Search Form
First, enter a politician or zip code
Now, choose a category

Alaska Associate Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Craig Stowers
Craig Stowers
Associate Justice of the Supreme Court (AK)
(Won)

Alabama Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Greg Shaw
Greg Shaw
Justice of the Supreme Court (AL)
(Won)
Republican

Arkansas Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Karen Baker
Karen Baker
Justice of the Supreme Court (AR)
(Won)

Rhonda Wood
Rhonda Wood
Justice of the Supreme Court (AR)
(Won)

Robin Wynne
Robin Wynne
Justice of the Supreme Court (AR)
(Won)

Arizona Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Scott Bales
Scott Bales
Justice of the Supreme Court (AZ)
(Won)

Robert Brutinel
Robert Brutinel
Justice of the Supreme Court (AZ)
(Won)

California Associate Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Mariano-Florentino Cuéllar
Mariano-Florentino Cuéllar
Associate Justice of the Supreme Court (CA)
(Won)
Non-partisan
Goodwin Liu
Goodwin Liu
Associate Justice of the Supreme Court (CA)
(Won)
Non-partisan
Kathryn Werdegar
Kathryn Werdegar
Associate Justice of the Supreme Court (CA)
(Won)
Non-partisan

Colorado Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Brian Boatright
Brian Boatright
Justice of the Supreme Court (CO)
(Won)

Monica Márquez
Monica Márquez
Justice of the Supreme Court (CO)
(Won)

Colorado Judge of the Appellate Court
(Nov. 4, 2014)

Terry Fox
Terry Fox
Judge of the Appellate Court (CO)
(Won)

Alan Loeb
Alan Loeb
Judge of the Appellate Court (CO)
(Won)

Georgia Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Robert Benham
Robert Benham
Justice of the Supreme Court (GA)
(Won)
Non-partisan
Keith Blackwell
Keith Blackwell
Justice of the Supreme Court (GA)
(Won)
Non-partisan
P. Harris Hines
P. Harris Hines
Justice of the Supreme Court (GA)
(Won)
Non-partisan

Idaho Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Joel Horton
Joel Horton
Justice of the Supreme Court (ID)
(Won)

Warren Jones
Warren Jones
Justice of the Supreme Court (ID)
(Won)

Illinois Justice of the Supreme Court District 5
(Nov. 4, 2014)

Lloyd Karmeier
Lloyd Karmeier
Justice of the Supreme Court (IL)
District 5 Incumbent
(Won)

Indiana Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Mark Massa
Mark Massa
Justice of the Supreme Court (IN)
(Won)

Loretta Rush
Loretta Rush
Justice of the Supreme Court (IN)
(Won)

Kansas Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Lee Johnson
Lee Johnson
Justice of the Supreme Court (KS)
(Won)

Eric Rosen
Eric Rosen
Justice of the Supreme Court (KS)
(Won)

Kentucky Justice of the Supreme Court District 1
(Nov. 4, 2014)

Bill Cunningham
Bill Cunningham
Justice of the Supreme Court (KY)
District 1 Incumbent
(Won)
No Party Affiliation

Kentucky Justice of the Supreme Court District 2
(Nov. 4, 2014)

John Minton, Jr.
John Minton, Jr.
Justice of the Supreme Court (KY)
District 2
(Won)
No Party Affiliation

Kentucky Justice of the Supreme Court District 4
(Nov. 4, 2014)

Lisabeth Abramson
Lisabeth Abramson
Justice of the Supreme Court (KY)
District 4 Incumbent
(Won)
No Party Affiliation

Kentucky Justice of the Supreme Court District 6
(Nov. 4, 2014)

Teresa Cunningham
Teresa Cunningham
Justice of the Supreme Court (KY)
District 6
(Lost)
No Party Affiliation
Michelle Keller
Michelle Keller
Justice of the Supreme Court (KY)
District 6 Incumbent
(Won)
No Party Affiliation

Kentucky Judge of the Appellate Court
(Nov. 4, 2014)

Glenn Acree
Glenn Acree
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Michael Capterton
Michael Capterton
Judge of the Appellate Court (KY)
(Lost)
Non-partisan
Denise Clayton
Denise Clayton
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Sara Combs
Sara Combs
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Donna Dixon
Donna Dixon
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Mark Flener
Mark Flener
Judge of the Appellate Court (KY)
(Lost)
Non-partisan
Paul Henderson
Paul Henderson
Judge of the Appellate Court (KY)
(Lost)
Non-partisan
Allison Jones
Allison Jones
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Debra Lambert
Debra Lambert
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
James Lambert
James Lambert
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Irv Maze
Irv Maze
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Joy Moore Kramer
Joy Moore Kramer
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Christopher Nickell
Christopher Nickell
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Justin Sanders
Justin Sanders
Judge of the Appellate Court (KY)
(Lost)
Non-partisan
Janet Stumbo
Janet Stumbo
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Jeff Taylor
Jeff Taylor
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Kelly Thompson
Kelly Thompson
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
Larry VanMeter
Larry VanMeter
Judge of the Appellate Court (KY)
(Won)
Non-partisan
W. Varney
W. Varney
Judge of the Appellate Court (KY)
(Lost)
Non-partisan
Stan Whetzel
Stan Whetzel
Judge of the Appellate Court (KY)
(Lost)
Non-partisan

Michigan Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Richard Bernstein
Richard Bernstein
Justice of the Supreme Court (MI)
(Won)

David Viviano
David Viviano
Justice of the Supreme Court (MI)
(Won)

Brian Zahra
Brian Zahra
Justice of the Supreme Court (MI)
(Won)

Minnesota Associate Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

John Hancock
John Hancock
Associate Justice of the Supreme Court (MN)
(Lost)
Non-partisan
Dave Lillehaug
Dave Lillehaug
Associate Justice of the Supreme Court (MN)
(Won)

Michelle Macdonald
Michelle Macdonald
Associate Justice of the Supreme Court (MN)
(Lost)
Non-partisan
Wilhelmina Wright
Wilhelmina Wright
Associate Justice of the Supreme Court (MN)
(Won)
Non-partisan

Missouri Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Laura Stith
Laura Stith
Justice of the Supreme Court (MO)
(Won)

Paul Wilson
Paul Wilson
Justice of the Supreme Court (MO)
(Won)

Montana Justice of the Supreme Court Seat 1
(Nov. 4, 2014)

David Herbert
David Herbert
Justice of the Supreme Court (MT)
Seat 1
(Lost)

Jim Rice
Jim Rice
Justice of the Supreme Court (MT)
Seat 1 Incumbent
(Won)

Montana Justice of the Supreme Court Seat 2
(Nov. 4, 2014)

Lawrence VanDyke
Lawrence VanDyke
Justice of the Supreme Court (MT)
Seat 2
(Lost)

Mike Wheat
Mike Wheat
Justice of the Supreme Court (MT)
Seat 2 Incumbent
(Won)

North Carolina Chief Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Ola Lewis
Ola Lewis
Chief Justice of the Supreme Court (NC)
(Lost)

Mark Martin
Mark Martin
Chief Justice of the Supreme Court (NC)
(Won)

North Carolina Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Cheri Beasley
Cheri Beasley
Justice of the Supreme Court (NC)
(Won)

Jeanette Doran
Jeanette Doran
Justice of the Supreme Court (NC)
(Lost)

Samuel Ervin IV
Samuel Ervin IV
Justice of the Supreme Court (NC)
(Won)

Robin Hudson
Robin Hudson
Justice of the Supreme Court (NC)
(Won)

Robert Hunter, Jr.
Robert Hunter, Jr.
Justice of the Supreme Court (NC)
(Lost)

Eric Levinson
Eric Levinson
Justice of the Supreme Court (NC)
(Lost)

Mike Robinson
Mike Robinson
Justice of the Supreme Court (NC)
(Lost)

North Dakota Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Gerald VandeWalle
Gerald VandeWalle
Justice of the Supreme Court (ND)
(Won)
No Party Affiliation

Nebraska Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Lindsey Miller-Lerman
Lindsey Miller-Lerman
Justice of the Supreme Court (NE)
(Won)

New Jersey Chief Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Stuart Rabner
Stuart Rabner
Chief Justice of the Supreme Court (NJ)
(Won)

New Mexico Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Edward Chávez
Edward Chávez
Justice of the Supreme Court (NM)
(Won)

New Mexico Judge of the Appellate Court
(Nov. 4, 2014)

J. Hanisee
J. Hanisee
Judge of the Appellate Court (NM)
(Won)
Republican
Kerry Kiernan
Kerry Kiernan
Judge of the Appellate Court (NM)
(Lost)
Democratic

Nevada Chief Justice of the Supreme Court Seat B
(Nov. 4, 2014)

Kris Pickering
Kris Pickering
Chief Justice of the Supreme Court (NV)
Seat B
(Won)

Nevada Justice of the Supreme Court Seat D
(Nov. 4, 2014)

Mark Gibbons
Mark Gibbons
Justice of the Supreme Court (NV)
Seat D Incumbent
(Won)

New York Justice of the Supreme Court District 1
(Nov. 4, 2014)

Kathryn Freed
Kathryn Freed
Justice of the Supreme Court (NY)
District 1 Incumbent
(Won)
Democratic
Milton Tingling
Milton Tingling
Justice of the Supreme Court (NY)
District 1 Incumbent
(Won)
Democratic

New York Justice of the Supreme Court District 2
(Nov. 4, 2014)

Kevin Bryant
Kevin Bryant
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2
(Lost)
Working Families
Anthony Caccamo
Anthony Caccamo
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2
(Lost)
Conservative
Matt Doheny
Matt Doheny
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2
(Lost)
Conservative
Lara Genovesi
Lara Genovesi
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2 Incumbent
(Won)
Democratic
Dennis Houdek
Dennis Houdek
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2
(Lost)
Conservative
Kathy King
Kathy King
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2 Incumbent
(Won)
Democratic
Evelyn Laporte
Evelyn Laporte
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2 Incumbent
(Won)
Democratic
Kenneth Schaeffer
Kenneth Schaeffer
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2
(Lost)
Working Families
Philip Smallman
Philip Smallman
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2
(Lost)
Conservative
Wavny Toussaint
Wavny Toussaint
Justice of the Supreme Court (NY)
District 2 Incumbent
(Won)
Democratic

New York Justice of the Supreme Court District 3
(Nov. 4, 2014)

Justin Corcoran
Justin Corcoran
Justice of the Supreme Court (NY)
District 3
(Lost)
Independence, Democratic
Lisa Fisher
Lisa Fisher
Justice of the Supreme Court (NY)
District 3 Incumbent
(Won)
Republican, Conservative

New York Justice of the Supreme Court District 5
(Nov. 4, 2014)

Brian DeJoseph
Brian DeJoseph
Justice of the Supreme Court (NY)
District 5 Incumbent
(Won)
Conservative, Democratic
Robert O'Leary
Robert O'Leary
Justice of the Supreme Court (NY)
District 5
(Lost)
Republican

New York Justice of the Supreme Court District 6
(Nov. 4, 2014)

Robert Mulvey
Robert Mulvey
Justice of the Supreme Court (NY)
District 6 Incumbent
(Won)
Republican

New York Justice of the Supreme Court District 8
(Nov. 4, 2014)

John DelMonte
John DelMonte
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8
(Lost)
Working Families, Democratic
Daniel Furlong
Daniel Furlong
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8
(Lost)
Working Families
Frederick Marshall
Frederick Marshall
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8 Incumbent
(Won)
Conservative, Republican, Independence
E. Jeannette Ogden
E. Jeannette Ogden
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8 Incumbent
(Won)
Conservative, Republican, Working Families, Democratic
Donna Siwek
Donna Siwek
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8 Incumbent
(Won)
Republican, Independence, Working Families, Democratic, Conservative
Mary Slisz
Mary Slisz
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8
(Lost)
Independence
Dennis Ward
Dennis Ward
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8 Incumbent
(Won)
Conservative, Republican, Independence, Democratic
Paul Wojtaszek
Paul Wojtaszek
Justice of the Supreme Court (NY)
District 8 Incumbent
(Won)
Conservative, Republican, Independence, Democratic

New York Justice of the Supreme Court District 9
(Nov. 4, 2014)

Montgomery Delaney
Montgomery Delaney
Justice of the Supreme Court (NY)
District 9
(Lost)
Republican, Conservative
James Hubert
James Hubert
Justice of the Supreme Court (NY)
District 9 Incumbent
(Won)
Independence, Democratic

New York Justice of the Supreme Court District 10
(Nov. 4, 2014)

Anna Anzalone
Anna Anzalone
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10 Incumbent
(Won)
Republican, Democratic
Kathy Bergmann
Kathy Bergmann
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10
(Lost)
Independence
Angelo Delligatti
Angelo Delligatti
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10 Incumbent
(Won)
Republican, Democratic
Sharon Gianelli
Sharon Gianelli
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10 Incumbent
(Won)
Republican, Democratic
David Morris
David Morris
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10
(Lost)
Independence
A. Gail Prudenti
A. Gail Prudenti
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10 Incumbent
(Won)
Conservative, Republican, Independence, Democratic
Sandra Sgroi
Sandra Sgroi
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10 Incumbent
(Won)
Republican, Independence, Working Families, Democratic, Conservative
Thomas Whelan
Thomas Whelan
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10 Incumbent
(Won)
Conservative, Republican, Independence, Democratic
Michele Woodard
Michele Woodard
Justice of the Supreme Court (NY)
District 10
(Lost)
Independence, Working Families

New York Justice of the Supreme Court District 11
(Nov. 4, 2014)

Thomas Benedetto
Thomas Benedetto
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11
(Lost)
Conservative
John Casey
John Casey
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11
(Lost)
Republican, Conservative
Anna Culley
Anna Culley
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11 Incumbent
(Won)
Conservative, Democratic, Republican
William Decandido
William Decandido
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11
(Lost)
Republican
Ronald Hollie
Ronald Hollie
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11 Incumbent
(Won)
Republican, Democratic
Leslie Leach
Leslie Leach
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11 Incumbent
(Won)
Democratic
Carmen Velasquez
Carmen Velasquez
Justice of the Supreme Court (NY)
District 11 Incumbent
(Won)
Democratic

New York Justice of the Supreme Court District 12
(Nov. 4, 2014)

John Barone
John Barone
Justice of the Supreme Court (NY)
District 12 Incumbent
(Won)
Conservative, Democratic, Republican

Ohio Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Judith French
Judith French
Justice of the Supreme Court (OH)
(Won)
No Party Affiliation
Sharon Kennedy
Sharon Kennedy
Justice of the Supreme Court (OH)
(Won)
No Party Affiliation
Tom Letson
Tom Letson
Justice of the Supreme Court (OH)
(Lost)
No Party Affiliation
John O'Donnell
John O'Donnell
Justice of the Supreme Court (OH)
(Lost)
No Party Affiliation

Oklahoma Justice of the Supreme Court District 1
(Nov. 4, 2014)

John Reif
John Reif
Justice of the Supreme Court (OK)
District 1 Incumbent
(Won)

Oklahoma Justice of the Supreme Court District 6
(Nov. 4, 2014)

Tom Colbert
Tom Colbert
Justice of the Supreme Court (OK)
District 6
(Won)

Oklahoma Justice of the Supreme Court District 9
(Nov. 4, 2014)

Joseph Watt
Joseph Watt
Justice of the Supreme Court (OK)
District 9 Incumbent
(Won)

Oklahoma Judge of the Court of Criminal Appeals
(Nov. 4, 2014)

Charles Johnson
Charles Johnson
Judge of the Court of Criminal Appeals (OK)
(Lost)

Oklahoma Presiding Judge of the Court of Criminal Appeals
(Nov. 4, 2014)

Gary Lumpkin
Gary Lumpkin
Presiding Judge of the Court of Criminal Appeals (OK)
(Won)

Oregon Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Martha Walters
Martha Walters
Justice of the Supreme Court (OR)
(Won)
No Party Affiliation

Oregon Judge of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Thomas Balmer
Thomas Balmer
Judge of the Supreme Court (OR)
(Won)
No Party Affiliation

South Dakota Chief Justice of the Supreme Court District 5
(Nov. 4, 2014)

David Gilbertson
David Gilbertson
Chief Justice of the Supreme Court (SD)
District 5 Incumbent
(Won)

South Dakota Justice of the Supreme Court District 3
(Nov. 4, 2014)

Steven Zinter
Steven Zinter
Justice of the Supreme Court (SD)
District 3 Incumbent
(Won)

South Dakota Justice of the Supreme Court District 4
(Nov. 4, 2014)

Lori Wilbur
Lori Wilbur
Justice of the Supreme Court (SD)
District 4 Incumbent
(Won)

Tennessee Chief Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Gary Wade
Gary Wade
Chief Justice of the Supreme Court (TN)
(Won)

Tennessee Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Cornelia Clark
Cornelia Clark
Justice of the Supreme Court (TN)
(Won)

Sharon Lee
Sharon Lee
Justice of the Supreme Court (TN)
(Won)

Texas Chief Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Nathan Hecht
Nathan Hecht
Chief Justice of the Supreme Court (TX)
(Won)
Republican
Bill Moody
Bill Moody
Chief Justice of the Supreme Court (TX)
(Lost)
Democratic
Tom Oxford
Tom Oxford
Chief Justice of the Supreme Court (TX)
(Lost)
Libertarian

Texas Justice of the Supreme Court Place 6
(Nov. 4, 2014)

Mark Ash
Mark Ash
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 6
(Lost)
Libertarian
Jeff Brown
Jeff Brown
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 6 Incumbent
(Won)
Republican
Lawrence Meyers
Lawrence Meyers
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 6
(Lost)
Democratic

Texas Justice of the Supreme Court Place 7
(Nov. 4, 2014)

Gina Benavides
Gina Benavides
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 7
(Lost)
Democratic
Jeffrey Boyd
Jeffrey Boyd
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 7 Incumbent
(Won)
Republican
Don Fulton
Don Fulton
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 7
(Lost)
Libertarian
Charles Waterbury
Charles Waterbury
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 7
(Lost)
Green Party

Texas Justice of the Supreme Court Place 8
(Nov. 4, 2014)

Jim Chisolm
Jim Chisolm
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 8
(Lost)
Green Party
Phil Johnson
Phil Johnson
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 8 Incumbent
(Won)
Republican
Roberto Koelsch
Roberto Koelsch
Justice of the Supreme Court (TX)
Place 8
(Lost)
Libertarian

Texas Chief Judge of the Appellate Court
(Nov. 4, 2014)

Kem Frost
Kem Frost
Chief Judge of the Appellate Court (TX)
(Won)
Republican
Sandee Marion
Sandee Marion
Chief Judge of the Appellate Court (TX)
(Won)
Republican

Texas Judge of the Appellate Court
(Nov. 4, 2014)

Dori Garza
Dori Garza
Judge of the Appellate Court (TX)
(Won)
Democratic
Russell Lloyd
Russell Lloyd
Judge of the Appellate Court (TX)
(Won)
Republican
Ken Wise
Ken Wise
Judge of the Appellate Court (TX)
(Won)
Republican

Texas Judge of the Court of Criminal Appeals Place 3
(Nov. 4, 2014)

Mark Bennett
Mark Bennett
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 3
(Lost)
Libertarian
John Granberg
John Granberg
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 3
(Lost)
Democratic
Bert Richardson
Bert Richardson
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 3 Incumbent
(Lost)
Republican

Texas Judge of the Court of Criminal Appeals Place 4
(Nov. 4, 2014)

Quanah Parker
Quanah Parker
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 4
(Lost)
Libertarian
Judith Sanders-Castro
Judith Sanders-Castro
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 4
(Lost)
Green Party
Kevin Yeary
Kevin Yeary
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 4 Incumbent
(Lost)
Republican

Texas Judge of the Court of Criminal Appeals Place 9
(Nov. 4, 2014)

George Altgelt
George Altgelt
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 9
(Lost)
Green Party
David Newell
David Newell
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 9 Incumbent
(Lost)
Republican
William Strange III
William Strange III
Judge of the Court of Criminal Appeals (TX)
Place 9
(Lost)
Libertarian

Utah Chief Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Matthew Durrant
Matthew Durrant
Chief Justice of the Supreme Court (UT)
(Won)

Utah Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

Christine Durham
Christine Durham
Justice of the Supreme Court (UT)
(Won)

Thomas Lee
Thomas Lee
Justice of the Supreme Court (UT)
(Won)

Washington Justice of the Supreme Court Position 1
(Nov. 4, 2014)

Mary Yu
Mary Yu
Justice of the Supreme Court (WA)
Position 1 Incumbent
(Won)

Washington Justice of the Supreme Court Position 3
(Nov. 4, 2014)

Mary Fairhurst
Mary Fairhurst
Justice of the Supreme Court (WA)
Position 3 Incumbent
(Won)

Washington Justice of the Supreme Court Position 4
(Nov. 4, 2014)

Charles Johnson
Charles Johnson
Justice of the Supreme Court (WA)
Position 4
(Won)

Eddie Yoon
Eddie Yoon
Justice of the Supreme Court (WA)
Position 4
(Lost)

Washington Justice of the Supreme Court Position 7
(Nov. 4, 2014)

John Scannell
John Scannell
Justice of the Supreme Court (WA)
Position 7
(Lost)

Debra Stephens
Debra Stephens
Justice of the Supreme Court (WA)
Position 7 Incumbent
(Won)

Wyoming Justice of the Supreme Court
(Nov. 4, 2014)

E. Burke
E. Burke
Justice of the Supreme Court (WY)
(Won)

Michael Davis
Michael Davis
Justice of the Supreme Court (WY)
(Won)

Elections

Political Courage Test Return Rate
0%

These candidates are still in testing or this office is not tested.

Looking for your candidates?

Skip to top
Back to top