Representative Jeff Roorda's Public Statements

Biographical

Full Name: Jeff Roorda
Current Office: State House - District 113, Democratic
First Elected: 11/06/2012
Last Elected: 11/06/2012
Next Election: 2014
On The Ballot: Running, Democratic for State Senate - District 22
General Nov. 4, 2014
Primary Aug. 5, 2014
Gender: Male
Family: Wife: Nancy; 3 Children: Macie, Lydia, Sophie
Birth Date: 03/30/1965
Birth Place: Saint Louis, MO
Home City: Barnhart, MO
Religion: Episcopalian
Issue Category
Keyword Search