State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
MN | 1A | Dan Fabian | Republican | Yes |
MN | 1B | Debra 'Deb' Kiel | Republican | Yes |
MN | 2A | Kent Eken | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 2B | David Hancock | Republican | No |
MN | 3A | David Dill | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 3B | Carolyn McElfatrick | Republican | Yes |
MN | 3B | Mary Murphy | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 4B | Larry Howes | Republican | Yes |
MN | 4B | Paul A. Marquart | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 5A | John Persell | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 5A | Tom Rukavina | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 5B | Tom Anzelc | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 6A | Carly Melin | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 7A | Thomas E. Huntley | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 7B | Kerry Gauthier | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 8A | Bill Hilty | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 8A | Bud Nornes | Republican | Yes |
MN | 8B | Mary Franson | Republican | Yes |
MN | 8B | Roger Crawford | Republican | No |
MN | 9A | Morrie Lanning | Republican | Yes |
MN | 10A | John Ward | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 10B | Mark A. Murdock | Republican | Did Not Vote |
MN | 11A | Torrey N. Westrom | Republican | Yes |
MN | 12B | Mike LeMieur | Republican | Yes |
MN | 12B | Paul H. Anderson | Republican | Yes |
MN | 13B | Tim O'Driscoll | Republican | Yes |
MN | 13B | Bruce D. Vogel | Republican | Yes |
MN | 14A | Steve Gottwalt | Republican | Yes |
MN | 14B | Larry J. Hosch | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 15A | Sondra Erickson | Republican | No |
MN | 15B | King Banaian | Republican | Yes |
MN | 16A | Chris Swedzinski | Republican | Yes |
MN | 16B | Paul Torkelson | Republican | Yes |
MN | 16B | Mary E. Kiffmeyer | Republican | No |
MN | 17A | Andrew Falk | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 18A | Dean Urdahl | Republican | Yes |
MN | 18A | Ron Shimanski | Republican | Yes |
MN | 18B | Glenn H. Gruenhagen | Republican | No |
MN | 19A | Bruce D. Anderson | Republican | No |
MN | 19A | Terence 'Terry' Morrow | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 19B | Kathy Brynaert | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 20A | Kelby Woodard | Republican | No |
MN | 21A | Tim Kelly | Republican | Yes |
MN | 21B | Steve 'Draz' Drazkowski | Republican | No |
MN | 22A | Joe Roy Schomacker | Republican | Yes |
MN | 22B | Rod Hamilton | Republican | Yes |
MN | 23A | Bob Gunther | Republican | Yes |
MN | 23B | Tony Cornish | Republican | Yes |
MN | 24B | Patti Fritz | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 25A | Duane Quam | Republican | No |
MN | 25B | Kim M. Norton | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 26A | Kory Kath | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 26A | Tina Liebling | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 26B | Mike Benson | Republican | No |
MN | 27A | Rich Murray | Republican | Yes |
MN | 27B | Jeanne E. Poppe | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 28A | Gene Pelowski Jr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 28B | Gregory M. 'Greg' Davids | Republican | Yes |
MN | 29A | Joe McDonald | Republican | Did Not Vote |
MN | 31A | Kurt Daudt | Republican | No |
MN | 31B | Tom M. Hackbarth | Republican | No |
MN | 32B | Bob Barrett | Republican | Yes |
MN | 33A | Steve Smith | Republican | Yes |
MN | 33B | Connie Doepke | Republican | No |
MN | 34A | Joyce J. Peppin | Republican | No |
MN | 34B | Kurt Zellers | Republican | Yes |
MN | 35A | Jim Abeler II | Republican | Yes |
MN | 35B | Peggy Scott | Republican | No |
MN | 35B | Mark W. Buesgens | Republican | No |
MN | 36B | Melissa Hortman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 37B | Tim Sanders | Republican | No |
MN | 37B | Kurt Patrick Bills | Republican | No |
MN | 38A | Linda Runbeck | Republican | No |
MN | 38A | Diane Anderson | Republican | No |
MN | 38B | Doug Wardlow | Republican | No |
MN | 38B | Matt Dean | Republican | Yes |
MN | 39A | Robert 'Bob' Dettmer | Republican | No |
MN | 39B | Kathy Lohmer | Republican | Yes |
MN | 39B | Joseph 'Joe' Atkins | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 40A | Michael V. 'Mike' Nelson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 40B | Debra Hilstrom | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 41A | Keith Downey | Republican | No |
MN | 41B | Pat Mazorol | Republican | Yes |
MN | 41B | Carolyn Laine | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 42A | Kirk Stensrud | Republican | No |
MN | 43B | Leon M. Lillie | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 44A | Sarah Anderson | Republican | No |
MN | 44B | John H. Benson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 45A | Lyndon R. Carlson Sr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 45A | Sandra Peterson | Democratic/Farmer/Labor | Did Not Vote |
MN | 46A | Ryan Winkler | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 46B | Steve Simon | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 47A | Denise R. Dittrich | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 47A | Ernie Leidiger | Republican | No |
MN | 47B | Joe Hoppe | Republican | No |
MN | 48B | Jenifer W. Loon | Republican | No |
MN | 49B | Branden Petersen | Republican | No |
MN | 50A | Linda Slocum | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 50B | Ann Lenczewski | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 50B | Katherine 'Kate' Knuth | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 51B | Tom Tillberry | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 52A | Richard 'Rick' Hansen | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 53B | Andrea Kieffer | Republican | No |
MN | 53B | Carol McFarlane | Republican | Yes |
MN | 54A | Mindy G. Greiling | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 54B | Bev Scalze | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 54B | Denny McNamara | Republican | Yes |
MN | 55A | Michael L. 'Mike' Beard | Republican | Yes |
MN | 55B | Nora Slawik | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 56A | Pam Myhra | Republican | No |
MN | 57A | Tara Mack | Republican | No |
MN | 57A | John Kriesel | Republican | Yes |
MN | 58A | Mary Liz Holberg | Republican | No |
MN | 58B | Patrick 'Pat' Garofalo | Republican | Yes |
MN | 58B | Bobby Joe Champion | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 59A | Joe Mullery | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 60A | Marion Greene | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 60A | Diane Loeffler | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 60B | Phyllis Kahn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 61A | Frank D. Hornstein | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 61B | Paul C. Thissen | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 62A | Karen J. Clark | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 62B | Susan Allen | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 63A | Jim T. Davnie | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 63B | Jean Wagenius | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 64A | Erin Murphy | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 64B | Michael 'Mike' Paymar | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 65A | Rena Moran | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 65B | Carlos Mariani | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 66A | Alice Hausman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 66B | John Lesch | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 67A | Tim Mahoney | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 67B | Sheldon Johnson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
MN - 1A | Dan Fabian | R | Yes |
MN - 1B | Debra 'Deb' Kiel | R | Yes |
MN - 2A | Kent Eken | Yes | |
MN - 2B | David Hancock | R | No |
MN - 3A | David Dill | Yes | |
MN - 3B | Carolyn McElfatrick | R | Yes |
MN - 3B | Mary Murphy | Yes | |
MN - 4B | Larry Howes | R | Yes |
MN - 4B | Paul A. Marquart | Yes | |
MN - 5A | John Persell | Yes | |
MN - 5A | Tom Rukavina | Yes | |
MN - 5B | Tom Anzelc | Yes | |
MN - 6A | Carly Melin | Yes | |
MN - 7A | Thomas E. Huntley | Yes | |
MN - 7B | Kerry Gauthier | Yes | |
MN - 8A | Bill Hilty | Yes | |
MN - 8A | Bud Nornes | R | Yes |
MN - 8B | Mary Franson | R | Yes |
MN - 8B | Roger Crawford | R | No |
MN - 9A | Morrie Lanning | R | Yes |
MN - 10A | John Ward | Yes | |
MN - 10B | Mark A. Murdock | R | Did Not Vote |
MN - 11A | Torrey N. Westrom | R | Yes |
MN - 12B | Mike LeMieur | R | Yes |
MN - 12B | Paul H. Anderson | R | Yes |
MN - 13B | Tim O'Driscoll | R | Yes |
MN - 13B | Bruce D. Vogel | R | Yes |
MN - 14A | Steve Gottwalt | R | Yes |
MN - 14B | Larry J. Hosch | Yes | |
MN - 15A | Sondra Erickson | R | No |
MN - 15B | King Banaian | R | Yes |
MN - 16A | Chris Swedzinski | R | Yes |
MN - 16B | Paul Torkelson | R | Yes |
MN - 16B | Mary E. Kiffmeyer | R | No |
MN - 17A | Andrew Falk | Yes | |
MN - 18A | Dean Urdahl | R | Yes |
MN - 18A | Ron Shimanski | R | Yes |
MN - 18B | Glenn H. Gruenhagen | R | No |
MN - 19A | Bruce D. Anderson | R | No |
MN - 19A | Terence 'Terry' Morrow | Yes | |
MN - 19B | Kathy Brynaert | Yes | |
MN - 20A | Kelby Woodard | R | No |
MN - 21A | Tim Kelly | R | Yes |
MN - 21B | Steve 'Draz' Drazkowski | R | No |
MN - 22A | Joe Roy Schomacker | R | Yes |
MN - 22B | Rod Hamilton | R | Yes |
MN - 23A | Bob Gunther | R | Yes |
MN - 23B | Tony Cornish | R | Yes |
MN - 24B | Patti Fritz | Yes | |
MN - 25A | Duane Quam | R | No |
MN - 25B | Kim M. Norton | Yes | |
MN - 26A | Kory Kath | Yes | |
MN - 26A | Tina Liebling | Yes | |
MN - 26B | Mike Benson | R | No |
MN - 27A | Rich Murray | R | Yes |
MN - 27B | Jeanne E. Poppe | Yes | |
MN - 28A | Gene Pelowski Jr. | Yes | |
MN - 28B | Gregory M. 'Greg' Davids | R | Yes |
MN - 29A | Joe McDonald | R | Did Not Vote |
MN - 31A | Kurt Daudt | R | No |
MN - 31B | Tom M. Hackbarth | R | No |
MN - 32B | Bob Barrett | R | Yes |
MN - 33A | Steve Smith | R | Yes |
MN - 33B | Connie Doepke | R | No |
MN - 34A | Joyce J. Peppin | R | No |
MN - 34B | Kurt Zellers | R | Yes |
MN - 35A | Jim Abeler II | R | Yes |
MN - 35B | Peggy Scott | R | No |
MN - 35B | Mark W. Buesgens | R | No |
MN - 36B | Melissa Hortman | Yes | |
MN - 37B | Tim Sanders | R | No |
MN - 37B | Kurt Patrick Bills | R | No |
MN - 38A | Linda Runbeck | R | No |
MN - 38A | Diane Anderson | R | No |
MN - 38B | Doug Wardlow | R | No |
MN - 38B | Matt Dean | R | Yes |
MN - 39A | Robert 'Bob' Dettmer | R | No |
MN - 39B | Kathy Lohmer | R | Yes |
MN - 39B | Joseph 'Joe' Atkins | Yes | |
MN - 40A | Michael V. 'Mike' Nelson | Yes | |
MN - 40B | Debra Hilstrom | Yes | |
MN - 41A | Keith Downey | R | No |
MN - 41B | Pat Mazorol | R | Yes |
MN - 41B | Carolyn Laine | Yes | |
MN - 42A | Kirk Stensrud | R | No |
MN - 43B | Leon M. Lillie | Yes | |
MN - 44A | Sarah Anderson | R | No |
MN - 44B | John H. Benson | Yes | |
MN - 45A | Lyndon R. Carlson Sr. | Yes | |
MN - 45A | Sandra Peterson | Did Not Vote | |
MN - 46A | Ryan Winkler | Yes | |
MN - 46B | Steve Simon | Yes | |
MN - 47A | Denise R. Dittrich | Yes | |
MN - 47A | Ernie Leidiger | R | No |
MN - 47B | Joe Hoppe | R | No |
MN - 48B | Jenifer W. Loon | R | No |
MN - 49B | Branden Petersen | R | No |
MN - 50A | Linda Slocum | Yes | |
MN - 50B | Ann Lenczewski | Yes | |
MN - 50B | Katherine 'Kate' Knuth | Yes | |
MN - 51B | Tom Tillberry | Yes | |
MN - 52A | Richard 'Rick' Hansen | Yes | |
MN - 53B | Andrea Kieffer | R | No |
MN - 53B | Carol McFarlane | R | Yes |
MN - 54A | Mindy G. Greiling | Yes | |
MN - 54B | Bev Scalze | Yes | |
MN - 54B | Denny McNamara | R | Yes |
MN - 55A | Michael L. 'Mike' Beard | R | Yes |
MN - 55B | Nora Slawik | Yes | |
MN - 56A | Pam Myhra | R | No |
MN - 57A | Tara Mack | R | No |
MN - 57A | John Kriesel | R | Yes |
MN - 58A | Mary Liz Holberg | R | No |
MN - 58B | Patrick 'Pat' Garofalo | R | Yes |
MN - 58B | Bobby Joe Champion | Yes | |
MN - 59A | Joe Mullery | Yes | |
MN - 60A | Marion Greene | Yes | |
MN - 60A | Diane Loeffler | Yes | |
MN - 60B | Phyllis Kahn | Yes | |
MN - 61A | Frank D. Hornstein | Yes | |
MN - 61B | Paul C. Thissen | Yes | |
MN - 62A | Karen J. Clark | Yes | |
MN - 62B | Susan Allen | Yes | |
MN - 63A | Jim T. Davnie | Yes | |
MN - 63B | Jean Wagenius | Yes | |
MN - 64A | Erin Murphy | Yes | |
MN - 64B | Michael 'Mike' Paymar | Yes | |
MN - 65A | Rena Moran | Yes | |
MN - 65B | Carlos Mariani | Yes | |
MN - 66A | Alice Hausman | Yes | |
MN - 66B | John Lesch | Yes | |
MN - 67A | Tim Mahoney | Yes | |
MN - 67B | Sheldon Johnson | Yes |