Washington Local Legislative Officials

Office Type
State
Locality
 
Claude DaCorsi
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
John Holman
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Wayne Osborne
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Bill Peloza
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Yolanda Trout
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Rich Wagner
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Largo Wales
Council Member (Auburn, WA)

At-Large
Claudia Balducci
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
John Chelminiak
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Conrad Lee
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Jennifer Robertson
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Lynne Robinson
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
John Stokes
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Kevin Wallace
Council Member (Bellevue, WA)

At-Large
Kelli Linville
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 1
Jack Weiss
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 1
Gene Knutson
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 2
Daniel Hammill
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 3
Pinky Vargas
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 4
Terry Bornemann
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 5
Michael Lilliquist
Council Member (Bellingham, WA)

Ward 6
Roxanne Murphy
Council Member (Bellingham, WA)

At-Large
Tom Agnew
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Bill Evans
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Joshua Freed
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Mark Lamb
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Andy Rheaume
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Tris Samberg
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Del Spivey
Council Member (Bothell, WA)

At-Large
Mike Sullivan
Council Member (Bremerton, WA)

District 1
Leslie Daugs
Council Member (Bremerton, WA)

District 2
Jerry McDonald
Council Member (Bremerton, WA)

District 3
Greg Wheeler
Council Member (Bremerton, WA)

District 4
Dino Davis
Council Member (Bremerton, WA)

District 5
Roy Runyon
Council Member (Bremerton, WA)

District 6
Eric Younger
Council Member (Bremerton, WA)

District 7
Steve Armstrong
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Lauren Berkowitz
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Bob Edgar
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Lucy Krakowiak
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Gerald Robison
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Nancy Tosta
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Debi Wagner
Council Member (Burien, WA)

At-Large
Dave Kaplan
Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Melissa Musser
Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Jeremy Nutting
Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Vic Pennington
Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Matt Pina
Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Bob Sheckler
Council Member (Des Moines, WA)

At-Large
Joan Bloom
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Diane Buckshnis
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Adrienne Fraley-Monillas
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Kristina Johnson
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Thomas Mesaros
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Mike Nelson
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Lora Petso
Council Member (Edmonds, WA)

At-Large
Scott Bader
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Ron Gipson
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Jeff Moore
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Scott Murphy
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Paul Roberts
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Brenda Stonecipher
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Judy Tuohy
Council Member (Everett, WA)

At-Large
Lydia Assefa-Dawson
Council Member (Federal Way, WA)

Position 1
Martin Moore
Council Member (Federal Way, WA)

Position 1
Kelly Maloney
Council Member (Federal Way, WA)

Position 2
Susan Honda
Council Member (Federal Way, WA)

Position 3
Jeanne Burbidge
Council Member (Federal Way, WA)

Position 4
Bob Celski
Council Member (Federal Way, WA)

Position 4
Dini Duclos
Council Member (Federal Way, WA)

Position 7
Don Brittain
Council Member (Kennewick, WA)

Ward 1
Bob Olson
Council Member (Kennewick, WA)

Ward 1
Gregory Jones
Council Member (Kennewick, WA)

Ward 2
Paul Parish
Council Member (Kennewick, WA)

Ward 2
John Trumbo
Council Member (Kennewick, WA)

Ward 3
Steve Young
Council Member (Kennewick, WA)

Ward 3
Bob Parks
Council Member (Kennewick, WA)

At-Large
Jim Berrios
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Bill Boyce
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Brenda Fincher
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Dennis Higgins
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Dana Ralph
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Deborah Ranniger
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Les Thomas
Council Member (Kent, WA)

At-Large
Jay Arnold
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Dave Asher
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Shelley Kloba
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Doreen Marchione
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Toby Nixon
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Penny Sweet
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Amy Walen
Council Member (Kirkland, WA)

At-Large
Virgil Clarkson
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Jeff Gadman
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Lenny Greenstein
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Jason Hearn
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Cynthia Pratt
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Andy Ryder
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Michael Steadman
Council Member (Lacey, WA)

At-Large
Mary Moss
Council Member (Lakewood, WA)

Position 1
Michael Brandstetter
Council Member (Lakewood, WA)

Position 2
Jason Whalen
Council Member (Lakewood, WA)

Position 3
Don Anderson
Council Member (Lakewood, WA)

Position 4
John Simpson
Council Member (Lakewood, WA)

Position 5
Marie Barth
Council Member (Lakewood, WA)

Position 6
Paul Bocchi
Council Member (Lakewood, WA)

Position 7
Ken Botero
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Tom Hutchinson
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Don Jensen
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Chet Makinster
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Mary Melink
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Steve Moon
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Mike Wallin
Council Member (Longview, WA)

At-Large
Van AuBuchon
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
M. Boyer
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Ian Cotton
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Benjamin Goodwin
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Sid Roberts
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Ruth Ross
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Loren Simmonds
Council Member (Lynnwood, WA)

At-Large
Jim Cooper
Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Julie Hankins
Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Nathaniel Jones
Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Steve Langer
Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Jeannine Roe
Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Cheryl Selby
Council Member (Olympia, WA)

At-Large
Al Yenney
Council Member (Pasco, WA)

District 1
Mike Garrison
Council Member (Pasco, WA)

District 2
Bob Hoffmann
Council Member (Pasco, WA)

District 3
Saul Martinez
Council Member (Pasco, WA)

District 4
Rebecca Francik
Council Member (Pasco, WA)

District 5
Tom Larsen
Council Member (Pasco, WA)

At-Large
Matt Watkins
Council Member (Pasco, WA)

At-Large
John Hopkins
Council Member (Puyallup, WA)

District 1
John Knutsen
Council Member (Puyallup, WA)

District 1
Steven Vermillion
Council Member (Puyallup, WA)

District 1
John Palmer
Council Member (Puyallup, WA)

District 2
Heather Shadko
Council Member (Puyallup, WA)

District 2
Julie Door
Council Member (Puyallup, WA)

District 3
Tom Swanson
Council Member (Puyallup, WA)

District 3
Kimberly Allen
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
David Carson
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Tom Flynn
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Dale Margeson
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Hank Myers
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Byron Shutz
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
John Stillin
Council Member (Redmond, WA)

At-Large
Randy Corman
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Marcie Palmer
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Armondo Pavone
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Ruth Perez
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Don Persson
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Ed Prince
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Greg Taylor
Council Member (Renton, WA)

At-Large
Brad Anderson
Council Member (Richland, WA)

At-Large
Terry Christensen
Council Member (Richland, WA)

At-Large
Gregory Jones
Council Member (Richland, WA)

At-Large
Sandra Kent
Council Member (Richland, WA)

At-Large
Bob Thompson
Council Member (Richland, WA)

At-Large
Don Gerend
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Kathleen Huckabay
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Bob Keller
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Tom Odell
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Ramiro Valderrama
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Tom Vance
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Nancy Whitten
Council Member (Sammamish, WA)

At-Large
Sally Bagshaw
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Tim Burgess
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Jean Godden
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Bruce Harrell
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Nick Licata
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Mike O'Brien
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
John Okamoto
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Tom Rasmussen
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Kshama Sawant
Council Member (Seattle, WA)

At-Large
Chris Eggen
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Will Hall
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Doris McConnell
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Keith McGlashan
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Chris Roberts
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Jesse Salomon
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Shari Winstead
Council Member (Shoreline, WA)

At-Large
Mike Fagan
Council Member (Spokane, WA)

District 1
Amber Waldref
Council Member (Spokane, WA)

District 1
Mike Allen
Council Member (Spokane, WA)

District 2
Jon Snyder
Council Member (Spokane, WA)

District 2
Candace Mumm
Council Member (Spokane, WA)

District 3
Karen Stratton
Council Member (Spokane, WA)

District 3
Ben Stuckart
Council Member (Spokane, WA)

At-Large
Anders Ibsen
Council Member (Tacoma, WA)

District 1
Robert Thoms
Council Member (Tacoma, WA)

District 2
Lauren Walker
Council Member (Tacoma, WA)

District 3
Marty Campbell
Council Member (Tacoma, WA)

District 4
Joe Lonergan
Council Member (Tacoma, WA)

District 5
Victoria Woodards
Council Member (Tacoma, WA)

Section 6
David Boe
Council Member (Tacoma, WA)

Section 7
Ryan Mello
Council Member (Tacoma, WA)

At-Large
Caroline Belleci
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Javier Figueroa
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Ken Grassi
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Kent Keel
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Denise McCluskey
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Chris Nye
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Steve Worthington
Council Member (University Place, WA)

At-Large
Jack Burkman
Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Pat Campbell
Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Bart Hansen
Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Jeanne Harris
Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Larry Smith
Council Member (Vancouver, WA)

At-Large
Jim Barrow
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Barbara Clark
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Jerry Cummins
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Mary Jenkins
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Dick Morgan
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Chris Plucker
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Allen Pomraning
Council Member (Walla Walla, WA)

At-Large
Maureen Adkison
Council Member (Yakima, WA)

District 1
Tom Dittmar
Council Member (Yakima, WA)

District 2
Rick Ensey
Council Member (Yakima, WA)

District 3
Kathy Coffey
Council Member (Yakima, WA)

District 4
Micah Cawley
Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Dave Ettl
Council Member (Yakima, WA)

At-Large
Bill Lover
Council Member (Yakima, WA)

At-Large
John Marshall
Commissioner (Adams County, WA)

District 1
Roger Hartwig
Commissioner (Adams County, WA)

District 2
Jeffrey Stevens
Commissioner (Adams County, WA)

District 3
Brian Shinn
Commissioner (Asotin County, WA)

District 1
Jim Fuller
Commissioner (Asotin County, WA)

District 2
Jim Jeffords
Commissioner (Asotin County, WA)

District 3
Jerome Delvin
Commissioner (Benton County, WA)

District 1
Shon Small
Commissioner (Benton County, WA)

District 2
James Beaver
Commissioner (Benton County, WA)

District 3
Ron Walter
Commissioner (Chelan County, WA)

District 1
Keith Goehner
Commissioner (Chelan County, WA)

District 2
Doug England
Commissioner (Chelan County, WA)

District 3
Jim McEntire
Commissioner (Clallam County, WA)
Republican
District 1
Mike Chapman
Commissioner (Clallam County, WA)
Independent
District 2
Bill Peach
Commissioner (Clallam County, WA)
Republican
District 3
Tom Mielke
Commissioner (Clark County, WA)
Republican
District 1
David Madore
Commissioner (Clark County, WA)
Republican
District 2
Jeanne Stewart
Commissioner (Clark County, WA)
Republican
District 3
Dwight Robanske
Commissioner (Columbia County, WA)

District 1
Michael Talbott
Commissioner (Columbia County, WA)

District 2
Merle Jackson
Commissioner (Columbia County, WA)

District 3
Michael Karnofski
Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 1
Dennis Weber
Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 2
Joe Gardner
Commissioner (Cowlitz County, WA)

District 3
Ken Stanton
Commissioner (Douglas County, WA)

District 1
Dale Snyder
Commissioner (Douglas County, WA)

District 2
Steve Jenkins
Commissioner (Douglas County, WA)

District 3
Brad Miller
Commissioner (Ferry County, WA)

District 1
Nathan Davis
Commissioner (Ferry County, WA)

District 2
Mike Blankenship
Commissioner (Ferry County, WA)

District 3
Brad Peck
Commissioner (Franklin County, WA)

District 1
Robert Koch
Commissioner (Franklin County, WA)

District 2
Rick Miller
Commissioner (Franklin County, WA)

District 3
Robert Johnson
Commissioner (Garfield County, WA)

District 1
Wynne McCabe
Commissioner (Garfield County, WA)

District 2
Dean Burton
Commissioner (Garfield County, WA)

District 3
Richard Stevens
Commissioner (Grant County, WA)

District 1
Carolann Swartz
Commissioner (Grant County, WA)

District 2
Cindy Carter
Commissioner (Grant County, WA)

District 3
Wes Cormier
Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 1
Frank Gordon
Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 2
Vickie Raines
Commissioner (Grays Harbor County, WA)

District 3
Helen Johnson
Commissioner (Island County, WA)
Democratic
District 1
Jill Johnson
Commissioner (Island County, WA)
Republican
District 2
Richard Hannold
Commissioner (Island County, WA)
Republican
District 3
Phil Johnson
Commissioner (Jefferson County, WA)

District 1
David Sullivan
Commissioner (Jefferson County, WA)

District 2
Kathleen Kler
Commissioner (Jefferson County, WA)

District 3
Rod Dembowski
Council Member (King County, WA)

District 1
Larry Gossett
Council Member (King County, WA)

District 2
Kathy Lambert
Council Member (King County, WA)

District 3
Larry Phillips
Council Member (King County, WA)

District 4
Dave Upthegrove
Council Member (King County, WA)

District 5
Jane Hague
Council Member (King County, WA)

District 6
Pete von Reichbauer
Council Member (King County, WA)

District 7
Joe McDermott
Council Member (King County, WA)

District 8
Reagan Dunn
Council Member (King County, WA)
Republican
District 9
Dow Constantine
County Executive (King County, WA)

At-Large
Robert Gelder
Commissioner (Kitsap County, WA)

District 1
Charlotte Garrido
Commissioner (Kitsap County, WA)

District 2
Edward Wolfe
Commissioner (Kitsap County, WA)

District 3
Paul Jewell
Commissioner (Kittitas County, WA)

District 1
Gary Berndt
Commissioner (Kittitas County, WA)

District 2
Obie O'Brien
Commissioner (Kittitas County, WA)

District 3
Rex Johnston
Commissioner (Klickitat County, WA)

District 1
David Sauter
Commissioner (Klickitat County, WA)

District 2
Jim Sizemore
Commissioner (Klickitat County, WA)

District 3
Edna Fund
Commissioner (Lewis County, WA)

District 1
Bill Schulte
Commissioner (Lewis County, WA)

District 2
Gary Stamper
Commissioner (Lewis County, WA)

District 3
Mark Stedman
Commissioner (Lincoln County, WA)

District 1
Scott Hutsell
Commissioner (Lincoln County, WA)

District 2
Rob Coffman
Commissioner (Lincoln County, WA)

District 3
Randy Neatherlin
Commissioner (Mason County, WA)

District 1
Tim Sheldon
Commissioner (Mason County, WA)

District 2
Terri Jeffreys
Commissioner (Mason County, WA)

District 3
Sheliah Kennedy
Commissioner (Okanogan County, WA)

District 1
Ray Campbell
Commissioner (Okanogan County, WA)

District 2
Jim DeTro
Commissioner (Okanogan County, WA)

District 3
Steve Rogers
Commissioner (Pacific County, WA)

District 1
Frank Wolfe
Commissioner (Pacific County, WA)

District 2
Lisa Ayers
Commissioner (Pacific County, WA)

District 3
Karen Skoog
Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 1
Mike Manus
Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 2
Stephen Kiss
Commissioner (Pend Oreille County, WA)

District 3
Dan Roach
Council Member (Pierce County, WA)

District 1
Joyce McDonald
Council Member (Pierce County, WA)

District 2
Jim McCune
Council Member (Pierce County, WA)

District 3
Connie Ladenburg
Council Member (Pierce County, WA)

District 4
Rick Talbert
Council Member (Pierce County, WA)

District 5
Douglas Richardson
Council Member (Pierce County, WA)

District 6
Derek Young
Council Member (Pierce County, WA)

District 7
Pat McCarthy
County Executive (Pierce County, WA)

At-Large
Bob Jarman
Council Member (San Juan County, WA)

District 1
Rick Hughes
Council Member (San Juan County, WA)

District 2
Jamie Stephens
Council Member (San Juan County, WA)

District 3
Ron Wesen
Commissioner (Skagit County, WA)

District 1
Ken Dahlstedt
Commissioner (Skagit County, WA)

District 2
Lisa Janicki
Commissioner (Skagit County, WA)

District 3
Chris Brong
Commissioner (Skamania County, WA)

District 1
Doug McKenzie
Commissioner (Skamania County, WA)

District 2
Bob Hamlin
Commissioner (Skamania County, WA)

District 3
Ken Klein
Council Member (Snohomish County, WA)

District 1
Brian Sullivan
Council Member (Snohomish County, WA)
Democratic
District 2
Stephanie Wright
Council Member (Snohomish County, WA)

District 3
Terry Ryan
Council Member (Snohomish County, WA)

District 4
Dave Somers
Council Member (Snohomish County, WA)

District 5
Todd Mielke
Commissioner (Spokane County, WA)

District 1
Shelly O'Quinn
Commissioner (Spokane County, WA)

District 2
Al French
Commissioner (Spokane County, WA)

District 3
Wes McCart
Commissioner (Stevens County, WA)

District 1
Don Dashiell
Commissioner (Stevens County, WA)

District 2
Steve Parker
Commissioner (Stevens County, WA)

District 3
Cathy Wolfe
Commissioner (Thurston County, WA)
Democratic
District 1
Sandra Romero
Commissioner (Thurston County, WA)
Democratic
District 2
Bud Blake
Commissioner (Thurston County, WA)
Independent
District 3
Mike Backman
Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 1
Daniel Cothren
Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 2
Blair Brady
Commissioner (Wahkiakum County, WA)

District 3
James Johnson
Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 1
Perry Dozier
Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 2
James Duncan
Commissioner (Walla Walla County, WA)

District 3
Barry Buchanan
Council Member (Whatcom County, WA)

District 1
Pete Kremen
Council Member (Whatcom County, WA)

District 1
Ken Mann
Council Member (Whatcom County, WA)

District 2
Satpal Sidhu
Council Member (Whatcom County, WA)

District 2
Barbara Brenner
Council Member (Whatcom County, WA)

District 3
Carl Weimer
Council Member (Whatcom County, WA)

District 3
Rud Browne
Council Member (Whatcom County, WA)

At-Large
Jack Louws
County Executive (Whatcom County, WA)

At-Large
Art Swannack
Commissioner (Whitman County, WA)

District 1
Dean Kinzer
Commissioner (Whitman County, WA)

District 2
Michael Largent
Commissioner (Whitman County, WA)

District 3
Mike Leita
Commissioner (Yakima County, WA)

District 1
Kevin Bouchey
Commissioner (Yakima County, WA)

District 2
Rand Elliott
Commissioner (Yakima County, WA)

District 3
Stephen Muller
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Kamille Norton
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Jeff Seibert
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Michael Stevens
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Rob Toyer
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Jeffrey Vaughan
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Donna Wright
Council Member (Marysville, WA)

At-Large
Joe Lindquist
Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 1
Ken Quam
Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 1
Gary Molenaar
Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 2
Bob Fiedler
Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 3
Mike Urban
Council Member (Mount Vernon, WA)

Ward 3
Dale Ragan
Council Member (Mount Vernon, WA)

At-Large
Mark Hulst
Council Member (Mount Vernon, WA)
Bill Gothmann
Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Dean Grafos
Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Brenda Grassel
Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Chuck Hafner
Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Gary Schimmels
Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Arne Woodard
Council Member (Spokane Valley, WA)

At-Large
Jim Bailey
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Bryan Campbell
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Ruth Esparaza
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Linda Herald
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Keith Huffaker
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Mark Kulaas
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large
Karen Rutherford
Council Member (Wenatchee, WA)

At-Large