Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Officials

Washington Local Legislative Officials

Claude DaCorsi

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
John Holman

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Wayne Osborne

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Bill Peloza

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Yolanda Trout

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Rich Wagner

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Largo Wales

Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Bob Baggett

Councilor (Auburn, WA)
Conrad Lee

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Jared Nieuwenhuis

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Jennifer Robertson

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Lynne Robinson

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
John Stokes

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Janice Zahn

Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
April Barker

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 1
Gene Knutson

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 2
Daniel Hammill

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 3
Pinky Vargas

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 4
Terry Bornemann

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 5
Michael Lilliquist

Council Member (Bellingham, WA)

Ward 6
Roxanne Murphy

Council Member (Bellingham, WA)

At-Large
Tom Agnew

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Davina Duerr

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Joshua Freed

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
James McNeal

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Andy Rheaume

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Tris Samberg

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Del Spivey

Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Leslie Daugs

Council Member (Bremerton, WA)

District 2
Jerry McDonald

Council Member (Bremerton, WA)

District 3
Greg Wheeler

Council Member (Bremerton, WA)

District 4
Dino Davis

Council Member (Bremerton, WA)

District 5
Richard Huddy

Council Member (Bremerton, WA)

District 6
Eric Younger

Council Member (Bremerton, WA)

District 7
Patricia Sullivan

Councilperson (Bremerton, WA)

District 1
Steve Armstrong

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Austin Bell

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Lauren Berkowitz

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Bob Edgar

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Lucy Krakowiak

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Nancy Tosta

Council Member (Burien, WA)

At-Large
Robert Back

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Dave Kaplan

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Melissa Musser

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Vic Pennington

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Matt Pina

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Bob Sheckler

Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Diane Buckshnis

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Adrienne Fraley-Monillas

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Kristina Johnson

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Thomas Mesaros

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Mike Nelson

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Dave Teitzel

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Neil Tibbot

Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Scott Bader

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Ron Gipson

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Jeff Moore

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Scott Murphy

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Paul Roberts

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Brenda Stonecipher

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Judy Tuohy

Council Member (Everett, WA)

At-Large
Lydia Assefa-Dawson

Council Member (Federal Way, WA)

Position 1
Kelly Maloney

Council Member (Federal Way, WA)

Position 2
Susan Honda

Council Member (Federal Way, WA)

Position 3
Jeanne Burbidge

Council Member (Federal Way, WA)

Position 4
Mark Koppang

Council Member (Federal Way, WA)

Position 5
Martin Moore

Council Member (Federal Way, WA)

Position 6
Dini Duclos

Council Member (Federal Way, WA)

Position 7
Don Brittain

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 1
Bob Olson

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 1
Paul Parish

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 2
John Trumbo

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 3
Steve Young

Council Member (Kennewick, WA)

Ward 3
Bob Parks

Council Member (Kennewick, WA)

At-Large
Jim Berrios

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Bill Boyce

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Tina Budell

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Brenda Fincher

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Dennis Higgins

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Dana Ralph

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Les Thomas

Council Member (Kent, WA)

At-Large
Jay Arnold

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Dave Asher

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Toby Nixon

Council Member (Kirkland, WA)
Republican
At-Large
Penny Sweet

Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Virgil Clarkson

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Jeff Gadman

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Lenny Greenstein

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Jason Hearn

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Cynthia Pratt

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Andy Ryder

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Michael Steadman

Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Mary Moss

Council Member (Lakewood, WA)

Position 1
Michael Brandstetter

Council Member (Lakewood, WA)

Position 2
Jason Whalen

Council Member (Lakewood, WA)

Position 3
Don Anderson

Council Member (Lakewood, WA)

Position 4
John Simpson

Council Member (Lakewood, WA)

Position 5
Marie Barth

Council Member (Lakewood, WA)

Position 6
Paul Bocchi

Council Member (Lakewood, WA)

Position 7
Ken Botero

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Tom Hutchinson

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Don Jensen

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Chet Makinster

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Mary Melink

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Steve Moon

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Scott Vydra

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Mike Wallin

Council Member (Longview, WA)

At-Large
Van AuBuchon

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
M. Boyer

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Ian Cotton

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Benjamin Goodwin

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
George Hurst

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Ruth Ross

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Shannon Sessions

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Shirley Sutton

Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Jessica Bateman

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Jim Cooper

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Julie Hankins

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Nathaniel Jones

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Jeannine Roe

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Cheryl Selby

Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Al Yenney

Council Member (Pasco, WA)

District 1
Mike Garrison

Council Member (Pasco, WA)

District 2
Bob Hoffmann

Council Member (Pasco, WA)

District 3
Saul Martinez

Council Member (Pasco, WA)

District 4
Rebecca Francik

Council Member (Pasco, WA)

District 5
Tom Larsen

Council Member (Pasco, WA)

At-Large
Matt Watkins

Council Member (Pasco, WA)

At-Large
Robin Farris

Council Member (Puyallup, WA)

District 1
John Hopkins

Council Member (Puyallup, WA)

District 1
John Palmer

Council Member (Puyallup, WA)

District 2
Heather Shadko

Council Member (Puyallup, WA)

District 2
Julie Door

Council Member (Puyallup, WA)

District 3
Tom Swanson

Council Member (Puyallup, WA)

District 3
Dean Johnson

Council Member (Puyallup, WA)

At-Large
Kimberly Allen

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Angela Birney

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
David Carson

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Dale Margeson

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Hank Myers

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Byron Shutz

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
John Stillin

Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Randy Corman

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Marcie Palmer

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Armondo Pavone

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Ruth Perez

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Don Persson

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Ed Prince

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Greg Taylor

Council Member (Renton, WA)

At-Large
Brad Anderson

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Terry Christensen

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Dori Gilmour

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Sandra Kent

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Dave Rose

Council Member (Richland, WA)

At-Large
Don Gerend

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Tom Hornish

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Kathleen Huckabay

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Bob Keller

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Christie Malchow

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Tom Odell

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Ramiro Valderrama

Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Sally Bagshaw

Council Member (Seattle, WA)
Lorena Gonzales

Council Member (Seattle, WA)
Bruce Harrell

Council Member (Seattle, WA)
Lisa Herbold

Council Member (Seattle, WA)
Debora Juarez

Council Member (Seattle, WA)
Teresa Mosqueda

Council Member (Seattle, WA)
Mike O'Brien

Council Member (Seattle, WA)
Abel Pacheco

Council Member (Seattle, WA)
Kshama Sawant

Council Member (Seattle, WA)
Will Hall

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Doris McConnell

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Keith McGlashan

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Chris Roberts

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Keith Scully

Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Ben Stuckart

Council President (Spokane, WA)

At-Large
Kate Burke

Council Member (Spokane, WA)

District 1
Mike Fagan

Council Member (Spokane, WA)

District 1
Breean Beggs

Council Member (Spokane, WA)

District 2
Lori Kinnear

Council Member (Spokane, WA)

District 2
Candace Mumm

Council Member (Spokane, WA)

District 3
Karen Stratton

Council Member (Spokane, WA)

District 3
Anders Ibsen

Council Member (Tacoma, WA)

District 1
Robert Thoms

Council Member (Tacoma, WA)

District 2
Keith Blocker

Council Member (Tacoma, WA)

District 3
Catherine Ushka

Council Member (Tacoma, WA)

District 4
Chris Beale

Council Member (Tacoma, WA)

District 5
Lillian Hunter

Council Member (Tacoma, WA)

Section 6
Ryan Mello

Council Member (Tacoma, WA)

At-Large
Conor McCarthy

Deputy Mayor (Tacoma, WA)

Section 7
Caroline Belleci

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Javier Figueroa

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Ken Grassi

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Kent Keel

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Denise McCluskey

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Chris Nye

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Steve Worthington

Council Member (University Place, WA)

At-Large
Linda Glover

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Bart Hansen

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Laurie Lebowsky

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Erik Paulsen

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Ty Stober

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Bill Turlay

Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Jim Barrow

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Barbara Clark

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Jerry Cummins

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Mary Jenkins

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Dick Morgan

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Steve Moss

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Chris Plucker

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Tom Scribner

Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Maureen Adkison

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Kathy Coffey

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Dulce Gutierrez

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Avina Guttierez

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Bill Lover

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Carmen Mendez

Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Holly Cousens

Assistant Mayor (Yakima, WA)

At-Large
John Marshall

Commissioner (Adams County, WA)

District 1
Roger Hartwig

Commissioner (Adams County, WA)

District 2
Jeffrey Stevens

Commissioner (Adams County, WA)

District 3
Brian Shinn

Commissioner (Asotin County, WA)

District 1
Jim Fuller

Commissioner (Asotin County, WA)

District 2
Jim Jeffords

Commissioner (Asotin County, WA)

District 3
Jerome Delvin

Commissioner (Benton County, WA)

District 1
Shon Small

Commissioner (Benton County, WA)

District 2
James Beaver

Commissioner (Benton County, WA)

District 3
Ron Walter

Commissioner (Chelan County, WA)

District 1
Doug England

Commissioner (Chelan County, WA)

District 3
Jim McEntire

Commissioner (Clallam County, WA)
Republican
District 1
Bill Peach

Commissioner (Clallam County, WA)
Republican
District 3
Temple Lentz

County Council (Clark County, WA)

District 1
Julie Olson

County Council (Clark County, WA)

District 2
John Blom

County Council (Clark County, WA)

District 3
Gary Medvigy

County Council (Clark County, WA)

At-Large
Eileen Quiring

Council Chair (Clark County, WA)
Dwight Robanske

Commissioner (Columbia County, WA)

District 1
Michael Talbott

Commissioner (Columbia County, WA)

District 2
Merle Jackson

Commissioner (Columbia County, WA)

District 3
Michael Karnofski

Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 1
Dennis Weber

Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 2
Joe Gardner

Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 3
Ken Stanton

Commissioner (Douglas County, WA)

District 1
Dale Snyder

Commissioner (Douglas County, WA)

District 2
Steve Jenkins

Commissioner (Douglas County, WA)

District 3
Brad Miller

Commissioner (Ferry County, WA)

District 1
Nathan Davis

Commissioner (Ferry County, WA)

District 2
Mike Blankenship

Commissioner (Ferry County, WA)

District 3
Brad Peck

Commissioner (Franklin County, WA)

District 1
Robert Koch

Commissioner (Franklin County, WA)

District 2
Rick Miller

Commissioner (Franklin County, WA)

District 3
Robert Johnson

Commissioner (Garfield County, WA)

District 1
Wynne McCabe

Commissioner (Garfield County, WA)

District 2
Dean Burton

Commissioner (Garfield County, WA)

District 3
Richard Stevens

Commissioner (Grant County, WA)

District 1
Carolann Swartz

Commissioner (Grant County, WA)

District 2
Cindy Carter

Commissioner (Grant County, WA)

District 3
Wes Cormier

Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 1
Frank Gordon

Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 2
Vickie Raines

Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 3
Helen Johnson

Commissioner (Island County, WA)
Democratic
District 1
Jill Johnson

Commissioner (Island County, WA)
Republican
District 2
Richard Hannold

Commissioner (Island County, WA)
Republican
District 3
Phil Johnson

Commissioner (Jefferson County, WA)

District 1
David Sullivan

Commissioner (Jefferson County, WA)

District 2
Kathleen Kler

Commissioner (Jefferson County, WA)

District 3
Rod Dembowski

Council Member (King County, WA)

District 1
Larry Gossett

Council Member (King County, WA)

District 2
Kathy Lambert

Council Member (King County, WA)

District 3
Jeanne Kohl-Welles

Council Member (King County, WA)

District 4
Dave Upthegrove

Council Member (King County, WA)

District 5
Claudia Balducci

Council Member (King County, WA)

District 6
Pete von Reichbauer

Council Member (King County, WA)

District 7
Joe McDermott

Council Member (King County, WA)

District 8
Reagan Dunn

Council Member (King County, WA)

District 9
Dow Constantine

County Executive (King County, WA)

At-Large
Robert Gelder

Commissioner (Kitsap County, WA)

District 1
Charlotte Garrido

Commissioner (Kitsap County, WA)

District 2
Edward Wolfe

Commissioner (Kitsap County, WA)

District 3
Paul Jewell

Commissioner (Kittitas County, WA)

District 1
Gary Berndt

Commissioner (Kittitas County, WA)

District 2
Obie O'Brien

Commissioner (Kittitas County, WA)

District 3
Rex Johnston

Commissioner (Klickitat County, WA)

District 1
David Sauter

Commissioner (Klickitat County, WA)

District 2
Jim Sizemore

Commissioner (Klickitat County, WA)

District 3
Edna Fund

Commissioner (Lewis County, WA)

District 1
Bill Schulte

Commissioner (Lewis County, WA)

District 2
Gary Stamper

Commissioner (Lewis County, WA)

District 3
Mark Stedman

Commissioner (Lincoln County, WA)

District 1
Scott Hutsell

Commissioner (Lincoln County, WA)

District 2
Rob Coffman

Commissioner (Lincoln County, WA)

District 3
Randy Neatherlin

Commissioner (Mason County, WA)

District 1
Terri Jeffreys

Commissioner (Mason County, WA)

District 3
Sheliah Kennedy

Commissioner (Okanogan County, WA)

District 1
Ray Campbell

Commissioner (Okanogan County, WA)

District 2
Jim DeTro

Commissioner (Okanogan County, WA)

District 3
Steve Rogers

Commissioner (Pacific County, WA)

District 1
Frank Wolfe

Commissioner (Pacific County, WA)

District 2
Lisa Ayers

Commissioner (Pacific County, WA)

District 3
Karen Skoog

Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 1
Mike Manus

Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 2
Stephen Kiss

Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 3
Dave Morell

Council Member (Pierce County, WA)
Republican
District 1
Pam Roach

Council Member (Pierce County, WA)

District 2
Jim McCune

Council Member (Pierce County, WA)

District 3
Connie Ladenburg

Council Member (Pierce County, WA)

District 4
Marty Campbell

Council Member (Pierce County, WA)

District 5
Douglas Richardson

Council Member (Pierce County, WA)

District 6
Derek Young

Council Member (Pierce County, WA)

District 7
Bob Jarman

Council Member (San Juan County, WA)

District 1
Rick Hughes

Council Member (San Juan County, WA)

District 2
Jamie Stephens

Council Member (San Juan County, WA)

District 3
Ron Wesen

Commissioner (Skagit County, WA)

District 1
Ken Dahlstedt

Commissioner (Skagit County, WA)

District 2
Lisa Janicki

Commissioner (Skagit County, WA)

District 3
Chris Brong

Commissioner (Skamania County, WA)

District 1
Doug McKenzie

Commissioner (Skamania County, WA)

District 2
Bob Hamlin

Commissioner (Skamania County, WA)

District 3
Nate Nehring

Council Member (Snohomish County, WA)

District 1
Brian Sullivan

Council Member (Snohomish County, WA)

District 2
Stephanie Wright

Council Member (Snohomish County, WA)

District 3
Terry Ryan

Council Member (Snohomish County, WA)

District 4
Sam Low

Council Member (Snohomish County, WA)

District 5
Dave Somers

County Executive (Snohomish County, WA)
Josh Kerns

Commissioner (Spokane County, WA)

District 1
Mary Kuney

Commissioner (Spokane County, WA)

District 2
Al French

Commissioner (Spokane County, WA)

District 3
Wes McCart

Commissioner (Stevens County, WA)

District 1
Don Dashiell

Commissioner (Stevens County, WA)

District 2
Steve Parker

Commissioner (Stevens County, WA)

District 3
Cathy Wolfe

Commissioner (Thurston County, WA)
Democratic
District 1
Sandra Romero

Commissioner (Thurston County, WA)
Democratic
District 2
Bud Blake

Commissioner (Thurston County, WA)
Independent
District 3
Mike Backman

Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 1
Daniel Cothren

Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 2
Blair Brady

Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 3
James Johnson

Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 1
Perry Dozier

Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 2
James Duncan

Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 3
Barry Buchanan

Council Member (Whatcom County, WA)

District 1
Pete Kremen

Council Member (Whatcom County, WA)

District 1
Ken Mann

Council Member (Whatcom County, WA)

District 2
Satpal Sidhu

Council Member (Whatcom County, WA)

District 2
Barbara Brenner

Council Member (Whatcom County, WA)

District 3
Carl Weimer

Council Member (Whatcom County, WA)

District 3
Rud Browne

Council Member (Whatcom County, WA)

At-Large
Jack Louws

County Executive (Whatcom County, WA)

At-Large
Art Swannack

Commissioner (Whitman County, WA)

District 1
Dean Kinzer

Commissioner (Whitman County, WA)

District 2
Michael Largent

Commissioner (Whitman County, WA)

District 3
Mike Leita

Commissioner (Yakima County, WA)

District 1
Kevin Bouchey

Commissioner (Yakima County, WA)

District 2
Rand Elliott

Commissioner (Yakima County, WA)

District 3
Stephen Muller

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Kamille Norton

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Jeff Seibert

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Michael Stevens

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Rob Toyer

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Jeffrey Vaughan

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Donna Wright

Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Joe Lindquist

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 1
Ken Quam

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 1
Gary Molenaar

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 2
Bob Fiedler

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 3
Mike Urban

Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 3
Dale Ragan

Council Member (Mount Vernon, WA)

At-Large
Mark Hulst

Council Member (Mount Vernon, WA)
Caleb Collier

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Dean Grafos

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Pam Haley

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Rod Higgins

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Ed Pace

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Sam Wood

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Arne Woodard

Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Jim Bailey

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Ruth Esparaza

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Linda Herald

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Keith Huffaker

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Mark Kulaas

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Lyle Markhart

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Mike Poirier

Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large

1% Democrats

2% Republicans

98% Other

Skip to top

Help us stay free for all your Fellow Americans

Just $5 from everyone reading this would do it.

Thank You!

You are about to be redirected to a secure checkout page.

Please note:

The total order amount will read $0.01. This is a card processor fee. Please know that a recurring donation of the amount and frequency that you selected will be processed and initiated tomorrow. You may see a one-time charge of $0.01 on your statement.

Continue to secure page »

Back to top