NOTE: A NEW BILL NUMBER IS ASSIGNED WHEN A NEW VERSION OF THE BILL IS DRAFTED.
State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
MA | First Barnstable | Cleon H. Turner | Democratic | Yes |
MA | Second Barnstable | Demetrius J. Atsalis | Democratic | Yes |
MA | Third Barnstable | Matthew C. 'Matt' Patrick | Democratic | Yes |
MA | Fourth Barnstable | Sarah K. Peake | Democratic | Yes |
MA | Fifth Barnstable | Jeffrey Davis 'Jeff' Perry | Republican | Yes |
MA | Barnstable, Dukes and Nantucket | Timothy R. 'Tim' Madden | Democratic | Yes |
MA | First Berkshire | Daniel E. Bosley | Democratic | Yes |
MA | Second Berkshire | Denis E. Guyer | Democratic | Yes |
MA | Third Berkshire | Christopher N. Speranzo | Democratic | Yes |
MA | Fourth Berkshire | William 'Smitty' Pignatelli | Democratic | Yes |
MA | First Bristol | Fred 'Jay' Barrows | Republican | Yes |
MA | Second Bristol | Bill Bowles | Democratic | Yes |
MA | Third Bristol | James H. Fagan | Democratic | Yes |
MA | Fourth Bristol | Steven J. 'Steve' D'Amico | Democratic | Yes |
MA | Fifth Bristol | Patricia A. 'Pat' Haddad | Democratic | Yes |
MA | Sixth Bristol | David B. Sullivan | Democratic | Yes |
MA | Seventh Bristol | Kevin Aguiar | Democratic | Yes |
MA | Eighth Bristol | Michael J. Rodrigues | Democratic | Yes |
MA | Ninth Bristol | John F. Quinn | Democratic | Yes |
MA | Tenth Bristol | William M. 'Bill' Straus | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Bristol | Robert M. Koczera | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Bristol | Stephen R. Canessa | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Bristol | Antonio FD Cabral | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Bristol | Elizabeth A. 'Betty' Poirier | Republican | Yes |
MA | First Essex | Michael A. Costello | Democratic | Yes |
MA | Second Essex | Harriett L. Stanley | Democratic | Yes |
MA | Third Essex | Brian S. Dempsey | Democratic | Yes |
MA | Fourth Essex | Bradford R. 'Brad' Hill | Republican | Yes |
MA | Fifth Essex | Ann-Margaret Ferrante | Democratic | Yes |
MA | Sixth Essex | Mary E. Grant | Democratic | Yes |
MA | Seventh Essex | John D. Keenan Jr. | Democratic | Yes |
MA | Eighth Essex | Lori A. Ehrlich | Democratic | Yes |
MA | Ninth Essex | Mark V. Falzone | Democratic | Yes |
MA | Tenth Essex | Robert F. Fennell | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Essex | Steven Myles Walsh | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Essex | Joyce A. Spiliotis | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Essex | Theodore C. 'Ted' Speliotis | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Essex | David M. Torrisi | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Essex | Linda Dean Campbell | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Essex | William Lantigua | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Essex | Barry R. Finegold | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Essex | Barbara A. L'Italien | Democratic | Yes |
MA | First Franklin | Stephen Kulik | Democratic | Yes |
MA | Second Franklin | Christopher J. Donelan | Democratic | Yes |
MA | First Hampden | Todd M. Smola | Republican | Yes |
MA | Second Hampden | Brian M. Ashe | Democratic | Yes |
MA | Third Hampden | Rosemary Sandlin | Democratic | Yes |
MA | Fourth Hampden | Donald F. 'Don' Humason Jr. | Republican | Yes |
MA | Fifth Hampden | Michael F. Kane | Democratic | Yes |
MA | Sixth Hampden | James T. 'Jim' Welch | Democratic | Yes |
MA | Seventh Hampden | Thomas M. Petrolati | Democratic | Yes |
MA | Eighth Hampden | Joseph F. Wagner | Democratic | Yes |
MA | Ninth Hampden | Sean Curran | Democratic | Yes |
MA | Tenth Hampden | Cheryl A. Coakley-Rivera | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Hampden | Benjamin Swan Sr. | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Hampden | Angelo J. Puppolo Jr. | Democratic | Yes |
MA | First Hampshire | Peter V. Kocot | Democratic | Yes |
MA | Second Hampshire | John W. Scibak | Democratic | Yes |
MA | Third Hampshire | Ellen S. Story | Democratic | Yes |
MA | First Middlesex | Robert S. 'Bob' Hargraves | Republican | Yes |
MA | Second Middlesex | James 'Jim' Arciero | Democratic | Yes |
MA | Third Middlesex | Kate Hogan | Democratic | Yes |
MA | Fourth Middlesex | Danielle W. Gregoire | Democratic | Yes |
MA | Fifth Middlesex | David Paul Linsky | Democratic | Yes |
MA | Sixth Middlesex | Pamela 'Pam' Richardson | Democratic | Yes |
MA | Seventh Middlesex | Tom Sannicandro | Democratic | Yes |
MA | Eighth Middlesex | Carolyn Coyne Dykema | Democratic | Yes |
MA | Ninth Middlesex | Thomas M. 'Tom' Stanley | Democratic | Yes |
MA | Tenth Middlesex | Peter J. Koutoujian | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Middlesex | Kay S. Khan | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Middlesex | Ruth B. Balser | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Middlesex | Thomas P. 'Tom' Conroy | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Middlesex | Cory Atkins | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Middlesex | Jay R. Kaufman | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Middlesex | Thomas A. 'Tom' Golden Jr. | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Middlesex | David M. Nangle | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Middlesex | Kevin J. Murphy | Democratic | Yes |
MA | Nineteenth Middlesex | James R. Miceli | Democratic | Yes |
MA | Twentieth Middlesex | Bradley H. 'Brad' Jones Jr. | Republican | Yes |
MA | Twenty-First Middlesex | Charles A. 'Charley' Murphy | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Second Middlesex | William G. Greene Jr. | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Third Middlesex | Sean Garballey | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Fourth Middlesex | William N. 'Will' Brownsberger | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Fifth Middlesex | Alice K. Wolf | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Sixth Middlesex | Timothy J. 'Tim' Toomey Jr. | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Seventh Middlesex | Denise Provost | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Eighth Middlesex | Stephen Stat Smith | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Ninth Middlesex | Jonathan 'Jon' Hecht | Democratic | Yes |
MA | Thirtieth Middlesex | James J. Dwyer | Democratic | Yes |
MA | Thirty-First Middlesex | Jason M. Lewis | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Second Middlesex | Katherine M. Clark | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Third Middlesex | Christopher G. Fallon | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Fourth Middlesex | Carl M. Sciortino Jr. | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Fifth Middlesex | Paul J. Donato Sr. | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Sixth Middlesex | Colleen M. Garry | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Seventh Middlesex | Jennifer E. 'Jen' Benson | Democratic | Yes |
MA | First Norfolk | Bruce J. Ayers | Democratic | Yes |
MA | Second Norfolk | Arthur Stephen Tobin | Democratic | Yes |
MA | Third Norfolk | Ronald 'Ron' Mariano | Democratic | Yes |
MA | Fourth Norfolk | James Michael Murphy | Democratic | Yes |
MA | Fifth Norfolk | Joseph R. Driscoll Jr. | Democratic | Yes |
MA | Sixth Norfolk | William C. 'Bill' Galvin | Democratic | Yes |
MA | Seventh Norfolk | Walter F. Timilty | Democratic | Yes |
MA | Eighth Norfolk | Louis L. 'Lou' Kafka | Democratic | Yes |
MA | Ninth Norfolk | Richard J. Ross | Republican | Yes |
MA | Tenth Norfolk | James E. 'Jim' Vallee | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Norfolk | Paul McMurtry | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Norfolk | John H. Rogers | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Norfolk | Lida E. Harkins | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Norfolk | Alice Hanlon Peisch | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Norfolk | Frank Israel Smizik | Democratic | Yes |
MA | First Plymouth | Viriato Manuel 'Vinny' deMacedo | Republican | Yes |
MA | Second Plymouth | Susan Williams Gifford | Republican | Yes |
MA | Third Plymouth | Garrett J. Bradley | Democratic | Yes |
MA | Fourth Plymouth | James M. 'Jim' Cantwell | Democratic | Yes |
MA | Fifth Plymouth | Robert J. Nyman | Democratic | Yes |
MA | Sixth Plymouth | Daniel K. Webster | Republican | Yes |
MA | Seventh Plymouth | Allen J. McCarthy | Democratic | Yes |
MA | Eighth Plymouth | David L. Flynn | Democratic | Yes |
MA | Ninth Plymouth | Michael D. Brady | Democratic | Yes |
MA | Tenth Plymouth | Christine E. Canavan | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Plymouth | Geraldine Creedon | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Plymouth | Thomas J. 'Tom' Calter III | Democratic | Yes |
MA | First Suffolk | Carlo P. Basile | Democratic | Yes |
MA | Second Suffolk | Eugene L. 'Gene' O'Flaherty | Democratic | Yes |
MA | Third Suffolk | Aaron M. Michlewitz | Democratic | Yes |
MA | Fourth Suffolk | Brian P. Wallace | Democratic | Yes |
MA | Fifth Suffolk | Marie St. Fleur | Democratic | Yes |
MA | Sixth Suffolk | Willie Mae Allen | Democratic | Yes |
MA | Seventh Suffolk | Gloria L. Fox | Democratic | Yes |
MA | Eighth Suffolk | Martha 'Marty' Walz | Democratic | Yes |
MA | Ninth Suffolk | Byron Rushing | Democratic | Yes |
MA | Tenth Suffolk | Michael F. 'Mike' Rush | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Suffolk | Elizabeth A. 'Liz' Malia | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Suffolk | Linda Dorcena Forry | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Suffolk | Martin J. 'Marty' Walsh | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Suffolk | Angelo M. Scaccia | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Suffolk | Jeffrey Sánchez | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Suffolk | Kathi-Anne Reinstein | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Suffolk | Kevin G. Honan | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Suffolk | Michael J. Moran | Democratic | Yes |
MA | Nineteenth Suffolk | Robert A. DeLeo | Democratic | Yes |
MA | First Worcester | Lewis G. Evangelidis | Republican | Yes |
MA | Second Worcester | Robert L. Rice | Democratic | Yes |
MA | Third Worcester | Stephen L. 'Steve' DiNatale | Democratic | Yes |
MA | Fourth Worcester | Dennis A. Rosa | Democratic | Yes |
MA | Fifth Worcester | Anne M. Gobi | Democratic | Yes |
MA | Sixth Worcester | Geraldo Alicea | Democratic | Yes |
MA | Seventh Worcester | Paul K. Frost | Republican | Yes |
MA | Eighth Worcester | Paul Kujawski | Democratic | Yes |
MA | Ninth Worcester | George N. Peterson Jr. | Republican | Yes |
MA | Tenth Worcester | John V. Fernandes | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Worcester | Karyn E. Polito | Republican | Yes |
MA | Twelfth Worcester | Harold P. 'Hank' Naughton Jr. | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Worcester | Robert P. 'Bob' Spellane | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Worcester | James J. 'Jim' O'Day | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Worcester | Vincent A. Pedone | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Worcester | John P. Fresolo | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Worcester | John J. Binienda Sr. | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Worcester | Jennifer M. Callahan | Democratic | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
MA - First Barnstable | Cleon H. Turner | D | Yes |
MA - Second Barnstable | Demetrius J. Atsalis | D | Yes |
MA - Third Barnstable | Matthew C. 'Matt' Patrick | D | Yes |
MA - Fourth Barnstable | Sarah K. Peake | D | Yes |
MA - Fifth Barnstable | Jeffrey Davis 'Jeff' Perry | R | Yes |
MA - Barnstable, Dukes and Nantucket | Timothy R. 'Tim' Madden | D | Yes |
MA - First Berkshire | Daniel E. Bosley | D | Yes |
MA - Second Berkshire | Denis E. Guyer | D | Yes |
MA - Third Berkshire | Christopher N. Speranzo | D | Yes |
MA - Fourth Berkshire | William 'Smitty' Pignatelli | D | Yes |
MA - First Bristol | Fred 'Jay' Barrows | R | Yes |
MA - Second Bristol | Bill Bowles | D | Yes |
MA - Third Bristol | James H. Fagan | D | Yes |
MA - Fourth Bristol | Steven J. 'Steve' D'Amico | D | Yes |
MA - Fifth Bristol | Patricia A. 'Pat' Haddad | D | Yes |
MA - Sixth Bristol | David B. Sullivan | D | Yes |
MA - Seventh Bristol | Kevin Aguiar | D | Yes |
MA - Eighth Bristol | Michael J. Rodrigues | D | Yes |
MA - Ninth Bristol | John F. Quinn | D | Yes |
MA - Tenth Bristol | William M. 'Bill' Straus | D | Yes |
MA - Eleventh Bristol | Robert M. Koczera | D | Yes |
MA - Twelfth Bristol | Stephen R. Canessa | D | Yes |
MA - Thirteenth Bristol | Antonio FD Cabral | D | Yes |
MA - Fourteenth Bristol | Elizabeth A. 'Betty' Poirier | R | Yes |
MA - First Essex | Michael A. Costello | D | Yes |
MA - Second Essex | Harriett L. Stanley | D | Yes |
MA - Third Essex | Brian S. Dempsey | D | Yes |
MA - Fourth Essex | Bradford R. 'Brad' Hill | R | Yes |
MA - Fifth Essex | Ann-Margaret Ferrante | D | Yes |
MA - Sixth Essex | Mary E. Grant | D | Yes |
MA - Seventh Essex | John D. Keenan Jr. | D | Yes |
MA - Eighth Essex | Lori A. Ehrlich | D | Yes |
MA - Ninth Essex | Mark V. Falzone | D | Yes |
MA - Tenth Essex | Robert F. Fennell | D | Yes |
MA - Eleventh Essex | Steven Myles Walsh | D | Yes |
MA - Twelfth Essex | Joyce A. Spiliotis | D | Yes |
MA - Thirteenth Essex | Theodore C. 'Ted' Speliotis | D | Yes |
MA - Fourteenth Essex | David M. Torrisi | D | Yes |
MA - Fifteenth Essex | Linda Dean Campbell | D | Yes |
MA - Sixteenth Essex | William Lantigua | D | Yes |
MA - Seventeenth Essex | Barry R. Finegold | D | Yes |
MA - Eighteenth Essex | Barbara A. L'Italien | D | Yes |
MA - First Franklin | Stephen Kulik | D | Yes |
MA - Second Franklin | Christopher J. Donelan | D | Yes |
MA - First Hampden | Todd M. Smola | R | Yes |
MA - Second Hampden | Brian M. Ashe | D | Yes |
MA - Third Hampden | Rosemary Sandlin | D | Yes |
MA - Fourth Hampden | Donald F. 'Don' Humason Jr. | R | Yes |
MA - Fifth Hampden | Michael F. Kane | D | Yes |
MA - Sixth Hampden | James T. 'Jim' Welch | D | Yes |
MA - Seventh Hampden | Thomas M. Petrolati | D | Yes |
MA - Eighth Hampden | Joseph F. Wagner | D | Yes |
MA - Ninth Hampden | Sean Curran | D | Yes |
MA - Tenth Hampden | Cheryl A. Coakley-Rivera | D | Yes |
MA - Eleventh Hampden | Benjamin Swan Sr. | D | Yes |
MA - Twelfth Hampden | Angelo J. Puppolo Jr. | D | Yes |
MA - First Hampshire | Peter V. Kocot | D | Yes |
MA - Second Hampshire | John W. Scibak | D | Yes |
MA - Third Hampshire | Ellen S. Story | D | Yes |
MA - First Middlesex | Robert S. 'Bob' Hargraves | R | Yes |
MA - Second Middlesex | James 'Jim' Arciero | D | Yes |
MA - Third Middlesex | Kate Hogan | D | Yes |
MA - Fourth Middlesex | Danielle W. Gregoire | D | Yes |
MA - Fifth Middlesex | David Paul Linsky | D | Yes |
MA - Sixth Middlesex | Pamela 'Pam' Richardson | D | Yes |
MA - Seventh Middlesex | Tom Sannicandro | D | Yes |
MA - Eighth Middlesex | Carolyn Coyne Dykema | D | Yes |
MA - Ninth Middlesex | Thomas M. 'Tom' Stanley | D | Yes |
MA - Tenth Middlesex | Peter J. Koutoujian | D | Yes |
MA - Eleventh Middlesex | Kay S. Khan | D | Yes |
MA - Twelfth Middlesex | Ruth B. Balser | D | Yes |
MA - Thirteenth Middlesex | Thomas P. 'Tom' Conroy | D | Yes |
MA - Fourteenth Middlesex | Cory Atkins | D | Yes |
MA - Fifteenth Middlesex | Jay R. Kaufman | D | Yes |
MA - Sixteenth Middlesex | Thomas A. 'Tom' Golden Jr. | D | Yes |
MA - Seventeenth Middlesex | David M. Nangle | D | Yes |
MA - Eighteenth Middlesex | Kevin J. Murphy | D | Yes |
MA - Nineteenth Middlesex | James R. Miceli | D | Yes |
MA - Twentieth Middlesex | Bradley H. 'Brad' Jones Jr. | R | Yes |
MA - Twenty-First Middlesex | Charles A. 'Charley' Murphy | D | Yes |
MA - Twenty-Second Middlesex | William G. Greene Jr. | D | Yes |
MA - Twenty-Third Middlesex | Sean Garballey | D | Yes |
MA - Twenty-Fourth Middlesex | William N. 'Will' Brownsberger | D | Yes |
MA - Twenty-Fifth Middlesex | Alice K. Wolf | D | Yes |
MA - Twenty-Sixth Middlesex | Timothy J. 'Tim' Toomey Jr. | D | Yes |
MA - Twenty-Seventh Middlesex | Denise Provost | D | Yes |
MA - Twenty-Eighth Middlesex | Stephen Stat Smith | D | Yes |
MA - Twenty-Ninth Middlesex | Jonathan 'Jon' Hecht | D | Yes |
MA - Thirtieth Middlesex | James J. Dwyer | D | Yes |
MA - Thirty-First Middlesex | Jason M. Lewis | D | Yes |
MA - Thirty-Second Middlesex | Katherine M. Clark | D | Yes |
MA - Thirty-Third Middlesex | Christopher G. Fallon | D | Yes |
MA - Thirty-Fourth Middlesex | Carl M. Sciortino Jr. | D | Yes |
MA - Thirty-Fifth Middlesex | Paul J. Donato Sr. | D | Yes |
MA - Thirty-Sixth Middlesex | Colleen M. Garry | D | Yes |
MA - Thirty-Seventh Middlesex | Jennifer E. 'Jen' Benson | D | Yes |
MA - First Norfolk | Bruce J. Ayers | D | Yes |
MA - Second Norfolk | Arthur Stephen Tobin | D | Yes |
MA - Third Norfolk | Ronald 'Ron' Mariano | D | Yes |
MA - Fourth Norfolk | James Michael Murphy | D | Yes |
MA - Fifth Norfolk | Joseph R. Driscoll Jr. | D | Yes |
MA - Sixth Norfolk | William C. 'Bill' Galvin | D | Yes |
MA - Seventh Norfolk | Walter F. Timilty | D | Yes |
MA - Eighth Norfolk | Louis L. 'Lou' Kafka | D | Yes |
MA - Ninth Norfolk | Richard J. Ross | R | Yes |
MA - Tenth Norfolk | James E. 'Jim' Vallee | D | Yes |
MA - Eleventh Norfolk | Paul McMurtry | D | Yes |
MA - Twelfth Norfolk | John H. Rogers | D | Yes |
MA - Thirteenth Norfolk | Lida E. Harkins | D | Yes |
MA - Fourteenth Norfolk | Alice Hanlon Peisch | D | Yes |
MA - Fifteenth Norfolk | Frank Israel Smizik | D | Yes |
MA - First Plymouth | Viriato Manuel 'Vinny' deMacedo | R | Yes |
MA - Second Plymouth | Susan Williams Gifford | R | Yes |
MA - Third Plymouth | Garrett J. Bradley | D | Yes |
MA - Fourth Plymouth | James M. 'Jim' Cantwell | D | Yes |
MA - Fifth Plymouth | Robert J. Nyman | D | Yes |
MA - Sixth Plymouth | Daniel K. Webster | R | Yes |
MA - Seventh Plymouth | Allen J. McCarthy | D | Yes |
MA - Eighth Plymouth | David L. Flynn | D | Yes |
MA - Ninth Plymouth | Michael D. Brady | D | Yes |
MA - Tenth Plymouth | Christine E. Canavan | D | Yes |
MA - Eleventh Plymouth | Geraldine Creedon | D | Yes |
MA - Twelfth Plymouth | Thomas J. 'Tom' Calter III | D | Yes |
MA - First Suffolk | Carlo P. Basile | D | Yes |
MA - Second Suffolk | Eugene L. 'Gene' O'Flaherty | D | Yes |
MA - Third Suffolk | Aaron M. Michlewitz | D | Yes |
MA - Fourth Suffolk | Brian P. Wallace | D | Yes |
MA - Fifth Suffolk | Marie St. Fleur | D | Yes |
MA - Sixth Suffolk | Willie Mae Allen | D | Yes |
MA - Seventh Suffolk | Gloria L. Fox | D | Yes |
MA - Eighth Suffolk | Martha 'Marty' Walz | D | Yes |
MA - Ninth Suffolk | Byron Rushing | D | Yes |
MA - Tenth Suffolk | Michael F. 'Mike' Rush | D | Yes |
MA - Eleventh Suffolk | Elizabeth A. 'Liz' Malia | D | Yes |
MA - Twelfth Suffolk | Linda Dorcena Forry | D | Yes |
MA - Thirteenth Suffolk | Martin J. 'Marty' Walsh | D | Yes |
MA - Fourteenth Suffolk | Angelo M. Scaccia | D | Yes |
MA - Fifteenth Suffolk | Jeffrey Sánchez | D | Yes |
MA - Sixteenth Suffolk | Kathi-Anne Reinstein | D | Yes |
MA - Seventeenth Suffolk | Kevin G. Honan | D | Yes |
MA - Eighteenth Suffolk | Michael J. Moran | D | Yes |
MA - Nineteenth Suffolk | Robert A. DeLeo | D | Yes |
MA - First Worcester | Lewis G. Evangelidis | R | Yes |
MA - Second Worcester | Robert L. Rice | D | Yes |
MA - Third Worcester | Stephen L. 'Steve' DiNatale | D | Yes |
MA - Fourth Worcester | Dennis A. Rosa | D | Yes |
MA - Fifth Worcester | Anne M. Gobi | D | Yes |
MA - Sixth Worcester | Geraldo Alicea | D | Yes |
MA - Seventh Worcester | Paul K. Frost | R | Yes |
MA - Eighth Worcester | Paul Kujawski | D | Yes |
MA - Ninth Worcester | George N. Peterson Jr. | R | Yes |
MA - Tenth Worcester | John V. Fernandes | D | Yes |
MA - Eleventh Worcester | Karyn E. Polito | R | Yes |
MA - Twelfth Worcester | Harold P. 'Hank' Naughton Jr. | D | Yes |
MA - Thirteenth Worcester | Robert P. 'Bob' Spellane | D | Yes |
MA - Fourteenth Worcester | James J. 'Jim' O'Day | D | Yes |
MA - Fifteenth Worcester | Vincent A. Pedone | D | Yes |
MA - Sixteenth Worcester | John P. Fresolo | D | Yes |
MA - Seventeenth Worcester | John J. Binienda Sr. | D | Yes |
MA - Eighteenth Worcester | Jennifer M. Callahan | D | Yes |