Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
 

Location Search Results

Search results for '54568'

Candidates and Representatives for
Woodruff, Oneida County and Vilas County, Wisconsin 54568

You can log in and store your location for future use.

Click on the person you are interested in to get instant access to his/her Biography, Voting Record, Interest Group Ratings, Issue Positions, Public Statements, and Campaign Finances. We should have all of your elected officials and challengers from U.S. president through your state legislators below.

Incumbents

President

Vice President

U.S. Attorney General

U.S. Secretary of Agriculture

U.S. Secretary of Commerce

U.S. Secretary of Defense

U.S. Secretary of Education

U.S. Secretary of Energy

U.S. Secretary of Health and Human Services

U.S. Secretary of Homeland Security

U.S. Secretary of Housing and Urban Development

U.S. Secretary of Labor

U.S. Secretary of State

U.S. Secretary of Transportation

U.S. Secretary of Treasury

U.S. Secretary of Veterans Affairs

U.S. Secretary of the Interior

Incumbents

U.S. Senate

Senator Ron Johnson
Senior Seat Republican
Senator Tammy Baldwin
Junior Seat (Won) Democratic
John Schiess
Junior Seat Challenger (Removed) Independent
Joseph Schnering
Junior Seat Challenger (Removed) Veterans Party of America
Leah Vukmir
Junior Seat Challenger (Lost) Republican
Mary Walters
Junior Seat Challenger (Removed) Independent

U.S. House

District 7
Representative Sean Duffy
District 7 (Won) Republican
Ken Driessen
District 7 Challenger (Lost) Direct Participatory Democracy
Margaret Engebretson
District 7 Challenger (Lost) Democratic

Incumbents

Challengers

Governor

Governor Scott Walker
(Lost) Republican
Phil Anderson
Challenger (Lost) Libertarian
Arnie Enz
Challenger (Lost) The Wisconsin Party
Tony Evers
Challenger (Won) Democratic
Maggie Turnbull
Challenger (Lost) Independent
Michael White
Challenger (Lost) Wisconsin Green

Lieutenant Governor

Tiffany Anderson
Challenger (Lost) Wisconsin Green
Patrick Baird
Challenger (Lost) Libertarian
Mandela Barnes
Challenger (Won) Democratic
Wil Losch
Challenger (Lost) Independent

Incumbents

Challengers

State Assembly

District 34
Assembly Member Rob Swearingen
District 34 (Won) Republican
Chris Meier
District 34 Challenger (Lost) Democratic

State Senate

District 12
Senator Thomas Tiffany
District 12 Republican

Incumbents

Attorney General

Josh Kaul
Challenger (Won) Democratic
Terry Larson
Challenger (Lost) Constitution

Secretary of State

Jay Schroeder
Challenger (Lost) Republican

Auditor

Auditor Joe Chrisman
Non-partisan

Secretary of Revenue

State Superintendent of Public Instruction

Treasurer

Sarah Godlewski
Challenger (Won) Democratic
Travis Hartwig
Challenger (Lost) Republican
Andrew Zuelke
Challenger (Lost) Constitution

Incumbents

Chief Justice of the Supreme Court

Justice of the Supreme Court

Justice Ann Bradley
Non-partisan
Justice Rebecca Dallet
(Won) Non-partisan

Incumbents

Supervisor

District 1 (Oneida County)
District 2 (Oneida County)
District 3 (Oneida County)
District 4 (Oneida County)
District 5 (Oneida County)
District 6 (Oneida County)
District 7 (Oneida County)
District 8 (Oneida County)
District 9 (Oneida County)
District 10 (Oneida County)
District 11 (Oneida County)
District 12 (Oneida County)
District 13 (Oneida County)
District 14 (Oneida County)
District 15 (Oneida County)
District 16 (Oneida County)
District 17 (Oneida County)
District 18 (Oneida County)
District 19 (Oneida County)
District 20 (Oneida County)
District 21 (Oneida County)
Skip to top

Help us stay free for all your Fellow Americans

Just $5 from everyone reading this would do it.

Thank You!

You are about to be redirected to a secure checkout page.

Please note:

The total order amount will read $0.01. This is a card processor fee. Please know that a recurring donation of the amount and frequency that you selected will be processed and initiated tomorrow. You may see a one-time charge of $0.01 on your statement.

Continue to secure page »

Back to top