State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
RI | 1 | Maryellen Goodwin | Democratic | Yes |
RI | 2 | Juan M. Pichardo | Democratic | Yes |
RI | 3 | Gayle L. Goldin | Democratic | Yes |
RI | 4 | Dominick J. Ruggerio | Democratic | Yes |
RI | 5 | Paul V. Jabour | Democratic | Yes |
RI | 6 | Harold M. Metts | Democratic | Yes |
RI | 7 | Frank A. Ciccone III | Democratic | Yes |
RI | 8 | James E. 'Jamie' Doyle II | Democratic | Yes |
RI | 9 | Adam J. 'Satch' Satchell | Democratic | Did Not Vote |
RI | 10 | Walter S. Felag Jr. | Democratic | Yes |
RI | 11 | John A. Pagliarini Jr. | Republican | No |
RI | 13 | M. Teresa Paiva-Weed | Democratic | Did Not Vote |
RI | 14 | Daniel DaPonte | Democratic | Yes |
RI | 15 | Donna M. Nesselbush | Democratic | Yes |
RI | 16 | Elizabeth A. 'Betty' Crowley | Democratic | Yes |
RI | 17 | Edward J. O'Neill | Independent | No |
RI | 18 | William J. Conley Jr. | Democratic | Yes |
RI | 19 | Ryan William Pearson | Democratic | Yes |
RI | 20 | Roger A. Picard | Democratic | Yes |
RI | 21 | Nicholas D. Kettle | Republican | No |
RI | 22 | Stephen R. Archambault | Democratic | Yes |
RI | 23 | Paul W. Fogarty | Democratic | Yes |
RI | 24 | Marc A. Cote | Democratic | Yes |
RI | 25 | Frank Lombardo III | Democratic | Yes |
RI | 26 | Frank S. Lombardi | Democratic | Did Not Vote |
RI | 27 | Hanna M. Gallo | Democratic | Yes |
RI | 28 | Joshua Miller | Democratic | Yes |
RI | 29 | Michael J. 'Mike' McCaffrey | Democratic | Yes |
RI | 30 | William A. Walaska | Democratic | Yes |
RI | 31 | Erin Lynch Prata | Democratic | Yes |
RI | 32 | Cynthia Armour Coyne | Democratic | Yes |
RI | 33 | Leonidas P. 'Lou' Raptakis | Democratic | Yes |
RI | 34 | Elaine J. Morgan | Republican | No |
RI | 35 | Mark Gee | Republican | No |
RI | 36 | James C. Sheehan | Democratic | Yes |
RI | 37 | V. Susan 'Sue' Sosnowski | Democratic | Yes |
RI | 38 | Dennis L. Algiere | Republican | No |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
RI - 1 | Maryellen Goodwin | D | Yes |
RI - 2 | Juan M. Pichardo | D | Yes |
RI - 3 | Gayle L. Goldin | D | Yes |
RI - 4 | Dominick J. Ruggerio | D | Yes |
RI - 5 | Paul V. Jabour | D | Yes |
RI - 6 | Harold M. Metts | D | Yes |
RI - 7 | Frank A. Ciccone III | D | Yes |
RI - 8 | James E. 'Jamie' Doyle II | D | Yes |
RI - 9 | Adam J. 'Satch' Satchell | D | Did Not Vote |
RI - 10 | Walter S. Felag Jr. | D | Yes |
RI - 11 | John A. Pagliarini Jr. | R | No |
RI - 13 | M. Teresa Paiva-Weed | D | Did Not Vote |
RI - 14 | Daniel DaPonte | D | Yes |
RI - 15 | Donna M. Nesselbush | D | Yes |
RI - 16 | Elizabeth A. 'Betty' Crowley | D | Yes |
RI - 17 | Edward J. O'Neill | No | |
RI - 18 | William J. Conley Jr. | D | Yes |
RI - 19 | Ryan William Pearson | D | Yes |
RI - 20 | Roger A. Picard | D | Yes |
RI - 21 | Nicholas D. Kettle | R | No |
RI - 22 | Stephen R. Archambault | D | Yes |
RI - 23 | Paul W. Fogarty | D | Yes |
RI - 24 | Marc A. Cote | D | Yes |
RI - 25 | Frank Lombardo III | D | Yes |
RI - 26 | Frank S. Lombardi | D | Did Not Vote |
RI - 27 | Hanna M. Gallo | D | Yes |
RI - 28 | Joshua Miller | D | Yes |
RI - 29 | Michael J. 'Mike' McCaffrey | D | Yes |
RI - 30 | William A. Walaska | D | Yes |
RI - 31 | Erin Lynch Prata | D | Yes |
RI - 32 | Cynthia Armour Coyne | D | Yes |
RI - 33 | Leonidas P. 'Lou' Raptakis | D | Yes |
RI - 34 | Elaine J. Morgan | R | No |
RI - 35 | Mark Gee | R | No |
RI - 36 | James C. Sheehan | D | Yes |
RI - 37 | V. Susan 'Sue' Sosnowski | D | Yes |
RI - 38 | Dennis L. Algiere | R | No |