Assembly Member Dan Logue's Political Positions

Biographical

Full Name: Dan Logue
Current Office: State Assembly - District 3, Republican
First Elected: 11/04/2008
Last Elected: 11/06/2012
On The Ballot: Running, Republican for U.S. House - District 3
Primary June 3, 2014
General Nov. 4, 2014
Gender: Male
Family: Wife: Peggy; 1 Child: Cheni
Home City: Marysville, CA
Religion: Christian
Project Vote Smart does not permit the use of its name or programs in any campaign activity, including advertising, debates, and speeches.
Candidates who qualify for the General Election will be invited to take the 2014 Political Courage Test.

What is the Political Courage Test?