Representative Lamar S. Smith's Special Interest Group Ratings

Biographical

Full Name: Lamar S. Smith
Current Office: U.S. House - District 21, Republican
First Elected: 11/04/1986
Last Elected: 11/06/2012
Next Election: 2014
On The Ballot: Running, Republican for U.S. House - District 21
Primary March 4, 2014
General Nov. 4, 2014
Gender: Male
Family: Wife: Beth; 2 Children
Birth Date: 11/19/1947
Birth Place: San Antonio, TX
Home City: San Antonio, TX
Religion: Christian Scientist

No records are available for Lamar S. Smith