Utah State Legislative Officials

Office Type
State
 
Ronda Menlove
State House (UT)
Republican
District 1
David Lifferth
State House (UT)
Republican
District 2
Jack Draxler
State House (UT)
Republican
District 3
Edward Redd
State House (UT)
Republican
District 4
Curt Webb
State House (UT)
Republican
District 5
Jake Anderegg
State House (UT)
Republican
District 6
Justin Fawson
State House (UT)
Republican
District 7
Gage Froerer
State House (UT)
Republican
District 8
Jeremy Peterson
State House (UT)
Republican
District 9
Dixon Pitcher
State House (UT)
Republican
District 10
Brad Dee
State House (UT)
Republican
District 11
Richard Greenwood
State House (UT)
Republican
District 12
Paul Ray
State House (UT)
Republican
District 13
Curtis Oda
State House (UT)
Republican
District 14
Brad Wilson
State House (UT)
Republican
District 15
Steve Handy
State House (UT)
Republican
District 16
Stewart Barlow
State House (UT)
Republican
District 17
Roger Barrus
State House (UT)
Republican
District 18
Jim Nielson
State House (UT)
Republican
District 19
Becky Edwards
State House (UT)
Republican
District 20
Doug Sagers
State House (UT)
Republican
District 21
Sue Duckworth
State House (UT)
Democratic
District 22
Jennifer Seelig
State House (UT)
Democratic
District 23
Rebecca Chavez-Houck
State House (UT)
Democratic
District 24
Joel Briscoe
State House (UT)
Democratic
District 25
Angela Romero
State House (UT)
Democratic
District 26
Mike Kennedy
State House (UT)
Republican
District 27
Brian King
State House (UT)
Democratic
District 28
Lee Perry
State House (UT)
Republican
District 29
Janice Fisher
State House (UT)
Democratic
District 30
Larry Wiley
State House (UT)
Democratic
District 31
LaVar Christensen
State House (UT)
Republican
District 32
Craig Hall
State House (UT)
Republican
District 33
Johnny Anderson
State House (UT)
Republican
District 34
Mark Wheatley
State House (UT)
Democratic
District 35
Patrice Arent
State House (UT)
Democratic
District 36
Carol Spackman Moss
State House (UT)
Democratic
District 37
Eric Hutchings
State House (UT)
Republican
District 38
Jim Dunnigan
State House (UT)
Republican
District 39
Lynn Hemingway
State House (UT)
Democratic
District 40
Dan McCay
State House (UT)
Republican
District 41
Jim Bird
State House (UT)
Republican
District 42
Earl Tanner
State House (UT)
Republican
District 43
Tim Cosgrove
State House (UT)
Democratic
District 44
Steven Eliason
State House (UT)
Republican
District 45
Marie Poulson
State House (UT)
Democratic
District 46
Ken Ivory
State House (UT)
Republican
District 47
Keven Stratton
State House (UT)
Republican
District 48
Robert Spendlove
State House (UT)
Republican
District 49
Rich Cunningham
State House (UT)
Republican
District 50
Gregory Hughes
State House (UT)
Republican
District 51
John Knotwell
State House (UT)
Republican
District 52
Melvin Brown
State House (UT)
Republican
District 53
Kraig Powell
State House (UT)
Republican
District 54
John Mathis
State House (UT)
Republican
District 55
Kay Christofferson
State House (UT)
Republican
District 56
Brian Greene
State House (UT)
Republican
District 57
Jon Cox
State House (UT)
Republican
District 58
Val Peterson
State House (UT)
Republican
District 59
Dana Layton
State House (UT)
Republican
District 60
Keith Grover
State House (UT)
Republican
District 61
Jon Stanard
State House (UT)
Republican
District 62
Dean Sanpei
State House (UT)
Republican
District 63
Becky Lockhart
State House (UT)
Republican
District 64
Francis Gibson
State House (UT)
Republican
District 65
Mike McKell
State House (UT)
Republican
District 66
Marc Roberts
State House (UT)
Republican
District 67
Merrill Nelson
State House (UT)
Republican
District 68
Jerry Anderson
State House (UT)
Republican
District 69
Kay McIff
State House (UT)
Republican
District 70
Brad Last
State House (UT)
Republican
District 71
John Westwood
State House (UT)
Republican
District 72
Michael Noel
State House (UT)
Republican
District 73
V. Lowry Snow
State House (UT)
Republican
District 74
Don Ipson
State House (UT)
Republican
District 75
Luz Robles
State Senate (UT)
Democratic
District 1
Jim Dabakis
State Senate (UT)
Democratic
District 2
Gene Davis
State Senate (UT)
Democratic
District 3
Patricia Jones
State Senate (UT)
Democratic
District 4
Karen Mayne
State Senate (UT)
Democratic
District 5
Wayne Harper
State Senate (UT)
Republican
District 6
Deidre Henderson
State Senate (UT)
Republican
District 7
Brian Shiozawa
State Senate (UT)
Republican
District 8
Wayne Niederhauser
State Senate (UT)
Republican
District 9
Aaron Osmond
State Senate (UT)
Republican
District 10
Howard Stephenson
State Senate (UT)
Republican
District 11
Daniel Thatcher
State Senate (UT)
Republican
District 12
Mark Madsen
State Senate (UT)
Republican
District 13
John Valentine
State Senate (UT)
Republican
District 14
Margaret Dayton
State Senate (UT)
Republican
District 15
Curt Bramble
State Senate (UT)
Republican
District 16
Peter Knudson
State Senate (UT)
Republican
District 17
Stuart Reid
State Senate (UT)
Republican
District 18
Allen Christensen
State Senate (UT)
Republican
District 19
Scott Jenkins
State Senate (UT)
Republican
District 20
Jerry Stevenson
State Senate (UT)
Republican
District 21
Stuart Adams
State Senate (UT)
Republican
District 22
Todd Weiler
State Senate (UT)
Republican
District 23
Ralph Okerlund
State Senate (UT)
Republican
District 24
Lyle Hillyard
State Senate (UT)
Republican
District 25
Kevin Van Tassell
State Senate (UT)
Republican
District 26
David Hinkins
State Senate (UT)
Republican
District 27
Evan Vickers
State Senate (UT)
Republican
District 28
Stephen Urquhart
State Senate (UT)
Republican
District 29