Representative Norm Johnson's Political Positions

Biographical

Full Name: Norm Johnson
Current Office: State House - 14 Position 1, Republican
First Elected: 11/04/2008
Last Elected: 11/06/2012
Next Election: 2014
On The Ballot: Running, Republican for State House - 14 Position 1
General Nov. 4, 2014
Primary Aug. 5, 2014
Gender: Male
Family: 5 Children
Birth Place: Toppenish, WA
Home City: Yakima, WA
Project Vote Smart does not permit the use of its name or programs in any campaign activity, including advertising, debates, and speeches.
Candidates who qualify for the General Election will be invited to take the 2014 Political Courage Test.

What is the Political Courage Test?