Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category
Christopher Constant

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 1
Jamie Allard

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 2
Fred Dyson

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 2
Crystal Kennedy

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 2
Kameron Perez-Verdia

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 3
Austin Quinn-Davidson

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 3
Felix Rivera

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 4
Megan Zaletel

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 4
Forrest Dunbar

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 5
Pete Petersen

Assembly Member (Anchorage, AK)
No Party Affiliation
District 5
Suzanne LaFrance

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 6
John Weddleton

Assembly Member (Anchorage, AK)

District 6
Shoshana Kun

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat A
June Rogers

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat B
Valerie Therrien

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat C
Kathryn Ottersten

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat D
Jerry Cleworth

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat E
David Pruhs

Council Member (Fairbanks, AK)

Seat F
Warren Wilson

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat A
Joe Bereskin

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat B
Chris Babcock

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat C
Brenda Wilson

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat D
Carol Foster

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat E
Ken McHugh

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat F
Alvin Osterback

Assembly Member (Aleutians East Borough, AK)

Seat G
Eric Croft

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Amy Demboski

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Forrest Dunbar

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Suzanne LaFrance

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Pete Petersen

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Austin Quinn-Davidson

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Felix Rivera

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Dick Traini

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
John Weddleton

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)

At-Large
Jamie Allard

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)
Christopher Constant

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)
Fred Dyson

Assembly Member (Anchorage Municipality, AK)
Russell Phelps

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Randall Robertson

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Mary Swain

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Laura Zimin

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Carvel Zimin, Jr.

Assembly Member (Bristol Bay Borough, AK)

At-Large
Jill Boelsma

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat A
Tallon Shreeve

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat C
David Evans

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat D
Joseph Chatfield

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat E
Krista Zappone

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat F
Jared Zimmerman

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat G
Don Deblauw

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat H
Paddy Tatum

Assembly Member (Denali Borough, AK)

Seat I
Marna Sanford

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat A
Shaun Tacke

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat B
Mindy O'Neall

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat C
Christopher Quist

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)
Democratic
Seat D
Geoffry Wildridge

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat E
Liz Lyke

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat F
Leah Berman Williams

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat G
Aaron Lojewski

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat H
Matt Cooper

Assembly Member (Fairbanks North Star Borough, AK)

Seat I
George Campbell

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Mike Case

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Margaret Friedenauer

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Tresham Gregg

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Ron Jackson

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Diane Lapham

Assembly Member (Haines Borough, AK)

At-Large
Mary Becker

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 1
Alicia Hughes-Skandijs

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 1
Loren Jones

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 1
Michelle Bonnet Hale

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 2
Wade Bryson

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 2
Rob Edwardson

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

District 2
Maria Gladziszewski

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

At-Large
Carole Triem

Assembly Member (Juneau City and Borough, AK)

At-Large
Brent Hibbert

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 1
Hal Smalley

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 2
Wayne Ogle

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 3
Dale Bagley

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 4
Norm Blakeley

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 5
Kenn Carpenter

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 6
Paul Fischer

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 7
Kelly Cooper

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 8
Willy Dunne

Assembly Member (Kenai Peninsula Borough, AK)

District 9
Alan Bailey

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Stephen Bradford

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
John Harrington

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Mike Painter

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Todd Phillips

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Bill Rotecki

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Glen Thompson

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Felix Wong

Assembly Member (Ketchikan Gateway Borough, AK)

At-Large
Kyle Crow

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Larry LeDoux

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Frank Peterson, Jr.

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Dan Rohrer

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Rebecca Skinner

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Scott Smiley

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Dennis Symmons

Assembly Member (Kodiak Island Borough, AK)

At-Large
Randy Alvarez

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Nana Kalmakoff

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Myra Olsen

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Alvin Pedersen

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Michelle Ravenmoon

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Christina Salmon

Assembly Member (Lake and Peninsula Borough, AK)

At-Large
Jim Sykes

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 1
Matthew Beck

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 2
George Mckee

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 3
Ted Leonard

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 4
Dan Mayfield

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 5
Jesse Sumner

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 6
Tam Boeve

Assembly Member (Matanuska-Susitna Borough, AK)

District 7
Roy Nageak

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat A
Doreen Lampe

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat B
Muriel Brower

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat C
Herbert Kinneeveauk, Jr.

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat D
John Hopson, Jr.

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat E
Vernon Edwardsen

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat F
Dwayne Hopson, Sr.

Assembly Member (North Slope Borough, AK)

Seat G
Elmer Armstrong, Jr.

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat A
Austin Swan

Councilor (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat B
Larry Westlake, Sr.

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat C
Miles Cleveland

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat D
Clyde Ramoth

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat E
Nathan Hadley, Jr.

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat F
Lucy Nelson

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat G
Walter Sampson

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat H
Pete Schaeffer

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat I
Hannah Loon

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat J
Carl Nasruuk

Assembly Member (Northwest Arctic Borough, AK)

Seat K
Bob Potrzuski

Council Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Steven Eisenbeisz

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Mark Gorman

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Tristan Guevin

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Matthew Hunter

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Benjamin Miyasato

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Aaron Swanson

Assembly Member (Sitka City and Borough, AK)

At-Large
Paul Harding

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Nick Holcomb

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Nelson Inada

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Bob Miller

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Charles Russell

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Ralph Wolfe

Assembly Member (Yakutat City and Borough, AK)

At-Large
Herb Holcomb

Councilor (Yakutat City and Borough, AK)
Martha Indreland

Councilperson (Yakutat City and Borough, AK)
Jeigh Gregor

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
John Havrilek

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Cindi Lagoudakis

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Bob Lynn

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Nancy Strand

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Kurt Wohlhueter

Assembly Member (Petersburg Borough, AK)

At-Large
Jay Burnham

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Steve Burnham, Jr.

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Tim Cochran

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Angela Grieser

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Dan Henry

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Spencer Morgan

Assembly Member (Skagway Borough, AK)

At-Large
Daniel Blake

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Julie Decker

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Pam McClosky

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Mark Mitchell

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Becky Rooney

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Maxi Wiederspohn

Assembly Member (Wrangell Borough, AK)

At-Large
Pam Leary

Treasurer (AK)

1% Democrats

0% Republicans

99% Other

Skip to top

Help us stay free for all your Fellow Americans

Just $5 from everyone reading this would do it.

Thank You!

You are about to be redirected to a secure checkout page.

Please note:

The total order amount will read $0.01. This is a card processor fee. Please know that a recurring donation of the amount and frequency that you selected will be processed and initiated tomorrow. You may see a one-time charge of $0.01 on your statement.

Continue to secure page »

Back to top