Representative Marsha Blackburn's Public Statements

Biographical

Full Name: Marsha Blackburn
Current Office: U.S. House - District 7, Republican
First Elected: 11/05/2002
Last Elected: 11/06/2012
Next Election: 2014
On The Ballot: Announced, Republican for U.S. House - District 7
Primary Aug. 7, 2014
Gender: Female
Family: Husband: Chuck; 2 Children: Mary, Chad
Birth Date: 06/06/1952
Birth Place: Laurel, MS
Home City: Brentwood, TN
Religion: Presbyterian
Issue Category
Keyword Search