Kansas Local Legislative Officials

Office Type
State
Locality
 
Nancy Soldner
Vice Mayor (Hutchinson, KS)

Southwest
David Inskeep
Council Member (Hutchinson, KS)

At-Large
Jon Daveline
Council Member (Hutchinson, KS)

Northwest
Steve Dechant
Council Member (Hutchinson, KS)

Southeast
Gayle Townsend
Commissioner (Kansas City, KS)

District 1
Brian McKiernan
Commissioner (Kansas City, KS)

District 2
Ann Brandau-Murguia
Commissioner (Kansas City, KS)

District 3
Harold Johnson, Jr.
Commissioner (Kansas City, KS)

District 4
Mike Kane
Commissioner (Kansas City, KS)

District 5
Angela Markley
Commissioner (Kansas City, KS)

District 6
Jim Walters
Commissioner (Kansas City, KS)

District 7
Jane Philbrook
Commissioner (Kansas City, KS)

District 8
Melissa Bynum
Commissioner (Kansas City, KS)

At-Large
Hal Walker
Commissioner (Kansas City, KS)

At-Large
Mike Amyx
Vice Mayor (Lawrence, KS)

At-Large
Leslie Soden
Vice Mayor (Lawrence, KS)

At-Large
Stuart Boley
Commissioner (Lawrence, KS)

At-Large
Matthew Herbert
Commissioner (Lawrence, KS)

At-Large
Nancy Bauder
Commissioner (Leavenworth, KS)

At-Large
Mark Preisinger
Commissioner (Leavenworth, KS)

At-Large
Charles Raney
Commissioner (Leavenworth, KS)

At-Large
Joe Karlin
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 1
Steve Lemons
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 1
Diane Linver
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 2
Thomas Nolte
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 2
Lou Serrone
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 3
Amy Slater
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 3
Andy Huckaba
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 4
Mandy Stuke
Council Member (Lenexa, KS)

Ward 4
Wynn Butler
Commissioner (Manhattan, KS)

At-Large
Mike Dodson
Commissioner (Manhattan, KS)

At-Large
Linda Morse
Commissioner (Manhattan, KS)

At-Large
Larry Campbell
Council Member (Olathe, KS)

Ward 1
Jim Randall
Council Member (Olathe, KS)

Ward 2
Wes McCoy
Council Member (Olathe, KS)

Ward 3
Marge Vogt
Council Member (Olathe, KS)

Ward 4
John Bacon
Council Member (Olathe, KS)

At-Large
Ronald Ryckman, Sr.
Council Member (Olathe, KS)
Republican
At-Large
Terry Happer Scheier
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 1
Dave Janson
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 1
Paul Lyons
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 2
Curt Skoog
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 2
Jim Kite
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 3
David White
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 3
Terry Goodman
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 4
Fred Spears
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 4
John Skubal
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 5
John Thompson
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 5
Rick Collins
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 6
Dan Stock
Council Member (Overland Park, KS)

Ward 6
Kaye Crawford
Vice Mayor (Salina, KS)

At-Large
Trent Davis
Commissioner (Salina, KS)

At-Large
Randall Hardy
Commissioner (Salina, KS)

At-Large
Karl Ryan
Commissioner (Salina, KS)

At-Large
Jim Neighbor
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 1
Dan Pflumm
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 1
Eric Jenkins
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 2
Mike Kemmling
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 2
Stephanie Meyer
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 3
Jeff Vaught
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 3
Brandon Kenig
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 4
Michael Sandifer
Council Member (Shawnee, KS)

Ward 4
Karen Hiller
Council Member (Topeka, KS)

District 1
Sandra Clear
Council Member (Topeka, KS)

District 2
Sylvia Ortiz
Council Member (Topeka, KS)

District 3
Jonathan Schumm
Council Member (Topeka, KS)

District 4
Michelle De La Isla
Council Member (Topeka, KS)

District 5
Brendan Jensen
Council Member (Topeka, KS)

District 6
Elaine Schwartz
Council Member (Topeka, KS)

District 7
Jeffrey Coen
Council Member (Topeka, KS)

District 8
Richard Harmon
Council Member (Topeka, KS)

District 9
Lavonta Williams
Council Member (Wichita, KS)

District 1
Pete Meitzner
Council Member (Wichita, KS)

District 2
James Clendenin
Council Member (Wichita, KS)

District 3
Jeff Blubaugh
Council Member (Wichita, KS)

District 4
Bryan Frye
Council Member (Wichita, KS)

District 5
Janet Miller
Council Member (Wichita, KS)
No Party Affiliation
District 6
Jerry Daniels
Commissioner (Allen County, KS)

District 1
Thomas Williams
Commissioner (Allen County, KS)

District 2
Jim Talkington
Commissioner (Allen County, KS)

District 3
Leslie McGhee
Commissioner (Anderson County, KS)

District 1
Jerry Howarter
Commissioner (Anderson County, KS)

District 2
Eugene Highberger
Commissioner (Anderson County, KS)

District 3
Jeffrey Schuele
Commissioner (Atchison County, KS)

District 1
Eric Noll
Commissioner (Atchison County, KS)

District 2
Bill Pohl
Commissioner (Atchison County, KS)

District 3
R. Garten
Commissioner (Barber County, KS)

At-Large
Paul Harbaugh
Commissioner (Barber County, KS)

At-Large
Billy Joe Smith
Commissioner (Barber County, KS)

At-Large
Kenneth Schremmer
Commissioner (Barton County, KS)

District 1
Homer Kruckenberg
Commissioner (Barton County, KS)

District 2
Don Davis
Commissioner (Barton County, KS)

District 3
Alicia Straub
Commissioner (Barton County, KS)

District 4
Jennifer Schartz
Commissioner (Barton County, KS)

District 5
Lynne Oharah
Commissioner (Bourbon County, KS)

District 1
Barbara Albright
Commissioner (Bourbon County, KS)

District 2
Harold Coleman
Commissioner (Bourbon County, KS)

District 3
Steve Roberts
Commissioner (Brown County, KS)

District 1
Keith Olsen
Commissioner (Brown County, KS)

District 2
Warren Ploeger
Commissioner (Brown County, KS)

District 3
Jeff Masterson
Commissioner (Butler County, KS)
Republican
District 1
Peggy Palmer
Commissioner (Butler County, KS)

District 2
Ed Myers
Commissioner (Butler County, KS)

District 3
Mike Wheeler
Commissioner (Butler County, KS)
Republican
District 4
Dan Woydziak
Commissioner (Butler County, KS)
Republican
District 5
J.C. McNee
Commissioner (Chase County, KS)

District 1
William Halvorsen
Commissioner (Chase County, KS)

At-Large
Tim Peterson
Commissioner (Chase County, KS)

At-Large
Goff Searl
Commissioner (Chautauqua County, KS)

District 1
Danny Williams
Commissioner (Chautauqua County, KS)

District 2
Jack Carpenter
Commissioner (Chautauqua County, KS)

District 3
Patrick Collins
Commissioner (Cherokee County, KS)

District 1
Charles Napier
Commissioner (Cherokee County, KS)

District 2
Richard Hilderbrand
Commissioner (Cherokee County, KS)

District 3
Ernie Ketzner
Commissioner (Cheyenne County, KS)

District 1
Dale Patton
Commissioner (Cheyenne County, KS)

District 2
Brett Poling
Commissioner (Cheyenne County, KS)

District 3
Jim Daily
Commissioner (Clark County, KS)

District 1
Charles McKinney
Commissioner (Clark County, KS)

District 2
Howard Wideman
Commissioner (Clark County, KS)

District 3
Jerry Mayo
Commissioner (Clay County, KS)

District 1
Mike Spicer
Commissioner (Clay County, KS)

District 2
David Thurlow
Commissioner (Clay County, KS)

District 3
Bill Czapanskiy
Commissioner (Cloud County, KS)

District 1
Gary Caspers
Commissioner (Cloud County, KS)

District 2
Gail Engle
Commissioner (Cloud County, KS)

District 3
Jim Dale
Commissioner (Coffey County, KS)

District 1
Arlin Meats
Commissioner (Coffey County, KS)

District 2
Fred Rowley, Jr.
Commissioner (Coffey County, KS)

District 3
Kenneth Combes
Commissioner (Coffey County, KS)

District 4
Robert Saueressig
Commissioner (Coffey County, KS)

District 5
Harlie Haas
Commissioner (Comanche County, KS)

District 1
Randy Unruh
Commissioner (Comanche County, KS)

District 2
Larry Harvey
Commissioner (Comanche County, KS)

District 3
Wayne Wilt
Commissioner (Cowley County, KS)

District 1
Gary Wilson
Commissioner (Cowley County, KS)

District 2
Alan Groom
Commissioner (Cowley County, KS)

District 3
Jeff Murphy
Commissioner (Crawford County, KS)

District 1
Tom Moody
Commissioner (Crawford County, KS)

District 2
Carl Wood
Commissioner (Crawford County, KS)

District 3
Stanley McEvoy
Commissioner (Decatur County, KS)

District 1
Bradley Marcuson
Commissioner (Decatur County, KS)

At-Large
Sidney Metcalf
Commissioner (Decatur County, KS)

At-Large
LaVerne Myers
Commissioner (Dickinson County, KS)

District 1
Lynn Peterson
Commissioner (Dickinson County, KS)

District 2
Craig Chamberlin
Commissioner (Dickinson County, KS)

District 3
Timothy Collins
Commissioner (Doniphan County, KS)

District 1
Terry Horner
Commissioner (Doniphan County, KS)

District 2
Jerry McKernan
Commissioner (Doniphan County, KS)

District 3
Mike Gaughan
Commissioner (Douglas County, KS)

District 1
Nancy Thellman
Commissioner (Douglas County, KS)

District 2
Jim Flory
Commissioner (Douglas County, KS)

District 3
Mica Schnoebelen
Commissioner (Edwards County, KS)

District 1
Billy Brokar
Commissioner (Edwards County, KS)

District 2
Lavern Wetzel
Commissioner (Edwards County, KS)

District 3
Shari Kaminska
Commissioner (Elk County, KS)

District 1
Gary Hebb
Commissioner (Elk County, KS)

District 2
K. R. Liebau
Commissioner (Elk County, KS)

District 3
Marcy McClelland
Commissioner (Ellis County, KS)

District 1
Barbara Wasinger
Commissioner (Ellis County, KS)

District 2
Dean Haselhorst
Commissioner (Ellis County, KS)

District 3
Albert Oller
Commissioner (Ellsworth County, KS)

District 1
Kermit Rush
Commissioner (Ellsworth County, KS)

District 2
Terry Kueser
Commissioner (Ellsworth County, KS)

District 3
Lon Pishny
Commissioner (Finney County, KS)

District 1
Dave Jones
Commissioner (Finney County, KS)

District 2
Duane Drees
Commissioner (Finney County, KS)

District 3
William Clifford
Commissioner (Finney County, KS)

District 4
Larry Jones
Commissioner (Finney County, KS)

District 5
Shawn Tasset
Commissioner (Ford County, KS)

District 1
Chris Boys
Commissioner (Ford County, KS)

District 2
Danny Gillum
Commissioner (Ford County, KS)

District 3
Colton Waymire
Commissioner (Franklin County, KS)

District 1
Richard Howard
Commissioner (Franklin County, KS)

District 2
Roy Dunn
Commissioner (Franklin County, KS)

District 3
Steve Harris
Commissioner (Franklin County, KS)

District 4
Randall Renoud
Commissioner (Franklin County, KS)

District 5
R. Bennett
Commissioner (Geary County, KS)

District 1
Larry Hicks
Commissioner (Geary County, KS)

District 2
Florence Whitebread
Commissioner (Geary County, KS)

District 3
Mahlon Tuttle
Commissioner (Gove County, KS)

District 1
Mike Gillespie
Commissioner (Gove County, KS)

District 2
Bart Briggs
Commissioner (Gove County, KS)

District 3
Todd Toll
Commissioner (Graham County, KS)

District 1
Don Scott
Commissioner (Graham County, KS)

District 2
Roger Davignon
Commissioner (Graham County, KS)

District 3
Janet Stewart
Commissioner (Grant County, KS)
Republican
District 1
Kevin Shapland
Commissioner (Grant County, KS)
Republican
District 2
Martin Long
Commissioner (Grant County, KS)
Republican
District 3
Mark Busch
Commissioner (Gray County, KS)

At-Large
David Loucks
Commissioner (Gray County, KS)

At-Large
Glenn Oyler
Commissioner (Gray County, KS)

At-Large
Alena Ballinger
Supervisor (Greeley County, KS)

At-Large
Kirby Kleymann
Supervisor (Greeley County, KS)

At-Large
Corbin Myers
Supervisor (Greeley County, KS)

At-Large
Scott Steele
Supervisor (Greeley County, KS)

At-Large
Michael Thon
Supervisor (Greeley County, KS)

At-Large
Brian Hind
Commissioner (Greenwood County, KS)

District 1
Ben Fox
Commissioner (Greenwood County, KS)

District 2
Cole Conard
Commissioner (Greenwood County, KS)

District 3
Mike Lewis
Commissioner (Hamilton County, KS)

District 1
Keith Puckett
Commissioner (Hamilton County, KS)

District 2
John Simon
Commissioner (Hamilton County, KS)

District 3
Nikki Schwerdfeger
Commissioner (Hamilton County, KS)

District 4
Randall Braddock
Commissioner (Hamilton County, KS)

District 5
Brian Waldschmidt
Commissioner (Harper County, KS)

District 1
Carla Pence
Commissioner (Harper County, KS)

District 2
Lee Adams
Commissioner (Harper County, KS)

District 3
George Westfall
Commissioner (Harvey County, KS)

District 1
Randy Hague
Commissioner (Harvey County, KS)

District 2
Ron Krehbiel
Commissioner (Harvey County, KS)

District 3
Randolph Froelich
Commissioner (Haskell County, KS)

District 1
Chris King
Commissioner (Haskell County, KS)

District 2
Bill Lower
Commissioner (Haskell County, KS)

District 3
Michael MacNair
Commissioner (Hodgeman County, KS)

District 1
Larry Nuss
Commissioner (Hodgeman County, KS)

District 2
Marsha Ewy
Commissioner (Hodgeman County, KS)

District 3
Emmett Aistrup
Commissioner (Hodgeman County, KS)

At-Large
Darrell Craghead
Commissioner (Hodgeman County, KS)

At-Large
Robin Ladner
Commissioner (Jackson County, KS)

District 1
Janet Zwonitzer
Commissioner (Jackson County, KS)

District 2
William Elmer
Commissioner (Jackson County, KS)

District 3
Lynn Luck
Commissioner (Jefferson County, KS)

District 1
Wayne Ledbetter
Commissioner (Jefferson County, KS)

District 2
Richard Malm
Commissioner (Jefferson County, KS)

District 3
Dwight Frost
Commissioner (Jewell County, KS)

District 3
Mark Fleming
Commissioner (Jewell County, KS)

At-Large
Steve Greene
Commissioner (Jewell County, KS)

At-Large
Ronald Shaffer
Commissioner (Johnson County, KS)

District 1
Jim Allen
Commissioner (Johnson County, KS)

District 2
Steven Klika
Commissioner (Johnson County, KS)

District 3
Jason Osterhaus
Commissioner (Johnson County, KS)

District 4
Michael Ashcraft
Commissioner (Johnson County, KS)

District 5
John Toplikar
Commissioner (Johnson County, KS)

District 6
Ed Eilert
Commissioner (Johnson County, KS)

At-Large
Shannon McCormick
Commissioner (Kearny County, KS)

At-Large
Jerrad Webb
Commissioner (Kearny County, KS)

At-Large
Thomas Wright IV
Commissioner (Kearny County, KS)

At-Large
Fred Foley
Commissioner (Kingman County, KS)

District 1
Carol Voran
Commissioner (Kingman County, KS)

District 2
John Steffen
Commissioner (Kingman County, KS)

District 3
John Unruh
Commissioner (Kiowa County, KS)

District 1
Bert Lowry
Commissioner (Kiowa County, KS)

District 2
Ron Freeman
Commissioner (Kiowa County, KS)

District 3
Lonie Addis
Commissioner (Labette County, KS)

District 1
Fredrick Vail
Commissioner (Labette County, KS)

District 2
Jack Martin
Commissioner (Labette County, KS)

District 3
Thomas Bennett
Commissioner (Lane County, KS)

At-Large
Kathleen Delaney
Commissioner (Lane County, KS)

At-Large
Jon Risley
Commissioner (Lane County, KS)

At-Large
Robert Holland
Commissioner (Leavenworth County, KS)

District 1
Clyde Graeber
Commissioner (Leavenworth County, KS)

District 2
Dennis Bixby
Commissioner (Leavenworth County, KS)

District 3
Terry Finch
Commissioner (Lincoln County, KS)

District 1
Al Wallace
Commissioner (Lincoln County, KS)

District 2
Gerald Huehl
Commissioner (Lincoln County, KS)

District 3
Rick James
Commissioner (Linn County, KS)

District 1
Vicki Leonard
Commissioner (Linn County, KS)

District 2
Mike Page
Commissioner (Linn County, KS)

District 3
Carl Uhrich
Commissioner (Logan County, KS)

District 1
David Hubert
Commissioner (Logan County, KS)

District 2
Clint Kvasnicka
Commissioner (Logan County, KS)

District 3
Scott Briggs
Commissioner (Lyon County, KS)

District 1
Dan Slater
Commissioner (Lyon County, KS)

District 2
Rollie Martin
Commissioner (Lyon County, KS)

District 3
Lori Lalouette
Commissioner (Marion County, KS)

District 1
Dan Holub
Commissioner (Marion County, KS)

District 2
Randy Dallke
Commissioner (Marion County, KS)

District 3
Robert Connell
Commissioner (Marshall County, KS)

District 1
Thomas Holle
Commissioner (Marshall County, KS)

District 2
Charles Loiseau
Commissioner (Marshall County, KS)

District 3
Keith Becker
Commissioner (McPherson County, KS)

District 1
Linus Linaweaver
Commissioner (McPherson County, KS)

District 2
Ron Loomis
Commissioner (McPherson County, KS)

District 3
Clair Bender
Commissioner (Meade County, KS)

At-Large
Janna Frydendall
Commissioner (Meade County, KS)

At-Large
Randy Leis
Commissioner (Meade County, KS)

At-Large
Phil Dixon
Commissioner (Miami County, KS)

District 1
Bonnie Roberts
Commissioner (Miami County, KS)

District 2
George Pretz
Commissioner (Miami County, KS)

District 3
Ron Stiles
Commissioner (Miami County, KS)

District 4
Danny Gallagher
Commissioner (Miami County, KS)

District 5
Tom Claussen
Commissioner (Mitchell County, KS)

District 1
Mike Cooper
Commissioner (Mitchell County, KS)

District 2
Jim Marshall
Commissioner (Mitchell County, KS)

District 3
Ryan York
Commissioner (Montgomery County, KS)

District 1
Larry McManus
Commissioner (Montgomery County, KS)

District 2
Fred Brown
Commissioner (Montgomery County, KS)

District 3
Kenneth Kohler
Commissioner (Morris County, KS)

District 1
Vernon Hay
Commissioner (Morris County, KS)

District 2
Diana Jost
Commissioner (Morris County, KS)

District 3
Randy Bane
Commissioner (Morton County, KS)

District 1
JD Coen
Commissioner (Morton County, KS)

District 2
Teresa Harder
Commissioner (Morton County, KS)

District 3
Gary Scoby
Commissioner (Nemaha County, KS)

District 1
Tim Burdiek
Commissioner (Nemaha County, KS)

District 2
Dennis Henry
Commissioner (Nemaha County, KS)

District 3
Paul Westhoff
Commissioner (Neosho County, KS)

District 1
Nicholas Galemore
Commissioner (Neosho County, KS)

District 2
David Bideau
Commissioner (Neosho County, KS)

District 3
Jay Harris
Commissioner (Ness County, KS)

District 1
Sandra Rupp
Commissioner (Ness County, KS)

District 2
Fredrick Flax
Commissioner (Ness County, KS)

District 3
R. Peterson
Commissioner (Norton County, KS)

District 3
Bud Posson
Commissioner (Norton County, KS)

At-Large
Richard Thompson
Commissioner (Norton County, KS)

At-Large
Fred Diver
Commissioner (Osage County, KS)

District 1
Gaylord Anderson
Commissioner (Osage County, KS)

District 2
Kenneth Kuykendall
Commissioner (Osage County, KS)

District 3
James Cary
Commissioner (Osborne County, KS)

District 1
Bryan Byrd
Commissioner (Osborne County, KS)

District 2
C. Seaman
Commissioner (Osborne County, KS)

District 3
Kathy Luthi
Commissioner (Ottawa County, KS)

District 1
James Kay
Commissioner (Ottawa County, KS)

District 2
Karen Brumbaugh
Commissioner (Ottawa County, KS)

District 3
Gary Caplinger
Commissioner (Pawnee County, KS)

District 1
Kathy Bowman
Commissioner (Pawnee County, KS)

District 2
Donna Pelton
Commissioner (Pawnee County, KS)

District 3
Robert Quanz
Commissioner (Phillips County, KS)

District 1
Max Dibble
Commissioner (Phillips County, KS)

District 2
William Greving
Commissioner (Phillips County, KS)

District 3
Dee McKee
Commissioner (Pottawatomie County, KS)

District 1
Pat Weixelman
Commissioner (Pottawatomie County, KS)

District 2
Stan Hartwich
Commissioner (Pottawatomie County, KS)

District 3
David Ward
Commissioner (Pratt County, KS)

District 1
Glenna Borho
Commissioner (Pratt County, KS)

District 2
Joe Reynolds
Commissioner (Pratt County, KS)

District 3
Wilbur Henry
Commissioner (Rawlins County, KS)

District 2
Craig Cox
Commissioner (Rawlins County, KS)

District 3
Charles Walker
Commissioner (Rawlins County, KS)

At-Large
Dan Deming
Commissioner (Reno County, KS)

District 1
James Schlickau
Commissioner (Reno County, KS)

District 2
Brad Dillon
Commissioner (Reno County, KS)

District 3
Franklin Rytych
Commissioner (Republic County, KS)

District 1
Marvin Bergstrom
Commissioner (Republic County, KS)

District 2
Linda Holl
Commissioner (Republic County, KS)

District 3
Derek McCloud
Commissioner (Rice County, KS)

District 1
Jack Bray
Commissioner (Rice County, KS)

District 2
William Oswalt
Commissioner (Rice County, KS)

District 3
Ben Wilson
Commissioner (Riley County, KS)

District 1
Robert Boyd, Jr.
Commissioner (Riley County, KS)

District 2
Ron Wells
Commissioner (Riley County, KS)

District 3
Corky Hagan
Commissioner (Rooks County, KS)

At-Large
Larry Poore
Commissioner (Rooks County, KS)

At-Large
John Ruder
Commissioner (Rooks County, KS)

At-Large
Leonard Mastroni
Commissioner (Rush County, KS)

District 1
Ken Urban
Commissioner (Rush County, KS)

District 2
Dennis Elias
Commissioner (Rush County, KS)

District 3
Alan Kuntzsch
Commissioner (Russell County, KS)

District 1
Steve Boxberger
Commissioner (Russell County, KS)

District 2
Bradley Zweifel
Commissioner (Russell County, KS)

District 3
Jim Gile
Commissioner (Saline County, KS)

At-Large
Luci Larson
Commissioner (Saline County, KS)

At-Large
John Price
Commissioner (Saline County, KS)

At-Large
Monte Shadwick
Commissioner (Saline County, KS)

At-Large
Dave Smith
Commissioner (Saline County, KS)

At-Large
James Minnix
Commissioner (Scott County, KS)

District 1
Jerry Buxton
Commissioner (Scott County, KS)

District 2
Gary Skibbe
Commissioner (Scott County, KS)

District 3
Dave Unruh
Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 1
Tim Norton
Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 2
Karl Peterjohn
Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 3
Richard Lee Ranzau
Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 4
Jim Howell
Commissioner (Sedgwick County, KS)

District 5
C. J. Wettstein
Commissioner (Seward County, KS)

District 1
Ada Linenbroker
Commissioner (Seward County, KS)

District 2
Randy Malin
Commissioner (Seward County, KS)

District 3
Nathan McCaffrey
Commissioner (Seward County, KS)

District 4
Jim Rice
Commissioner (Seward County, KS)

District 5
Shelly Buhler
Commissioner (Shawnee County, KS)

District 1
Kevin Cook
Commissioner (Shawnee County, KS)

District 2
Bob Archer
Commissioner (Shawnee County, KS)

District 3
Vic Bielser
Commissioner (Sheridan County, KS)

District 1
Troy Dewey
Commissioner (Sheridan County, KS)

District 2
Doyle Kauk
Commissioner (Sheridan County, KS)

District 3
Larry Enfield
Commissioner (Sherman County, KS)

District 1
Steve Evert
Commissioner (Sherman County, KS)

District 2
Ken Klemm
Commissioner (Sherman County, KS)

District 3
Roger Allen
Commissioner (Smith County, KS)

At-Large
Dale Pickel
Commissioner (Smith County, KS)

At-Large
Denise Sasse
Commissioner (Smith County, KS)

At-Large
Clayton Grimmett
Commissioner (Stafford County, KS)

District 1
Shane Stimatze
Commissioner (Stafford County, KS)

District 2
Kurt Fairchild
Commissioner (Stafford County, KS)

District 3
C. Dimmitt
Commissioner (Stanton County, KS)

District 1
John Smith
Commissioner (Stanton County, KS)

District 2
Martie Floyd
Commissioner (Stanton County, KS)

District 3
Joe Thompson
Commissioner (Stevens County, KS)

District 1
Pat Hall
Commissioner (Stevens County, KS)

District 2
Dave Bozone
Commissioner (Stevens County, KS)

District 3
Steve Warner
Commissioner (Sumner County, KS)

District 1
Jim Newell
Commissioner (Sumner County, KS)

District 2
Cliff Bales
Commissioner (Sumner County, KS)

District 3
Byron Sowers
Commissioner (Thomas County, KS)

District 1
Paul Steele
Commissioner (Thomas County, KS)

District 2
Mike Baughn
Commissioner (Thomas County, KS)

District 3
Diana Park
Commissioner (Trego County, KS)

District 1
Wesley Hobbs
Commissioner (Trego County, KS)

District 2
Dean Papes
Commissioner (Trego County, KS)

District 3
Ervan Stuewe
Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 1
Rodney Allen
Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 2
James Suber
Commissioner (Wabaunsee County, KS)

District 3
Bruce Buck
Commissioner (Wallace County, KS)

District 1
Mike Cowles
Commissioner (Wallace County, KS)

District 2
Adam Smith
Commissioner (Wallace County, KS)

District 3
Tim Mueller
Commissioner (Washington County, KS)

District 1
Roger Otott
Commissioner (Washington County, KS)

District 2
Gary Ouellette
Commissioner (Washington County, KS)

District 3
Steve Baker
Commissioner (Wichita County, KS)

District 1
Rex Whalen
Commissioner (Wichita County, KS)

District 2
Vick Case
Commissioner (Wichita County, KS)

District 3
Jim Richardson
Commissioner (Wilson County, KS)

District 1
Russ Walker
Commissioner (Wilson County, KS)

District 2
Casey Lair
Commissioner (Wilson County, KS)

District 3
John Weseloh
Commissioner (Woodson County, KS)

District 1
Galen Yoho
Commissioner (Woodson County, KS)

District 2
Bud Moore
Commissioner (Woodson County, KS)

District 3
Gayle Townsend
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 1
Brian McKiernan
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 2
Ann Brandau-Murguia
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 3
Harold Johnson, Jr.
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 4
Mike Kane
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 5
Angela Markley
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 6
James Walters
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 7
Jane Philbrook
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

District 8
Melissa Bynum
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

At-Large
Hal Walker
Commissioner (Wyandotte County/Kansas City, KS)

At-Large
Debra Filla
Council Member (Leawood, KS)

Ward 1
Andrew Osman
Council Member (Leawood, KS)

Ward 1
Louis Rasmussen
Council Member (Leawood, KS)

Ward 2
Jim Rawlings
Council Member (Leawood, KS)

Ward 2
Carrie Rezac
Council Member (Leawood, KS)

Ward 3
James Azeltine
Council Member (Leawood, KS)

Ward 4
Julie Cain
Council Member (Leawood, KS)

Ward 4
Chuck Sipple
Commissioner (Leawood, KS)

Ward 3