Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
 

Location Search Results

Search results for '12490'

Candidates and Representatives for
West Camp, Ulster County, New York 12490

You can log in and store your location for future use.

Click on the person you are interested in to get instant access to his/her Biography, Voting Record, Interest Group Ratings, Issue Positions, Public Statements, and Campaign Finances. We should have all of your elected officials and challengers from U.S. president through your state legislators below.

Incumbents

President

Vice President

U.S. Attorney General

U.S. Secretary of Agriculture

U.S. Secretary of Commerce

U.S. Secretary of Defense

U.S. Secretary of Education

U.S. Secretary of Energy

U.S. Secretary of Health and Human Services

U.S. Secretary of Homeland Security

U.S. Secretary of Housing and Urban Development

U.S. Secretary of Labor

U.S. Secretary of State

U.S. Secretary of Transportation

U.S. Secretary of Treasury

U.S. Secretary of Veterans Affairs

U.S. Secretary of the Interior

Incumbents

U.S. Senate

Senator Chuck Schumer
Senior Seat Democratic
Senator Kirsten Gillibrand
Junior Seat (Won) Democratic
Chele Farley
Junior Seat Challenger (Lost) Conservative, Reform, Republican

U.S. House

District 19
Representative John Faso
District 19 (Lost) Republican
Bob Cohen
District 19 Challenger (Lost) Working Families Party of New York
Antonio Delgado
District 19 Challenger (Won) Democratic, Women's Equality
Steven Greenfield
District 19 Challenger (Lost) Green Party
Chad McEvoy
District 19 Challenger (Withdrawn) Women's Equality

Incumbents

Challengers

Governor

Governor Andrew Cuomo
(Won) Democratic
Howie Hawkins
Challenger (Lost) Green Party
Stephanie Miner
Challenger (Lost) Serve America Movement
Marcus Molinaro
Challenger (Lost) Republican
Cynthia Nixon
Challenger (Lost) Democratic
Larry Sharpe
Challenger (Lost) Libertarian

Lieutenant Governor

Lieutenant Governor Kathy Hochul
(Won) Democratic, Independence, Working Families, Women's Equality
Andrew Hollister
Challenger (Lost) Libertarian
Julie Killian
Challenger (Lost) Republican
Jia Lee
Challenger (Lost) Green Party
Michael Volpe
Challenger (Lost) Serve America Movement
Jumaane Williams
Challenger (Lost) Democratic

Incumbents

Challengers

State Assembly

District 102
Assembly Member Christopher Tague
District 102 (Won) Republican, Conservative, Independence, Reform
Aidan O'Connor, Jr.
District 102 Challenger (Lost) Democratic, Women's Equality, Working Families

State Senate

District 46
Senator George Amedore, Jr.
District 46 (Won) Republican, Conservative, Independence Party
Pat Strong
District 46 Challenger (Lost) Democratic, Women's Equality, Working Families

Incumbents

Attorney General

Mike Diederich
Challenger (Lost) Reform
Leecia Eve
Challenger (Lost) Democratic
Christopher Blaise Garvey
Challenger (Lost) Libertarian, Reform
Letitia James
Challenger (Won) Democratic
Sean Maloney
Challenger (Lost) Democratic
Vincent Messina
Challenger (Lost) Independence
Kenneth Schaeffer
Challenger (Lost) Working Families
Nancy Sliwa
Challenger (Lost) Reform
Michael Sussman
Challenger (Lost) Green Party
Zephyr Teachout
Challenger (Lost) Democratic
Keith Wofford
Challenger (Lost) Conservative, Republican

Secretary of State

Budget Director

Commissioner of Education

Comptroller

Mark Dunlea
Challenger (Lost) Green Party
Cruger Gallaudet
Challenger (Lost) Libertarian
Jonathan Trichter
Challenger (Lost) Conservative, Republican

Incumbents

Legislator

District 1 (Ulster County)
Mary Wawro
District 1 Republican, Conservative, Independence
District 2 (Ulster County)
Chris Allen
District 2 Democratic, Working Families
District 3 (Ulster County)
Dean Fabiano
District 3 Republican, Conservative, Independence
District 4 (Ulster County)
Jim Maloney
District 4 Republican, Conservative, Independence
District 5 (Ulster County)
Peter Loughran
District 5 Democratic
District 6 (Ulster County)
David Donaldson
District 6 Democratic, Working Families
District 7 (Ulster County)
Jennifer Berky
District 7
District 8 (Ulster County)
Carl Belfiglio
District 8 Republican, Conservative, Independence
District 9 (Ulster County)
Herbert Litts III
District 9 Republican, Conservative, Independence
District 10 (Ulster County)
Mary Maio
District 10 Republican, Conservative, Independent
District 11 (Ulster County)
Richard Gerentine
District 11 Republican, Conservative, Independence
District 12 (Ulster County)
Kevin Roberts
District 12 Republican, Conservative, Independence
District 13 (Ulster County)
Kenneth Ronk, Jr.
District 13 Republican, Conservative, Independence
District 14 (Ulster County)
Craig Lopez
District 14 Republican, Conservative, Independent
District 15 (Ulster County)
Thomas Briggs
District 15 Democratic, Independence
District 16 (Ulster County)
Tracey Bartels
District 16 Democratic, Working Families
District 17 (Ulster County)
James Delaune
District 17
District 18 (Ulster County)
Richard Parete
District 18 Democratic, Independence
District 19 (Ulster County)
Manna Greene
District 19
District 20 (Ulster County)
Hector Rodriguez
District 20 Democratic, Working Families
District 21 (Ulster County)
Ronald Lapp
District 21
District 22 (Ulster County)
John Parete
District 22 Democratic
District 23 (Ulster County)
Jonathan Heppner
District 23
Skip to top

Help us stay free for all your Fellow Americans

Just $5 from everyone reading this would do it.

Thank You!

You are about to be redirected to a secure checkout page.

Please note:

The total order amount will read $0.01. This is a card processor fee. Please know that a recurring donation of the amount and frequency that you selected will be processed and initiated tomorrow. You may see a one-time charge of $0.01 on your statement.

Continue to secure page »

Back to top