Representative Dan Kristiansen's Public Statements

Biographical

Full Name: Dan Kristiansen
Current Office: State House - 39 Position 1, Republican
First Elected: 11/05/2002
Last Elected: 11/06/2012
Next Election: 2014
On The Ballot: Running, Republican for State House - 39 Position 1
Primary Aug. 5, 2014
General Nov. 4, 2014
Gender: Male
Family: Wife: Janis; 3 Children
Home City: Snohomish, WA
Issue Category
Keyword Search