner (Broward County, FL)

District 7
Barbara Sharief

Commissioner (Broward County, FL)

District 8
Dale Holness

Commissioner (Broward County, FL)

District 9
Lee Brown

Commissioner (Calhoun County, FL)
Democratic
District 1
Darrell McDougald

Commissioner (Calhoun County, FL)
No Party Affiliation
District 2
Lee Shelton

Commissioner (Calhoun County, FL)
Democratic
District 3
Willie Grant

Commissioner (Calhoun County, FL)
Democratic
District 4
Thomas Flowers

Commissioner (Calhoun County, FL)
Democratic
District 5
Ken Doherty

Commissioner (Charlotte County, FL)

District 1
Chris Constance

Commissioner (Charlotte County, FL)

District 2
Bill Truex

Commissioner (Charlotte County, FL)

District 3
Stephen Deutsch

Commissioner (Charlotte County, FL)

District 4
Tricia Duffy

Commissioner (Charlotte County, FL)

District 5
Dennis Damato

Commissioner (Citrus County, FL)

District 1
John Kenney

Commissioner (Citrus County, FL)

District 2
Joe Meek

Commissioner (Citrus County, FL)

District 3
Rebecca Bays

Commissioner (Citrus County, FL)

District 4
Scott Adams

Commissioner (Citrus County, FL)

District 5
Wendell Davis

Commissioner (Clay County, FL)

District 1
Douglas Conkey

Commissioner (Clay County, FL)
Republican
District 2
Diane Hutchings

Commissioner (Clay County, FL)
Republican
District 3
Chereese Stewart

Commissioner (Clay County, FL)
Republican
District 4
Ronnie Robinson

Commissioner (Clay County, FL)

District 5
Donna Fiala

Commissioner (Collier County, FL)

District 1
Georgia Hiller

Commissioner (Collier County, FL)

District 2
Tom Henning

Commissioner (Collier County, FL)

District 3
Fred Coyle

Commissioner (Collier County, FL)

District 4
Tim Nance

Commissioner (Collier County, FL)

District 5
Ronald Williams

Commissioner (Columbia County, FL)

District 1
Rusty DePratter

Commissioner (Columbia County, FL)

District 2
Bucky Nash

Commissioner (Columbia County, FL)

District 3
Stephen Bailey

Commissioner (Columbia County, FL)

District 4
Scarlet Frisina

Commissioner (Columbia County, FL)

District 5
Juril Mansfield

Commissioner (DeSoto County, FL)

District 1
James Selph

Commissioner (DeSoto County, FL)

District 2
Gabriel Quave

Commissioner (DeSoto County, FL)

District 3
Elton Langford

Commissioner (DeSoto County, FL)

District 4
Bob Miller

Commissioner (DeSoto County, FL)

District 5
Wade Higginbotham

Commissioner (Dixie County, FL)

District 1
Marvin Hunt

Commissioner (Dixie County, FL)

District 2
Jody Robson

Commissioner (Dixie County, FL)

District 3
Jason Holifield

Commissioner (Dixie County, FL)

District 4
J. Ronnie Edmonds

Commissioner (Dixie County, FL)

District 5
Wilson Robertson

Commissioner (Escambia County, FL)

District 1
Gene Valentino

Commissioner (Escambia County, FL)

District 2
Lumon May

Commissioner (Escambia County, FL)

District 3
Grover Robinson IV

Commissioner (Escambia County, FL)

District 4
Steven Berry

Commissioner (Escambia County, FL)

District 5
Charles Ericksen, Jr.

Commissioner (Flagler County, FL)

District 1
Frank Meeker

Commissioner (Flagler County, FL)

District 2
Barbara Revels

Commissioner (Flagler County, FL)

District 3
Nate McLaughlin

Commissioner (Flagler County, FL)

District 4
George Hanns

Commissioner (Flagler County, FL)

District 5
Pinki Jackel

Commissioner (Franklin County, FL)

District 1
Cheryl Sanders

Commissioner (Franklin County, FL)

District 2
Noah Lockley, Jr.

Commissioner (Franklin County, FL)

District 3
Joseph Parrish

Commissioner (Franklin County, FL)

District 4
William Massey

Commissioner (Franklin County, FL)

District 5
Eric Hinson

Commissioner (Gadsden County, FL)

District 1
Douglas Croley

Commissioner (Gadsden County, FL)

District 2
Gene Morgan

Commissioner (Gadsden County, FL)

District 3
Brenda Holt

Commissioner (Gadsden County, FL)

District 4
Sherrie Taylor

Commissioner (Gadsden County, FL)

District 5
Sharon Langford

Commissioner (Gilchrist County, FL)

District 1
D. Ray Harrison, Jr.

Commissioner (Gilchrist County, FL)

District 2
Todd Gray

Commissioner (Gilchrist County, FL)

District 3
John Thomas

Commissioner (Gilchrist County, FL)

District 4
Kenrick Thomas

Commissioner (Gilchrist County, FL)

District 5
Carmen McLemore

Commissioner (Gulf County, FL)

District 1
Ward McDaniel

Commissioner (Gulf County, FL)

District 2
Joanna Bryan

Commissioner (Gulf County, FL)

District 3
Tan Smiley

Commissioner (Gulf County, FL)

District 4
Warren Yeager

Commissioner (Gulf County, FL)

District 5
Beth Burnam

Commissioner (Hamilton County, FL)

District 1
John Smith

Commissioner (Hamilton County, FL)

District 2
Robert Brown

Commissioner (Hamilton County, FL)

District 3
Randy Ogburn

Commissioner (Hamilton County, FL)

District 4
Harry Oxendine

Commissioner (Hamilton County, FL)

District 5
Colon Lambert

Commissioner (Hardee County, FL)
Republican
District 1
Sue Birge

Commissioner (Hardee County, FL)
Republican
District 2
Rick Knight

Commissioner (Hardee County, FL)

District 3
Grady Johnson

Commissioner (Hardee County, FL)
Republican
District 4
Mike Thompson

Commissioner (Hardee County, FL)
Republican
District 5
Janet Taylor

Commissioner (Hendry County, FL)

District 1
Darrell Harris

Commissioner (Hendry County, FL)

District 2
Tristan Chapman

Commissioner (Hendry County, FL)

District 3
Al Perry

Commissioner (Hendry County, FL)

District 4
Karson Turner

Commissioner (Hendry County, FL)

District 5
Nick Nicholson

Commissioner (Hernando County, FL)

District 1
Wayne Dukes

Commissioner (Hernando County, FL)

District 2
Diane Rowden

Commissioner (Hernando County, FL)

District 3
Dave Russell, Jr.

Commissioner (Hernando County, FL)

District 4
James Adkins

Commissioner (Hernando County, FL)

District 5
James Brooks

Commissioner (Highlands County, FL)

District 1
Don Elwell

Commissioner (Highlands County, FL)

District 2
William Handley

Commissioner (Highlands County, FL)

District 3
Jack Richie

Commissioner (Highlands County, FL)

District 4
R Harris

Commissioner (Highlands County, FL)

District 5
Sandra Murman

Commissioner (Hillsborough County, FL)

District 1
Victor Crist

Commissioner (Hillsborough County, FL)
Republican
District 2
Lesley Miller, Jr.

Commissioner (Hillsborough County, FL)

District 3
Al Higginbotham

Commissioner (Hillsborough County, FL)

District 4
Ken Hagan

Commissioner (Hillsborough County, FL)

District 5
Kevin Beckner

Commissioner (Hillsborough County, FL)

District 6
Mark Sharpe

Commissioner (Hillsborough County, FL)

District 7
Bobby Sasnett

Commissioner (Holmes County, FL)

District 1
Monty Merchant

Commissioner (Holmes County, FL)

District 2
David Whitaker

Commissioner (Holmes County, FL)

District 3
Kenneth Williams

Commissioner (Holmes County, FL)

District 4
Bill Parish

Commissioner (Holmes County, FL)

District 5
Wesley Davis

Commissioner (Indian River County, FL)

District 1
Joseph Flescher

Commissioner (Indian River County, FL)

District 2
Tim Zorc

Commissioner (Indian River County, FL)

District 3
Peter O'Bryan

Commissioner (Indian River County, FL)

District 4
Bob Solari

Commissioner (Indian River County, FL)

District 5
Willie Spires

Commissioner (Jackson County, FL)

District 1
Edward Crutchfield

Commissioner (Jackson County, FL)

District 2
Chuck Lockey

Commissioner (Jackson County, FL)

District 3
Jeremy Branch

Commissioner (Jackson County, FL)

District 4
Kenneth Stephens

Commissioner (Jackson County, FL)

District 5
Benjamin Bishop

Commissioner (Jefferson County, FL)

District 1
John Nelson

Commissioner (Jefferson County, FL)

District 2
Hines Boyd

Commissioner (Jefferson County, FL)

District 3
Betsy Barfield

Commissioner (Jefferson County, FL)

District 4
Stephen Walker

Commissioner (Jefferson County, FL)

District 5
Lance Lamb

Commissioner (Lafayette County, FL)

District 1
Gail Garrard

Commissioner (Lafayette County, FL)

District 2
Donnie Hamlin

Commissioner (Lafayette County, FL)

District 3
T. Byrd

Commissioner (Lafayette County, FL)

District 4
Earnest Jones

Commissioner (Lafayette County, FL)

District 5
Timothy Sullivan

Commissioner (Lake County, FL)

District 1
Sean Parks

Commissioner (Lake County, FL)

District 2
Jimmy Conner

Commissioner (Lake County, FL)

District 3
Leslie Camplone

Commissioner (Lake County, FL)

District 4
Welton Cadwell

Commissioner (Lake County, FL)

District 5
John Manning

Commissioner (Lee County, FL)

District 1
Cecil Pendergrass

Commissioner (Lee County, FL)

District 2
Larry Kiker

Commissioner (Lee County, FL)

District 3
Brian Hamman

Commissioner (Lee County, FL)

District 4
Frank Mann

Commissioner (Lee County, FL)

District 5
Bill Proctor

Commissioner (Leon County, FL)

District 1
Jane Sauls

Commissioner (Leon County, FL)

District 2
John Dailey

Commissioner (Leon County, FL)

District 3
Bryan Desloge

Commissioner (Leon County, FL)

District 4
Kristen Dozler

Commissioner (Leon County, FL)

District 5
Mary Lindley

Commissioner (Leon County, FL)

At-Large
Nick Maddox

Commissioner (Leon County, FL)

At-Large
John Meeks

Commissioner (Levy County, FL)

District 1
Chad Johnson

Commissioner (Levy County, FL)

District 2
Mike Joyner

Commissioner (Levy County, FL)

District 3
Ryan Bell

Commissioner (Levy County, FL)

District 4
Danny Stevens

Commissioner (Levy County, FL)

District 5
Dewayne Branch

Commissioner (Liberty County, FL)

District 1
Dexter Barber

Commissioner (Liberty County, FL)

District 2
Jim Johnson

Commissioner (Liberty County, FL)

District 3
Davis Stoutamire

Commissioner (Liberty County, FL)

District 4
Scott Phillips

Commissioner (Liberty County, FL)

District 5
Justin Hamrick

Commissioner (Madison County, FL)

District 1
Wayne Vickers

Commissioner (Madison County, FL)

District 2
Ronnie Moore

Commissioner (Madison County, FL)

District 3
Clyde Alexander

Commissioner (Madison County, FL)

District 4
Rick Davis

Commissioner (Madison County, FL)

District 5
Larry Bustle

Commissioner (Manatee County, FL)
Republican
District 1
Michael Gallen

Commissioner (Manatee County, FL)
Democratic
District 2
John Chappie

Commissioner (Manatee County, FL)
Republican
District 3
Robin DiSabatino

Commissioner (Manatee County, FL)
Republican
District 4
Vanessa Baugh

Commissioner (Manatee County, FL)

District 5
Betsy Benac

Commissioner (Manatee County, FL)

At-Large
Carol Whitmore

Commissioner (Manatee County, FL)
Republican
At-Large
David Moore

Commissioner (Marion County, FL)

District 1
Kathy Bryant

Commissioner (Marion County, FL)

District 2
Stan McClain

Commissioner (Marion County, FL)

District 3
Carl Zalak III

Commissioner (Marion County, FL)

District 4
Earl Arnett

Commissioner (Marion County, FL)

District 5
Doug Smith

Commissioner (Martin County, FL)

District 1
Ed Fielding

Commissioner (Martin County, FL)

District 2
Anne Scott

Commissioner (Martin County, FL)

District 3
Sarah Heard

Commissioner (Martin County, FL)

District 4
John Haddox

Commissioner (Martin County, FL)

District 5
Carlos Gimenez

County Mayor (Miami-Dade County, FL)

At-Large
Barbara Jordan

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 1
Jean Monestime

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 2
Audrey Edmonson

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 3
Sally Heyman

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 4
Bruno Barreiro

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 5
Rebeca Sosa

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 6
Xavier Suarez

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 7
Lynda Bell

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 8
Dennis Moss

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 9
Javier Souto

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 10
Juan Zapata

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 11
José Diaz

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 12
Esteban Bovo, Jr.

Commissioner (Miami-Dade County, FL)

District 13
Danny Kolhage

Commissioner (Monroe County, FL)

District 1
George Neugent

Commissioner (Monroe County, FL)
Republican
District 2
Heather Carruthers

Commissioner (Monroe County, FL)

District 3
David Rice

Commissioner (Monroe County, FL)

District 4
Sylvia Murphy

Commissioner (Monroe County, FL)

District 5
Daniel Leeper

Commissioner (Nassau County, FL)

District 1
Stephen Kelley

Commissioner (Nassau County, FL)

District 2
Pat Edwards

Commissioner (Nassau County, FL)

District 3
Barry Holloway

Commissioner (Nassau County, FL)

District 4
Walter Boatright

Commissioner (Nassau County, FL)

District 5
Wayne Harris

Commissioner (Okaloosa County, FL)

District 1
Dave Parisot

Commissioner (Okaloosa County, FL)

District 2
Nathan Boyles

Commissioner (Okaloosa County, FL)

District 3
Don Amunds

Commissioner (Okaloosa County, FL)

District 4
Kelly Windes

Commissioner (Okaloosa County, FL)

District 5
Ray Domer

Commissioner (Okeechobee County, FL)

District 1
Bryant Culpepper

Commissioner (Okeechobee County, FL)

District 2
Frank Irby

Commissioner (Okeechobee County, FL)

District 3
Joey Hoover

Commissioner (Okeechobee County, FL)

District 4
Margaret Helton

Commissioner (Okeechobee County, FL)

District 5
Scott Boyd

Commissioner (Orange County, FL)

District 1
Fred Brummer

Commissioner (Orange County, FL)

District 2
Pete Clarke

Commissioner (Orange County, FL)

District 3
Jennifer Thompson

Commissioner (Orange County, FL)

District 4
Ted Edwards

Commissioner (Orange County, FL)

District 5
Tiffany Russell

Commissioner (Orange County, FL)

District 6
Michael Harford

Commissioner (Osceola County, FL)

District 1
John Quiñones

Commissioner (Osceola County, FL)

District 2
Brandon Arrington

Commissioner (Osceola County, FL)

District 3
Frank Attkisson

Commissioner (Osceola County, FL)

District 4
Fred Hawkins

Commissioner (Osceola County, FL)

District 5
Hal Valeche

Commissioner (Palm Beach County, FL)

District 1
Paulette Burdick

Commissioner (Palm Beach County, FL)

District 2
Shelley Vana

Commissioner (Palm Beach County, FL)

District 3
Steven Abrams

Commissioner (Palm Beach County, FL)

District 4
Mary Berger

Commissioner (Palm Beach County, FL)

District 5
Jess Santamaria

Commissioner (Palm Beach County, FL)

District 6
Priscilla Ann Taylor

Commissioner (Palm Beach County, FL)
Democratic
District 7
Ted Schrader

Commissioner (Pasco County, FL)

District 1
Pat Mulieri

Commissioner (Pasco County, FL)

District 2
Kathryn Starkey

Commissioner (Pasco County, FL)

District 3
Henry Wilson

Commissioner (Pasco County, FL)

District 4
Jack Mariano

Commissioner (Pasco County, FL)

District 5
Janet Long

Commissioner (Pinellas County, FL)
Democratic
District 1
Norm Roche

Commissioner (Pinellas County, FL)

District 2
Charlie Justice

Commissioner (Pinellas County, FL)
Democratic
District 3
Susan Latvala

Commissioner (Pinellas County, FL)

District 4
Karen Seel

Commissioner (Pinellas County, FL)

District 5
John Morroni

Commissioner (Pinellas County, FL)

District 6
Kenneth Welch

Commissioner (Pinellas County, FL)

District 7
George Lindsey

Commissioner (Polk County, FL)

District 1
Melony Bell

Commissioner (Polk County, FL)

District 2
Edwin Smith

Commissioner (Polk County, FL)

District 3
R Dantzler

Commissioner (Polk County, FL)

District 4
Sam Johnson

Commissioner (Polk County, FL)

District 5
Nancy Harris

Commissioner (Putnam County, FL)

District 1
Chip Laibl

Commissioner (Putnam County, FL)

District 2
Karl Flagg

Commissioner (Putnam County, FL)

District 3
Brad Purcell

Commissioner (Putnam County, FL)

District 5
Jim Williamson

Commissioner (Santa Rosa County, FL)

District 1
Robert Cole

Commissioner (Santa Rosa County, FL)

District 2
W.D. Salter

Commissioner (Santa Rosa County, FL)

District 3
Jim Melvin

Commissioner (Santa Rosa County, FL)

District 4
Lane Lynchard

Commissioner (Santa Rosa County, FL)

District 5
Carolyn Mason

Commissioner (Sarasota County, FL)

District 1
Joe Barbetta

Commissioner (Sarasota County, FL)

District 2
Christine Robinson

Commissioner (Sarasota County, FL)
Republican
District 3
Nora Patterson

Commissioner (Sarasota County, FL)

District 4
Jon Thaxton

Commissioner (Sarasota County, FL)

District 5
Bob Dallari

Commissioner (Seminole County, FL)

District 1
John Horan

Commissioner (Seminole County, FL)

District 2
Dick Van Der Weide

Commissioner (Seminole County, FL)

District 3
Carlton Henley

Commissioner (Seminole County, FL)

District 4
Brenda Carey

Commissioner (Seminole County, FL)

District 5
Cyndi Stevenson

Commissioner (St. Johns County, FL)

District 1
Ron Sanchez

Commissioner (St. Johns County, FL)

District 2
Bill McClure

Commissioner (St. Johns County, FL)

District 3
Jay Morris

Commissioner (St. Johns County, FL)

District 4
Rachel Bennett

Commissioner (St. Johns County, FL)

District 5
Chris Dzadovzky

Commissioner (St. Lucie County, FL)

District 1
Tod Mowery

Commissioner (St. Lucie County, FL)

District 2
Paula Lewis

Commissioner (St. Lucie County, FL)

District 3
Frannie Hutchinson

Commissioner (St. Lucie County, FL)

District 4
Kim Johnson

Commissioner (St. Lucie County, FL)

District 5
Al Butler

Commissioner (Sumter County, FL)

District 1
Doug Gilpin

Commissioner (Sumter County, FL)

District 2
Don Burgess

Commissioner (Sumter County, FL)

District 3
Garry Breeden

Commissioner (Sumter County, FL)

District 4
Doug Hahnfeldt

Commissioner (Sumter County, FL)

District 5
Jason Bashaw, Jr.

Commissioner (Suwannee County, FL)

District 1
Clyde Flemming

Commissioner (Suwannee County, FL)

District 2
Ricky Gamble

Commissioner (Suwannee County, FL)

District 3
Phil Oxendine

Commissioner (Suwannee County, FL)

District 4
Wesley Wainwright

Commissioner (Suwannee County, FL)

District 5
Malcolm Page

Commissioner (Taylor County, FL)
Democratic
District 1
Jim Moody

Commissioner (Taylor County, FL)

District 2
Jody DeVana

Commissioner (Taylor County, FL)

District 3
Pam Feagle

Commissioner (Taylor County, FL)

District 4
Pat Patterson

Commissioner (Taylor County, FL)
Democratic
District 5
Karen Cossey

Commissioner (Union County, FL)
Democratic
District 1
Morris Dobbs

Commissioner (Union County, FL)
Democratic
District 2
James Tallman

Commissioner (Union County, FL)
Republican
District 3
Wayne Smith

Commissioner (Union County, FL)
Democratic
District 4
Willie Croft

Commissioner (Union County, FL)
Democratic
District 5
Pat Patterson

Council Member (Volusia County, FL)

District 1
Josh Wagner

Council Member (Volusia County, FL)

District 2
Deborah Denys

Council Member (Volusia County, FL)

District 3
Doug Daniels

Council Member (Volusia County, FL)

District 4
Pat Northey

Council Member (Volusia County, FL)

District 5
Joyce Cusack

Council Member (Volusia County, FL)
Democratic
At-Large
Jason Davis

Council Member (Volusia County, FL)

At-Large
Ralph Thomas

Commissioner (Wakulla County, FL)
Democratic
District 1
Randy Merritt

Commissioner (Wakulla County, FL)
Democratic
District 2
Howard Kessler

Commissioner (Wakulla County, FL)
Republican
District 3
Jerry Moore

Commissioner (Wakulla County, FL)
Republican
District 4
Richard Harden

Commissioner (Wakulla County, FL)
Republican
District 5
William Chapman

Commissioner (Walton County, FL)

District 1
Kenneth Pridgen

Commissioner (Walton County, FL)
Republican
District 2
Bill Imfed

Commissioner (Walton County, FL)

District 3
Sara Comander

Commissioner (Walton County, FL)
Republican
District 4
Cindy Meadows

Commissioner (Walton County, FL)

District 5
Alan Bush

Commissioner (Washington County, FL)

District 1
Joel Pate

Commissioner (Washington County, FL)

District 2
Charles Brock

Commissioner (Washington County, FL)

District 3
Todd Abbott

Commissioner (Washington County, FL)

District 4
Lynn Gothard

Commissioner (Washington County, FL)

District 5
Dennis Griffin

Commissioner (Glades County, FL)

District 1
Donna Storter-Long

Commissioner (Glades County, FL)

District 2
Paul Beck

Commissioner (Glades County, FL)

District 3
Russell Echols

Commissioner (Glades County, FL)

District 4
Tim Stanley

Commissioner (Glades County, FL)

District 5
Clay Yarborough

Council Member (Duval County, FL)

District 1
William Bishop

Council Member (Duval County, FL)

District 2
Richard Clark

Council Member (Duval County, FL)

District 3
Don Redman

Council Member (Duval County, FL)

District 4
Lori Boyer

Council Member (Duval County, FL)

District 5
Matt Schellenberg

Council Member (Duval County, FL)

District 6
Johnny Gaffney

Council Member (Duval County, FL)

District 7
E. Denise Lee

Council Member (Duval County, FL)

District 8
Warren Jones

Council Member (Duval County, FL)

District 9
Reginald Brown

Council Member (Duval County, FL)

District 10
Ray Holt

Council Member (Duval County, FL)

District 11
Doyle Carter

Council Member (Duval County, FL)

District 12
Bill Gulliford

Council Member (Duval County, FL)

District 13
Jim Love

Council Member (Duval County, FL)

District 14
Greg Anderson

Council Member (Duval County, FL)

At-Large
John Crescimbeni

Council Member (Duval County, FL)

At-Large
Kimberly Daniels

Council Member (Duval County, FL)

At-Large
Stephen Joost

Council Member (Duval County, FL)

At-Large
Robin Lumb

Council Member (Duval County, FL)

At-Large
Lillie Odom

Council Member (Miami Gardens, FL)

Seat 1
Lisa Davis

Council Member (Miami Gardens, FL)

Seat 2
Rodney Harris

Council Member (Miami Gardens, FL)

Seat 3
Felicia Robinson

Council Member (Miami Gardens, FL)

Seat 4
David Williams

Council Member (Miami Gardens, FL)

Seat 5
Erharbor Ighodaro

Council Member (Miami Gardens, FL)

Seat 6
J. Arrowsmith

Commissioner (Apopka, FL)

At-Large
Billie Dean

Commissioner (Apopka, FL)

At-Large
Joe Kilsheimer

Commissioner (Apopka, FL)

At-Large
Marilyn McQueen

Commissioner (Apopka, FL)

At-Large
Teri Holzberg

Commissioner (Aventura, FL)

Seat 1
Michael Stern

Commissioner (Aventura, FL)

Seat 2
Howard Weinberg

Commissioner (Aventura, FL)

Seat 3
Billy Joel

Commissioner (Aventura, FL)

Seat 4
Enbar Cohen

Commissioner (Aventura, FL)

Seat 5
Luz Weinberg

Commissioner (Aventura, FL)

Seat 6
John Sims

Commissioner (Cooper City, FL)

District 1
Lisa Mallozzi

Commissioner (Cooper City, FL)

District 2
Jeff Green

Commissioner (Cooper City, FL)

District 3
James Curran

Commissioner (Cooper City, FL)

District 4
Ernest Sochin

Vice Mayor (Cutler Bay, FL)

At-Large
Mary Ann Mixon

Council Member (Cutler Bay, FL)

Seat 1
Sue Ellen Loyzelle

Council Member (Cutler Bay, FL)

Seat 2
Peggy Bell

Council Member (Cutler Bay, FL)

Seat 3
John Tharp

Council Member (Greenacres, FL)

District 1
Peter Noble

Council Member (Greenacres, FL)

District 2
Rochelle Gaenger

Council Member (Greenacres, FL)

District 3
Jonathan Pearce

Council Member (Greenacres, FL)

District 4
Paula Bousquet

Council Member (Greenacres, FL)

District 5
Cheryl Cook

Commissioner (North Port, FL)

Seat 1
Tom Jones

Commissioner (North Port, FL)

Seat 2
Rhonda DiFranco

Commissioner (North Port, FL)

Seat 3
Jim Blucher

Commissioner (North Port, FL)

Seat 4
Linda Yates

Commissioner (North Port, FL)

Seat 5
John Grogan

Commissioner (Ocoee, FL)

District 1
Rosemary Wilsen

Commissioner (Ocoee, FL)

District 2
Rusty Johnson

Commissioner (Ocoee, FL)

District 3
Joel Keller

Commissioner (Ocoee, FL)

District 4
Keith Britton

Council Member (Oviedo, FL)

At-Large
Cindy Drago

Council Member (Oviedo, FL)

At-Large
Steve Henken

Council Member (Oviedo, FL)
No Party Affiliation
At-Large
Stephen Schenck

Council Member (Oviedo, FL)

At-Large
Jeff Hmara

Council Member (Royal Palm Beach, FL)

Seat 1
David Swift

Council Member (Royal Palm Beach, FL)

Seat 2
Richard Valuntas

Council Member (Royal Palm Beach, FL)

Seat 3
Fred Pinto

Council Member (Royal Palm Beach, FL)

Seat 4
Kent Makin

Commissioner (Winter Garden, FL)

District 1
Bob Buchanan

Commissioner (Winter Garden, FL)

District 2
Robert Olszewski

Commissioner (Winter Garden, FL)

District 3
Colin Sharman

Commissioner (Winter Garden, FL)

District 4
James Powell

Commissioner (Winter Haven, FL)

Seat 1
Pete Chichetto

Commissioner (Winter Haven, FL)

Seat 3
Brad Dantzler

Commissioner (Winter Haven, FL)

Seat 4
Steve Hunnicutt

Commissioner (Winter Haven, FL)

Seat 5

3% Democrats

3% Republicans

95% Other