Assembly Member Jeffrey L. Mursau

Biographical

Full Name: Jeffrey L. Mursau
Current Office: State Assembly - District 36, Republican
First Elected: 11/02/2004
Last Elected: 11/06/2012
Next Election: 2014
On The Ballot: Won, Republican for State Assembly - District 36
General Nov. 4, 2014
Primary Aug. 12, 2014
Gender: Male
Family: Married; 4 Children
Birth Date: 06/12/1954
Birth Place: Oconto Falls, WI
Religion: Roman Catholic
Issue Category
Data Type




Contact Information

Campaign
4 Oak Street
Crivitz, WI 54114

Capitol Email
Rep.Mursau@legis.wisconsin.gov

District Website
http://legis.wisconsin.gov/assembly/asm36/news/

Capitol Website
http://legis.wisconsin.gov/Pages/leg-info.aspx?d=36&h=A

Capitol
State Capitol, Room 113 West
Post Office Box 8953
Madison, WI 53708
Phone: 608-266-3780
Fax: 608-282-3636
Toll Free: 888-534-0036

District
4 Oak Street
Crivitz, WI 54114