Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
 

Location Search Results

Search results for '310 bluff avenue, sheboygan, wi 53081'

Candidates and Representatives for
Sheboygan, Sheboygan County, Wisconsin 53081-2873

You can log in and store your location for future use.

Click on the person you are interested in to get instant access to his/her Biography, Voting Record, Interest Group Ratings, Issue Positions, Public Statements, and Campaign Finances. We should have all of your elected officials and challengers from U.S. president through your state legislators below.

Incumbents

President

Vice President

U.S. Attorney General

U.S. Secretary of Agriculture

U.S. Secretary of Commerce

U.S. Secretary of Defense

U.S. Secretary of Education

U.S. Secretary of Energy

U.S. Secretary of Health and Human Services

U.S. Secretary of Homeland Security

U.S. Secretary of Housing and Urban Development

U.S. Secretary of Labor

U.S. Secretary of State

U.S. Secretary of Transportation

U.S. Secretary of Treasury

U.S. Secretary of Veterans Affairs

U.S. Secretary of the Interior

Incumbents

U.S. Senate

Senator Ron Johnson
Senior Seat Republican
Senator Tammy Baldwin
Junior Seat (Won) Democratic
Charles Barman
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Scott Harbach
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Griffin Jones
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
George Lucia
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Jeff Mather
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Kevin Nicholson
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Philip Robbins
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
John Schiess
Junior Seat Challenger (Removed) Independent
Joseph Schnering
Junior Seat Challenger (Removed) Veterans Party of America
Leah Vukmir
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Mary Walters
Junior Seat Challenger (Removed) Independent

U.S. House

District 6
Representative Glenn Grothman
District 6 (Won) Republican
Dan Kohl
District 6 Challenger (Lost) Democratic
Scott Olmer
District 6 Challenger (Withdrawn) Republican

Incumbents

Challengers

Governor

Governor Scott Walker
(Lost) Republican
Phil Anderson
Challenger (Lost) Libertarian
Arnie Enz
Challenger (Lost) The Wisconsin Party
Tony Evers
Challenger (Won) Democratic
Matt Flynn
Challenger (Lost) Democratic
Andy Gronik, Jr.
Challenger (Lost) Democratic
Mike McCabe
Challenger (Lost) Democratic
Robert Meyer
Challenger (Lost) Republican
Mahlon Mitchell
Challenger (Lost) Democratic
Josh Pade
Challenger (Lost) Democratic
Kelda Roys
Challenger (Lost) Democratic
Paul Soglin
Challenger (Lost) Democratic
Maggie Turnbull
Challenger (Lost) Independent
Kathleen Vinehout
Challenger (Lost) Democratic
Dana Wachs
Challenger (Lost) Democratic
Michael White
Challenger (Lost) Wisconsin Green

Lieutenant Governor

Tiffany Anderson
Challenger (Lost) Wisconsin Green
Patrick Baird
Challenger (Lost) Libertarian
Mandela Barnes
Challenger (Won) Democratic
Kurt Kober
Challenger (Lost) Democratic
Wil Losch
Challenger (Lost) Independent

Incumbents

Challengers

State Assembly

District 27
Assembly Member Tyler Vorpagel
District 27 (Won) Republican
Nanette Bulebosh
District 27 Challenger (Lost) Democratic

State Senate

District 9
Senator Devin LeMahieu
District 9 (Won) Republican
Kyle Whelton
District 9 Challenger (Lost) Democratic

Incumbents

Attorney General

Josh Kaul
Challenger (Won) Democratic
Terry Larson
Challenger (Lost) Constitution

Secretary of State

Arvina Martin
Challenger (Lost) Democratic
Jay Schroeder
Challenger (Lost) Republican
Spencer Zimmerman
Challenger (Lost) Republican

Auditor

Auditor Joe Chrisman
Non-partisan

Secretary of Revenue

State Superintendent of Public Instruction

Treasurer

Sarah Godlewski
Challenger (Won) Democratic
Travis Hartwig
Challenger (Lost) Republican
Cynthia Kaump
Challenger (Lost) Democratic
Jill Millies
Challenger (Lost) Republican
Dawn Sass
Challenger (Lost) Democratic
Andrew Zuelke
Challenger (Lost) Constitution

Incumbents

Chief Justice of the Supreme Court

Justice of the Supreme Court

Justice Ann Bradley
Non-partisan
Justice Rebecca Dallet
(Won) Non-partisan

Incumbents

Supervisor

District 1 (Sheboygan County)
District 2 (Sheboygan County)
District 3 (Sheboygan County)
District 4 (Sheboygan County)
District 5 (Sheboygan County)
District 7 (Sheboygan County)
District 8 (Sheboygan County)
District 9 (Sheboygan County)
District 10 (Sheboygan County)
District 11 (Sheboygan County)
District 12 (Sheboygan County)
District 13 (Sheboygan County)
District 14 (Sheboygan County)
District 15 (Sheboygan County)
District 16 (Sheboygan County)
District 17 (Sheboygan County)
District 18 (Sheboygan County)
District 19 (Sheboygan County)
District 20 (Sheboygan County)
District 21 (Sheboygan County)
District 22 (Sheboygan County)
District 23 (Sheboygan County)
District 24 (Sheboygan County)
District 25 (Sheboygan County)

Alderman

District 1 (Sheboygan)
John Belanger
District 1
Todd Wolf
District 1
District 2 (Sheboygan)
Roman Draughon
District 2
Tammy Rabe
District 2
District 3 (Sheboygan)
Mike Damrow
District 3
Rosemarie Trester
District 3
District 4 (Sheboygan)
Mary Donohue
District 4
Job Hou-Seye
District 4
District 5 (Sheboygan)
Scott Lewandoske
District 5
Billy Thiel
District 5
District 6 (Sheboygan)
Bryan Bitters
District 6
Mark Hermann
District 6
District 7 (Sheboygan)
Susan Lessard
District 7
Andrew Schneider
District 7
District 8 (Sheboygan)
Jim Bohren
District 8
Joseph Heidemann
District 8
Skip to top

Help us stay free for all your Fellow Americans

Just $5 from everyone reading this would do it.

Thank You!

You are about to be redirected to a secure checkout page.

Please note:

The total order amount will read $0.01. This is a card processor fee. Please know that a recurring donation of the amount and frequency that you selected will be processed and initiated tomorrow. You may see a one-time charge of $0.01 on your statement.

Continue to secure page »

Back to top