Pennsylvania Local Legislative Officials

Office Type
State
Locality
 
Steven Kline
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 1
Robert Wachter
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 2
Michael O'Connor
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 3
John O'Connor
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 4
Wayne Luker
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 5
Les Benzak
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 6
Ernie Peacock
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 7
Peggy Myers
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 8
Dennis Zappone
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 9
James Ring
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 10
William Lynott
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 11
Carol DiJoseph
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 12
Carol Gillespie
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 13
Lori Schreiber
Commissioner (Abington Township, PA)
Democratic
Ward 14
John Carlin
Commissioner (Abington Township, PA)
Republican
Ward 15
Michael D'Amore
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
W. Donovan
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Jeanette Eichenwald
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Julio Guridy
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Ray O'Connell
Council Member (Allentown, PA)

At-Large
Erik Cagle
Council Member (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Mark Geis
Council Member (Altoona, PA)
Democratic
At-Large
Bruce Kelley
Council Member (Altoona, PA)
Republican
At-Large
Jan Mills, Sr.
Council Member (Altoona, PA)

At-Large
William Neugebauer
Council Member (Altoona, PA)

At-Large
Tony Belfield
Council Member (Bensalem, PA)

At-Large
Edward Kisselback
Council Member (Bensalem, PA)
Republican
At-Large
Joseph Knowles
Council Member (Bensalem, PA)
Republican
At-Large
Joseph Pilieri
Council Member (Bensalem, PA)
Republican
At-Large
Joseph Szafran
Council Member (Bensalem, PA)
Republican
At-Large
John Pape
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 1
Jack Allen
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 2
Jim Hannan
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 3
Paul Dixon
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 4
Don Harrison
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 5
Mark O'Brien
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 6
Jim McLean
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 7
Timothy Moury
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 8
Lorrie Gibbons
Council Member (Bethel Park, PA)

Ward 9
Jean Belinski
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
David DiGiacinto
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Karen Dolan
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Robert Donchez
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Eric Evans
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Gordon Mowrer
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
J. Schweder
Council Member (Bethlehem, PA)

At-Large
Raymond Blalock
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Bob Lewis, Jr.
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Rick Pluta
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Linda Tarlini
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
Tony Tucker
Council Member (Bristol Township, PA)

At-Large
J. Sharkey
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 1
Art Haywood
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 2
Harvey Portner
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 3
Kathy Hampton
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 4
Michael Swavola
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 5
Morton Simon, Jr.
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 6
Charles McKeown, Sr.
Commissioner (Cheltenham Township, PA)

Ward 7
Shepard Garner
Council Member (Chester, PA)

At-Large
John Linder
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Marrea Walker-Smith
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Portia West
Council Member (Chester, PA)

At-Large
Mark Aleksandrowicz
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Patrick Cappabianca
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Jessica Horan-Kunco
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Curtis Jones
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Joseph Schember
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Joel Schwartz
Council Member (Erie, PA)

At-Large
James Winarski
Council Member (Erie, PA)

At-Large
Jeffry Dence
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Robert Harvie
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Jonathan Snipes
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Philip Szupka
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Dorothy Vislosky
Supervisor (Falls Township, PA)

At-Large
Brad Koplinski
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Gloria Martin-Roberts
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Daniel Miller
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Linda Thompson
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Wanda Williams
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Susan Wilson
Council Member (Harrisburg, PA)

At-Large
Stephen D'Emilio
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 1
Mario Oliva
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 2
Robert Trumbull
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 3
Daniel Siegel
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 4
Jeff Heilmann
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 5
Larry Holmes
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 6
James McGarrity
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 7
Chris Connell, Sr.
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 8
William Wechsler
Commissioner (Haverford Township, PA)

Ward 9
John Bossi
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
Bob Davidson
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
Tom Logan
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
John Silvis
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
R. Weimer
Supervisor (Hempfield Township, PA)

At-Large
Patricia Coller
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Joseph Morales
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Nelson Polite, Sr.
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Tim Roschel
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Todd Smith
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Jose Urdaneta
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Louise Williams
Council Member (Lancaster, PA)

At-Large
Greg Caiola
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Matt Maloney
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Daniel McLaughlin
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Ronald Smith
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Pete Stainthorpe
Supervisor (Lower Makefield Township, PA)

At-Large
Daniel Bernheim
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 1
Jenny Brown
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 2
Paul McElhaney
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 3
Steven Lindner
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 4
Cheryl Gelber
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 5
Philip Rosenzweig
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 6
Elizabeth Rogan
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 7
Jane Dellheim
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 8
George Manos
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 9
V. Zelov
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 10
Lewis Gould, Jr.
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Republican
Ward 11
Brian Gordon
Commissioner (Lower Merion Township, PA)
Democratic
Ward 12
C. McGuire
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 13
Rick Churchill
Commissioner (Lower Merion Township, PA)

Ward 14
David Blain
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
Gary Crissman
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
William Hawk
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
William Hornung
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
William Seeds, Sr.
Supervisor (Lower Paxton Township, PA)

At-Large
Richard Casselbury, Jr.
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Lawrence Downing
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
J. Flanagan
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
James Martin
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Carol Simpson
Commissioner (Manheim Township, PA)

At-Large
Thomas Gallagher
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
Drew Kreiling
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
H. Leonhauser III
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
Pat Mallon
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
Robert McMonagle
Supervisor (Middletown Township, PA)

At-Large
Richard Figaski
Supervisor (Millcreek Township, PA)

At-Large
Joseph Kujawa
Supervisor (Millcreek Township, PA)

At-Large
Brian McGrath
Supervisor (Millcreek Township, PA)

At-Large
Raja Raja
Commission (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 1
John Daley
Commission (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 2
Joe Deluliis
Commission (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 3
David Brumfield
Commission (Mount Lebanon Township, PA)

Ward 4
Mary DeSouza
Council Member (Norristown, PA)

District 1
William Caldwell
Council Member (Norristown, PA)

District 2
Linda Christian
Council Member (Norristown, PA)

District 3
Gary Simpson
Council Member (Norristown, PA)

District 4
Cathy Lawrence
Council Member (Norristown, PA)

At-Large
William Procyson
Council Member (Norristown, PA)

At-Large
David Herold
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 1
Zachary Haigis
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 2
Brian West
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 3
Rich Gray
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 4
Anthony Martino
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 5
Lee Moffatt
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 6
Donald Austin
Commissioner (North Huntingdon Township, PA)

Ward 7
James Cunningham
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Vincent Deon
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
George Komelasky
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Kimberly Rose
Supervisor (Northampton Township, PA)
Democratic
At-Large
Frank Rothermel
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
Eileen Silver
Supervisor (Northampton Township, PA)

At-Large
J-LaVon Kincaid, Sr.
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Joseph Palumbo
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Gary Underwood
Council Member (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Sara Kuhn
Deputy Mayor (Penn Hills Township, PA)

At-Large
Frank DiCicco
Council Member (Philadelphia, PA)

District 1
Anna Verna
Council Member (Philadelphia, PA)

District 2
Jannie Blackwell
Council Member (Philadelphia, PA)

District 3
Curtis Jones, Jr.
Council Member (Philadelphia, PA)

District 4
Darrell Clarke
Council Member (Philadelphia, PA)

District 5
Joan Krajewski
Council Member (Philadelphia, PA)

District 6
Maria Quiñones-Sánchez
Council Member (Philadelphia, PA)

District 7
Donna Miller
Council Member (Philadelphia, PA)

District 8
Marian Tasco
Council Member (Philadelphia, PA)

District 9
Brian O'Neill
Council Member (Philadelphia, PA)

District 10
Blondell Brown
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
W. Goode, Jr.
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Bill Green
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
William Greenlee
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Jack Kelly
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
James Kenney
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Frank Rizzo, Jr.
Council Member (Philadelphia, PA)

At-Large
Darlene Harris
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 1
Theresa Kail-Smith
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 2
Bruce Kraus
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 3
Natalia Rudiak
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 4
Doug Shields
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 5
Dan Lavallee
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 6
Patrick Dowd
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 7
Ricky Burgess
Council Member (Pittsburgh, PA)

District 9
Harry Mahoney
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 1
Kevin Higgins
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 2
William Spingler
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 3
Elaine Schaefer
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 4
John Nagle
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 5
Donald Curley
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 6
John Fisher
Commissioner (Radnor Township, PA)

Ward 7
Francis Acosta
Council Member (Reading, PA)

District 1
Marcia Goodman-Hinnershitz
Council Member (Reading, PA)

District 2
Dennis Sterner
Council Member (Reading, PA)

District 3
Stratton Marmarou
Council Member (Reading, PA)

District 4
Donna Reed
Council Member (Reading, PA)

District 5
Jeffrey Waltman
Council Member (Reading, PA)

District 6
Vaughn Spencer
Council Member (Reading, PA)

At-Large
Daniel DeMarco
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 1
Chris Eyster
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 2
Daniel Kinross
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 3
Lana Mazur
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 4
Grace Stanko
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 5
David Mikec
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 6
Gerald O'Brien
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 7
Peter Ferraro
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 8
Grant Montgomery
Commissioner (Ross Township, PA)

Ward 9
Janet Evans
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Frank Joyce
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Jack Loscombe
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Robert McGoff, Jr.
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Pat Rogan
Council Member (Scranton, PA)

At-Large
Edward Duss
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 1
Lori Mizgorski
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 2
David Shutter
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 3
Thomas McElhone
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 4
Susan Fisher
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 5
James Boyle
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 6
William Cross
Commissioner (Shaler Township, PA)

Ward 7
Thomas Daubert
Council Member (State College, PA)

At-Large
Ronald Filippelli
Council Member (State College, PA)

At-Large
Donald Hahn
Council Member (State College, PA)

At-Large
Theresa Lafer
Council Member (State College, PA)

At-Large
Silvi Lawrence
Council Member (State College, PA)

At-Large
Peter Morris
Council Member (State College, PA)

At-Large
James Rosenberger
Council Member (State College, PA)

At-Large
Paul Olson
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

District 1
Philip Donahue
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

District 2
John DiBuonaventuro
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

District 3
Michael Heaberg
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Michelle Kichline
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Robert Lamina
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Evelyn Richter
Supervisor (Tredyffrin Township, PA)

At-Large
Donald Bonnett
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 1
John Rankin, Jr.
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 2
Thomas Wagner
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 3
John Shingle, Sr.
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 4
Colleen Marsini
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 5
Raya Fagg
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 6
Nathaniel Goodson, Jr.
Council Member (Upper Darby Township, PA)

Ward 7
John Clark
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Constance Darmiento
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Jean Koroly
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Edward Monaghan
Council Member (Upper Darby Township, PA)

At-Large
Frank Feinberg
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Ellen Jarvis
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Gail Johnson
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Tom Panzer
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
Leo Quinn III
Supervisor (Warminster Township, PA)

At-Large
William Barrett
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Rick Cronauer
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Mike Merritt
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Tony Thomas, Jr.
Council Member (Wilkes Barre, PA)

At-Large
Randall Allison
Council Member (Williamsport, PA)
Republican
At-Large
Gerry Fausnaught, Jr.
Council Member (Williamsport, PA)

At-Large
Bill Hall
Council Member (Williamsport, PA)

At-Large
Elizabeth Miele
Council Member (Williamsport, PA)
Democratic
At-Large
N. Smith
Council Member (Williamsport, PA)

At-Large
J. Whaley
Council Member (Williamsport, PA)

At-Large
Jonathan Williamson
Council Member (Williamsport, PA)

At-Large
Carol Hill-Evans
Council Member (York, PA)

At-Large
Renee Nelson
Council Member (York, PA)

At-Large
Henry Nixon
Council Member (York, PA)

At-Large
Genevieve Ray
Council Member (York, PA)

At-Large
Toni Smith
Council Member (York, PA)

At-Large
Lisa Moreno
Commissioner (Adams County, PA)

At-Large
R. Snyder
Commissioner (Adams County, PA)

At-Large
George Weikert
Commissioner (Adams County, PA)

At-Large
Matt Drozd
Council Member (Allegheny County, PA)

District 1
Jan Rea
Council Member (Allegheny County, PA)

District 2
James Burn, Jr.
Council Member (Allegheny County, PA)

District 3
Michael Finnerty
Council Member (Allegheny County, PA)

District 4
Vince Gastgeb
Council Member (Allegheny County, PA)

District 5
John Palmiere
Council Member (Allegheny County, PA)

District 6
Nicholas Futules
Council Member (Allegheny County, PA)

District 7
Charles Martoni
Council Member (Allegheny County, PA)

District 8
Robert Macey
Council Member (Allegheny County, PA)

District 9
William Robinson
Council Member (Allegheny County, PA)

District 10
Barbara Danko
Council Member (Allegheny County, PA)

District 11
James Ellenbogen
Council Member (Allegheny County, PA)

District 12
Amanda Hawkins
Council Member (Allegheny County, PA)

District 13
John DeFazio
Council Member (Allegheny County, PA)

At-Large
Edward Kress
Council Member (Allegheny County, PA)

At-Large
Richard Fink
Commissioner (Armstrong County, PA)

At-Large
Patricia Kirkpatrick
Commissioner (Armstrong County, PA)

At-Large
James Scahill
Commissioner (Armstrong County, PA)

At-Large
Tony Amadio
Commissioner (Beaver County, PA)
Charles Camp
Commissioner (Beaver County, PA)
Joe Spanik
Commissioner (Beaver County, PA)
Gary Wayne Ebersole
Commissioner (Bedford County, PA)
Democratic
At-Large
Michael Herline
Commissioner (Bedford County, PA)
Republican
At-Large
Steven Howsare
Commissioner (Bedford County, PA)
Republican
At-Large
Kevin Barnhardt
Commissioner (Berks County, PA)

At-Large
Christian Leinbach
Commissioner (Berks County, PA)

At-Large
Mark Scott
Commissioner (Berks County, PA)

At-Large
Donna Gority
Commissioner (Blair County, PA)

At-Large
Diane Meling
Commissioner (Blair County, PA)

At-Large
Terry Tomassetti
Commissioner (Blair County, PA)

At-Large
Doug McLinko
Commissioner (Bradford County, PA)

At-Large
Mark Smith
Commissioner (Bradford County, PA)

At-Large
John Sullivan
Commissioner (Bradford County, PA)

At-Large
James Cawley
Commissioner (Bucks County, PA)

At-Large
Diane Ellis-Marseglia
Commissioner (Bucks County, PA)

At-Large
Charles Martin
Commissioner (Bucks County, PA)

At-Large
James Kennedy
Commissioner (Butler County, PA)

At-Large
James Lokhaiser
Commissioner (Butler County, PA)

At-Large
A. Dale Pinkerton
Commissioner (Butler County, PA)

At-Large
Milan Gjurich
Commissioner (Cambria County, PA)

At-Large
P.J. Stevens
Commissioner (Cambria County, PA)

At-Large
Salvatore Valenty
Commissioner (Cambria County, PA)

At-Large
Glen Fiebig
Commissioner (Cameron County, PA)

At-Large
Phillip Jones
Commissioner (Cameron County, PA)

At-Large
JoAnn Smith
Commissioner (Cameron County, PA)

At-Large
Charles Getz
Commissioner (Carbon County, PA)

At-Large
Wayne Nothstein
Commissioner (Carbon County, PA)

At-Large
William O'Gurek
Commissioner (Carbon County, PA)

At-Large
Steven Dershem
Commissioner (Centre County, PA)

At-Large
Jon Eich
Commissioner (Centre County, PA)

At-Large
Rich Rogers
Commissioner (Centre County, PA)

At-Large
Ryan Costello
Commissioner (Chester County, PA)

At-Large
Kathi Cozzone
Commissioner (Chester County, PA)

At-Large
Terence Farrell
Commissioner (Chester County, PA)

At-Large
David Cyphert
Commissioner (Clarion County, PA)

At-Large
Donna Hartle
Commissioner (Clarion County, PA)

At-Large
Tim Reddinger
Commissioner (Clarion County, PA)

At-Large
Mark McCracken
Commissioner (Clearfield County, PA)

At-Large
Joan McMillen
Commissioner (Clearfield County, PA)

At-Large
John Sobel
Commissioner (Clearfield County, PA)

At-Large
Thomas Bossert
Commissioner (Clinton County, PA)

At-Large
Adam Coleman
Commissioner (Clinton County, PA)

At-Large
Joel Long
Commissioner (Clinton County, PA)

At-Large
David Kovach
Commissioner (Columbia County, PA)

At-Large
William Soberick
Commissioner (Columbia County, PA)

At-Large
Chris Young
Commissioner (Columbia County, PA)

At-Large
C. Allen
Commissioner (Crawford County, PA)

At-Large
Jack Preston
Commissioner (Crawford County, PA)

At-Large
Morris Waid
Commissioner (Crawford County, PA)

At-Large
Barbara Cross
Commissioner (Cumberland County, PA)

At-Large
Gary Eichelberger
Commissioner (Cumberland County, PA)

At-Large
Rick Rovegno
Commissioner (Cumberland County, PA)

At-Large
George Hartwick III
Commissioner (Dauphin County, PA)

At-Large
Jeffrey Haste
Commissioner (Dauphin County, PA)

At-Large
Michael H.W. Pries
Commissioner (Dauphin County, PA)

At-Large
Christine Cannon
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
Mario Civera, Jr.
Council Member (Delaware County, PA)
Republican
At-Large
Andy Lewis
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
Tom McGarrigle
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
John Whelan
Council Member (Delaware County, PA)

At-Large
Ron Beimel
Commissioner (Elk County, PA)

At-Large
Daniel Freeburg
Commissioner (Elk County, PA)

At-Large
June Sorg
Commissioner (Elk County, PA)

At-Large
Phil Fatica
Council Member (Erie County, PA)

District 1
Joseph Giles
Council Member (Erie County, PA)

District 2
Fiore Leone
Council Member (Erie County, PA)

District 3
Ronald Cleaver
Council Member (Erie County, PA)

District 4
Kyle Foust
Council Member (Erie County, PA)

District 5
Ebert Beeman
Council Member (Erie County, PA)

District 6
Carol Loll
Council Member (Erie County, PA)

District 7
Vincent Vicites
Commissioner (Fayette County, PA)
Democratic
At-Large
Vince Zapotosky
Commissioner (Fayette County, PA)
Democratic
At-Large
Angela Zimmerlink
Commissioner (Fayette County, PA)
Republican
At-Large
Basil Huffman
Commissioner (Forest County, PA)
Republican
At-Large
R. Parrett
Commissioner (Forest County, PA)
Democratic
At-Large
Robert Snyder
Commissioner (Forest County, PA)
Democratic
At-Large
David Keller
Commissioner (Franklin County, PA)

At-Large
Robert Thomas
Commissioner (Franklin County, PA)

At-Large
Robert Ziobrowski
Commissioner (Franklin County, PA)

At-Large
Craig Cutchall
Commissioner (Fulton County, PA)

At-Large
David Hoover
Commissioner (Fulton County, PA)

At-Large
Bonnie Keefer
Commissioner (Fulton County, PA)

At-Large
Chuck Morris
Commissioner (Greene County, PA)

At-Large
Archie Trader
Commissioner (Greene County, PA)
Republican
At-Large
R. Fluke
Commissioner (Huntingdon County, PA)

At-Large
William Hoover
Commissioner (Huntingdon County, PA)

At-Large
Connie Pittenger
Commissioner (Huntingdon County, PA)

At-Large
Patricia Evanko
Commissioner (Indiana County, PA)

At-Large
David Frick
Commissioner (Indiana County, PA)

At-Large
Rodney Ruddock
Commissioner (Indiana County, PA)

At-Large
Paul Corbin
Commissioner (Jefferson County, PA)

At-Large
James McIntyre
Commissioner (Jefferson County, PA)

At-Large
Jeffrey Pisarcik
Commissioner (Jefferson County, PA)

At-Large
Teresa O'Neal
Commissioner (Juniata County, PA)

At-Large
Dale Shelley
Commissioner (Juniata County, PA)

At-Large
Jeffrey Zimmerman
Commissioner (Juniata County, PA)

At-Large
A.J. Munchak
Commissioner (Lackawanna County, PA)

At-Large
Corey O'Brien
Commissioner (Lackawanna County, PA)

At-Large
Michael Washo
Commissioner (Lackawanna County, PA)

At-Large
Craig Lehman
Commissioner (Lancaster County, PA)

At-Large
Scott Martin
Commissioner (Lancaster County, PA)

At-Large
Dennis Stuckey
Commissioner (Lancaster County, PA)

At-Large
Steve Craig
Commissioner (Lawrence County, PA)

At-Large
Richard DeBlasio
Commissioner (Lawrence County, PA)

At-Large
Dan Vogler
Commissioner (Lawrence County, PA)

At-Large
William Carpenter
Commissioner (Lebanon County, PA)

At-Large
Jo Litz
Commissioner (Lebanon County, PA)

At-Large
Larry Stohler
Commissioner (Lebanon County, PA)

At-Large
Thomas Creighton III
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 1
Percy Dougherty
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 2
David Jones, Jr.
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 3
Daniel McCarthy
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 4
Glenn Eckhart
Commissioner (Lehigh County, PA)

District 5
Dean Browning
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Gloria Hamm
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
William Hansell
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Andy Roman
Commissioner (Lehigh County, PA)

At-Large
Thomas Cooney
Commissioner (Luzerne County, PA)

At-Large
Maryanne Petrilla
Commissioner (Luzerne County, PA)

At-Large
Stephen Urban
Commissioner (Luzerne County, PA)

At-Large
Rebecca Burke
Commissioner (Lycoming County, PA)

At-Large
Ernest Larson
Commissioner (Lycoming County, PA)

At-Large
Jeff Wheeland
Commissioner (Lycoming County, PA)

At-Large
Judy Church
Commissioner (McKean County, PA)

At-Large
Joe DeMott
Commissioner (McKean County, PA)

At-Large
Al Pingie
Commissioner (McKean County, PA)

At-Large
Kenneth Ammann
Commissioner (Mercer County, PA)

At-Large
Brian Beader
Commissioner (Mercer County, PA)

At-Large
John Lechner
Commissioner (Mercer County, PA)

At-Large
Robert Reck
Commissioner (Mifflin County, PA)

At-Large
Otis Riden
Commissioner (Mifflin County, PA)

At-Large
Mark Sunderland
Commissioner (Mifflin County, PA)

At-Large
Suzanne McCool
Commissioner (Monroe County, PA)

At-Large
Theresa Merli
Commissioner (Monroe County, PA)

At-Large
Janet Weidensaul
Commissioner (Monroe County, PA)

At-Large
Bruce Castor
Commissioner (Montgomery County, PA)

At-Large
Joseph Hoeffel
Commissioner (Montgomery County, PA)

At-Large
James Matthews
Commissioner (Montgomery County, PA)

At-Large
Trevor Finn
Commissioner (Montour County, PA)

At-Large
John Gerst
Commissioner (Montour County, PA)

At-Large
Jerry Ward
Commissioner (Montour County, PA)

At-Large
Ann McHale
Council Member (Northampton County, PA)
Democratic
District 1
J. Dowd
Council Member (Northampton County, PA)
Republican
District 2
Lamont McClure, Jr.
Council Member (Northampton County, PA)
Democratic
District 3
Ron Angle
Council Member (Northampton County, PA)
Republican
District 4
John Cusick
Council Member (Northampton County, PA)
Republican
At-Large
Thomas Dietrich
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Margaret Ferraro
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Bruce Gilbert
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Barbara Thierry
Council Member (Northampton County, PA)

At-Large
Vinny Clausi
Commissioner (Northumberland County, PA)

At-Large
Merle Phillips
Commissioner (Northumberland County, PA)
Republican
At-Large
Frank Sawicki
Commissioner (Northumberland County, PA)

At-Large
John Amsler
Commissioner (Perry County, PA)

At-Large
Brenda Benner
Commissioner (Perry County, PA)

At-Large
Stephen Naylor
Commissioner (Perry County, PA)

At-Large
Richard Caridi
Commissioner (Pike County, PA)

At-Large
Kathy Hummel
Commissioner (Pike County, PA)

At-Large
Karl Wagner, Jr.
Commissioner (Pike County, PA)

At-Large
Paul Heimel
Commissioner (Potter County, PA)

At-Large
Susan Kefover
Commissioner (Potter County, PA)

At-Large
Douglas Morley
Commissioner (Potter County, PA)

At-Large
Mantura Gallagher
Commissioner (Schuylkill County, PA)

At-Large
Francis McAndrew
Commissioner (Schuylkill County, PA)

At-Large
Frank Staudenmeier
Commissioner (Schuylkill County, PA)

At-Large
Malcolm Derk III
Commissioner (Snyder County, PA)
Republican
At-Large
Joseph Kantz
Commissioner (Snyder County, PA)
Republican
At-Large
Peggy Roup
Commissioner (Snyder County, PA)

At-Large
James Marker
Commissioner (Somerset County, PA)

At-Large
Pamela Tokar-Ickes
Commissioner (Somerset County, PA)

At-Large
John Vatavuk
Commissioner (Somerset County, PA)

At-Large
Darla Bortz
Commissioner (Sullivan County, PA)

At-Large
Robert Getz
Commissioner (Sullivan County, PA)

At-Large
Betty Reibson
Commissioner (Sullivan County, PA)

At-Large
Leon Allen
Commissioner (Susquehanna County, PA)

At-Large
Michael Giangrieco
Commissioner (Susquehanna County, PA)

At-Large
MaryAnn Warren
Commissioner (Susquehanna County, PA)

At-Large
Erick Coolidge
Commissioner (Tioga County, PA)

At-Large
Mark Hamilton
Commissioner (Tioga County, PA)

At-Large
M. Sue Vogler
Commissioner (Tioga County, PA)

At-Large
Preston Boop
Commissioner (Union County, PA)

At-Large
John Mathias
Commissioner (Union County, PA)

At-Large
John Showers
Commissioner (Union County, PA)

At-Large
Janet Beichner
Commissioner (Venango County, PA)
Democratic
At-Large
Timothy Brooks
Commissioner (Venango County, PA)
Republican
At-Large
Vincent Witherup
Commissioner (Venango County, PA)
Republican
At-Large
John Bortz, Jr.
Commissioner (Warren County, PA)
Republican
At-Large
John Eggleston
Commissioner (Warren County, PA)
Democratic
At-Large
Terry Hawk
Commissioner (Warren County, PA)
Republican
At-Large
J. Bracken Burns, Sr.
Commissioner (Washington County, PA)

At-Large
Diana Irey
Commissioner (Washington County, PA)

At-Large
Lawrence Maggi
Commissioner (Washington County, PA)

At-Large
Anthony Herzog
Commissioner (Wayne County, PA)

At-Large
Wendell Kay
Commissioner (Wayne County, PA)

At-Large
Brian Smith
Commissioner (Wayne County, PA)

At-Large
Charles Anderson
Commissioner (Westmoreland County, PA)

At-Large
Tom Balya
Commissioner (Westmoreland County, PA)

At-Large
Ted Kopas
Commissioner (Westmoreland County, PA)

At-Large
J. Stark Bartron II
Commissioner (Wyoming County, PA)

At-Large
Judy Kraft Mead
Commissioner (Wyoming County, PA)

At-Large
Anthony Litwin
Commissioner (Wyoming County, PA)

At-Large
M. Steve Chronister
Commissioner (York County, PA)
Republican
At-Large
Doug Hoke
Commissioner (York County, PA)
Democratic
At-Large
Christopher Reilly
Commissioner (York County, PA)
Republican
At-Large
Bernhard Erb
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 1
Dave Kucherer
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 2
Lois Drumheller
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 3
Jim Brown
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 4
Diane Allison
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 5
Carol McDevitt
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 6
Clarence Ramsey
Council Member (Monroeville, PA)

Ward 7
Fiore Peticca
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 1
Thomas Donahue III
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 2
Sheri Zuppo
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 3
David White
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 4
Ed Pisani
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 5
Michael McCrea
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 6
Robert Willert
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 7
Peter Maginnis
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 8
Edward Panco
Commissioner (Ridley Township, PA)

Ward 9
Douglas Brown
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Ryan Conrad
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Ron Eichenberg
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Joseph Pugliese
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large
Roger Reis
Commissioner (Lower Macungie Township, PA)

At-Large