Pennsylvania Local Legislative Officials

Office Type
State
Locality
 
Steven Kline
Commissioner (Abington Township, PA)

Ward 1
Michael Markman
Commissioner (Abington Township, PA)

Ward 2
Drew Rothman
Commissioner (Abington Township, PA)

Ward 3
Jimmy DiPlacido
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 4
Wayne Luker
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 5
Stephen Kalinoski
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 6
Benjamin Sanchez
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 7
Peggy Myers
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 8
Dennis Zappone
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 9
Thomas Hecker
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 10
John Spiegelman
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 11
Thomas Farren
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 12
Carol Gillespie
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 13
Lori Schreiber
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 14
Thomas Bowman
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 15
Joe Davis
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Jeanette Eichenwald
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Jeff Glazier
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Julio Guridy
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Daryl Hendricks
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Cynthia Mota
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Ray O'Connell
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
William Neugebauer
Vice Mayor (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Dave Butterbaugh
Council Member (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Matt Cacciotti
Council Member (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Erik Cagle
Council Member (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Michael Haire
Council Member (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Christie Jordan
Council Member (Altoona, PA)

At-Large
Bryan Allen
Council Member (Bensalem, PA)
Democratic
At-Large
Tony Belfield
Council Member (Bensalem, PA)

At-Large
Joseph Pilieri
Council Member (Bensalem, PA)
Republican
At-Large
Edward Kisselback
Council Vice President (Bensalem, PA)

At-Large
Joseph Knowles
Councilman President (Bensalem, PA)

At-Large
John Pape
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 1
Brandon Colella
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 2
Jim Hannan
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 3
Paul Dixon
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 4
Don Harrison
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 5
Mark O'Brien
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 6
Jim McLean
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 7
Timothy Moury
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 8
Lorrie Gibbons
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 9
Bryan Callahan
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Michael Colon
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Eric Evans
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Shawn Martell
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Olga Negron-Dipini
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
J. Reynolds
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Adam Waldron
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Howard Allen
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Patrick Antonello
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Craig Bowen
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Joe Glasson
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Amber Longhitano
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
John Monahan
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Cynthia Murphy
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
J. Sharkey
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 1
Baron Holland
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 2
Brad Pransky
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 3
Ann Rappoport
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 4
Daniel Norris
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 5
Morton Simon, Jr.
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 6
William Jacobs
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Nafis Nichols
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Portia West
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Elizabeth Williams
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Casimir Kwitowski
Council President (Erie, PA)

At-Large
Sonya Arrington
Council Member (Erie, PA)

At-Large
David Brennan
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Curtis Jones, Jr.
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Robert Merski
Council Member (Erie, PA)

At-Large
James Winarski
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Melvin Witherspoon
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Jeff Boraski
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Jeffry Dence
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Brian Galloway
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Robert Harvie
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Jeffrey Rocco
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Jeffrey Baltimore
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Shamaine Daniels
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Ben Hallat
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Destini Hodges
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Cornelius Johnson
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Westburn Majors
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Wanda Williams
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Stephen D'Emilio
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 1
Mario Oliva
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 2
Kevin McCloskey
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 3
Daniel Siegel
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 4
Andy Lewis
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 5
Larry Holmes
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 6
James McGarrity
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 7
Chris Connell, Sr.
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 8
William Wechsler
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 9
Jerry Fagert
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
Tom Logan
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
George Reese
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
John Silvis
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
R. Weimer
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
John Graupera
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
James Reichenbach
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Tim Roschel
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Pete Solo
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Danene Sorace
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Louise Williams
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Barbara Wilson
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Jeffrey Benedetto
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
David Fritchey
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
John Lewis
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Judi Reiss
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Kristin Tyler
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Daniel Bernheim
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 1
Joshua Grimes
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 2
Paul McElhaney
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 3
Steven Lindner
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 4
Cheryl Gelber
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 5
Philip Rosenzweig
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 6
Elizabeth Rogan
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 7
Anna Durbin
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 8
George Manos
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 9
V. Zelov
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 10
Tiffany O'Neill
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 11
Brian Gordon
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 12
C. McGuire
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 13
Rick Churchill
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 14
Gary Crissman
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
William Hawk
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
William Hornung
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
Robin Lindsey
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
William Seeds, Sr.
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
Donna DiMeo
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
David Heck
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Ian Hodge
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Albert Kling
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Samuel Mecum
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Thomas Gallagher
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
H. Leonhauser III
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
William Oettinger
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
Amy Strouse
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
Tom Tosti
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
John Groh
Supervisor (Millcreek Township, PA)

At-Large
Brian McGrath
Supervisor (Millcreek Township, PA)

At-Large
John Morgan
Supervisor (Millcreek Township, PA)

At-Large
John Bendel
Commissioner (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 1
Steve Silverman
Commissioner (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 2
Stephen McLean
Commissioner (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 3
David Brumfield
Commissioner (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 4
Kelly Fraasch
Commissioner (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 5
Sonya Sanders
Council Member (Norristown, PA)

District 1
Heather Lewis
Council Member (Norristown, PA)

District 2
Valerie Cooper
Council Member (Norristown, PA)

District 3
Hakim Jones
Council Member (Norristown, PA)

District 4
Olivia Brady
Council Member (Norristown, PA)

At-Large
Marlon Millner
Council Member (Norristown, PA)

At-Large
Derrick Perry
Council Member (Norristown, PA)

At-Large
David Herold
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 1
Zachary Haigis
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 2
Darryl Bertani
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 3
Richard Gray
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 4
Anthony Martino
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 5
Mike Faccenda
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 6
George Komelasky
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Barry Moore
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Kimberly Rose
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Eileen Silver
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Larry Weinstein
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Mark Brodniki
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Sara Kuhn
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Joseph Palumbo
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Catherine Sapp
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Gary Underwood
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
J-LaVon Kincaid, Sr.
Deputy Mayor (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Darrell Clarke
Council President (Philadelphia, PA)

District 5
Mark Squilla
Council Member (Philadelphia, PA)

District 1
Kenyatta Johnson
Council Member (Philadelphia, PA)

District 2
Jannie Blackwell
Council Member (Philadelphia, PA)

District 3
Curtis Jones, Jr.
Council Member (Philadelphia, PA)

District 4
Bobby Henon
Council Member (Philadelphia, PA)

District 6
Maria Quiñones-Sánchez
Council Member (Philadelphia, PA)

District 7
Cindy Bass
Council Member (Philadelphia, PA)

District 8
Cherelle Parker
Council Member (Philadelphia, PA)
Democratic
District 9
Brian O'Neill
Council Member (Philadelphia, PA)

District 10
Blondell Brown
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Allan Domb
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Derek Green
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
William Greenlee
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Helen Gym
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
David Oh
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Al Taubenberger
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Darlene Harris
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 1
Theresa Kail-Smith
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 2
Bruce Kraus
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 3
Natalia Rudiak
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 4
Corey O'Connor
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 5
R. Lavallee
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 6
Deb Gross
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 7
Daniel Gilman
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 8
Ricky Burgess
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 9
James Higgins
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 1
Richard Booker
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 2
Lucas Clark IV
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 3
Elaine Schaefer
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 4
John Nagle
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 5
Donald Curley
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 6
Phil Ahr
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 7
Christopher Daubert
Council Member (Reading, PA)

District 1
Marcia Goodman-Hinnershitz
Council Member (Reading, PA)

District 2
Brian Twyman
Council Member (Reading, PA)

District 3
Stratton Marmarou
Council Member (Reading, PA)

District 4
Donna Reed
Council Member (Reading, PA)

District 5
John Slifko
Council Member (Reading, PA)

District 6
Francis Acosta
Council Member (Reading, PA)

At-Large
Daniel DeMarco
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 1
Steve Korbel
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 2
Rick Avon
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 3
Lana Mazur
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 4
Grace Stanko
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 5
David Mikec
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 6
Pat Mullin
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 7
Jeremy Shaffer
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 8
Jack Betkowski
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 9
Wayne Evans
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
William Gaughan
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Tim Perry
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Pat Rogan
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Joseph Wechsler
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Wayne Skelley
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 1
Lori Mizgorski
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 2
David Shutter
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 3
Thomas McElhone
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 4
Susan Fisher
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 5
James Boyle
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 6
William Cross
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 7
Jesse Barlow
Council Member (State College, PA)

At-Large
David Brown
Council Member (State College, PA)

At-Large
Thomas Daubert
Council Member (State College, PA)

At-Large
Catherine Dauler
Council Member (State College, PA)

At-Large
Janet Engeman
Council Member (State College, PA)

At-Large
Theresa Lafer
Council Member (State College, PA)

At-Large
Evan Myers
Council Member (State College, PA)

At-Large
Paul Olson
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

District 1
Evelyn Richter
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

District 2
Heather Greenberg
Commissioner (Tredyffrin Township, PA)

District 3
Mark Freed
Commissioner (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Reaves Lukens
Commissioner (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Sean Moir
Commissioner (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Murph Wysocki
Commissioner (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Donald Bonnett
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 1
Thomas Wagner
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 3
Mary Crawford
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 4
Bob Gwin
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 5
Marah Manners
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 6
Sekela Coles
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 7
Jacob Bierling, Jr.
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Barbarann Keffer
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Edward Monaghan
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Kate Sweeny Smith
Council Person (Upper Darby Township, PA)
Jason Croley
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Katherine Frescatore
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Marc McKee
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Daniel McPhillips
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Brian Munroe
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
William Barrett
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Mike Belusko
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Tony Brooks
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Beth Gilbert
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Mike Merritt
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Randall Allison
Council Member (Williamsport, PA)
Republican
At-Large
Joel Henderson
Council Member (Williamsport, PA)

At-Large
Bonnie Katz
Council Member (Williamsport, PA)
Republican
At-Large
Elizabeth Miele
Council Member (Williamsport, PA)
Democratic
At-Large
Don Noviello
Council Member (Williamsport, PA)
Republican
At-Large
N. Smith
Council Member (Williamsport, PA)
Republican
At-Large
Jonathan Williamson
Council Member (Williamsport, PA)
Republican
At-Large
MIchael Helfrick
Council Member (York, PA)

At-Large
Renee Nelson
Council Member (York, PA)

At-Large
Henry Nixon
Council Member (York, PA)

At-Large
David Satterlee
Council Member (York, PA)

At-Large
Jim Martin
Commissioner (Adams County, PA)

At-Large
Randy Phiel
Commissioner (Adams County, PA)

At-Large
Marty Qually
Commissioner (Adams County, PA)

At-Large
Tom Baker
Council Member (Allegheny County, PA)

District 1
Cindy Kirk
Council Member (Allegheny County, PA)

District 2
Edward Kress
Council Member (Allegheny County, PA)

District 3
Michael Finnerty
Council Member (Allegheny County, PA)

District 4
Sue Means
Council Member (Allegheny County, PA)
No Party Affiliation
District 5
John Palmiere
Council Member (Allegheny County, PA)

District 6
Nicholas Futules
Council Member (Allegheny County, PA)

District 7
Charles Martoni
Council Member (Allegheny County, PA)

District 8
Robert Macey
Council Member (Allegheny County, PA)

District 9
DeWitt Walton
Council Member (Allegheny County, PA)

District 10
Terri Klein
Council Member (Allegheny County, PA)

District 11
James Ellenbogen
Council Member (Allegheny County, PA)

District 12
Denise Russell
Council Member (Allegheny County, PA)

District 13
John DeFazio
Council Member (Allegheny County, PA)

At-Large
David Battaglia
Commissioner (Armstrong County, PA)

At-Large
Robert Bower
Commissioner (Armstrong County, PA)

At-Large
Richard Fink
Commissioner (Armstrong County, PA)

At-Large
Tony Amadio
Commissioner (Beaver County, PA)

At-Large
Dennis Nichols
Commissioner (Beaver County, PA)

At-Large
Joe Spanik
Commissioner (Beaver County, PA)

At-Large
S. Crooks
Commissioner (Bedford County, PA)
Democratic
At-Large
Barry Dallara
Commissioner (Bedford County, PA)
Republican
At-Large
Kirt Morris
Commissioner (Bedford County, PA)
Republican
At-Large
Kevin Barnhardt
Commissioner (Berks County, PA)

At-Large
Christian Leinbach
Commissioner (Berks County, PA)

At-Large
Mark Scott
Commissioner (Berks County, PA)

At-Large
Ted Beam
Commissioner (Blair County, PA)

At-Large
Diane Meling
Commissioner (Blair County, PA)

At-Large
Terry Tomassetti
Commissioner (Blair County, PA)

At-Large
Ed Bustin
Commissioner (Bradford County, PA)

At-Large
Doug McLinko
Commissioner (Bradford County, PA)

At-Large
Daryl Miller
Commissioner (Bradford County, PA)

At-Large
Diane Ellis-Marseglia
Commissioner (Bucks County, PA)

At-Large
Robert Loughery
Commissioner (Bucks County, PA)

At-Large
Charles Martin
Commissioner (Bucks County, PA)

At-Large
James Eckstein
Commissioner (Butler County, PA)

At-Large
William McCarrier
Commissioner (Butler County, PA)

At-Large
A. Pinkerton
Commissioner (Butler County, PA)

At-Large
Thomas Chernisky
Commissioner (Cambria County, PA)
Democratic
At-Large
Douglas Lengenfelder
Commissioner (Cambria County, PA)
Republican
At-Large
Mark Wissinger
Commissioner (Cambria County, PA)
Republican
At-Large
Glen Fiebig
Commissioner (Cameron County, PA)

At-Large
Phillip Jones
Commissioner (Cameron County, PA)

At-Large
H. Thomas
Commissioner (Cameron County, PA)

At-Large
Tom Gerhard
Commissioner (Carbon County, PA)

At-Large
Wayne Nothstein
Commissioner (Carbon County, PA)

At-Large
William O'Gurek
Commissioner (Carbon County, PA)

At-Large
Steven Dershem
Commissioner (Centre County, PA)
Republican
At-Large
Chris Exarchos
Commissioner (Centre County, PA)
Republican
At-Large
Michael Pipe
Commissioner (Centre County, PA)
Democratic
At-Large
Kathi Cozzone
Commissioner (Chester County, PA)

At-Large
Terence Farrell
Commissioner (Chester County, PA)

At-Large
Michelle Kichline
Commissioner (Chester County, PA)

At-Large
Wayne Brosius
Commissioner (Clarion County, PA)

At-Large
Butch Campbell
Commissioner (Clarion County, PA)

At-Large
Greg Faller
Commissioner (Clarion County, PA)

At-Large
Mark McCracken
Commissioner (Clearfield County, PA)

At-Large
Joan Robinson-McMillen
Commissioner (Clearfield County, PA)

At-Large
John Sobel
Commissioner (Clearfield County, PA)

At-Large
Joel Long
Commissioner (Clinton County, PA)

At-Large
Robert Smeltz
Commissioner (Clinton County, PA)

At-Large
Jeffrey Snyder
Commissioner (Clinton County, PA)

At-Large
David Kovach
Commissioner (Columbia County, PA)

At-Large
Rich Ridgway
Commissioner (Columbia County, PA)

At-Large
Chris Young
Commissioner (Columbia County, PA)

At-Large
C. Allen
Commissioner (Crawford County, PA)

At-Large
Jack Lynch
Commissioner (Crawford County, PA)

At-Large
Francis Weidenpahn, Jr.
Commissioner (Crawford County, PA)

At-Large
Barbara Cross
Commissioner (Cumberland County, PA)

At-Large
Gary Eichelberger
Commissioner (Cumberland County, PA)

At-Large
James Hertzler
Commissioner (Cumberland County, PA)

At-Large
George Hartwick III
Commissioner (Dauphin County, PA)

At-Large
Jeff Haste
Commissioner (Dauphin County, PA)

At-Large
Mike Pries
Commissioner (Dauphin County, PA)

At-Large
Mario Civera, Jr.
Council Member (Delaware County, PA)
Republican
At-Large
Michael Culp
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
John McBlain
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
Colleen Morrone
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
David White
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
Daniel Freeburg
Commissioner (Elk County, PA)

At-Large
Janis Kemmer
Commissioner (Elk County, PA)

At-Large
June Sorg
Commissioner (Elk County, PA)

At-Large
Phil Fatica
Council Member (Erie County, PA)

District 1
Andre' Horton
Council Member (Erie County, PA)

District 2
Fiore Leone
Council Member (Erie County, PA)

District 3
Jay Breneman
Council Member (Erie County, PA)

District 4
Kyle Foust
Council Member (Erie County, PA)

District 5
Edward DiMattio
Council Member (Erie County, PA)

District 6
Carol Loll
Council Member (Erie County, PA)

District 7
Alfred Ambrosini
Commissioner (Fayette County, PA)

At-Large
Vince Zapotosky
Commissioner (Fayette County, PA)
Democratic
At-Large
Angela Zimmerlink
Commissioner (Fayette County, PA)
Republican
At-Large
Basil Huffman
Commissioner (Forest County, PA)
Republican
At-Large
Robert Snyder, Jr.
Commissioner (Forest County, PA)
Democratic
At-Large
Norman Wimer
Commissioner (Forest County, PA)
Republican
At-Large
David Keller
Commissioner (Franklin County, PA)

At-Large
Robert Thomas
Commissioner (Franklin County, PA)

At-Large
Robert Ziobrowski
Commissioner (Franklin County, PA)

At-Large
Craig Cutchall
Commissioner (Fulton County, PA)

At-Large
Irvin Dasher
Commissioner (Fulton County, PA)

At-Large
Rodney McCray
Commissioner (Fulton County, PA)

At-Large
Chuck Morris
Commissioner (Greene County, PA)
Democratic
At-Large
Archie Trader
Commissioner (Greene County, PA)
Republican
At-Large
Blair Zimmerman
Commissioner (Greene County, PA)
Democratic
At-Large
R. Fluke
Commissioner (Huntingdon County, PA)

At-Large
Gary O'Korn
Commissioner (Huntingdon County, PA)

At-Large
Jeff Thomas
Commissioner (Huntingdon County, PA)

At-Large
Michael Baker
Commissioner (Indiana County, PA)

At-Large
Patricia Evanko
Commissioner (Indiana County, PA)

At-Large
Rodney Ruddock
Commissioner (Indiana County, PA)

At-Large
Paul Corbin
Commissioner (Jefferson County, PA)

At-Large
James McIntyre
Commissioner (Jefferson County, PA)

At-Large
Jeffrey Pisarcik
Commissioner (Jefferson County, PA)

At-Large
Alice Gray
Commissioner (Juniata County, PA)

At-Large
Teresa O'Neal
Commissioner (Juniata County, PA)

At-Large
Jeffrey Zimmerman
Commissioner (Juniata County, PA)

At-Large
Patrick O'Malley
Commissioner (Lackawanna County, PA)

At-Large
Edward Staback
Commissioner (Lackawanna County, PA)
Democratic
At-Large
Jim Wansacz
Commissioner (Lackawanna County, PA)
Democratic
At-Large
Craig Lehman
Commissioner (Lancaster County, PA)

At-Large
Scott Martin
Commissioner (Lancaster County, PA)

At-Large
Dennis Stuckey
Commissioner (Lancaster County, PA)

At-Large
Steve Craig
Commissioner (Lawrence County, PA)

At-Large
Robert Del Signore, Sr.
Commissioner (Lawrence County, PA)

At-Large
Dan Vogler
Commissioner (Lawrence County, PA)

At-Large
William Ames
Commissioner (Lebanon County, PA)

At-Large
Jo Litz
Commissioner (Lebanon County, PA)

At-Large
Robert Phillips
Commissioner (Lebanon County, PA)

At-Large
Thomas Creighton III
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 1
Percy Dougherty
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 2
David Jones, Jr.
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 3
Geoff Brace
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 4
Michael Schware
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 5
Amanda Holt
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Vic Mazziotti
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Brad Osborne
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Lisa Scheller
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Thomas Cooney
Commissioner (Luzerne County, PA)

At-Large
Maryanne Petrilla
Commissioner (Luzerne County, PA)

At-Large
Stephen Urban
Commissioner (Luzerne County, PA)

At-Large
Ernest Larson
Commissioner (Lycoming County, PA)

At-Large
Tony Mussare
Commissioner (Lycoming County, PA)

At-Large
Jeff Rauff
Commissioner (Lycoming County, PA)

At-Large
Joe DeMott
Commissioner (McKean County, PA)

At-Large
Clifford Lane
Commissioner (McKean County, PA)

At-Large
Al Pingie
Commissioner (McKean County, PA)

At-Large
Brian Beader
Commissioner (Mercer County, PA)
Democratic
At-Large
John Lechner
Commissioner (Mercer County, PA)
Republican
At-Large
Matthew McConnell
Commissioner (Mercer County, PA)
Republican
At-Large
Kevin Kodish
Commissioner (Mifflin County, PA)

At-Large
Otis Riden
Commissioner (Mifflin County, PA)

At-Large
Mark Sunderland
Commissioner (Mifflin County, PA)

At-Large
Charles Garris
Commissioner (Monroe County, PA)

At-Large
Suzanne McCool
Commissioner (Monroe County, PA)

At-Large
John Moyer
Commissioner (Monroe County, PA)

At-Large
Val Arkoosh
Commissioner (Montgomery County, PA)

At-Large
Joseph Gale
Commissioner (Montgomery County, PA)

At-Large
Trevor Finn
Commissioner (Montour County, PA)

At-Large
Jack Gerst
Commissioner (Montour County, PA)

At-Large
Jerry Ward
Commissioner (Montour County, PA)

At-Large
Kenneth Kraft
Council Member (Northampton County, PA)

District 1
Robert Werner
Council Member (Northampton County, PA)

District 2
Lamont McClure, Jr.
Council Member (Northampton County, PA)
Democratic
District 3
Scott Parsons
Council Member (Northampton County, PA)

District 4
Mathew Benol
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Margaret Ferraro
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Glenn Geissinger
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Hayden Phillips
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Seth Vaughn
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Stephen Bridy
Commissioner (Northumberland County, PA)

At-Large
Vinny Clausi
Commissioner (Northumberland County, PA)

At-Large
Richard Shoch
Commissioner (Northumberland County, PA)

At-Large
Brenda Benner
Commissioner (Perry County, PA)

At-Large
Stephen Naylor
Commissioner (Perry County, PA)

At-Large
Paul Rudy, Jr.
Commissioner (Perry County, PA)

At-Large
Mark Squilla
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 1
Kenyatta Johnson
Council Member (Philadelphia County, PA)
Democratic
District 2
Jannie Blackwell
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 3
Curtis Jones, Jr.
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 4
Darrell Clarke
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 5
Bobby Henon
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 6
Maria Quiñones-Sánchez
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 7
Cindy Bass
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 8
Cherelle Parker
Council Member (Philadelphia County, PA)
Democratic
District 9
Brian O'Neill
Council Member (Philadelphia County, PA)

District 10
Blondell Brown
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
Allan Domb
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
Derek Green
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
William Greenlee
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
Helen Gym
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
David Oh
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
Al Taubenberger
Council Member (Philadelphia County, PA)

At-Large
Richard Caridi
Commissioner (Pike County, PA)

At-Large
Matthew Osterberg
Commissioner (Pike County, PA)

At-Large
Karl Wagner, Jr.
Commissioner (Pike County, PA)

At-Large
Paul Heimel
Commissioner (Potter County, PA)

At-Large
Susan Kefover
Commissioner (Potter County, PA)

At-Large
Douglas Morley
Commissioner (Potter County, PA)

At-Large
George Halcovage, Jr.
Commissioner (Schuylkill County, PA)

At-Large
Gary Hess
Commissioner (Schuylkill County, PA)
Democratic
At-Large
Frank Staudenmeier
Commissioner (Schuylkill County, PA)

At-Large
Malcolm Derk III
Commissioner (Snyder County, PA)
Republican
At-Large
Joseph Kantz
Commissioner (Snyder County, PA)
Republican
At-Large
Peggy Roup
Commissioner (Snyder County, PA)

At-Large
Joe Betta
Commissioner (Somerset County, PA)

At-Large
Pamela Tokar-Ickes
Commissioner (Somerset County, PA)

At-Large
John Vatavuk
Commissioner (Somerset County, PA)

At-Large
Darla Bortz
Commissioner (Sullivan County, PA)

At-Large
Robert Getz
Commissioner (Sullivan County, PA)

At-Large
Wylie Norton
Commissioner (Sullivan County, PA)

At-Large
Michael Giangrieco
Commissioner (Susquehanna County, PA)

At-Large
Alan Hall
Commissioner (Susquehanna County, PA)

At-Large
MaryAnn Warren
Commissioner (Susquehanna County, PA)

At-Large
Roger Burn
Commissioner (Tioga County, PA)

At-Large
Erick Coolidge
Commissioner (Tioga County, PA)

At-Large
Mark Hamilton
Commissioner (Tioga County, PA)

At-Large
Preston Boop
Commissioner (Union County, PA)

At-Large
John Mathias
Commissioner (Union County, PA)

At-Large
John Showers
Commissioner (Union County, PA)

At-Large
Timothy Brooks
Commissioner (Venango County, PA)
Republican
At-Large
Bonnie Summers
Commissioner (Venango County, PA)
Democratic
At-Large
Vincent Witherup
Commissioner (Venango County, PA)
Republican
At-Large
John Bortz, Jr.
Commissioner (Warren County, PA)
Republican
At-Large
John Eggleston
Commissioner (Warren County, PA)
Democratic
At-Large
Stephen Vanco
Commissioner (Warren County, PA)
Republican
At-Large
Lawrence Maggi
Commissioner (Washington County, PA)

At-Large
Harlan Shober
Commissioner (Washington County, PA)

At-Large
Diana Vaughn
Commissioner (Washington County, PA)

At-Large
Wendell Kay
Commissioner (Wayne County, PA)

At-Large
Brian Smith
Commissioner (Wayne County, PA)

At-Large
Charles Anderson
Commissioner (Westmoreland County, PA)

At-Large
R. Courtney
Commissioner (Westmoreland County, PA)

At-Large
Ted Kopas
Commissioner (Westmoreland County, PA)

At-Large
Thomas Henry
Commissioner (Wyoming County, PA)

At-Large
Judy Kraft Mead
Commissioner (Wyoming County, PA)

At-Large
Ronald Williams
Commissioner (Wyoming County, PA)

At-Large
M. Chronister
Commissioner (York County, PA)
Republican
At-Large
Doug Hoke
Commissioner (York County, PA)
Democratic
At-Large
Christopher Reilly
Commissioner (York County, PA)
Republican
At-Large
Linda Gaydos
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 1
Nick Gresock
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 2
Ron Harvey
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 3
Jim Johns
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 4
Paul Caliari
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 5
Steve Duncan
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 6
Tim Wilson
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 7
Thomas Donahue III
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 2
Betsy Cummins
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 3
Patrick McMenamin
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 4
Jack Saunders
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 5
Michael McCrea
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 6
Robert Willert
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 7
Nancy Robert
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 8
Patricia Hollabaugh
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 9
Ron Beitler
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)
Republican
At-Large
Ronald Beitler
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Douglas Brown
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Benjamin Galiardo
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Brian Higgins
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large

Help us stay free for all your Fellow Americans

Just $5 from everyone reading this would do it.